· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (378)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (378)     
ionelita

am nascut deja!

06.01.2010 4:03     citat 

mda rad rad rad dragostea asta rad rad rad

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

06.01.2010 4:04     citat 

Byu ce burtica frumoasa ai.

Ionelita eu rodii as manca toata ziua, nu ma deranjaza sa le curat, ca mi-a aratat candva un geogian (ca la ei acolo cresc din belsug) cum se curata rodia repede si fara sa te murdaresti.

Mai stau un pic pe aici si o iau spre casa. Azi e mai liniste si nu mai pot sta, mi-e un somn!!!! Mai e si ploaia asta care te trage la somn.
Va pup pe toate si intru mai pe seara de acasa. sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.01.2010 4:14     citat 

luara sarut deci e un secret si cu curatatul rodiilor ochi peste cap ochi peste cap , ce bine ca pleci acasa...eu mai am pana la 7 prostit prostit ,pa pa sarut sarut

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

06.01.2010 4:16     citat 

salut,burticute!
ce faceti? noi am fost dupa aghiasma mare, apoi a inceput sa ploua si am intrat in casa ...dar dimineata ningea foarte frumos..acum, nu prea e de iesit din casa...
biencut, multumesc pentru incurajari,sper sa fie si la mine bine si sa se ridice placenta....oricum mie mi se pare ca esti foarte curajoasa si te descurci de minune cu doi copii mici...ma gandeam ca si eu trebuie sa nasc in mai ,dar e bine ca vine vacanta de vara si sta la bunici fata mea, pana mai creste bebele,caci din toamna trebuie sa merg si eu cu amandoi ca sa duc fata la gradi...
byu,ce frumoasa burticuta ai.. sarut sarut
si eu am insomnii, nu in fiecare noapte, dar destul de des,ma trezesc pe la 3-4 dimineata si ma uit la TV, apoi in timpul zilei sunt obosita...si la inceputul sarcinii dormeam pe unde apucam..
pupici la toate sarut

sus

Denunta
andreeameme

Copii
mihai: 15 ani, 4 luni
iustin gabriel: 11 ani, 2 luni
am nascut deja!

06.01.2010 4:26     citat 

buna fetelor,
pup toate gravidutele, nu am mai trecut de mult pe la voi, nu reusesc nici cum sa ma eliberez
iustin are colici si pana pe la 1 noaptea ne tot plimbam prin casa incerc sa il linistesc ca plange mititelul de ti se rupe sufletul
ionelita felicitari scumpo pentru cele 26 de saptamani, te apropi cu pasi repezi de marea intalnire, cum te mai simti , e totul in regula ? Un sfat pentru tine si toate gravidutele : fetelor mancati cat mai sanatos si mai ales odihniti-va cat mai mult mai ales in ultimile doua luni. Va spun asta din experienta : cu mihai am mers la servici pana am nascut si dupa mi-a fost extrem de greu, recuperare mi sa- parut foarte grea, eram extrem de obosita, acum cu iustin am stat acasa de la 7 luni si sa stiti ca m-am odihnit iar asta s-a simtit dupa nastere la o saptamana dupa ce am nascut ma simteam foarte bine iar oboseala nu am simti-o aproape deloc. Va pup pe toate si promit sa revin cat mai curand
sarut

sus

Denunta
andreeameme

Copii
am nascut deja!

06.01.2010 4:29     citat 

sa nu uit va urez ca noul an sa va aduca multa sanatate, sarcini usoare si nasteri si mai usoare, sa aveti mult laptic iar bebelusi sa fie sanatosi si voiosi
La Multi Ani !

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

06.01.2010 4:29     citat 

wow ce ati mai scris...de-abia am reusit sa citesc 4 pagini. eu in timpul asta am dormit jenat prostit m-am pus sa dorm un pic si un pic a durat vreo 3 ore.
va pup ca nu mai stiu ce si la cine vroiam sa scriu si acuma sunt tare ametita dupa atata somn. merg sa fac o supica sa mancam si noi ceva pe ziua de azi

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.01.2010 4:32     citat 

andrusca sarut sarut sarut ce mai faci mami? ce ma bucur ca ai mai trecut pe la noi sarut sarut sarut ce-a trecut timpul prostit prostit Iustin are aproape 2 luni sarut sarut sarut sarut va pupam mami...imi pare rau ca are colici trist trist
multumesc de intrebare sarut sarut suntem bine sarut maine facem 27 saptamani,sambata mergem la dr sa-l vedem pe bebe....te pup dragutza...poate ne dai ceva poze scot limba scot limba

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.01.2010 4:34     citat 

raluca sarut si eu la fel patesc rad rad citesc, citesc, si apoi nu stiu ce sa mai scriu jenat jenat , m-am invatat minte....imi notez la fiecare rad rad sa nu mai uit....mai poti dormi la noapte?

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

06.01.2010 4:39     citat 

in principiu ar trebui..desi o sa adorm f greu. si ma trezesc o data pe noapte sa merg la baie si apoi adorm mai greu, dar spre dimineata imi vine sa innebunesc cand aud ceasul ca suna la 6.30....si o iau de la capat, merg la servici, vin acasa si dorm si imi spun zilnic ca azi nu mai dorm dupa masa ca sa pot sa adorm mai repede seara...dar...de unde

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 10 luni

06.01.2010 4:53     citat 

mai stau un pic si ma apuc de facut mancare! am papat niste biscuiti cu dulceata de visine! buniii ... mereu parca as manca ceva dulce! ma opresc mai mult in fructe dar ... imi mai scapa si niste din astea mai putin sanatoase sa le mananc!
mai am doua portocale! surprins in seara sta nu mergem dar maine neaparat trebuie sa facem cumparaturi!
ce mancare mai faceti voi fetelor, asa...mai usoara?

sus

Denunta
adrianaBuc

06.01.2010 4:54     citat 

Chiar ca scrieti! Eu am ajuns in sfarsit la medicul de familie sa ma ia in evidenta jenat Cam tarziu, stiu, dar na! Acu' am avut timp. Maine mai merg la un set de analize. De cateva zile eu am inceput sa dorm mult mai bine, nu ma mai satur de somn, asa ca abia astept sa vina noaptea sa trag la patut.

Tzuc tzuc

sus

Denunta
andreeameme

Copii
am nascut deja!

06.01.2010 4:59     citat 

Ionelita bafta maine la doctor sa ne spui cum a fost
dib pacate nu stiu sa postez poze daca imi trimiti pe privat adresa de mail sau id-ul de mess o sa iti trimit poze
Pupici sarut

sus

Denunta
lauraL

Copii
Carina: 15 ani, 11 luni
am nascut deja!

06.01.2010 5:03     citat 

Buna gravidutelor.
Ma numesc Laura, sunt din Cluj, si am si eu bebe mic in burtica. Sper sa ma primiti pe lista voastra.
Ar trebui teoretic sa nasc pe 2 august, deci sunt abia la inceput de drum. Mai am o fetita, Carina... are 5 ani luna viitoare si ma face fericita in fiecare zi.
Sarcina de acum este absolut identica cu prima (desi descopar in fiecare zi ca am o memorie tare selectiva), diferenta e ca acum am o munca la birou, de 8-9 ore pe zi.
Fetita mea e foarte incantata de "bebe mic din burtic" cum ii spune ea, ii vorbeste tot timpul, ma intreaba daca ce mananc eu ii place la bebe si are mare grija de mine.
Eu am 28 de ani si sunt programator, deci stau la calculator toata ziua.

Vreau sa intreb daca mai sunt mamici care au copii din casnicii anterioare, mi-ar placea sa stiu care sunt problemele cu care se confrunta luand in considerare ca desi ele au mai trecut prin experienta sarcinii/nasterii/cresterii de bebe mic, pentru noul tatic totul este atat de... NOU.

Va pup si va doresc un an nou plin de iubire si sanatate!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.01.2010 5:03     citat 

andreea sarut sarut nu maine....sambata merg la dr.....ti-am dat mesaj privat trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: