· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor (377)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor (377)     
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

05.01.2010 7:51     citat 

Multa sanatate bebezola..Bine ca nu te-ai panicat cand ai vazut ca faci temperatura ..Eu m-am speriat rau..Fetele stiu foarte fericit
Byu nu cred ca vei fi surprinsa sa auzi ca eu mi-am dorit sa am parul drept rad

biencut imi aduc aminte cand spuneai inainte sa nasti ca nu ai mari emotii desi stii ce te asteapta.. scot limba
Ti-ai trimis si fiica cu sotul acasa..Eu nu as fi putut sta singura pe mana doctorilor...fie ce o fi...De aceea cand zic ca ai fost curajoasa...nu am zis asa sa ma aflu in treaba scot limba
Eu insa simt ca or sa ma apuce emotiile la sfarsit dar nu vor fi atat de mari si voi fi surprinsa sa vad ce tb. sa indur prostit
Totusi sper ca adrenalina sa isi faca treaba si sa ma ajute sa suport tot ce e de suportat foarte fericit sau cum au avut prietenele tale o nastere usoara..

Daca te consoleaza cu ceva..Se spune ca omului ii e dat cat poate sa duca...Deci esti foarte puternica sarut Si daca nu ai avut noroc de o nastere usoara macar ai avut parte de un personal deosebit...
Dar parca tu ai fost la particular...La stat nu am asa asteptari scot limba

Si inca ceva binecut..Sper sa nu te superi dar cred ca aseara " l-am furat pe micutul tau" in visele mele rad Am visat ca aveam un baietel exact asa ca al tau si avea ochii albastri? Acum iti dai seama ce m-am indragostit de el jenat

Multumesc de intrebare ionelita ..Mi-a trecut tusea la 2 zile dupa folosirea siropului zambet si am luat doar dimineata si seara...Dar am luat si a treia zi preventiv sperand sa ma ajute si la durerea de gat care a trecut mai greu zambet

Ce tuguiata arata burtica ta si frumoasa nico sarut Mie imi era teama de sarcina si prietenele imi spuneau ca voi simti ca si cum sunt insarcinata de cand ma stiu...Si asa e...Cred ca acelasi lucru se va intampla si cand vine bebe.Nici nu imi voi aminti cum a fost fara bebe...Nu cred ca are de ce sa iti fie teama sarut

Bine ai venit monika.Multa sanatate si sarcina usoara sarut

Adriana..imi pare rau sa aud ca ai greturi.. trist Eu una nu am scapat definitiv de ele nici acum..Deci voi fi pregatita daca se intorc ca la inceput surprins

anca sarut Sigur ai sa poti alapta.Ce gand e asta...Toate vom alapta...Ce sa facem cu ditamai tatili scot limba Sa beneficieze bebicii de ele ca numai ale lor sunt pentru o perioada sarut

krmnnsper sa iti revii repede din starea asta..O fi si melancolia de dupa sarbatori..In weekend planifica sa faci ceva distractiv foarte fericit

Ce frumusel si vesel e micutu bjulika ..Sa fiti sanatosi sarut Ce frumos ca vrei sa vorbesti despre medicul tau zambet
Ce bine ca inclin spre nasterea naturala ...Initial am vrut cezariana jenat

Super idee sarut Ionelita

angelll ..ce draguta esti sarut si ce burtica frumoasa ai. sarut .Mi se pare ca seamana un pic cu a mea doar ca evident a mea e mai micuta jenat
Felicitari pentru cele 35 de saptamani sarut

Va pup si va urez o seara cat mai frumoasa.tuturor ..Somn dulce ..Si fara dureri inghinale burticilor mari sarut [/b]

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

05.01.2010 8:15     citat 

Bjulika, sa iti traiasca minunea. Si tie Biencut! sa va bucurati de ei la maxim.

Eu am pregatit bagajul de spital, caci se pare ca maine ma duc la internare. Am sa vb cu doctorita mea si am sa ii spun ca o sa revin dupa externare,sa vedem ce se intampla. NU as vrea sa raman acolo in spital, am mai multe de facut pe acasa zambet
Byu cum am picat pe scari? Era ceata si scarile (de fier) erau umede, incaltarile nu tocmai potrivite pentru mediu umed. Pur si simplu mi-a alunecat piciorul drept si m-am dus cat sunt eu de lunga in jos, pe spate. Din instinct cred ca am bagat cotul la inaintare, si apoi m-am dus pe spate oprindu-ma in final in fund. Cotul m-a durut vreo 3 zile groaznic, nu puteam nici macar indrepta mana fara sa simt durere, si pe spate ceva zgarieturi si o vanataie pe soldul drept. Cam atat. Bebe nu a patit nimic. Totul a fost ok. Eu m-am speriat destul de tare. Atunci incidentul a coincis cu internarea pentru comisie, acum, e ceva nou.
Sper sa nu ma balbai maine cand o sa mint ceva pe acolo la ambulanta. De obicei cand mint ma iau balbaielile. Sau ma pufneste rasul.
Va pupic.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

05.01.2010 8:40     citat 

Ionela, nu plec de la voi caci imi sunteti prea dragi! sarut Si chiar ma gandeam zilele astea ca abia astept sa nasteti si voi sa ne impartasim experientele caci ma simt mai apropiata de voi. Restul burticilor dinaintea mea n-am avut ocazia sa le cunosc prea mult caci au nascut repede cu cateva exceptie.

Angell, arati tare bine si pari atat de tanara...parca ai fi tu insati un copil! Cat despre partea cu galeata...Cand am inceput sa astern povestea nasterii am realizat ca poate panza era drept capac...Oricum si la momentul respectiv am tot analizat galeata si m-am minunat ce e cu panza aia si cum eram dornica sa trec rapid la actiune si nu era nimeni sa intreb ce si cum n-am mai stat sa mai meditez ce si cum. Am zis ca doreau sa ma protejeze pe mine de galeata... rad Sa nu iau vreo infectie! rad
Nici pana in ziua de azi nu stiu cum statea treaba...Daca era ca sa ne protejam nasurile sau sa ma protejez eu sa nu ma ating de galeata... scot limba

Claudis stai linistita ca in momentele alea iti vor desparea toate emotiile. La mine la ambele nasteri asa sa intamplat. Nu eram emotionata, nu-mi era frica, nimic. Eram curioasa ce se va intampla....

Codrina, bafta maine! Sa dea domnul sa te lase sa stai acasa! sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 10 luni

05.01.2010 8:50     citat 

am sosit din nou acasa! am fost un pic iesiti prin oras drept pt care am achizitionat si materialele pt perdea in bucatarie si draperiile pt sufragerie si dormitor! sunt foaaarteee frummooooaseee!! de-acum sa vedeti ce de-a treaba am la masina de cusut! mai ales ca vreau sa-mi fac si camasile de noapte (cele trei) tot eu! nu mai zic de scutecele pentru bebelina noastra draga!

dar am vazut pe-aici postata o burtica tare frumusica! zambet

krmnn asa m-am gandit si eu cand am hotarat sa nasc la o clinica privata! am zis ca mai bine sctrangem cateva luni niste banuti gramada si stiu ca voi fi tratata super decat sa stau sa aleg momentul sa-i bag fiecarui cadru medical ceva bani in buzunar! si mie mi-e lehamete de genul asta de tratamente! acum eu sper sa si putem ajunge in timp util la constanta si sa nu se hotarasca bebelina sa vina mai repede de doua sapt inainte de termen ca atunci vom fi la noi in oras...si ma paste cezariana ca dr mea mi-a si zis ca-mi va face cezariana!

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

05.01.2010 8:54     citat 

Claudis, am uitat sa-ti spun ca ma bucur ca te-a impresionat Mihaita asa tare ca l-ai visat...Noroc ca esti insarcinata deja caci poate te molipseai! scot limba

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 10 ani, 11 luni

05.01.2010 9:20     citat 

biencut,msk...stiu ca demonstrez cu mult mai putini ani decat am ...sper sa fie la fel si cand o sa am 45,sa mi se dea 30si ceva foarte fericit

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 8 luni

05.01.2010 9:25     citat 

Fetelor noi maine implinim 22 sa saptamani.
In ideea ca maine nu o sa fim prin preajma, va oferim o mica tratatie, plus imaginea noastra de 22 sa saptamani.

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 10 ani, 11 luni

05.01.2010 9:36     citat 

ce mamicutza sexy sarut .ai pus macar vreun kg pana acum ?

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 8 luni

05.01.2010 9:42     citat 

7!!!! jenat
am plecat de la 45
am 52 acum

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 5 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

05.01.2010 9:54     citat 

Buna dragelor. Eu am avut 2 zile mai lenoase. Nu prea am avut chef de scris. noaptea trecuta am dormi foarte rau, a dat in mine jalea si plansul, am udat perna toata noaptea. Nu stiu ce m-a apucat, stiam ca nu e bine pentru bebe, dar oricum plangeam. Oi fi eu puternica, dar uneori te coplesesc toate problemele si mai ales singuratatea.
Azi am fost la dr. pentru control. Se pare ca noaptea nedormita si plansul n-au trecut asa simplu. Azi mi-a luat dr. tensiunea si aveam 14 cu 8. eu care mereu aveam 11 cu 6. Bebe a fost foarte cumintel. La inceput ne-a arata mainuta stransa cu degetul mare in afara. Parca arata OK. Apoi si-a bagat degetelul in gurita si sugea la greu. N-a vrut sa stea pe o parte sa vedem inca o data cocoselul. Statea culcat pe spate, cu burtica in sus, asa cumintel.
Probabil era suparat pe mami ca a plans.
Cand am intrat asistenta era tare contrariata si m-a intrebat unde-l tin. Burtica practic n-am. Am luat numai 2,5 kg. Eram ingrijorata, dar doctorul a zis ca bebe se dezvolta exact ca la carte si ca are loc suficient in burtica, sa nu-mi fac griji. A tot incercat sarmanul in fel si chip sa vada cocoselul, dar nimic. Poate avem noroc data viitoare si ni-l arata inca o data, sa fim siguri ca totusi e baietel.
Sper ca la 20-21 de saptamani sa fie burtica macar ca la Codrina.
Acum o sa merg la patuts, Simt ca pur si simplu cad.
Va pup pe toate. Maine o sa fiu la birou, asa ca o sa fiu mai activa. Noapte buna la toate si aveti grija de voi si bebelusii vostri.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

05.01.2010 10:04     citat 

luara sarut sarut ma bucur ca sunteti bine sarut sarut ...nu mai plange trist trist

codrina sarut felicitari pt implinirea a 22 sapt...multa sanatate in continuare sarut sarut ,multumim de tratatie sarut sarut
arati foarte bine codrina, sexxy mama sarut sarut sarut , unde ai pus 7 kg? nu se vede deloc prostit prostit te pupam sarut

anca sarut de-acum ai treaba cu perdeaua si draperiile.....spor trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul

biencut sarut sarut inca putin, si nastem si noi foarte fericit foarte fericit foarte fericit

claudis sarut sarut ma bucur ca ti-a trecut tusea asa repede trag cu ochiul trag cu ochiul

krmnn, angell sarut sarut va pupam sarut

somnik usor burtici sarut sarut sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 8 luni

05.01.2010 10:05     citat 

le-am pus eu undeva ionelita . Eram o scobitoare inainte. Acum mai arat si eu cumva, doar ca nu mai am talie rad rad rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

05.01.2010 10:07     citat 

rad rad rad si mie imi place mai mult cum arat acum rad rad eram si eu asa slaba inainte prostit prostit

eu am pus aproape 7 kg foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 8 luni

05.01.2010 10:10     citat 

aici poate se vede mai bine burtica. scuzati hainele din spatele meu.

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

05.01.2010 10:19     citat 

codrina, da erai slaba rau inainte daca acum arati asa bine...
ai grija de tine si felicitari pt inca o saptamana...

eu am pus pana acum 10 kg, cel putin si 12 cel mult...am deja 59 kg, la cei 1,58 cm ai mei...
ma simt cam grasuta, pun cam 1kg la 2 saptamani...deci daca merg pe aceeasi scara, pana la final mai am cel putin 7 kg de pus pe mine jenat prostit
sper ca totusi de aici incolo kg nu se vad neaparat ci reprezinta gramajul lui bebe, lichid, etc...

ancuta, stai linistita ca si eu sunt iresponsabila si trebuie sa plec in alt oras sa nasc, deci nu sunt din cluj, ci din bh, asa ca si eu sper ca ajung la timp acolo, mai ales ca n-am alt medic decat dr de la clinica privata...totusi am sa merg cu ceva timp mai devreme de termen la cluj, si mi-a zis dr ca in urma controalelor din ultima luna, va putea sa stie cam cat mai am pana la momentul 0...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: