· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor (377)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor (377)     
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

05.01.2010 4:37     citat 

doamne! cand am vazut pozele cu bebelul acela mic nu mi-a venit sa cred....asa ceva voi aduce si eu pe lume? e incredibil, mai ales ca e prima data...nasterea e chiar o minune dumnezeiasca
si apropo de frici, si mie imi este mult mai frica de bebe decat de nasterea in sine, imi e frica ca nu o sa stiuce sa fac cu el, ca nu o sa il iubesc ca o sa am impresia ca nu e al meu, e al altcuiva, etc.
oricum, citind tot timpul ce scriati pe aici ma simteam ciudat, adica nu prea stiam ce sa scriu ce sa raspund avand in vedere ca sarcina e micuta, nici acuma nu simt ca sunt mai breaza dar parca am mai prins putin curaj....in plus...nu am mai avut pana acuma conversatii virtuale cu persoane pe care nu le cunosteam dianinte....
deci...spor la treaba tutror

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

05.01.2010 4:46     citat 

ralucutza sarut sarut draga noastra...toate am fost ca tine rad rad , inainte sa postez pt prima data , am " spionat" cateva saptamani rad rad rad si apoi mi-am facut curaj, si la fel m-i se parea ca nu prea imi gasesc cuvintele jenat jenat jenat , dar apoi....vin turnate cuvintele rad rad

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

05.01.2010 5:59     citat 

Offf, va raspunsesem la toate dar s-a luat curentul si am pierdut tot! trist

Bjulika, imi pare rau ca a fost asa ru cu ceza... trist sarut Bine ca bb e ok. Aveti un scumpel. Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii! Ma bucur macar ca ai avut laptic repede si indrumare buna. Macar aici sa nu te mai chinui. sarut

Ralu, iti tinem pumnii! Sunt sigura ca totul e ok. sarut

anika29... sarut

Ionela asa e, toate am dat tarcoale pana am indraznit sa scriem prima data. rad Asa cum fac eu la mamicute...Am impresia ca deja cresc cavaleri si domnisoare si nu indraznesc sa ma bag prea mult in discutie caci nu ma simt complet integrata... scot limba prostit

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

05.01.2010 6:10     citat 

[biencut sarut sarut ramai la noi aici sarut sarut sarut noi nu ne suparam trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul

oricum am de gand sa deschid un nou subiect ( o noua listutza ) " Minunile anului 2010" si incet incet sa mergem toate acolo, sa ramanem tot impreuna sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 10 ani, 10 luni

05.01.2010 6:13     citat 

Buna burtici
Krmnn,am ramas asa surprins cand am vazut ce preturi pt o nastere surprins .mi se pare exagerat de scump prostit
noi astazi am implinit 34 saptamani,incet incet ma apropii de final...parca nu mai am rabdare foarte fericit .
de cateva zile am inceput sa am niste senzatii f ciudate...simt ca si cum m-ar curenta jos la 'dansa' jenat cand se misca fetita.mai ales cand cobor scarile si ma apuca aceste impunsaturi ,am impresia ca iese afara.voua ati patit asa ceva?
si cateva poze proaspete

pe burtica mi se pot numara f usor toate venele rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

05.01.2010 6:17     citat 

angell sarut sarut ce burtik frumoasa ai , si ce bine arati sarut sarut sarut sarut , vad ca nici tu nu ai linia neagra pe burtik, se vede ceva de la buric in jos, dar cred ca e de la ciorap....te pupam sarut sarut felicitari pt intrarea in saptamana 35 sarut sarut sarut

sus

Denunta
angelll

Copii

05.01.2010 6:17     citat 

bjulika,sa iti traiasca frumusetea de flacau sarut
biencut,eu aseara la 2 citeam povestea nasterii puiului tau.imi pare rau ca te-ai chinuit atat insa trebuie sa recunosc ca la sfarsitul povestii am ras cu lacrimi de nu stia sotul ce am rad ,ma refer la faza cu galeata si materialul de deasupra rad ,daca era pe post de capac sau nu rad

sus

Denunta
angelll

Copii

05.01.2010 6:19     citat 

ionelita,multumesc sarut .am liniuta insa e doar de la buric in jos si e f deschisa la culoare(recunosc ca nu e de la ciorap) scot limba

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

05.01.2010 6:25     citat 

da?? eu stiam ca apare si deasupra buricului jenat jenat , eu cand ma dezbrac am si eu de la burik in jos o dunga scot limba scot limba dar e de la ciorap scot limba scot limba

sus

Denunta
angelll

Copii

05.01.2010 6:35     citat 

eu o am asa de aprox. 2 luni.eu nu suport ciorapii deasupra burticii,trebuie sa ii tin sub burta ca altfel am impresia ca ma sufoc prostit ,ciudata,nu? rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

05.01.2010 6:37     citat 

nu ,angell ...daca nu suporti socat sarut sarut sarut eu am o pereche mai largutza si-i trag peste burtik ( inca ) foarte fericit

sus

Denunta
angelll

Copii

05.01.2010 6:50     citat 

bine zis,'inca'.oricum eu am luat in greutate nu gluma,20kg asa ca nu e de mirare ca nu mai suport ciorapii...incet,incet ma fac ca o minge rad ,decat sa fiu ocolita mai bine ma sare rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

05.01.2010 6:56     citat 

dar nu arati deloc cele 20 kg care spui ca le-ai luat....chiar arati foarte bine.....e adevarat ca nu stiu cum erai inainte scot limba scot limba

am terminat programul pe ziua de azi prostit prostit am plecat acasa..te pup sarut sarut

sus

Denunta
angelll

Copii

05.01.2010 7:06     citat 

o seara frumoasa sarut

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 9 luni
T: 8 ani, 6 luni

05.01.2010 7:47     citat 

preturile de care v-am zis sunt de la maternitatea privata Gynia, din Cluj-Napoca...nasterea naturala e singura sub 1000 euro, restul doar peste...
stiu ca e mult, dar ma gandesc ca jumate din astia cel putin i-ai da si la stat , ca spaga la medic , anestezist si asistente...
doar ca eu una ma simt tare nasol sa trebuiasca sa stau cu banii prin pijamale si sa urmaresc cand trebuie sa-i inmanez ...ba mai mult e o chestie care m-ar stresa suficient de mult si inutil ..
asa ca am zis ca mai bine dau dublu, pe chitanta, fara alte plocoane si atentii pt toata lumea...
si in plus de asta conditiile sunt total diferite, curatentie, oameni care iti vorbesc omeneste etc.. si multumesc lui Dumnezeu ca pot sa suport cheltuiala asta...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: