· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Ghioceii primaverii 2008 (18)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ghioceii primaverii 2008 (18)     
mishk

Copii
IRINA- MARIA - ambitioasa
12 ani, 9 luni

14.01.2010 3:48     citat 

in primul rand felicitari ildi pentru bebe sa-ti traiasca sa va bucurati de ei si ei de voi sarut sarut sarut
nu am apucat sa citesc din urma nu am net nici acu aveti niste copilasi foarte frumosi si mari
irina vorbeste foarte mult la kg nici noi nu suntem grase avem 10kg si un pic si 82 cm cerem la olita sugem si acum tztz cam atat despre noi va pupam poate mai intru

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

14.01.2010 5:41     citat 

azi a fost ziua pozelor foarte fericit

asa a adormit azi, am trait s-o vad si p-asta!

cu cosul de rufe foarte fericit

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

14.01.2010 5:54     citat 

Bia rad rad rad sarut

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

14.01.2010 6:54     citat 

rad ce tare e Bianca!

sus

Denunta
gina_d

Copii
Robert Constantin: 12 ani, 9 luni

15.01.2010 5:23     citat 

foarte fericit

are leagan baiatul foarte fericit

sus

Denunta
cobrata

Copii
Francesca Ana - DULCINEEEEA noastra!
12 ani, 9 luni

16.01.2010 12:18     citat 

ce haiosi sunt copii, care mai de care cu nazdravanii Bia, Robert, Eric sarut

Ildi ce bine ca ne o mai arati pe Iulia, chiar ne era dor de ea, e o scumpa, ce a mai crescut si ea, ca deh doar e "sefa" Ghioceilor, nu? sarut

Ileana
cum te mai simti?
....bine ca e ok cu bona, mare lucru...sa inteleg ca il duceti la ea acasa si ca are grija de mai multi copilasi, sau cum?pupici la carlionti sarut

noi am avut musafiri ieri, pe cine credeti? zambet pe Bubu si mamica lui Ana de la care Francesca a primit un ondulator pt par cu agrafe etc si cand i am pus baterii si a gadilat o prin par nu l a mai vrut rad asa face daca vreau sa o pieptan cu peria mea , o inteapa rad
....Francesca in continuare face pe sefa si nu reusim sa o mai ponderam prostit mai ales ca Stef e asa de cuminte surprins se joaca frumos singurel, nu face crize si fite ca fata mea foarte fericit nu va mai spun cum ii lua mainile de pe masa ei, de pe scaun, jucarii il impinge jenat
!cred ca i timpu sa imparta, full time, cu cineva tot!
duminica mergem toti la teatru de papusi, sa vedem cum ii va placea lui Stef zambet

Ana nu te speria de preturi ca si pe aici cam asa sunt, ii drept ca eu nu am aprofundat studiu despre crese, gradinite private...pt ca ea va merge la ai mei, si din toamna am inscris o acolo la 2 gradinite, una de 4 ore si una de 8 ore, si mai vedem atunci...dar aici in zona noastra stiu o gradi privata care ii primeste de la 2 ani, cu pampers evident, si costa cam asa: 4 ore - 450ron, 6ore-550 iar 10ore 750ron, cu bucatarie proprie....asa ca eu daca as avea bani as duce o aici.
relly ce mi o placut de Eric, cu pampersul in cap, mai stiu eu una cu chilotii rad

.....in masina rosie parca zici ca i alt copil, e schimbat tare...
Anca fa o poza pt tine macar, ca merita amintirea...si Francesca le scoate dar nu apuca pe toate ca sar pe ea, pe a lu' tacsu o las ca is cam toti la fel rad si cu hainele ei la fel face...eu am lipit cu leucoplast sertarele la noptiere si nici nu mai incearca, dar la comoda nu pot ca am usi pe laterala si sertare in mijloc.....ce? sa mai dau bani si pe alea? scot limba
...ah, si fetelor si noi ne bucuram ca vom calatori, ca nu mai prindem noi asa ocazie, doar daca castigam la loto, dar cum nu jucam rad
....numa ca ma oftic ca chiar nu avem bani de cumparaturi plang sau sunt foarte trist trist
asta e sa fim sanatosi!

sus

Denunta
cobrata

Copii
Francesca Ana - DULCINEEEEA noastra!
12 ani, 9 luni

16.01.2010 12:23     citat 

Gina foarte interesant leaganul, de unde l ati achizitionat?
sa l folositi cu maxima placere:x

sus

Denunta
gina_d

Copii
Robert Constantin: 12 ani, 9 luni

16.01.2010 9:36     citat 

in Dedeman au avut .. e de exterior , dar ce mai conteaza foarte fericit
zici ca e scaun de parapanta . rad

sus

Denunta
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

16.01.2010 9:49     citat 

Neatza!!! sarut sarut sarut sarut
Ce haioasa e Bia. sarut sarut sarut Si Robert ce facea acolo... reclama la iaurt?!?! rad rad rad Super leganutul, dar de ce l-ati prins?
Valentina, ce ai vrut sa spui cu "cred ca i timpu sa imparta, full time, cu cineva tot!" ii faceti un fratior? prostit Vad ca e la moda bonetica din chilotei. rad rad rad

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

16.01.2010 11:30     citat 

Neata buna
Robert murdarici ce leagan ai tu rad
Poza cu Francesca e mortala sarut zici ca-i o rapperita consacrata rad Deci v-ati hotarat, Valentina? trag cu ochiul Lucrati la bb2?

Eu cu treaba de sambata socat
Maine avem vreo 20-30 de oameni in casa prostit organizeaza un prieten gratar la noi rad (asa face el prin rotaie acasa la cine are loc, nu stiu cine e invitat exact, adica banuiesc, dar cert e ca vor fi multi prostit ) + copii cat cuprinde prostit Zicea ca daca bnu-s cuminte isi cheama si vreo 10 prieteni din armata rad Nu fac mancare ca vine fiecare cu desaga de acasa dar totusi ochi peste cap
Weekend fain tuturor!!!

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii
Sara Sofia: 12 ani, 9 luni

16.01.2010 2:31     citat 

Feteloooor, va iubesc si va pup! Am reusit sa citesc din urma si sa ma pun la curent cu poze, petreceri si trairi! Deocamdata va spun ca suntem si noi bine! Am fost la parintii lui Nicu in Alba, asa se explica lunga absenta zambet zambet Va multumesc pentru grija jenat jenat

Sa iti traiasca feciorasul Ildi, sa fie sanatos si sa ai numai bucurii de la copiii tai!!

Revin! Cu povesti si poze! Am vrut numai sa stiti ca sunt cu gandul la voi si la puii vostri! zambet zambet zambet

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

17.01.2010 12:46     citat 

hellooooo zambet
ce tare e robert, chiar ca face reclama la iaurt, si leaganul e misto, oare mai gasesc si eu?
valentina ce faceti, va pregatitit? haioasa francesca cu chilotii pe cap rad
ana ati avut ieri sau azi vin musafirii? distractie placuta zambet si noi am avut ieri musafiri.... azi ne odihnim foarte fericit

cuscra, anca, roxi, ildi sarut duminica placuta tuturor sarut

by the way.... azi e Sf.Anton foarte fericit

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii

17.01.2010 12:58     citat 

Asadar, LA MUUUUULTI ANI! Bine ne-am regasit pe anul asta! Sa avem sanatate si sa primim bucurii de la copilasi, relaxare, clatorii, hehe! Imi vin multe in minte pentru anul asta! jenat zambet zambet
A fost si prima plimbara cu trenul a Sofiei, a urlat imediat dupa ce am urcat, dar urlet din ala urat de tot, ma gandeam ca daca tine 6 ore-plus intarziere, va fi vai si amar, dar a durat 5 minute sperietura apoi era prietena cu toata lumea de circula in tot vagonul. zambet jenat zambet A primit praji, una alta. Deci i-a placut plimbarea, fiind noaptea a avut vreme sa si doarma, ea nu a luat in seama ca a avut trenul intarzire 2 ore jumatate, la noi a trecut os pe os,nu mai aveam rabdare. prostit prostit
Am avut un concediu minunat in Ardeal, fetelor, nu am facut nimic, dar nimic, exceptand faptul ca m-am ingrasat cel putin 5 kg de la rasfat! scot limba plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Sofia insa in prima saptamana nu stiu de a mancat ceva sa pot sa spun ''uite mah, a papat o chiftea, sau o felie de unt cu paine'',(toata ziua) nuuu, cozonac, da, a vrut 3 zile la rand numai cozonac, altceva cu-cu! In schimb era vesela si dormea noptile. Nu va spun ca pana ne-am acomodat cu vremea etc, ne-a luat 3 zile. Sofia a ajuns sa se trezeasca dimineata la 11, dormea de amiaza la 5 pana la 8 chiar 9 si se mai culca pe 1, 2, asa a tinut-o 2 saptamani!
trag cu ochiul ochi peste cap prostit
Am vazut-o si indragostita, dar lulea nu gluma. Hehe de unchiul ei, era topita dupa el, nu va spun ca ar fi fost in stare sa stea si in cap daca ii cerea el, hehe daca Mihai vroia sa i pupe manutele si nasucul de 10 ori,. de 10 ori i le dadea....asta e un ex, multe mai sunt, statea pe burta lui si topaia, vroia sa doarma cu el, isi ducea scaunelul intre picioarele lui, orice sa fie in bagata in seama de el, hehe! trag cu ochiul
Si-a facut si o prietena, Andreea, o super domnisoara, dar cu atata dragalasenie in ea incat Sofia d-abia o astepta la joaca. Noroc ca era vecina de palier si era la noi mai tot timpul. trag cu ochiul
Am lasat-o singura cu bunicii pt ca noi am mers la Balea si nu am riscat sa stam pe la coada la telecabina cu copil mic, nu stiam nici ce vreme prindem. Aveam asa emotii, ma gandeam ca le va plange, ca nu stiu sa se poarte cu ea, dar a fost super de ambele parti, Sofia incatata iar bunicii topiti. A fost prima data cand plecam inainte sa se trezeasca si ne intoarcem cand ea dormea de seara. (nu pun la socoteala cele 2 zil ecu intarcatul) App de intarcat a trebuit sa mai iau biocriptin, dostinexul nu a fost de ajuns, a mai trebui sa ma si mulg si gata, in total 2 saptamani mi-a luat sa termin cu lapticul. nervos zambet zambet
Ca veni vorba de lapte, ia ghiciti voi cum vrea Sofia sa bea lapte. Nu o sa va vina a crede, hehe. trag cu ochiul trag cu ochiul Am tot incercat difetite variante, cu lingura, cu canita, cu biberonul, cu oala direct dupa ce il raceam de la fiert etc. Eh, la Alba avea buni un ...polonic vai de capul lui care a incantat-o pe fata. Deci cu polonicul vrea si baga nu gluma. rad zambet Acasa ajungand, am luat un polonic mai micut si vad ca merge pasenta si cu asta si Sofia din ce nu vroia sa auda de lapte acum papa 1 l in 2 zile, rabdarea este cheia hehe. trag cu ochiul jenat jenat

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii

17.01.2010 1:09     citat 

Am trimis, ca sa nu am vreo surpriza ca am scris nu gluma!
scot limba
Sa va mai zic, ia sa vedem, asa....cu Mosul a fost o faza super. Nicu s-a echipat si emotii mai mari aveam noi! jenat jenat A sunat la usa, o chem pe Sofia care era buimaca de somn, si cand il vede fuuuuge inapoi in camera, am prins in filmare asa faina e faza, duduia podeaua sub pasii ei, hehe! Apoi scotea incetisor capsorul sa vada ce si cum, o invatasem de Mos, cum face Mosul ea raspunea ''ho-ho'' dar cand l-a vazut nu stiu, s-a blocat. I-a luat ceva vreme sa se acomodeze, dar tot nu a stat langa el, de poza nici atat. A primit un LEGO fain, cu masuta si scaunel (inchipuiti-va ca il cumparase Nicu din septembrie, nici eu nu stia de el, am aflat d-abia cand a trebuit a il luam cu noi pe tren, hehe, un bagajel in plus, dar m-am bucurat mult) zambet zambet
Revelionul, in familie, atunci a papat Soso cate ceva, a avut loc la masa ca oamenii! scot limba scot limba A adormit la 2 si ceva, am iesit pe balcon la arficii, hehe!
Nimic extravagant!
Si uite asa incet incercam sa ne acomodam cu noul an!

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

17.01.2010 2:17     citat 

oho, Sofia, ce de aventuri pe tine scot limba ..sa va fie de bine plimbareala, Rora! zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: