· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(174)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(174)     
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 7 luni
Radu Stefan: 8 ani, 3 luni

03.01.2010 3:14     citat 

Fetele multumim de aprecieri.
alexxya e o dulce Diana, si e tare cand o ti pe burta, vald nici acum nu sta in pozitia asta, nu are nici un gnd se pare sa mearga de-a buselea zambet. Stiu cum e, cand intram in casa se trezea instantaneu, cu timpul a inceput sa nu se mai trezeasca si sa doarma, dar comnditia la noi este sa nu doarma mai mult de 10-15 min afara ca apoi s-a dus somnul din casa. Curaj, cu trecerea timpului o sa ai mai multa incredere in tine.
corybalan mai mai ce fete cucuiete.
anca eee, asa da rasfat.

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 7 luni

03.01.2010 6:15     citat 

alexxia ce frumos sta Dia la baita , eu nu am incercat si acum mi-e cam teama sa nu raceasca ca in baie la mine e mai frig decat in restul casei .
Am facut si eu azi branzica la blendar si a iesit mai cremoasa , am pus si putina para si a mancat 150 ml surprins . Eu vedeam ca-i place branzica dar nu stiam de ce nu mananca mai mult dar cum era sa manance asa ''bobite'' ca era si un pic aspra indiferent ce puneam in ea .
corybalan eu marul copt il fac asa : il spal , ai scot cotorul si il pun intr-un vas de jena la cuptor pt. 20 min. Eu i-am dat mar copt de la 5 luni .
La multe lunite Carina !

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 9 luni

03.01.2010 6:51     citat 

salutare ...
ce bebei frumosi sarut sarut sarut
noi nu am intrat ca luna ianuarie avem plin de sarbatoriti
am incepun sa luam pozitia de 4 labe dar nici un pas rad si mai nou ziua nu-l mai las in patul lui ca se ridica in picioare tot ma rog de tatasu sa il puna jos dar se pare ca vb singura prostit

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

03.01.2010 7:04     citat 

Merci mult fetelor... sarut
De noi ce sa va zic...Am inceput sa fiu nitel stresata ca daca raman fara suficient laptic pt mihaita. mihaita papa f f bine si sanii chiar daca ii storc si se vede ca au lapte nu se mai intarasc asa si sunt moi. Dar doar o parte din zi caci sunt si momente in care se umplu la loc si ii am cum doresc. Se pare ca si Mihaita s-a invatat cu ei mai tari caci se mai enerveaza uneori cand sunt fleasca caci chiar daca ii vine laptic usor tot da drumul la san si apoi iar il vrea si se agita... trist

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

03.01.2010 7:32     citat 

Biencut... nu cred ca ramai fara lapte. Asa mi s-a intamplat simie. Se ajusteaza cantitatea necesara pe parcurs.
Bianca...ce frumos. Inca putin si pleaca la plimbare baiatul sarut

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 11 ani, 7 luni

03.01.2010 7:46     citat 

biencut nu fi prostut scot limba sarut ai destul laptic iar sani tari o sa ai tot mai rar si doar dimineata...
el e mititel acum, in timp va invata sa suga mai eficient si ma rar. dar ai radbare, lasa-l oricat vrea si oricand (mai ales noaptea) si nu-ti face astfel de ganduri iti aduc numai belele
am invatat o chestie care mi-a folosit enorm: "de laptic numai de bine" zambet

ia uitati ce colaj mi-am facut pe facebook

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

03.01.2010 7:58     citat 

am ajuns si noi de o jumate de ora acasa
acuma fac niste cartofi prajiti cu sunca
la multe lunite carina, ce dulce esti
gimi si la noi in baie e frig dar am pus o aeroterma s faca caldura si asa eu ma topesc dar lui cred ca ii e bine

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

03.01.2010 8:23     citat 

Alexxya, nici eu nu cred ca ramn fara lapte dar cand am momente in zi cand nu mai curge laptele ca la robinet parca ma ingrijorez. In cea mai mare parte din fericire, cand alaptez , curge si celalalt san la greu si uneori si chiar stand si facand diverse treburi prin casa.

Vanilla, Mihai de regula papa cam la 3ore , ueori si mai des. Oricum el mananca f bine. Daca sanul a fost tare el papa pana e moale si chiar mai papa nitel si din celalalt san. Si eu fac niste saniii! Cateodata ma gandesc ca am cate 1 kg de lapte in fiecare! surprins Si cand papa se aude cum inghite ca si cum ar bea cineva dintr-o sticla! Adica iti dai seama clar ca vine lapticul din plin si el inghite mult odata fara sa fie repezit, lacom...Devine repezit doar cand sanul e fleasca, fleasca, ceea ce ma face sa ma gandesc ca nu i se umple gurita cu latic la fiecare supt si asta il nemultumeste. Cand sanul e exagerat de moale tot il cere ca sa-i dea drumul repede si tot asa. Se vede clar ca e nemultumit pt ca el nu e genul care sa se lalaie la san inutil cum facea Bianca. El papa bine si apoi doarme sau isi vede de ale lui fara sa ma mai fatzaie da-mi sanul, ba nu-l mai vreau...
Iar acum seara m-a disperat. A fost mai rau ca oricand. Sper din suflet sa am suficient laptic pt cat de mult mananca el. Si crede-ma ca mananca nu se incurca...(cred ca a luat deja peste 500 kg caci se si vede clar pe el)! Sunt dispusa sa beau si litrii intregi de ceiut pt alaptare sa pot sa-l alaptez macar ca pe Bia pana la an si o lua exclusiv san daca nu se poate cum mi-am propus...adica pana la 1.5 ani...

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

03.01.2010 8:45     citat 

vanila foarte frumos colajul, ce am apreciat la tine tot timpul a fost taria de a merge mai departe si a nu sta deprimata ca ceva nu a mers bine, felicitarile mele pentru asta.
Legat de documentarul dat de tine, am reusit si eu astazi sa-l vad, din pacate s-a blocat la ultimele 10 min, nu stiu de ce. Trebuia sa ne spui ca prima parte este mai mult chimie si apoi de la 1 ora este partea mai interesanta, ca la cat ma pricep eu la chimie mi-a fost foarte greu sa trec de prima parte zambet

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 11 ani, 7 luni

03.01.2010 9:18     citat 

biencut, cantitatea de lapte produsa de sani nu e direct proportionala cu cantitatea de lichide bauta de tine. hidratarea e foarte importantam dar nu pentru cantitatea de lapte
singura reteta pentru produs lapte suficient este suptul la cerere
paradoxal, sanii tari inseamna mai putin lapte decat sani goi. cand sanul e gol, atunci vine lapticul. lapticul se produce non stop, difera doar viteza iar cu cat sanul e mai plin, cu atat laptele vine mai greu

nu te gandi nicio clipa ca nu ai suficient, chiar daca te mulgi si nu iese nicio picatura. lia mananca seara cel mai mult, dupa baita. in unele zile am sanii goi goluti dar nici nu ma gandesc ca n-o sa-i ajunga. sta acolo o ora si suge chiar si in gol, se enerveaza un pic, mai schimb sanii si intr-un final simt lapticul cum vine zambet te rog eu, nu-ti mai face ganduri negative, va vor afecta pe amandoi. anxietatea mamei se transmite imediat la bebe. la fel ca si calmul si relaxarea zambet

roxy, multumesc zambet cat despre documentar, sorry pt prima parte. chiar uitasem

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

03.01.2010 9:24     citat 

F frumos colajul Vanilla zambet

Am facut si noi baitza ca fetele, din pacate am o cada asa mica...Eram rosii amandoua. NU a parut f impresionata si daca o sustineam doar de o parte a corpului intra cu totul. A mai bagat si fata in apa dar nu s-a speriat. Treaba e ca dupa asta a cazut lata. Cred ca am stat vreo 15 min.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

03.01.2010 9:27     citat 

urschuletz mai ce frumos rad, ce fericire pe capul ei rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii

03.01.2010 9:34     citat 

Ei ii place sa stea numai in fund. Si azi am fost la cumparaturi si am luat-o in carucior , era atenta la tot se uita nu zicea nici pas. La raionul de jucarii a adormit rad Asa frumoase sunt..ce de jucarii, dar atat de scumpe trist

Roxy, voi ati facut baitza ca nu mai stiu?

Dupa cum vedeti apa la Buc e oribila, degeaba am dezinfectat cada...

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 2 luni
Albert Stefan: 9 ani, 5 luni

03.01.2010 9:39     citat 

oooo ce frumosi sunt labaitza, abia astept si eu sa fac cu piticul meu zambet
spuneti-mi cum ati pus voi marturiile la botez,doar la doamnea sau la toata lumea?? si cam cat au costat poate si ceva poze,ca eu ma uit pe net dar nu prea vad nimik interesant si ieftin rad si invitatiile mi se par scumpe,oare gasesc mai ieftine in oras?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

03.01.2010 9:47     citat 

Yubi, noi am pus de fam. Am facut un fluturas din carton care avea inauntru o suzeta. Fluturasul are o funditza si un cartons mic cu numele si data botezului. Le-am facut aici.
Dar suzete sunt o gramada pe net, sau botosei.Acum depinde cati invitati aveti...Invitatii cred ca vei gasi mai ieftin prin oras. Astea care sunt pe net le-am vazut live si nu merita banii, sincer

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: