· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (378)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (378)     
luara

Copii
Lucas Daniel: 10 ani, 3 luni
Ana Leia: 11 ani, 5 luni

06.01.2010 10:06     citat 

Si eu ma bag la pat dragelor. Iar ma doare capul si cred ca e de la stat la PC. Noapte buna si aveti grija de boi si de puiuti. sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 8 luni
T: 9 ani, 5 luni

06.01.2010 10:17     citat 

noapte buna, fetelor si bebeilor...
sa fiti cuminti...

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 13 ani, 3 luni
Eduard: 11 ani, 7 luni

06.01.2010 11:47     citat 

Ca sa va dau si eu idei de meniu usor seara, tocmai ce-am mancat doua bucati peste proaspat pangasius la gratar cu legume mexicane fierte si cu broccoli oparit....buuuuuuuuuuuuuuun. Garantez! Acu ma asteapta si o para si trei clementine..apoi nanii.
Noaptea cand ma trezesc sa-i fac laptele lui David beau si o cana de iaurt de baut de la Milli, preferatul meu.

Am zis parca ca pun poze....mi-e rusine sa zic ca mi-e lene rau jenat . Dar maine imi fac timp sigur!

Burtica Adrianei chiar mi s-a parut maricica fatza de a mea la prima sarcina, dar mai socata am ramas de cea a Bebezolei care e mare la 11 sapt. Sunteti superbe Anca, Bebezola si Adriana sarut sarut sarut

Luara, daca ai putin timp si dispozitie, sa imi explici si mie cum poti, cum se curata rodiile. Sunt fff sanatoase , dar si mie mi-e lehamite de curatatul lor. Eu tai in doua rodia, apoi apuc coaja de o parte si de alta si o desfac si desir bovitzele in farfurie, apoi mananc cu lingura. La mine mai e si o pb..ma termina maselele. Am ramas cu ele cam varza de la prima sarcina, apoi din cauza ca am alaptat m-am ferit de stomato, si iata ca de cum am terminat alapatatul am si ramas insarcinata la prima menstruatie.
Cat am alaptat nu am avut menstruatie..ce bine a fost! Deci in 2 ani nu am avut decat o singura data menstruatie prostit

Ma duc sa pap fructele la tv.
Noapte buna!

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 8 luni
am nascut deja!

07.01.2010 8:27     citat 

neata fetele!

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor! sarut sarut

eu am inceput serv, astept sa vina d-na prof. sa-mi spuna cand o sa vina gagica aia! momentan sunt bine dispusa si optimista! vedem de maine incolo! rad rad !

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani, 8 luni

07.01.2010 8:35     citat 

neatza fetele
la multi ani sarbatoritelor
ionelita rad si eu am crezut ca e baiat dar dr ma asigurat ca e fetita,sper sa nu am surprize la nastere rad rad
laura si eu mai am pofta de morcov crud sau morcov razalit cu mar scot limba
biencut o draga de ea sarut sarut
swewty-karina sarut sarut
am ajuns si eu la servici dar asa nu am chef, asa mi de somn,si cand m,a gandesc ca mai am pana la sf lunii si intru in prenatal e\ce bine imi pare ca dormmmmmmmmmmmmmmmmm (si iau kg in plus)
o zi buna la toate mamicile si burticile si bebeii va pupam

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 8 luni
T: 9 ani, 5 luni

07.01.2010 9:18     citat 

La multi ani Ionelita, sa fii sanatoasa, fericita, implinita si sa te bucuri impreuna cu sotul de bebele ce vine...
azi ai 2 lucruri sa sarbatoresti, schimbarea saptamanii si ziua de nume...
felicitari
La multi ani si pt celelalte fete care au numele Ioana, si derivate sau pentru familia voastra...
sa aveti o zi buna.. zambet

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
am nascut deja!

07.01.2010 9:18     citat 

bebezola mai ai putin! trec repede zilele! sarut sarut stai acasa 2 ani?

sus

Denunta
lauraL

Copii
Carina: 16 ani, 9 luni
am nascut deja!

07.01.2010 9:19     citat 

Buna dimineata fetelor.
Multumim pentru urari si pentru primirea calduroasa sarut
Tocmai aseara m-am confruntat si eu cu meniul la cina, parca nu aveam chef de nimic (nici sa fac, nici sa mananc). Pana la urma am "prajit" niste ciuperci... e prima data cand fac asa ceva si au iesit nemaipomenit de bune. Carina imi tot spunea sa mai merg sa mai "culeg de la magazin". Le-am pus intr-o tigaie de teflon cu capac pana au lasat zeama si apoi am scurs tot tot sa ramana uscat si am pus un singur strop de ulei... iar apoi parca erau cartofi prajiti. A iesit excelent.

Voi cand ati inceput sa luati in greutate? Stiu ca e normal (in general) sa scazi la inceput si apoi incepi sa recuperezi si apoi.... urci prostit Dar cand?... Nu mai tin minte cum a fost. Eu vad ca tot scad si raman acolo de doua luni jumate deja.

bilutza bine ai venit si tu! Sarcina usoara si cat mai placuta!
bebezola sexy mamica cu burtica!

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
am nascut deja!

07.01.2010 9:22     citat 

vai laura, mi-ai facut o poftaaaaa de ciuperciiiiii! prostit prostit eu si asa sunt innebunita dupa ciuperci! cred ca am sa prepar si eu ceva cu ciuperci azi! foarte fericit

sus

Denunta
lauraL

Copii
am nascut deja!

07.01.2010 9:24     citat 

mireaadrianaflorina asta era si scopul trag cu ochiul

sus

Denunta
puimihai

07.01.2010 9:29     citat 

Buna dimineata burticutze !
Bun venit mamici noi inscrise zambet si va doresc sarcina frumoasa si bebei cuminti si sanatosi !
Inca o noapte "cu cantec" a mai trecut trag cu ochiul si azi parca e o zi mai buna. In primul rand pt. ca mi-am propus eu sa fie zambet ...cu siguranta azi voi avea musafiri (nashii nostri cei dragi sarut si probabil fratii mei...) asa ca mi-am propus dupa cum ziceam sa ma simt in forma, sa pregatesc ceva bun-bun (cred ca un tiramisu) .
Aseara am strans bradul...am facut putina ordine si apoi eram praf de oboseala, gafaiam ca o locomotiva cu aburi rad acum cand povestesc Anutza da din picioare cu o voiosie incredibila zambet nu stiu cum de mai are loc, adesea ma gandesc ca o sa plezneasca pielea foarte fericit
Hai ca va pup, va doresc la toate o zi buna ! Multi ani celor ce-si serbeaza onomastica si va servesc cu o feliutza de tort

si un pahar de bautura numai buna pt gravidutze zambet

sus

Denunta
MariaStan

Copii
Ana: 11 ani, 3 luni

07.01.2010 9:41     citat 

Buna ziua,
Se pare ca dupa lungi asteptari putem trece la un nou capitol.
DPN - 4 septembrie 2010
Suni insarcinata! Parca nici nu imi vine sa cred - desi muncim de ceva vreme ...
Am facut FIV in decembrie - recoltarea de ovocite a fost pe 13 decembrie si embrio transferul pe 15 decembrie. De atunci au fost multe teste beta hcg. Doctorul inca nu e foarte multumit de valori dar oricum se dubleaza la 48 de ore.
Lunea trecuta am facut o ecografie - dupa ultimul CM eram insarcinata in 5 saptamani si doua zile - la eco bebe avea 0.28 cm - deci era cam mic - era bebe de sarcina de 4 saptamani. Mie mi-e clar ca s-a implantat mai tarziu dacat era normal.
Doctorul m-a pus sa rept beta hcg-ul maine si sa fac o ecografie luni. Crede-ti ca e vreo sasa sa vedem inimioara?
EU una as mai intarzia un pic sa ma creasca si sa vedem inimioara. Voi ce ziceti?

Adriana ai o burtica ffff draguta.
Ionelita - La multi ani!
krmnr, Luara - sarut
Biencut - ce bebe frumos ai!

sus

Denunta
bebezola

Copii

07.01.2010 9:44     citat 

mireaadriana da da 2 ani o sa am alt loc de munca scot limba non stop fara concediu rad rad
lauraL [/b]
eu am inceput sa pun pe mine cred ca in prima luna,tot vedeam cum urca acul de la cantar surprins surprins surprins scot limba
puimihai ce tort bun.......si bautura am vazut ca imi trage cu ochiul scot limba deja m-am vazut pe o plaja superba stand sub umbreluta cu bebelina mea si cu o bautura dinasta buna si rece ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap

sus

Denunta
lauraL

Copii
am nascut deja!

07.01.2010 9:47     citat 

MariaStan depinde foarte mult de aparatura si de tipul de ecografie. In general, "inimioara" incepe sa bata de pe la 5-6 saptamani, dar sunt diferente intre copii. Multa sanatate!

puimihai cand e omul la servici si vede bunataturi din astea.... tare greu mai e ochi peste cap [/b]

sus

Denunta
bebezola

Copii

07.01.2010 9:47     citat 

maria stan felicitari pt burtica,sa ai o sarcina usoara
nu stiu daca se poate vedea inimuta lui bebe dar de auzit cred ca se poate auzi,nu mai stiu la cate sapt am auzit-o si eu pt prima data zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: