· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (378)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (378)     
ionelita

am nascut deja!

06.01.2010 5:07     citat 

laura sarut sarut sarut sigur ca te primim sarut sarut sarut bine ai venit la noi...iti doresc sarcina usoara , un bebe sanatos si frumos asa ca fetitza ta ( e o dulce in poza de la avatar ) sarut sarut sarut
legat de a doua problema....nu te pot ajuta trist

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani, 8 luni

06.01.2010 5:13     citat 

laural bine ai venit
se mai strang si clujence pe aici scot limba
ancutza_anca eu am sa fac cartofi pai cu peste file prajit in ulei de masline si oregano si muuuuuuuuulta lamaie prostit
angell da chiar semeni cu o fosta colega de liceu pe care o chema angela,nu stiu daca asi pe tine ,se mai intampla poop sarut
va pup pe toate am ajuns si eu acasuca de la servici .......ce bine eeeeeeeee

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.01.2010 5:19     citat 

bebe sarut sarut imi faci in ciuda jenat jenat eu mai am o ora jum de stat la munca jenat

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 17 ani, 7 luni
D: 11 ani, 9 luni

06.01.2010 5:19     citat 

----------
ancutza_anca a scris:

ce mancare mai faceti voi fetelor, asa...mai usoara?
----------

Eu in seara asta pregatesc somon la gratar cu garnitura de legume (brocoli, morcovi, conopida, porumb, fasole verde).

Bun venit si de la noi noii burtici!

Andreeameme, la multi ani si tie si multa rabdare cu micutul, o sa treaca peste aceste faze si va fi asa de bine... Sa mai vii pe la noi sa ne povestesti din pataniile unei tinere mamici, ajuta trag cu ochiul Este foarte adevarata partea cu odihna, eu o simt deja pe pielea mea. Ceea ce nu stim este ce ne asteapta dupa nastere, pare simplu si feeric dar nu prea este jenat

Cristina, si la mine placenta a fost situata jos la inceput apoi a urcat si de prin sapt. 27 e asezata normal. Aceeasi problema am avut-o si la prima sarcina si stiam ca este rezolvabil, in cele mai multe cazuri.

Foarte frumoase pozele cu burtici, eu pina acum n-am reusit sa-mi pozez burta "nud", o voi face curind caci e destul de mare.

Ionelita, sa ai o onomastica frumoasa miine, chiar daca restrinsa. Eu am sarbatoriti multi miine - pe bunicul, pe fratele meu, pe sora mamei si sotul ei si, de obicei, ne stringem toti la bunici, sa vedem daca anul asta o sa fie ceva. De la anul va fi si printesa mea sarut
Orcum i-am promis fratelui meu ca-i fac un tort pentru Sf Ion si vreau sa ma tin de cuvint, miine dimineata il execut. Am o reteta de tort de portocale pe care tot astept sa o incerc.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.01.2010 5:22     citat 

multumesc roxane sarut sarut sarut si tie distractie placuta sarut sarut cu atatia sarbatoriti in familie prostit trebuie sa iasa ceva rad rad

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 11 ani, 6 luni

06.01.2010 5:26     citat 

buna fetelor,

bun venit la gravidute laura sa ai sarcina si nastere usoara sarut

eu am dormit vreo doua ore...trebuia sa mergem la cinema dar cu vremea asta urata am amanat foarte fericit

va pup pe toate sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.01.2010 5:28     citat 

ce rau anika sarut sarut ca va stricat vremea planurile trist trist

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 17 ani, 7 luni
D: 11 ani, 9 luni

06.01.2010 5:31     citat 

Bun venit LauraL, sa ai sarcina usoara si nastere rapida!

Am uitat sa va spun ca tot miine mergem la ecografie, va fi una complexa, cu fluxuri sanguine si tot tacimul... Sint curioasa ce DPN imi mai dau acum, ultima data a fost 22 feb.

Iar din weekend incepem renovarea dormitorului - schimbam geamul, zugravim, schimbam mocheta, mai facem un dulap nou si schimbam patul lui Andrei cu patutul fetei. E greu la 2 camere, trebuie sa te descurci cu spatiul mic, tot speram ca anul viitor sa facem marea mutare, la 3 sau chiar 4 camere... Deocamdata il mutam pe Andrei in sufragerie, am emotii.
Cred ca va fi nebunie in casa, dar asta e, sa terminam repede si sa stau linistita ca nu ma apuca nasterea cu casa nepregatita.

Pupici!

sus

Denunta
bebezola

Copii

06.01.2010 5:31     citat 

ionelita nu mai este asa mult scot limba poop sarut
sa va pun si eu o poza cu bradutul meu si cu bebelina mea

poop pe toate

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.01.2010 5:36     citat 

bebe sarut sarut esti o scumpa sarut sarut sexxy mama foarte fericit foarte fericit , si bradutzul e tare frumos sarut sarut sarut te pupam sarut sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

06.01.2010 5:43     citat 

Fetelor, v-am admirat pe toate...Pupam toate burticile! sarut sarut sarut

Noi azi am iesit la cumparaturi. La intoarcere i-am trantit repede Biei farfuria cu mancare in fata dupa ce am asezat cumparaturile si eu am sters-o sa-l schimb si alaptez pe bb. Doamne cat de bine e cu 2 copii! Cand ai unul nu vrea sa mamnanace, sa doarma singur, etc iar tu parca faci fixatii din astea. Cand sunt 2 zici: mananci bine, dormi bine si nu-ti mai bati capul caci tb sa te ocupi si de celalalt. si desigur ca manevra tine si copilul care astepta sa fie hranit cu toate ca stia sa manance singur acum papa singur si tot, i-am lasat pe amandoi cu ochii cat cepele rad si le-am zis nani ca am treaba (...sa stau la pc desigur ca de curatenie inca nu m-am apucat dar urmeaza dupa ce-mi fac norma de dupa-amaiaza aici foarte fericit rad ) si uimitor ca s-au conformat...Nu pot spune decat ca e incredibil de bine! Bianca n-ar dormi fara mine...fara sa stau culcata langa ea...si acum... surprins Daca ii faceam fazele astea pana sa apara bb iesea show si tot ca ea tb sa fie pana la urma.
Acuma tb sa astept sa mai creasca nitel si bb si scap si de cicaleala zilnica caci va avea partener de joaca. foarte fericit

sus

Denunta
bebezola

Copii

06.01.2010 5:47     citat 

ionelita multumesc poop sarut
si acum pun o poza de cum eram inainte sa am burtica

cel din spatele meu e nasul nostru
pupici

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 9 luni

06.01.2010 5:48     citat 

ionelita multa sanatate si tot ce-ti doresti tu! sa ne traiesti cu numele! urare pt maine ca nu stiu daca voi putea intra sigur si ca sa fie totul bine... mai bine asa de azi! sarut

fetelor va multumesc pt meniul dat insa mie nu-mi prea place pestele... asta e! jenat

bafta maine la eco roxanne!

bebezola mi-a placut atre bradutul dar si sexi mamica si burtica! zambet

sus

Denunta
bebezola

Copii

06.01.2010 5:50     citat 

ancutza sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.01.2010 5:54     citat 

anca sarut sarut multumesc mami pt urari sarut sarut sarut sarut

bebe sarut sarut ce bine aratai si ce slabutza sarut sarut sarut

biencut sarut sarut ce mai, niste copii ascultatori rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: