· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor (377)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor (377)     
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

06.01.2010 12:44     citat 

Salut fetelor! Am tot citit si eu ce s-a scris, dar nu prea am nimic de zis....durerile mele din partea de jos continua si astept sa merg maine la TT sa intreb doctorul de acolo care o fi motivele...in rest...toate bune....foarte somnoroasa dupa o vacanta de 3 saptamani. spor la treaba tuturor!
bebezola. locuiesc in floresti.
luara. tu l-ai simtit pe bebe? ca vad ca avem acelasi nr de saptamani jenat

sus

Denunta
puimihai

----------
Byu a scris:
puimihai adik inca unul, al treilea va fi baietel pe nume Tudor?
----------

asa isi imagineaza sotzul in visele sale .... pe mine nu m-a castigat inca ideea si nici nu cred ca mai e vre-o sansa. dupa aproape 11 ani sa mai fac un copil deja a fost (si este) o provocare....dar sa-l mai fac si pe al 3-lea ar fi deja nebunie curata, ori eu am pretentia ca mai am o ramasitza de creier rad

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

anika asa e , e foarte urat la Iasi. Unde mergi la cinema? La mall? Distractie placuta.
In privinta miscarilor lui bebe sa stii ca asa aveam si eu impresia la inceput , ca oare sigur e el, mai ales ca l-am simtit si foarte devreme. Ai sa vezi ca mai tarziu ai sa-l simti asa de bine prostit prostit ca-ti va misca in palma si te va lovi cand vei pune manuta, iar miscarile vor fi inconfundabile. sarut sarut sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

06.01.2010 12:46     citat 

puimihai, te cred. Nici eu nu cred ca as mai vrea al treilea. Inca unu ma gandesc sa fac, ca nu vreau ca Iulian sa fie singur, dar dupa vreo 3 anisori cred. Cum vrea Doamne Doamne. Cine stie cum va fi mai tarziu.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

06.01.2010 1:37     citat 

Buna dragelor. Sant si eu deja pe aici. Azi prima zi la birou. Dupa o noapte plansa am avut o alta noapte, dar dormita. Am adormit pe la 11 si am dormit neintoarsa pana la 9.40. Nici ceasul nu l-am auzit. Azi chiar sant mai bine.
Ralucutza parca nu l-am simtit inca, desi ieri seara aveam niste senzatii ciudate in burtica, asa parca ma furnica, dar nu pe exteior, ci pe interior. Nu stiu daca e miscarea lui bebe sau doar imaginatia mea. Eu cred ca inca e prea micuts sa-l simt, asa-mi pare mie, desi doctorul a zis ca la masuratori corespunde exact numarului de saptamani.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 10 luni

06.01.2010 1:41     citat 

buna fetelor!
eu iar m-am trezit pe la 4 si ceva dimineata...m-am holbat pe pereti pana s-a trezit al meu sa plece la serviciu apoi am stat la tv! am mancat niste fulgi cu lapte... dupa cateva ore bune am adormit si eu! oare de ce am insomniile astea? din cauze de bebelina mea draga sigur nu ca ea si cand misca o face delicat si nu ma deranjeaza niciodata! doar ca n-am somn! uuoofff si cand ma gandesc ca nu ma mai ajungeam cu somnul pana mai de curand! apoi cand va veni bebelina ... cine stie cand o sa mai dorm? atunci o sa vreau si n-o sa am cum! dar ce sa-i faci? asta e!!!
fetelor ...analize de trim 3 a inceput cineva sa faca? sunt multe? se platesc sau se fac gratuit?

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 10 luni

06.01.2010 1:50     citat 

m-am luat cu vorba...

sweety_karina da da am o gramada de treaba la masina de cusut! si asa am un chef sa m-apuc dar nici si nici maine nu o s-o pot face ca sunt doua sarbatori foarte mari! asa ca ... acum mai analizez situatia... mai caut modele, idei, tehnici de cusut, scutece refolosibile ...din astea!!! zambet si evident ca voi pune poze (asa cum v-am obisnuit) dar cred ca mai dura!

byu ce burtica frumusica ai tu acolo! si eu cred ca pozele sunt foarte de aproape facute de aceea pare marisoara dar din pozele care le-am vazut cu pomul pare mai micuta! oricum e o frumusete de burtica! sarut

luara stiu ca vorbele sunt cam de prisos si nici nu ma pricep eu prea tare sa zic ceva in situatii mai putin placute dar sa stii ca si eu am avut (si ma mai apuca si acum cateodata ce-i drept mult mai rar ca inainte) momentele mele de depresie! si cred ca fiecare le-am avut! motive nu se gasesc? o gramada! important e sa gasim celelalte motive care sunt de cealalta baricada... cele care ne dau cheful de viata si mai ales intelepciunea de a-i intelege si pe cei din jurul nostru! tu ai un bebe in burtica pe care in curand il vei putea tine in brate si el te va iubi neconditionat! ai familia ta iubita, prietenii tai dragi! sunt sigura ca daca te gandesti un pic vei gasi singurica mult mai multe subiecte la care sa te gandesti cu zambetul pe buze! asta iti sugerez sa si faci! ti-am mai zis eu ...pacat de zambetul tau frumos sa nu-l folosesti cat poti de des! zambet

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 10 ani, 11 luni

06.01.2010 2:18     citat 

Buna fetelor.eu acum m-am trezit jenat ,asta pt ca am adormit pe la 3...nu aveam somn prostit .
bebezola,eu in Roman stateam in cartierul Balcescu
Byu,sunt nascuta in 83...cu 4 anisori mai mare ca tine,dar am fatza mai de copil scot limba .ai burtica tare frumusica si maricica sarut
am sa ma retrag putin sa imi fac de mancare.azi m-am trezit cu o pofta de cartofi prajiti si moare de varza prostit .am sunat o pe mama si imediat ajunge cu moarea rad

sus

Denunta
luara

Copii

06.01.2010 2:26     citat 

Ancutza draga mea, sa stii ca ai dreptate, inteleg ce spui, dar uneori nu ma pot abtine. Ma apuca plansul si la filme. Dar incerc din rasputeri sa ma tin tare, mai ales dupa ce am vazut ieri ce tensiune aveam.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.01.2010 2:32     citat 

eu am tras o fuga pana in piata...mi-am luat aprope 3kg de portocale prostit prostit
la noi ploua si e super urat ochi peste cap ochi peste cap

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 9 luni

06.01.2010 2:33     citat 

Si la mine se uita prin supermarket-uri cand la burta mea cand la David..nah..si insarcinata si cu copil mic si cu o mocutza de 22-24 ani..ce-si zic..saraca de ea scot limba sau ca tre sa fiu curajoasa, nu gluma cool

E maricica burtica ta , intr-adevar, Byu ptiu ptiu sarut

Aparatul mi s-a stricat, dar astept diseara niste poze de la cineva si un aparat de imprumut....poate va pun poze cu burtica mea de-acum la cei 23 saptamani impliniti azi zambet

Ma bag la nani caci sunt franta..ii ies canini lui David si noaptea mi se trezeste ba din juma de ora ba din ora in ora..Acum doarme somnul de pranz si poate recuperez si eu cat de cat somnicul.
Va pup

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.01.2010 2:35     citat 

felicitari karina pt cele 23 saptamani sarut sarut sarut ce mai trece timpul prostit prostit , asteptam poze, somnik usor sarut sarut

sus

Denunta
luara

Copii

06.01.2010 2:42     citat 

Ionelita ai scris de portocale si mi-am amintit ca am in punga niste mandarine, banane si o rodie. acum le-am scos si savurez. scot limba

sus

Denunta
nicom2002

Copii
Natalia: 10 ani, 11 luni

06.01.2010 2:47     citat 

buna fetele!
byu- frumoasa burtica si intr-adevar a crescut mult! pup printzisorul sarut sarut sarut ! sunt la facultate la zi iar sesiunea incepe peste 2 saptamani, si eu m-am pus pe invatzat...acum am revenit si la serviciu , ar trebui sa intru in concediu dar inca nu ma pot hotara parca si cu cat mi se tot spune sa stau acasa parca eu tot invers vreau sa fac, sotzul a renuntat sa ma mai bata la cap cu problema asta a zis ca oricum eu fac ce vreau si nu are rost sa ma mai sacaie rad dar nu ma vad stand acasa inca iar cand va veni bebelusha nu-mi fac griji pt mersul la facultate pt ca o am pe mama care poate sta cu ea sau soacra mea iar in cel mai rau caz pot angaja o bona pt cele cateva ore in care voi lipsi!
luara- fruntea sus mami! noi suntem alaturi de tine...stii f bine ca aici vei gasi intotdeauna un sfat si o vorba buna....dar mai presus de toate ingerasul din burtica ta merita ca tu sa zambesti si sa fii fericita! sarut sarut sarut
vreau sa zic ca mor de somn pt ca a mea fetitza nu a mai avut chef sa doarma azi noapte de pe la 3 iar cand s-a luminat afara m-a luat un somn...si n-am mai apucat sa dorm decat vreo 30 min ca a si trebuit sa ma trezesc...!
codrina- frumoasa burtica sarut sarut sarut sper sa nu te tina internata in spital!
fetele sunt prin zona , incerc sa ma trezesc scot limba scot limba scot limba ! pana atunci va pupic pe toate!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.01.2010 2:48     citat 

luara sarut sarut , la rodii eu am renuntat ochi peste cap ochi peste cap e enervant rau la curatat ochi peste cap ochi peste cap si ma patam toata socat socat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: