· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul PURElor Rautaceoase Mov-Oranj-Blio 35
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul PURElor Rautaceoase Mov-Oranj-Blio 35     
DK

06.01.2010 11:21     citat 

----------
AdrianaSimion a scris:
----------
DK a scris:
lapte cu oo suna kind of nashpah foarte fericit
----------

de ce fa? ca e bun pentru gat, daca te doare sau ai ceva in el
----------

daca te doare, iti vari peria aia pi iel... nu mai fa tu consumatie, ca si-asa ti-ai spanzurat banii pe la Harods, cu duamna Diuc socat

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 15 ani, 1 luna

06.01.2010 11:21     citat 

----------
DK a scris:
----------
puimihai a scris:
plec in vastele mele bucatarii sa-i pregatesc feciorului papica (pastrav , daca sunteti curioase)...mai vb
----------

si eu am halit pastrav, afumat, in cetina de brad... bun o mai fost... cetina am lasat-o sa acoperim cuibu cand o veni gerul scot limba
----------

mai bine o punem sub popou sa nu ne inghete scot limba

sus

Denunta
DK

06.01.2010 11:22     citat 

----------
AdrianaSimion a scris:
----------
DK a scris:
----------
puimihai a scris:
plec in vastele mele bucatarii sa-i pregatesc feciorului papica (pastrav , daca sunteti curioase)...mai vb
----------

si eu am halit pastrav, afumat, in cetina de brad... bun o mai fost... cetina am lasat-o sa acoperim cuibu cand o veni gerul scot limba
----------

mai bine o punem sub popou sa nu ne inghete scot limba
----------

stai linistita, nu ne ingheata, ca suntem pufoase foarte fericit it's a given!

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 13 ani, 2 luni
Paula-Maria: 11 ani, 10 luni

06.01.2010 11:26     citat 

Serviti.va!

Ptr voi am taiat si am facut si poza! foarte fericit

sus

Denunta
DK

06.01.2010 11:31     citat 

Aoleu mai micutzo, ce bine arata!!!! sarut sarut E cumva si Alba ca Zapada pe-acolo? E preferata mea! zambet

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 13 ani, 2 luni
Paula-Maria: 11 ani, 10 luni

06.01.2010 11:32     citat 

da, este si aia! zambet

sus

Denunta
puimihai

06.01.2010 11:33     citat 

am luat 'pauza' din bucatarie pt ca- mi curge (iar) sange din trompeta si ce-mi vaz ochii....voi bagati prashituri colea...ati asteptat sa plec io sa va indopati numai voi, recunoasteti , rautaceoaselor nervos

sus

Denunta
DK

06.01.2010 11:34     citat 

----------
puimihai a scris:
am luat 'pauza' din bucatarie pt ca- mi curge (iar) sange din trompeta si ce-mi vaz ochii....voi bagati prashituri colea...ati asteptat sa plec io sa va indopati numai voi, recunoasteti , rautaceoaselor nervos
----------

Aoleu mai pui, cum adica iti curge sange din trompeta??? surprins surprins surprins

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 6 luni
Maria: 12 ani, 1 luna

06.01.2010 11:40     citat 

mai Micutzo maiiii ce prashituri faine si pofticioase ai facut,nu ti-ar fi rusine....pune-le rapijior la pretenara virtuala,sa saliveze lumile !!!

si mie imi curgea singe din trompeta,sau din trompa,sau din nanau,sau din nasete,sau din nas-caranas,cind eram embarasada si pregnanta

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 1 luna

06.01.2010 11:48     citat 

----------
puimihai a scris:
vad ca aseara ati papat bun-bun dat de teo...si am si io o intrebare inocenta jenat acela e sotzul din dotare cool daca da, scot jobenul si fac o reverenta adanca, pura si decenta ......felicitari dUamana teo , am zis !
----------

viu si eu cu raspunsurile in intirziere jenat

da' ala e consortul foarte fericit cu plete, cirlionti, ochelari si burta rad

sus

Denunta
Teodora29

Copii

06.01.2010 11:56     citat 

----------
citat:
Teooooo... maicaaaaaaaa... ci di bunataturi pi-acoloshaaaaaaaa!!! Le-ati termenat pe tuate, sau mai aveti? Ioti bre, vin si io la munci si iaca ci gasesc... pileala "a la difficulte"

----------

va iau pe rind

DK, ce difficulté mei????? volonté voiai sa zici cool
yuh, pileala se gaseste, am ceva sticle de vina dunate, astept la vara sa mai dau o fuga prin Alsace, sa le iau direct de dupa vie foarte fericit si mai astept sa am cava (aia de tre' sa-i schimb acoperisul, da' nu-i bai, ca nu ploua in ea , e de piatra)

bunataturi mai am prin frigider, ca deh numa' prajitura e pentru opt persoane rad (cam asa fac eu de mincare cind e vorba de petreceri)

micutzo, ma teleportez la tine, ca salivez aicea foarte fericit
Alba ca zapada zic ca fac de vreo citeva saptamini, nu mai apuc ochi peste cap
da' pina una alta ma indop cu niste Ferrero Rocher aduse de-o prEtena (reala scot limba )....no, cind incepe deci regimul meu??? nervos (tinind cont ca simbata ne chefuim iara la...."cuscrii" adica parintii lu' Zazia, la chérie d'Elouan)

sus

Denunta
DK

06.01.2010 12:03     citat 

----------
Teodora29 a scris:
----------
citat:
Teooooo... maicaaaaaaaa... ci di bunataturi pi-acoloshaaaaaaaa!!! Le-ati termenat pe tuate, sau mai aveti? Ioti bre, vin si io la munci si iaca ci gasesc... pileala "a la difficulte"

----------

va iau pe rind

DK, ce difficulté mei????? volonté voiai sa zici cool
----------

Nu, nu... "a la difficulte" e traducerea mot-a-mot, in gluma, a expresiei romanesti "la greu". foarte fericit foarte fericit N-am vrut sa zic nimica nimicutza de volonte prostit

sus

Denunta
puimihai

06.01.2010 12:05     citat 

asa cum zicea mamistef, trompeta=nas (prost) din care curji cu regularitate sangele din dotare ...probabil ca e prea mult prostit
teo, dupa cum ziceam, felicitari ! chiar si cu burta, e un exemplar de care tre' sa fii mandra zambet
iar despre prajituri, de ciuda ca voi nu mi-ati dat savarina si postati pe ascuns prajiturici, am pus o budinca cu branza la cuptor scot limba na ! sa va fie sa va stea ! rad

sus

Denunta
Teodora29

Copii

06.01.2010 12:23     citat 

héééé, am sa-i zic, puiule, ca el se considera tare ...uritel
da' mie-mi place asa cum ii, mai ales ce are in cap si-n suflet jenat

DK, nu te supara, frate scot limba
tot aia e, sau pe-acolo, is eu prea serioasa ochi peste cap

sus

Denunta
puimihai

06.01.2010 12:28     citat 

----------
Teodora29 a scris:
héééé, am sa-i zic, puiule, ca el se considera tare ...uritel
da' mie-mi place asa cum ii, mai ales ce are in cap si-n suflet jenat

----------

'ubito, zii asa, parerea mea, unui barbat in primul rand nu-i trebuie frumusete, ci farmec, iar el are (asa vad eu) si exact cum ai punctat si tu, mai conteaza ce-i in interior, exteriorul de obicei e de ....fatada. si ca sa fiu cinstita pana la capat, barbatii cu plete gen al tau, intotdeauna mi s-au parut exceptionali, curajosi, gata da orice oricand...lucru pe care sunt convinsa nu multe dame il aproba...dar eu asa gandesc zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: