· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(174)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(174)     
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.01.2010 11:01     citat 

Buna fetele! Noi ne-am plimbarit pe la socrii si a fost mai greu cu intratul pe net. De fapt de citit s-a putut de pe telefon dar mai greu cu scrisul. In plus simt ca ne despart cateva luni bune si-mi trebuie timp sa ma integrez ca proaspata mamica caci noi suntem la alaptat voi deja la diversificare, la stat in fundulet, etc... zambet
Sper ca ati petrecut excelent de sarbatori si va doresc ca noul an sa va aduca numai implinisri, sa fiti extrem de iubite, sanatoase si sa nu va lipseasca nimic! sarut sarut sarut

Va pun cateva poze cu puiutii mei. Va rog sa ne bagati si noua in listuta poza cu Mihaita. sarut

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 7 luni

02.01.2010 11:12     citat 

ankka ,suns, roxy multmesc . Eu pana azi am facut cu lamaie ( de vreo 4 ori ) si am crezut ca asta e motivul iar azi am facut cu iaurt dar a iesit la fel . Asa fac si eu cum faceti voi dar nu am bagat-o la blendar pana acum . Eu puneam direct mar copt sau ananas sau para etc si amestecam poate asta e motivul, am sa bag la blendar poate se face mai fina .
alexxya am fost si noi plangaciosi in prima luna dar apoi i-a trecut acum plange cu motiv si rezolvam in cateva min. dar are sora mea un bb la fel ca Dia ta plange fara motiv . Nu stiu cat timp si nici nu am intrebat-o dar destul de mult ca eu cand o sun de cele mai multe ori imi spune ca nu poate sa vb. ca plange copilu iar de dormit doarme numai daca il leagana pe picioare cum il lasa jos se trezeste de parca are senzor . O sa-i zic si ei sa cronometreze sa vada cat plange , acum s-a mutat la mama sa o mai ajute ca e terminata si fizic si psihic , bb are 4 luni jum. , 8 kg si asa face de cand s-a nascut abia mai poate sa-l tina in brate .

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 7 luni

02.01.2010 11:16     citat 

biencut pupam pe grasunelul de Mihaita sarut sarut sarut
Ce frumoasa e Bianca m-au dat gata ochii si buclele . Cand vad asa fetite frumoase imi doresc si eu una , noroc ca-mi trece repede sarut sarut sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 7 luni
Radu Stefan: 8 ani, 3 luni

02.01.2010 11:40     citat 

alexxya si noi plangem uneori foarte mult, cel putin seara intre 6 si 9 avem program de plans aproape tot timpul, si uneori il mai linistesc cand il scot la plimbare, il bag repede in fasul lui intreg de iarna si iesim in fata blocului si asa tace. Te inteleg ca nu mai poti uneori, asa sunt si eu si in unele zile cand vine sotul de la servici ii zis sa stea cu el si eu ies 10 min si ma plimb prin cartier ca sa ma linistesc. Poti sa incerci si tu, ai sa vezi ca merge. Pupici si rabdare, si eu am impresia uneori ca nu stiu sa ma port cu el si ca nu sunt o mama buna dar macar imi dau silinta sa il cresc cum trebuie si cum cred eu ca e bine. Pupci pentru un mormaici de la un mormaici zambet

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 7 luni
Radu Stefan: 8 ani, 3 luni

02.01.2010 11:42     citat 

biencut sa inteleg ca asa v-ati petrecut voi? unul a fost cuminte si a dormit iar celalalt a chefuit cu voi zambet

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

03.01.2010 12:15     citat 

Fetele...multumesc! sarut Roxy...nu prea vreau s-o las cu sotul ca el o tine numai in fundulet pe mana lui, ca numai asa o face sa mai taca. La fel e in culmea fericirii daca o tin in picioare, dar nu o las decat la baita cat o spal pe fata ca sta mai bine. In rest nu-i place nicio pozitie...poate putin pe burta dar ridicata la 45 de grade. Acum am lasat-o in patut , sa vad daca si doarme ca parea adormita.
Gimi...Dia e asa. Daca o legan sau o ton la tzitzi ar dormi ceva vreme pana sa inceapa scandalul/ Olegan pe picioare (lucru pe care imi spuneam sa nu-l fac niciodata ca am tras-o tare cu frati-miu care nici la 2 ani nu adormea altfel), dar altfel nu se linisteste. Uneori adoarme alteori nu. Dar cand adoarme o face doar pt perioada in care o legan. Daca plec in maxim un minut incepe sa urle. E o mica terorista.Si nu stiu cu cine seamana asa. Eu nu miscam, eram in stare sa mor de foame decat sa plang, iar sotul la fel de cuminte a fost...mai cuminte decat o fata...asa ziceau ai lui.
Scuze ca va bat atata la cap, dar simt ca inebunesc. Hai ca plec si eu la culcare. Asa ma bucur, ca macar noaptea dupa 2 doarme si n-am treaba cu ea pana dimineata.
Biencut/...ai niste copii superbi! Mai ce buze au amandoi prostit si ochii!!! sarut mi se pare ca si seamana unul cu altul.

sus

Denunta
alexxya

Copii

03.01.2010 12:24     citat 

Roxy...cand o scot afara adoarme imediat si tace, dar ce ma fac atunci cand intru inapoi ca oricat de usor m-as misca simte ca intra in casa , se trezeste si continua de unde a intrerupt.
A! Inca ceva. Nu stiu daca face doar ea asa sau e o etapa prin care trec toti. Isi pune mainile in dreptul capului pe pat, se infige si-n picioare si se ridica de mijloc, ca si cand ar vrea sa se arcuiasca, uneori isi indoaie cat poate mijlocul. Si e asa de incordata din toti muschii. Oare o doare ceva sau e vreo incercare sa faca ceva. Cand face asta scoate si limba de-un cot ceea ce arata ca e fericita deci nu cred sa o doara. Anca, Raul face asa?

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

03.01.2010 12:28     citat 

multumim de complimente
alexya sta cam 20 de min dupa aia se plictiseste si "ma striga", este cand sta si mai mult. inca nu prinde de jucarii, numai se uita la ele, va ziceam daca prindea de ele, va zic despre ficare pas spre avansare (sper ca m-am exprmat corect). paturica a fost la promotie la cora cu 80 de lei, acum e 100.
felicitari ca rezisti, eu nu stiu ce m-as fi facut cu uncopil ca dia, am noroc ca raul al meu e cuminte, plange foarte putin si in general daca simte un discomfort mai nou, sper sa ramana asa
rome pai azi n-am avut chef de citit, ca in general cand doarme raul citesc, pe forum era liniste,asa ca ma plictiseam, da am noroc ca doarme ziua, in general de la 10.30 pana la 2-3, dar mai face si exceptii ca azi, dar cam 4 ore ziua. si noaptea 10 ore legate
roxy ce tare e vladut cu supa rad si ce craciunel frumos
tamy [/b]felicitari si eu abia astept bebe 2
biencut pupam frumosii sarut
ma duc si eu la somn, noapte buna,

ps: alexya incearca sa dormi de fiecare data cand doarme diana, poate asa vei fi mai odihnita si vei privi stuatia altfel sarut

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

03.01.2010 12:30     citat 

mai face si raul asa cand e fericit, chiar prima data cand iii dau jos scutecul de ex, nu cred sa o doara ceva

sus

Denunta
alexxya

Copii

03.01.2010 12:32     citat 

Am promis ca o sa pun niste poze de la baita in cada. Deci...
Pe spate- o tin cu o sg mana de sub cap, IAR degetul aratator se duce spre spate

Pe burta- o tin cu o mana de sub barbie si am grija sa nu-mi intre apa in palma, nu de alta, dar o inghite, iar cu mana stanga o tin de sub piept, ca sa nu-i fortez gatul prea tare.Poate in poza pare ca atinge fundul xcazii, dar e prea multa apa si nu are cum.

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

03.01.2010 12:32     citat 

sincer raul cand doarme asa mult e de la aerul rece, il scot pe balcon si pe urma il aduc in living unde e tot racoare, si de aia nu se trezeste, dia se trezeste ca la voi e cald in casa si simte automat, si raul daca il duc in dormitor unde e cald se trezeste si nu mai doarme

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

03.01.2010 12:35     citat 

ce dulcei lia parca e alta, eu nu am avut curaj sa-l tin numai de cap cand sta pe spate, aveam impresia ca se scufunda, na tu esti experimentata, poate dupa ce prind si eu un pic de experienta o sa ma descurc mai bine

acuma chiar ma duc la culcare ca pe urma abia ma trezesc dimineata

sus

Denunta
alexxya

Copii

03.01.2010 12:38     citat 

Multumesc Anca sarut Nu sunt obosita de nesomn. Noaptea dorm bine, dar e stresul ala care se produce cand iti auzi copilul urland si nu stii ce sa-i faci, apoi mai e durerea de cap de la atatea griji si ganduri si durerea de mijloc ca stau cu ea tot timpul in brate...si astea nu prea dispar oricat as dormi. Iar cat doarme ea noapea dorm si eu. Exceptie zilele astea ca e sotul acasa si se impusca pe net...asa ca-i tin si eu companie pe aici. Nu e oboseala neaparat, cred ca mai mult e stres. Se zice ca at cand iti zambeste copilul dispar toate durerile...dar daca ea mai mult plange decat zambeste?
Aici se vede mai bine cum o tin cu o mana cand sta pe sppate.

Anca...nu sunt experimentata. De unde? Dar cred ca tot raul si spre bine. La cat de agitata e, crad ca uita sa-i mai fie si frica... asa ca pot sa-i fac tot ce vreau ca nu se sperie. Si oricum mie mi se pare ca-si tine echilibrul fara probleme. Si daca s-ar smuci brusc as avea timp s-o prind, ca doar nu-i apa de 10 metri.

sus

Denunta
alexxya

Copii

03.01.2010 1:20     citat 

Aici eram la nasi in a doua zi de Craciun. Era asa de cald ca o dezbracam din ce in ce mai mult. A ramas pana la urma doar in body.

Si asa aratam dupa baita...putinele momente cand nu urla.

Gata cu pozele ca iar am ramas singura pe aici. Azi iar m-a apucat talentul de bucatareasa ochi peste cap Am facut un tort cica. Eu si torturile prostit Bine ca a iestit frisca...pe aia a facut-o sotul si am mascat toata panarama aia de pandispan cica. Ideea e ca e comestibil, chiar are gust bun....dar aspectul lasa cu mult de dorit. Asta e. Sa mai creasca Dia si ma pun eu la punct cu toate. Abea am invatat sa fac omlete si cartofi prajiti...iar maine vreau sa fac o ciorba, sa vad ce iese. Norocul meu ca am un sot cu simtul umorului, ca altfel isi lua talpasita de mult din proprie initiativa.
Noapte buna fetele. Mai vorbim maine.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

03.01.2010 1:31     citat 

Gimiloasa, multumim... sarut Cat despre Bianca daca ai stii cat e de zvapaiata si-i turuie gura, vrea non stop atentie, nu cred ca ti-ar mai trbui nici macar un fir de cret! rad

roxy_xyz, Mihaita asa a petrecut, noi restul am facut un bal mascat! Desigur ca era cu masti medicale! trist El mititelul a dormit si macar n-a simtit asa izolarea la care a fost pus, iar noi restul fiecare stateam cu masca pe gura sa nu dam sau sa luam de la celalalt gripa pe care o avea si se chinuea de zile bune sa o trateze. doar la masa ne-am scos mastile iar in preajma lui Mihai erau obligatorii. Inclusiv eu care alaptam si care am reusit sa ma capat cu o laringita iar acum vad ca am o stare subfebrila... trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: