· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(174)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(174)     
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

03.01.2010 9:42     citat 

Buna de dimineata!

Tamy, bebe 2? Bravo! Mult spor trag cu ochiul

Vai Anka, ce zambeste Raul! Si inca sta frumos pe paturica sarut Noi nu prea o mai putem folosi decat supravegheati

Anka, ma bucur tare ca Antonia sarut e sanatoasa acum.Da am vazut ca asa e, se rupe usor ananasul, ai dreptate. Aseara i-am dat mandarina. 2 felii a supt dar i-am tinut eu ca zici ca e aspirator si daca i-ao lasam cred ca o ducea direct in stomac

Ma Vladutz de acum? sarut Si asa papi tu rad Scumpu' de el

Bursucitza, sanatate multa , nastere usoara si mai vino pe la noi sarut

Gimi, si la mine iese la fel dar amestecata in blender cu fructele nu se mai simte asa.Am facut la un moment dat mai pastoasa si cred ca am lasat-o mai putin la scurs trag cu ochiul

Loredana, si eu vreau sa cumpar o suzeta ca aceeea, o sa intreb si pe la farmacii

Alexya, nu spune asa. La cum povestesti de Diana oricare de aici ar fi intampinat aceleasi probleme. sarut sarut
La inceput Meli plangea si 6 ore, dupa treaba cu laptele a redus la niste crize si acum doar se mataie, dar o mai apuca....
Dar ii trece daca o faci avion rad
Nasa noastra zicea de Meli ca se buriceste cand face Asa cum ai zis de Diana

Ce schimbata e Diana! E mai expresivaaaaaaaa!

Ce misto e la baitza sarut Tare!
Binecutz, pupam frumoasii sarut Nu esti in urma, alapteaza o grmada de fete zambet

La multe lunitze, Carina!

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

03.01.2010 10:42     citat 

neata
mai urschu ce de bunatati ne dai tu acolo sarut
alexya e superba diana di ce ochi frumosi are sarut sarut
noi mergem un pic la biserica, pe urma pe la mama, la socrii, si ne vedem cand ajungem acasa
de la baita doar atat am, o sa incerc sa il tin ca voi, sa-i facem poza si o sa pun
aici e dupa ce l-am scapat cu fata in apa jenat

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

03.01.2010 10:47     citat 

Buna dimineata sarut , multumim frumos de tratatie Urschuletz sarut sarut sarut

Noi aseara ne-am mutat in camera lui Lucas, ca in dormitor ne-am trezit cu mucegai prin spatele unui perete,asa ca doar taty a mai ramas in dormitor, eu cred ca o sa fac cu schimbul, o noapte cu Lucas, o noapte cu sotul rad

Biencutz deocamdata si noi suntem tot la cap alaptat doar foarte fericit , foarte frumosi copilasii tai sarut sarut sarut , sanatate multa.

Loredana, Urschuletz eu i-am cumparat suzeta pt. gingii dar inca nu o tine in guritza, molfaie pe ea doar daca i-o tin eu.

Alexxya superrrr, se vede ce bine se simte in vana, pupici multi Dianei sarut sarut sarut

Anca ce frumos zambeste Raul sarut sarut sarut , ii place si paturica, bravo lui, copil cuminte trag cu ochiul

Bursucitza asa e, cand ni da DD, atunci sunti bineveniti, oricand ar fi asta sarut , nastere usoara.

Antonia ma bucur ca te-ai facut bine sarut , deja au trexut 2 saptamani, eu atat stiam ca trebuie sa stea in casa sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

03.01.2010 11:26     citat 

Vai ce pofta imi faceti de baitza, poate in seara asta facem si noi.

Noi avem muicegai in baie plang sau sunt foarte trist Ca ne-au tot inundat plang sau sunt foarte trist Bine ca nu e in casa.

Aici ninge plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 26 ani, 6 luni
Adina: 21 ani, 11 luni
Aiyana Maria: 11 ani, 4 luni

03.01.2010 12:36     citat 

Si la noi ninge plang sau sunt foarte trist

Alexxya super sta Diana la baita! E asa de dulceeee! Se vede ca e fericita in apa. Merci ca ne-ai aratat cum o tii, o sa incerc si eu.

Biencut ai 2 scumpi! F.frumos sa ai pereche!

Urschuletz multumim de bunatati! Pupici la Meli!

Noi am tot dormit pana la 10 zilele astea...se trezea pe la 6-7-8 si o luam cu mine in pat si-i dadeam sa suga, apoi adormea, si tot asa. Seara se culca in jur de 9. Se mai trezeste o data in cursul noptii sa pape, mai rar doarme toata noaptea. Dar cum mai ziceam, eu ma bucur ca se mai trezeste, ca asa mai suge si ea inca o data.
Acum a mai dormit 40 min, s-a trezit si i-am pus trepiedul cu jucarii. Ea a inceput sa le apuce, le-ar duce si spre gura dar nu ajung scot limba Nu sta mult, 15-20 min, pe urma incepe si ne "stiga"; daca nu ne ducem incepe sa planga. Dar inca nu a ras in hohote trist

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

03.01.2010 12:41     citat 

Biencut...imi pare rau sa aflu prin ce ati trecut cu raceala. Si noi am fost raciti ca a adus sotul un virusa cred ca de la munca, dar nu a fost cu temperatura. Pe Dia am tinut-o o zi intreaga numai cu nasul in aspirator...ii aspiram nasucul la 30 demin ca nu poutea sa respire....apoi din ce in ce mai rar. Ma bucur ca nu a facut temperatura. Eu nu am purtat masca si nici sotul. Acum vad ca trece incet la toti. Nu am mai dus-o la dr ca m-am lamurit cu ei. As fi dus-o daca ar fi avut temperatura;
Rome... si noi avem mucegai in camera. Tot dam cu solutie dar nu se rezolva definitiv. In vara am izolat tot apartamentul dar degeaba.

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 26 ani, 6 luni
Adina: 21 ani, 11 luni
Aiyana Maria: 11 ani, 4 luni

03.01.2010 12:42     citat 

Aaa, si a inceput de cateva zile sa-si suga buzitza de jos. Si tot "tricoteaza" si isi baga pumnii in guritza.

sus

Denunta
alexxya

Copii

03.01.2010 12:44     citat 

Niko...nici Dia nu rade in hohote asa intens...adica zambeste si scoate un ha^ ...unul singur ..asa zambeste tot timpul. De apucat nu a inceput sa apuce. ii pun eu jucariile in mana si ea le zornaie.

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 4 luni

03.01.2010 1:01     citat 

la multi ani fetelor! am revenit si eu dupa revelion abia acu zambet

sus

Denunta
urschuletz

Copii

03.01.2010 1:21     citat 

Nici Meli nu rade mereu in hohote, dar face mereu ''ha''. Noi ne mai certam cu ea asa in gluma si ea face ''ha, ha'' rad . Acum zice ''ba,ba'', ''la,la'',. Noi tot ii zicem ''mama'' rad

sus

Denunta
alexxya

Copii

03.01.2010 1:23     citat 

Irina...ia si ea alfabetul la rand. Si eu ii tot spun mama...dar ea nimic rad Am vazut un filmulet in care un bb de 3 luni zicea i love you surprins si se intelegea!

sus

Denunta
corybalan

Copii
PAULA SILVIANA: 16 ani, 2 luni
CARINA MARIA: 11 ani, 5 luni

03.01.2010 1:26     citat 

va multumesc pentru urari
uitati cat am crescut si noi

sus

Denunta
corybalan

Copii

03.01.2010 1:27     citat 

sa stiti fetelor ca am pus-o in premergator doar pentru poze , dar era asa de fericita ca s-a si impins cu el, pe spate ca si racul

sus

Denunta
corybalan

Copii

03.01.2010 1:29     citat 

fetelor de la cate luni pot sai dau mar copt si cum se face?
:?:

sus

Denunta
alexxya

Copii

03.01.2010 1:38     citat 

LA multe lunite, Carina! Ce premergator frumos ai tu acolo!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: