· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor (377)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor (377)     
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 10 luni

05.01.2010 2:56     citat 

adriana ma ingrijorezi cu starile de greata! chiar azi am avu o senzatie mai aiurea ... dar se pare ca mi-a trecut! am avut doar o senzatie de greata, mancasem un ou fiert si m-am gandit ca e de la el1 (mai mancasem si o portie maaare de prajitura pe care am facut-o de aseara si am lasat-o la frigider, iar azi dimineata abia asteptam sa ma infing in ea! poate sa fi fost si de la ea!) dar acum , repet mi-a trecut! acum ca te-am auzit cu starile de greata...m-ai pus pe ganduri! te-ai gandit ca poate-ti face rau ce-ai mancat? sau poate ca te-ai obosit prea mult...

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

05.01.2010 2:57     citat 

bun venit noilor burticute! o sa va simtiti tare bine cu noi! eu ma simt minunat aici, suntem ca o mare familie! sarut

sus

Denunta
nicom2002

Copii
Natalia: 10 ani, 11 luni

05.01.2010 3:15     citat 

am reusit si eu sa citesc povestea nasterii lui Mihaitza, ma bucur ca a trecut si totul e ok cu el si cu mamicutza lui...vreau sa zic ca pe mine nu ma sperie nasterea in sine indiferent cum va fi aceasta in cazul meu (cezariana sau normala) ci mult mai tare ma sperie momentul in care voi avea fetitza in brate si ma gandesc ca nu voi sti ce si cum sa fac sa fie bine, ca nu ma voi descurca etc etc

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

05.01.2010 3:16     citat 

danonino sarut sarut ce pozik frumoasa ai la avatar sarut sarut sarut

adriana sarut sarut imi para rau ca ti-au revenit greturile trist

anca sarut ti-e de la prajitura sigur te-ai simtit rau, eu daca mananc dulce dimineatza m-a simt rau

carmen sarut de pe acum t-i se umfla picioarele ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap imi pare rau ochi peste cap ochi peste cap

ralucutza sarut sarut pe mine nu am doare..dar cica ar fi normal ochi peste cap ochi peste cap

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

05.01.2010 3:18     citat 

fetelor am o intrebare: cat costa scutecele de unica folosinta? pampers de exemplu... as vrea sa stiu si cam cate bucati sunt in pachetul respectiv! multumesc in avans! calculez acum care este diferenta in bani intre cele de unica folosinta si cele refolosibile! asta pt ca vreau sa dau comanda si nu stiu pe care sa le aleg! abia astept sa-mi raspundeti! sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

05.01.2010 3:19     citat 

bjulika sarut sarut sarut nu mai are timp de noi ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap ii ocupa Alexutzu tot timpul foarte fericit foarte fericit
sunt tare curioasa cum sa simtit dupa ceza, cum e bebe socat socat

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

05.01.2010 3:20     citat 

ancuta pampersi sunt in jur de 1.1ron buc., acum depinde de cat de mare cumperi pachetul, eu prefer sa fie cat mai mare, maxim parca este 74 de buc

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

05.01.2010 3:23     citat 

anca sarut sarut eu nu am cumparat pampers pana acum rad rad rad poate te ajuta fetele care au facut deja bagajelul pt spital scot limba

sus

Denunta
DANONINO

Copii

05.01.2010 3:24     citat 

ionelita sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

05.01.2010 3:24     citat 

danonino sarut socat , pt nou-nascuti sunt mai ieftini...asa stiam

sus

Denunta
bjulika

Copii
Alex: 11 ani
am nascut deja!

05.01.2010 3:25     citat 

Pupici la burtici! sarutsarutsarut
Va multumesc din suflet pentru felicitari si urarile frumoase!

Am intrat rapid sa va zic ca suntem bine...inca ne acomodam unul cu altul, dar Alexutu' e un baietel bun si a inceput sa planga doar cu motiv. De asemenea a inceput sa doarma noaptea si cate 4 ore legat, iar azi chiar ma simt mai odihnita.

Eu am avut putin colostru chiar din ziua operatiei, iar acum deja am inceput sa am lapte curat, doar cu o tenta galbuie. E destul pentru bebe si mai ramane cate putin si dupa ce se satura si il scot cu pompa. Lapte praf i-au dat doar putin cat eram in spital si nu aveam destul colostru...Oricum, se stramba teribil la laptele praf, nu-i place deloc. In rest bine, sanatosi si foarte papaciosi foarte fericit Bebe a scazut numai 180 g in primele 2 zile apoi a inceput deja sa ia in greutate...a fost vedeta maternitatii printre doctori si asistente zambet sarut
Maine mergem la prima vizita la doctor sa vedem cat am crescut.
Si inca ceva important, azi la ora 14:06 Alex a implinit o saptamana!!! sarut

Uitati si cateva poze:

sus

Denunta
DANONINO

Copii

05.01.2010 3:25     citat 

nu mai stiu sigur, dar tot pe acolo in jur de 1 ron

sus

Denunta
nicom2002

Copii
Natalia: 10 ani, 11 luni

05.01.2010 3:27     citat 

aseara m-am uitat si eu in magazin la preturile pt pampers si la 74 bucati pretul era cam 72 lei!

sus

Denunta
DANONINO

Copii

05.01.2010 3:28     citat 

bijulika, Sara ii trimite pupici lui Alexandru sarut sarut sarut

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 10 luni
am nascut deja!

05.01.2010 3:29     citat 

vai de mine cum rade in prima poza! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
bjulika sa-ti traiasca! tu cum te simti dupa cezariana????

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: