· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(174)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(174)     
bursucitza

02.01.2010 9:37     citat 

tamy si rome sarut ce sa spun... bebe 2 a venit ca o surpriza ... maria avea 6 luni implinite (eu mai am 2 sarcini pierdute plang sau sunt foarte trist ) dar nu ne-am speriat... vedem dupa ce vine acasa rad
Dumnezeu ne da copii cand stie El ca suntem pregatiti nu cand vrem noi... so multumim lui Dumnezeu..
va pup pe toate si pe ai vostri copii frumosi sarut si vadoresc numai sanatate

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 7 luni

02.01.2010 9:38     citat 

bubu la multi ani sanatosi !
tamy felicitari pt. curaj, eu nu cred ca mai vreau al doilea copil .
vladut ce frumos papi tu supica rad asa ne place si noua sa intram cu totul in castron sarut sarut sarut sarut
Superba caciulita de mos .
Mie nu imi iese branzica bine , e numai ''bobite'' . La voi cum iese e mai fina ?

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 5 luni

02.01.2010 9:40     citat 

Buna!!!
Waw ce bebei sarut sarut sarut
Deci pot alapta in continuare pana nasc,chiar si dupa ce nasc sa alaptez ambii copii???
Bebe 2 va beneficia de colostru ca si primul bebe?
Ar fi prea prea super sa se poata asa foarte fericit
Fetelor a postat cineva mai demult o suzeta pt dentitie si chiar a zis ca a cumparat si ca e multumit bebe.Poate imi puneti si mie un link daca stiti despre ce vorbesc.
Va pup...plec ca ma cheama fata sarut
Revin sa citesc despre alaptat sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii

02.01.2010 9:41     citat 

bursucitza ce frumos sarut sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

02.01.2010 9:45     citat 

----------
gimiloasa a scris:
Mie nu imi iese branzica bine , e numai ''bobite'' . La voi cum iese e mai fina ?
----------

Asa iese ,niste perlute de branzica ,eu am facut si cu lamaie si cu iaurtel si iese lafel !

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 7 luni

02.01.2010 9:46     citat 

loredana[b] cred ca despre asta e vb. sunt 2 modele
http://www.bebelino.ro/articles.php?fil...amp;page=5

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 11 ani, 7 luni

02.01.2010 9:51     citat 

vladut super!!!!!

lore, da se poate alapta fara oprire, e chiar indicat, dar habar nu am de colostru buna intrebare

edit hai ca m-a lamurit rox foarte fericit

Typically the pregnant and nursing mother experiences a decrease in milk production sometime during second trimester, and then begins to produce colostrum sometime during third trimester. Colostrum production continues until about the third or fourth day after birth, when frequent nursing by the newborn baby brings in mother's milk. It is important during these first few days for the mother to limit the older nursling's time at the breast, to insure that the newborn receives plenty of colostrum."

deci scade treptat lapticul sa faca loc la colostru si apoi vine iar lapticul
nu e minunata natura?

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

02.01.2010 10:04     citat 

Voi va ganditi serios la treaba asta cu bb2 vad surprins eu va sustin. Daca-mi era gaza asta mai calma poate ma gandeam si eu la ceva asemanator, dar asa no way! nu as mai suporta inca un an ca asta, sincer. Poate nu-s facuta sa fiu mama confuz trist

sus

Denunta
Loredana023

Copii

02.01.2010 10:05     citat 

Merci merci Vanilla sarut Oricum ma voi documenta bine.Asa e ,e minunata.Sper sa fiu sanatoasa si bebe 2 in burtica sa fie sanatos ca sa pot alapta si in timpul sarcinii.

Da am gasit suzeta...merci mult sarut
Gata fug la fiica-mea.
Noapte buna !!! sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

02.01.2010 10:06     citat 

Cam cat plang bbii vostri intr-o zi? Eu m-am uitat la ceas acum cateva zile si cam o ora si jumatate la o repriza si are cam 3 (gresisem) sau doua reprize din astea pe zi. Nu e cam mult? confuz La ce dr sa o duc? Pediatra imi spune ca e normal, dar nu stiu ce sa mai cred.

Ultima modificare efectuata de catre alexxya la 02.01.2010 10:07, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii

02.01.2010 10:06     citat 

mai alexxya mananci bataie sarut de la ganduri de-astea poti transmite nervozitate stii?

lia nu plange nicodata foarte fericit

sus

Denunta
alexxya

Copii

02.01.2010 10:12     citat 

Lasa ca plange Diana si pt ea scot limba
Iar a inceput. Ma duc la culcare ca iar ma terorizeaza in noaptea asta.
Noapte buna!

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii

02.01.2010 10:16     citat 

nu plange

in schimb maraie, tipa, striga, se screme, chiuie, rade, miauna, babaie, gagaie rad

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 8 luni
Al mic: 8 ani

02.01.2010 10:34     citat 

ema uneori mai da din maraiala in plans. o sucesc pe toate partile si nu o linistesc. singurul remediu e sa incep alerg cu ea in brate dupa catel. atunci devine subit fericita si uita de toate. rade pana nu mai poate. rad

gimi eu cand faceam branzica, imi iesea cremoasa si nu ramanea inecacioasa. fierbeam laptele dupa care storceam lamaie. lasam cateva minute sa se scurga bine si apoi bagam blenderul in branzica rezultata si mai puneam si putin mar copt sa ii dea un alt gust. de o saptamana am inceput sa ii dau iaurt si ii place f mult. mai mult as spune, desi branzica nu i-am facut decat de 2 sau de 3 ori.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 7 luni
Radu Stefan: 8 ani, 3 luni

02.01.2010 10:52     citat 

gimi mai este o varianta cum poti face branzica, atunci cand da in fiert lapticul poti adauga otet cam o lingurita si mai las tot asa ca la iaurt sau lamanie sa mai fiarba lapticul pana se separa bine branzica si ramane zeama galbuie. Si a noastra este putin inecacioasa dar daca o amesteci cu banana sau mar este ok, eu uneori daca mi se pare ca este cam groasa mai adaug putina apa sa fie mai usor de inghitit. Cel putin cand gag mixerul vertical in banana si branzica se face o crema super in care mai pun putina apa si imi vine si mie sa manac. zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: