· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (378)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (378)     
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

07.01.2010 10:08     citat 

Neata Dragelor,

Sunt matinala astazi deoarece aseara am adormit surprinzator pana in 12 noaptea si 9 ore de somn au fost suficiente scot limba

Incep prin ai transmite Ionelitei La Multi Ani pentru cele 27 saptamani sarut si pentru ziua de nume sarut Multa sanatate ,un bebe sanatos si tot ce iti mai doresti sarut

La Multi Ani si tuturor sarbatoritilor vostri... sarut sarut sarut

Wow..Anca.. Ce bine iti sta blonda..parca ai fi actrita sarut

Bine ai venit bilutza .Multa sanatate , sarcina usoara si un bebe sanatos sarut

luara sarut Am observat ca pe mine ma ia durerea de cap daca nu ma odihnesc suficient ..Asta insemnanand nu 7 ore de somn cum dormeam inainte de sarcina ci macar 9 foarte fericit

biencut scot limba Sper sa tina comportamentul domnisoarei si sa se tempereze caci altfel tu nu ai ce face decat sa ramai la fel de rabdatoare ca si pana acum...Toate trebuie sa vina de la ea ,altfel se poate simti dezavantajata de aparitia lui Mihaita... trist

Asteptam poze Karina scot limba

Sa aveti spor cele care sunteti la servici sarut sarut sarut

Felicitari pentru bebe Maria .Sarcina usoara si un bebe sanatos sarut

Eu i-am auzit inimioara lui bebe la 5 saptamani si cateva zile( nu am avut rabdare sa astept mai mult) jenat

Multumim pentru tratatie puimihai si multumesc pentru tratatie anticipat si tie Ionelita foarte fericit .Sigur vii si tu cu bunatati avand in vedere ca ai 2 evenimente de sarbatorit azi sarut

Puimihai ..incearca sa fii cat de cumintica poti de acum incolo..ca nu cumva efortul sa declanseze travaliul prostit Ce bine ca esti bine dispusa si pozitiva azi..ne transmiti si noua. sarut .Distractie placuta zambet

pupici la toata lumea sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.01.2010 10:32     citat 

buna dragele mele sarut sarut sarut sarut sarut sarut

astazi, dupa cum v-ati dat seama unele dintre voi scot limba scot limba avem o dubla aniversare sarut sarut sarut sarbatorim ziua numelui " Sf Ioan " , si a doua.. dar ce-a mai importanta sarut sarut bebe Cosmin implineste 27 saptamani sarut sarut sarut intram in saptamana 28 prostit prostit adik in trim 3...ups ochi peste cap ochi peste cap

multumesc din suflet pt urarile de bine si felicitari dragele mele carmen, MariaStan, Claudis sarut sarut sarut sarut sarut

puimihai sarut sarut multumim pt tratatie sarut sarut

MariaStan sarut sarut sarut bine ai venit mami la "balonase" sarut sarut sarut eu te asteptam de mult trag cu ochiul trag cu ochiul , multa sanatate si sarcina usoara sarut sarut sarut

si bineinteles dubla tratatie scot limba scot limba scot limba

tarta cu fructe sarut sarut sarut

tort etajat sa ajunga la toate cele 46 burticutze sarut sarut sarut si un shake de fructe

prajituri de la bebe Cosmin sarut sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

07.01.2010 10:48     citat 

La multi ani Ionelita sarut , si la cat mai multe saptamani bb Cosmin sarut
multumim de tratatie sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.01.2010 10:51     citat 

multumesc nino sarut sarut sarut te pupik sarut sarut

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

07.01.2010 10:53     citat 

LA MULTI MULTI ANI IONELITA sarut SI LA BEBE COSMIN LA FEL sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.01.2010 10:55     citat 

multumesc bebe sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

07.01.2010 11:05     citat 

Maria Stan, ce bucurie ca ai intrat in lista gravidutelor...stiam eu ca toate vor fi bune...ai avut se pare un cadou de Craciun foarte reusit si un inceput de an la fel...Sa-ti dea Dumnezeu sanatate sa ai o sarcina usoara si sa te bucuri de ea, caci o meritati din plin...
eu inca de cand imi doream sa raman insarcinata , citeam mult pe forum la sectiunea "vreau un copil" si persoana cea mai prezenta acolo erai tu, Maria...atat cu incurajari pt toata lumea cat si cu multe experiente si sfaturi ...
Ma bucur ca vi s-a implinit visul...
sarut zambet

sus

Denunta
puimihai

07.01.2010 11:13     citat 

Ionelita, asa cum ziceam si mai dimineata :"multi ani fericiti sfintzisorilor !" zambet iar lui bebe -cosmin "sa iti dea DD rabdare sa stai la burtica atat cat trebuie, apoi , darul vietii si bucuria de a fi langa cei ce te iubesc !"
multumim de tratatii sarut
Mariastan , bine ai venit la noi, si o sarcina frumoasa, pe masura asteptarii tale, un bebe bun si sanatos! sa fii fericita !!

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

07.01.2010 11:18     citat 

La Multi Ani, Ionelita!!!! Multa sanatate si tie si lui bebe...felicitari pentru cele 27 de saptamani!!!
Bun venit noilor burticute,Laura, Maria,...si celorlalte mamicute noi al caror nume nu-mi amintesc acum....sarcina usoara si copilasi sanatosi si cuminti si papaciosi!!!
La Multi Ani tuturor celor care au pe cate cineva de sarbatorit in familie...petrecere frumoasa!!
Azi m-am trezit mai bine dispusa, am dormit toata noaptea....poate ca incurajarile voastre cu privire la placenta inserata jos au avut efect, mai mult ca sigur, ma simt mai linistita, si astept cu nerabdare urmatoarea ecografie care va fi peste 2 saptamani!!
Multumesc, mamici, si va pup pe toate!! sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

07.01.2010 11:19     citat 

Buna dragelor.

Incep cu felicitari pentru ionelita. La multi ani draga si tie si lui bebe Cosmin. Sa ai parte de un an frumos si de multa sanatate, restu le faci tu.

MariaStan bine ai venit aici. Ma gandeam mereu la tine si la AdrianaBuc ca voi erati cele mai incercate. Cand a aparut aici Adriana ma gandeam ca mai e putin si apari si tu si uite ca s-a implinit. Sa fie intr-un ceas bun si sa aveti sanatate sa duceti sarcina pana la capat cu bine.

SweetyKarina rodia se curata foarte usor. Deci unde e codita, tai codita, dar nu orizontal, ci scobit. Apoi din mijlocul scobiturii faci niste taieturi verticale in asa fel ca sa imparti rodia in 6-8 felii, depinde de marime. Taieturile nu le faci adanc, dar numai cat sa tai coaja. Apoi atent incepi s-o desfaci, de regula ar trebui sa se desfaca nu chiar in atatea felii cat ai vrut tu, dar in 3-4 se desface si mai departe bobitele se desprind usor fara sa te murdaresti. Eu niciodata nu ma patez de suc de rodii. Cam asta e secretul, nimic altceva.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

07.01.2010 11:22     citat 

Apropo, ieri v-am promis ca azi fac o poza la burtica. Am facut 2 de dimineata si imi venea si mie sa rad ce burtica am. Diseara descarc pozele de pe aparat si va arat si voua burtica mea la 16 saptamani. foarte fericit

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.01.2010 11:26     citat 

luara, puimihai, cristina sarut sarut multumesc din suflet sarut sarut sarut va pup si va iubesc pe toate sarut sarut sarut

asteptam pozele luara trag cu ochiul

sus

Denunta
mamiyasmi

Copii
yasmina maria: 12 ani, 3 luni
ariana georgiana: 11 ani, 1 luna

07.01.2010 11:35     citat 

La multi ani Ionelita!!!sarcina usoara in continuare zambet

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

07.01.2010 11:53     citat 

laura asteptam pozele pupici

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

07.01.2010 12:05     citat 

Luara, productiva pt sotul inseamna sa aduc bani mai multi in casa trist muncind ca sa ne permitem mai multe (si acum nu se refera sa dam pe-afara de bani ci sa avem un trai mai bun).

Puimihai, f bine faci! Un psihic optimist face minuni! sarut

Bebe, Adriana, serviciu usor si sa treaca repede timpul. sarut sarut

Maria merc si bine ai venit!. Cat despre eco...inimioara lui bb la mine s-a auzit abia la 7.
Uite ce am gasit despre asta ca sa-ti faci o parere cand sa mergi:
http://209.85.135.132/search?q=cache:h3...clnk&gl=ro
Iti tin pumnii sa fie totul bine de acum incolo! sarut sarut sarut

Ionela. la multi ai! Si multe saptamani frumoase in Continuare lui Cosmin! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: