· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Imunizare > Colostrum cu probiotice?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor Colostrum cu probiotice?     
cristina41975

Copii
Didi: 14 ani
Andu: 11 ani, 11 luni

30.09.2011 6:07     citat 

Pe langa polipi aveti probleme cu alte boli? Sincer nu vad rostul sa bagi bani intr-un tratament care nu vad cum ajuta ... Plus ca aceste vegetatii adenoide pot sa apara iar dupa un timp chiar si cu operatie ...

sus

Denunta
albastrica

31.10.2011 9:29   Bunatati din natura  citat 

Am trecut si eu prin chinurile pricinuite de raceli.Unul din baieti facea febra care nu ceda la Nurofen decat 2-3 ore si la algocalmin era alergic. Deci grea provocare. Asa ca la fel ca voi a trebuit sa caut singura si sa gasesc. Se numeste Filipendula Ulmaria si ne-a salvat. Gasiti pe acest blog ,retete naturiste pentru imunitate si mai multe detalii despre aceasta planta http://bunatatidinnatura.blogspot.com/2...maria.html

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

02.11.2011 7:41     citat 

am icneput sa ii dau fetei colostrum cu probiotice cam de 1 luna de zile... insa de la o vreme incoace e cam constipata... am o banuiala ca poate fi de la aceste probiotice. v-ati confruntat cu aceasta problema?

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

04.11.2011 4:18     citat 

Eu nu am patit asta cu Tedi.
Da-i spanac, ca sa vezi ce-o regleaza. zambet

sus

Denunta
Andreyutza123

30.12.2011 2:24   Colostrum  citat 

Buna mamici, am descoperit recent suplimentul Calciu Coral de la Bio Elemente, foarte potrivit pentru cei mici daca este administrat sub indrumarea unui medic sau a prospectului. Acesta suplimenteaza necesarul de Calciu si Vitamina D din organism.

sus

gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 3 luni

15.02.2012 4:06     citat 

furnicutzaa, cum merge cu colostrum-ul???

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

15.02.2012 6:13     citat 

Noi am optat pt colostrum natural, direct de la sursa...Am urmat o tura f scurta si pesemne de-asta n-o fi dat rezultate... prostit Ne pregatim insa pt alta tura care sper sa dea randament.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.02.2012 7:31     citat 

----------
gaby2007 a scris:
furnicutzaa, cum merge cu colostrum-ul???
----------

nu mai merge in nici un fel... prostit
ca dupa ce a inceput fata gradinita si vreo luna nu a racit, eram eu foarte incantata, uite domle, nu se imbolnaveste fata la gradinita, e de la colostrum...
ei si dupa vreo luna s-a imbolnavit atata de rau si atat de brusc, a facut niste crize de astm de in decembrie a fost internata de 2 ori.... una din dati cu stat la oxigen, supraveghere 24 din 24 etc... pur si simplu m-am dezumflat, si mi-a iesit din cap orice tratament alternativ... acum ma tin de tratamentul ei medicamentos si atata...
asa ca nu am nici o concluzie, poate ajuta dar in cazul ei a fost altceva (astmul)...

sus

Denunta
gaby2007

Copii

16.02.2012 8:20     citat 

offf, offff imi pare tare rau.Sincer si eu port in suflet astmul asta....la un momentdat a fost si el suspect...cert e, ca de cans suntem la gradi e tot racit. Ieri am fost la control si nu se auzea nimic la plamani...dar probabil va face o boala de copii...inca nu s-a pronuntat ca nu seamana a varicela

sanatate multa

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

16.02.2012 9:06     citat 

e foarte greu la cei mici intrati in colectivitate sa zici daca ceva luat pentru intarirea imunitatii ajuta sau nu.... ca miracole nu face nici un medicament, oricat de bun,... si nu ai cum sa stii cum ar fi fost fara... poate fi-mea ar fi racit din prima zi fara colostrum-ul ala, cine stie?
cred ca trebuie sa ne intarim noi cu rabdare si sa ii asteptam sa isi construiasca ei sistemul lor imunitar.. sis a ii ajutam cu vitamine si cu multa rabdare.. rad
ca sa te simti mai bine, uite baiatul meu, si el intrat in colectivitate la 1 an, pana la 3 ani a facut tot felul de infectii in gat, in urechi, gripe, etc etc... de la 3 ani pana acum la 5 ani nu a mai fost bolnav niciodata... adica nu a lipsit de la gradinita pe motiv de boala decat cand a fost operat de amigdale... deci va fi mai bine zambet

multa sanatate!

sus

Denunta
gaby2007

Copii

16.02.2012 9:25     citat 

mercy furni sarut sarut sarut

sus

Denunta
ramona7575

Copii
Stefan: 11 ani, 7 luni

19.05.2012 12:57     citat 

Buna fetelor,

Cine vrea Colostrum cu probiotice sa imi dea un PM sau sa scrie aici...

Sotul lucreaza in SUA iar la jumatea lu` iulie vine acasa si poate aduce mai multe cutii (nici prea multe, daca se aduna mai multe comenzi le trimite prin posta si platesc vama).

Costa in jur de 95 ron (depinde cum gaseste si el la farmacie sau pe net), un pret mult mai mic ca pe piatza romaneasca pt. ca produsul este american... este identic cu
http://www.mamanatura.ro/sanatate/recom...-p10005465

Eu i-am dat baietelului meu anul trecut si a fost foarte bun. L-am dus la gradinitza din nov.si a fost singurul copil care nu s-a imbolnavit... din pacate m-am lenevit si nu i-am mai dat iar acum 2 sapt. a facut pneumonie..
De ieri am inceput sa-i dau iar pentru ca mai aveam juma de cutie...

Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
gravi + 19

sus

Denunta
B81DNM

16.10.2012 12:16   vreau si eu Colostru cu probiotice  citat 

Buna ramona7575,
Ma intereseaza acest Colostru cu probiotice foarte mult.
As vrea sa vb , dc mai poate desigur sotul tau...caci a trecut luna iulie de ceva vreme..., sa iti mai trimita acest produs.
Imi dai un cont in care sa depun banii...eu sunt deschisa oricarei metode de achizitie atata timp cat fac rost de produs cat mai repede.
Astept un raspuns de la tine.
ID-ul meu de mess este iuliadumitrache2004
Multumesc.

sus

Denunta
ramona7575

Copii
Stefan: 11 ani, 7 luni

08.11.2012 6:21     citat 

Buna,
Abia acum am vazut mesajul in spam.
Sotul meu abia a plecat inapoi si se mai intoarce in aprilie.
A trimis data trecuta colostru si prin posta dar a fost foarte greu sa le ridic de acolo pentru ca erau trimise direct de la furnizor si trebuia facutura la ele... ma rog, a adus si ele cateva cutii si le-am distribuit la 3 fete .
Deci, in aprilie daca mai vrei...

sus

Denunta
plantafarm_ro

11.11.2012 7:27     citat 

Mai puteti gasi Colostrum cu probiotice www.plantafarm.ro

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: