· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor (377)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor (377)     
laura_feelings

Copii
Cristian: 10 ani, 9 luni
Teodor: 13 ani, 10 luni

06.01.2010 11:46     citat 

Si la mine e foarte jos bebe, nici nu imi imaginam ca e posibil sa fie pozitionat atat de jos. Ma gandesc daca o avea el loc in burtica cand ma aplec eu sa ma incalt sau sa iau ceva de jos ? Saptamana viitoare ma duc sa fac o ecografie sa vedem cum s-a dezvoltat si sa ne asiguram ca sexul e asa cum ni l-a spus de la ultima ecografie.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

06.01.2010 11:51     citat 

claudis, sa dea domnul sa fie bb si nasterea asa cum iti doresti!
La mine bb a mostenit ochii si buzele de la sotu.
Offf Claudis de-ai stii ce zvapaiata e Bia..Mi-a scos peri albi! trist Incerc totusi sa fiu cat mai intelegatoare caci si eu am fost lei ea...Doamne dar simt ca turbez uneor. Vreo si eu macar 5 minute sa taca odata din gura si sa stea cuminte! nervos rad Nici la pc nu am mace. Tb din secunda in secunda sa ma intrebe cate ceva de uneori ma scoate din pepeni ca nu pricepe ca am si eu nevoie de liniste macar cateva secunde fara sa aud mama, mama...

Byu, nu stiam ca e sarbatoare. S-au tb sa-mi imaginez caci nu stiu cum ma apuca pe mine de fiecare data doar de sarbatoare sau duminica! Asa ca ma amagesc cu gandul ca DD nu suporta lenesii... scot limba rad
Bianca inca nu merge la gradi dar abia astept sa o duc! scot limba Mai tuseste un pic asa ca saptamana asta n-o duc. In plus inca nu ma simt pregatita sa ma trezesc dis de dimineata ca sa-i echipez pe amandoi sa o duc pe Bianca...Si tot sper ca se mai incalzeste afara caci chiar daca am 5 minute de mers pe jos pana la gradi am oroare sa ies dimineata pe frig... trist

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

06.01.2010 11:52     citat 

Va punem si niste poze proaspete de aseara dinainte de somn sa va aratam ce mult a crescut bebe si odata cu el si burtica sarut sarut sarut

sus

Denunta
Byu

Copii

06.01.2010 11:56     citat 

biencut te cred ca ti-e nasol sa o duci acum la gradi pe Bia. Mai ales ca Mihaita e foarte micut si ai nevoie de odihna. Si intr-adevar dimineata e foarte frig.
Probabil Mihaita va fi mai linistit decat Bia tinand cont cat de cumintel e de pe acum.
Tare faza cum ca Dumnezeu nu suporta lenesii rad rad rad

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

06.01.2010 12:02     citat 

byu ii f frumoasa burtica ta. a mea la 28 de saptamani nu e asa mare confuz cred ca din cauza ca e fetita sarut poop

sus

Denunta
Byu

Copii

06.01.2010 12:08     citat 

bebezola sarut sarut sarut Si eu fac 28 saptamani sambata. A luat avant in ultimul timp si e interesant ca s-a schimbat centrul de greutate zambet zambet Simt ca ma tot trage burtica in fata si simt ca am inceput sa merg mai taraganat , asa ca o ratusca jenat

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

06.01.2010 12:13     citat 

byu rad asa merg si eu sotu rade de mine si zice ca sunt ca un urs scot limba cu era obisnuit cu mine slaba acuma confuz nu ii vine sa creada cat am crescut si eu si bebelina (eu mai mult) nervos rad sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Byu

Copii

06.01.2010 12:19     citat 

rad rad Sotului meu ii place sa ma vada asa graviduta. Si de fiecare data cand ii zic ca ma doare ceva sau ca merg nu stiu cum, zambeste si-mi zice ca lasa ca e din cauza la bebe, bine ca nu e din alta cauza. Iar cand mergem impreuna pe strada se amuza de cei ce se uita la burtica mea ca deja se observa foarte bine.

sus

Denunta
puimihai

06.01.2010 12:19     citat 

biencut, multam de raspuns. sper sa fie bine. cat despre doctor...fetelor, ce sa va mai zic, evident ca nu-s singura in situatia asta nefericita....dar asta e. nu am incotro. ma rog la DD sa vina nasterea in garda oricui altcuiva decat a medicului de care am fugit , daca va fi asa, chira nush ce voi face zambet dar ma rog sa fie bine! si la fiecare crampa, disconfort ma gandesc oare cine-o fi de garda prostit sunt putin spus stresata.
byu ce burtica frumusica...maricica as zice, pt 28 sapt. esti "dezvoltata" bine foarte fericit sa fii sanatoasa !

sus

Denunta
Byu

Copii

06.01.2010 12:22     citat 

puimihai sarut sarut sarut ai sa vezi ca va fi bine, are grija Doamne Doamne de voi doi.
Si eu am un medic de care nu as vrea sa dau Doamne fereste de el cand va veni momentul nasterii, sa nu intervina ceva si sa fiu nevoita sa nasc cu cel de garda si sa se nimereasca sa fie respectiva.

sus

Denunta
puimihai

06.01.2010 12:23     citat 

----------
Byu a scris:
rad rad Sotului meu ii place sa ma vada asa graviduta. .
----------

apropo de ce zic sotzii...al meu stie bine cat imi e de greu, ar fi culmea sa nu vada picioarele sau mainile (mai ales ca-l pun in fiecare seara sa-mi faca masaj scot limba ) si ii place sa ma tachineze zicand: lasa mami, ca la urmatorul va fi mai bine ! ca-i baiat si o sa-l cheme tudor prostit prostit prostit

sus

Denunta
Byu

Copii

06.01.2010 12:25     citat 

puimihai adik inca unul, al treilea va fi baietel pe nume Tudor?

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.01.2010 12:32     citat 

buna dragelor sarut sarut sarut

sunt si eu pe aici trag cu ochiul va urmaresc sarut sarut sarut

byu sarut sarut ce burtik frumoasa sarut sarut sarut in pozele astea pare mai mare decat a mea ochi peste cap ochi peste cap ori ca sunt facute mai de aproape socat socat .....si sanii ti-au crescut prostit prostit , a mei au crescut putin ochi peste cap ochi peste cap

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 7 luni

06.01.2010 12:40     citat 

buna fetelor

astazi mergem la cinema la o comedie...abia astept

ce burtici frumoase codrina, byu, angell sarut

la Iasi ploua de dimineata trist unde-i gerul Bobotezei?!

va doresc o zi linistita si frumoasa

adrianaBuc l-am simtit pe BB pe 31 dec cand scriam pe forum...dar pentru ca nu eram sigura am preferat sa astept. De atunci il simt cam la doua zile cand stau in pat linistita si citesc. Dar parca nu-mi vine sa cred ca e BB cateodata parca tot ma gandesc ca poate mi se pare

sus

Denunta
Byu

Copii

06.01.2010 12:42     citat 

ionelita se poate si din cauza ca au fost facute pozele mai de aproape si doar cu un maieut pe mine. Asa e , sanii mi-au crescut cu 2 numere. M-au durut mult in primele 3 luni, nici nu suportam sa pun mana in lateral, apoi a fost ok, n-am mai avut probleme.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: