· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(174)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(174)     
bursucitza

02.01.2010 5:21     citat 

----------
urschuletz a scris:
Fetele care v-ati confruntat cu problema: Meli are coji in cap. Dr mi-a zis la baitza sa-i dau cu ulei in cap si sa o pieptan in raspar. Am facut dar vad ca nimic. Alte sugestii?

----------

buna ziua si la multi ani in 2010!
sper ca nu va suparati ca am intrat si pe aici sa mai citesc sa mai admir frumuseti si de ce nu sa dau un sfat intro problema pe care o cunosc...

eu ii faceam asa mariei cand avea cojite (o singura data a avut pe la 4-5 luni)... inainte cu vreo 20 de minute de baitza o ungeam pe cap cu vitamina A uleioasa si o lasam asa pana pregateam apa si toate cele necesare baiei, inainte de a o baga in baitza o pieptanam in raspar si multe cojite se desprindeau apoi o spalam, pe corp si pe cap si peste tot si dupa numai o stergeam pe par... asa am facut vreo 2 3 seri si apoi nu a mai avut nimic...
in apa de baie puneam tarata fiarta dar nu pot sa spun ca de la tarate au disparut cojitele...
mult succes si sanatate tuturor copilasilor sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

02.01.2010 5:26     citat 

Bursucitza, multumesc! sarut O sa ma duc la farma sa iau. Banuiesc ca e o sg vit A uleioasa nu? Adica nu e vreuna speciala pt bebei

sus

Denunta
bursucitza

02.01.2010 5:32     citat 

----------
urschuletz a scris:
Bursucitza, multumesc! sarut O sa ma duc la farma sa iau. Banuiesc ca e o sg vit A uleioasa nu? Adica nu e vreuna speciala pt bebei
----------

asa arata... am cerut vitamina A dar am si specificat ca sa fie pentru BB ca la farmacistele noastre le mai tuna sa ne dea ce vor ele nu ce cerem noi foarte fericit ,... dar nu cred sa fie mai multe sarut

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 8 luni
David : 10 ani

02.01.2010 6:42     citat 

Bubu La multi ani! sarut
Micutza nu am apucat sa va urez: Bine ati venit! sarut
Bursu sarut inca un bebe? L-ati planificat asa repede sau a fost surpriza?
Azi mi-au venit si mie uratii pt prima oara dupa nastere si ne bate deja gandul de bebe 2 foarte fericit

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 11 ani, 7 luni

02.01.2010 7:05     citat 

Tamy succes la bebei scot limba zambet
daca se intampla, continui alaptarea?

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

02.01.2010 7:30     citat 

io asa ma plictiseeeeeesc
fac sudoku de plictiseala
raul a adormit
pe coco l-am trimis sa puna biletele necastigatoare la bingo
restu ce faceti? avrti musafiri?
va mai un niste opoze cu noi sa ne mai vedeti

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 8 luni
David : 10 ani

02.01.2010 7:43     citat 

Anca ai un zambaret mic acolo sarut
Vanilla merci, sa fie. Mai ales ca Teea a iesit dupa vreun an si ceva de incercari. jenat Bineinteles ca n-as vrea sa intrerup alaptarea, sper sa nu fie nevoie. Am citit pe kellymom despre alaptarea in tandem si mi-a placut. zambet

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 11 ani, 7 luni

02.01.2010 7:46     citat 

da, si eu la fel stiu. si am citit undeva ca alaptarea in timpul sarcinii e chiar benefica pentru sanatate iar tandemul mi se pare si mie super.

anca, imi place privirea lui parca stie mult mai mult decat vrem noi sa credem rad

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

02.01.2010 7:58     citat 

Tamy...esti o curajoasa. Mie nu-mi mai trebuie nici peste 10 ani.
Raul, frumosule, imi place paturica ta. Esuper4ba! Anca... cat timp sta Raul singur sa se joace cu ea? A inceput sa prinda jucariile alea atarnate?

sus

Denunta
alexxya

Copii

02.01.2010 7:59     citat 

Dia nu doarme in timpul zilei, poate doar daca o tin eu in brate cat de cat dar si atunci iepureste. Anca esti o fericita din punctul asta de vedere.

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

02.01.2010 8:22     citat 

Bursucitza, mamma mia asta inseamna ca avea prinsesa 5 luni cand ai ramas insarcinata prostit prostit chiar a fost voit sau s-a intamplat confuz

Alexxya .... daaaa ne petrecem, am un chef de musafiri nervos

Anca...ai timp sa te plicisesti??? surprins cand mami , mai da-mi si mie din timpul tau liber sarut
Pupam jucausul sarut sarut sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

02.01.2010 8:34     citat 

Sun..multumesc pt ideea cu gatitul cartofilor.Tocmai i-am papat asa la cuptor, doar ca i-am fiert putin pt inceput, ca nu-mi merge f bine cuptorul. Yummyyyyyyyyyyyyy!
Sambata desfiintam bradul sa punem tarcul in locul lui. Abea astept.

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

02.01.2010 9:11     citat 

La multi ani !!!!!!!!!!!
Noi nu mai suntem bolnavioare foarte fericit foarte fericit ,am scapat de pojarel si de rosu in gat am ramas doar cu gingia inflamata foarte fericit asteptam dintosii acum !
Noi de Revelion am fost la nasi ,iar Antonia nu s-a culcat pana la 1 noaptea ,a vazut artificiile si era tare bucuroasa foarte fericit
Iar aseara am fost toti trei la niste prieteni ,unde fimea rodea tot ce prindea rad rad
Am inceput sa papam ,si sunt tare fericita foarte fericit
Ursulet ,atentie mare . si eu i-am dat Antoniei ananas in manuta si a reusit sa rupa o bucatica mai maricica din el ,noroc ca eram pe faza ,asa ca acum il fac pasta si il amestec cu cereale ,mai avem putin si terminam un ananas mare ,il adora . foarte fericit
Astazi am papat 140 ml ananas cu cereale ,180 ml supica si doar 430 ml laptic ,dar sa vad poate se mai trezeste ca de ceva timp se culca pe la 11-12 noaptea prostit

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 7 luni
Radu Stefan: 8 ani, 3 luni

02.01.2010 9:12     citat 

Salutare fetele,
anca mai ce zambaret e Raul zambet
noi am avut musafiri, a venit vecinica pe la noi care are 1 an si 2 luni si e dulceata de fata, va pun o foto sa vedeti cum l-a pupat pe vladut zambet

si sa va arat cum a mancat vladut astazi ca i-am dat supa de morcov, cartof, brocoli si carne de vita, cam asa rad

si dupa l-a spalat tati tot ca avea si picioarele plline de mancare rad

iar aici craciunelul nostru

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

02.01.2010 9:21     citat 

Ce haios e Vladut rad rad rad rad cum papa el supica sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: