· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Ghioceii primaverii 2008 (18)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ghioceii primaverii 2008 (18)     
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

09.01.2010 9:27     citat 

ildi e tare frumusel alex, sa va bucurati de el si te mai asteptam la taclale sa ne povestesti mai multe sarut sarut sarut
mama ana ce ai slabit, bravo tie, felicitari! zambet
anca, relly nici eu nu acresc fasolea, dar nasa mea o face, iar mama punea putin otet, eu nu pun nimic, eu o fac in doua feluri 1. cu afumatura, smantana si tarhon si 2. cu sau fara afumatura, legume (morcov, patrunjel, ceapa, rosii) si patrunjel ca verdeata.... mai soft asa dupa multe mancaruri grele cu carne foarte fericit

mama dar am gasit una... supa cu somon, cu prima ocazie o fac, suna taaaare bine foarte fericit

vad ca asta la care ne-a dat linkul anca e ff diferita, cu kaiser, cu usturoi, mentaaa..., eu pun usturoi la supa de linte.... la fasole nici nu mi-a trecut prin cap...., de menta nu mai zic...

Ultima modificare efectuata de catre Connie_drg la 09.01.2010 9:34, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

09.01.2010 9:33     citat 

Mama e ciorbaresasa mare, parca ar fi unguroaica asa bine gateste si mai ales ciorbe\supe. ciorbele le cam acreste cu zeama de pe muraturi
mie mi-e dor de Roxi exclamatie

sus

Denunta
manam

Copii

09.01.2010 10:41     citat 

fetelor, vreau sa va intreb ceva..din ce beau copiii vostri laptele?
ptr cei care inca beau din stilca cu tetina, ce tetina folositi? noi avem de la nuk si e nr 3, pana la 18 luni, nu este numar mai mare de la nuk. seba zice ca nu cumva sa-i strice dintii prostit nefiind corespunzatoare varstei sau sa nu poata trage bine din ea ochi peste cap

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

10.01.2010 11:30     citat 

Ana, si noi tot Nuk, si se impaca f bine cu tetina..dar e bibe d-ala mare, borcanat, cu tetina aia mai rotunda, nu aia mai lunga.. prostit ai inteles ceva? rad

o ciorba de rata?http://www.bucataras.ro/retete/3317/ciorba_de_rata.html

sus

Denunta
manam

Copii

10.01.2010 12:06     citat 

----------
leelloo a scris:
Ana, si noi tot Nuk, si se impaca f bine cu tetina..dar e bibe d-ala mare, borcanat, cu tetina aia mai rotunda, nu aia mai lunga.. prostit ai inteles ceva? rad

----------

n-ai o poza cu sticla, Anca? prostit rad

sus

Denunta
leelloo

Copii

10.01.2010 12:18     citat 

http://www.bebe carucior.ro/download/eccatalog/743196_LRG.jpg
e spatiu intre bebe si carucior, copiaza si sterge-l scot limba

sus

Denunta
leelloo

Copii

10.01.2010 12:20     citat 

uite asta e tetina, mie mi se pare cea mai buna, alea lungi ii intrau in gura cu totul..

sus

Denunta
manam

Copii

10.01.2010 12:20     citat 

mersi Anca, acum stiu despre ce-i vorba

sus

Denunta
gina_d

Copii
Robert Constantin: 12 ani, 9 luni

10.01.2010 12:24     citat 

mare problema si cu tetinele astea .. nu mai scapam de ele ochi peste cap
al meu primeste doar tetine normale .. cand era mititel a supt cu cele plate dar acum nu le mai vrea

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

10.01.2010 8:30     citat 

sara buna!
intrebarea e cand incepem sa le dam lapte din canita si renuntam la biberon??

am fost azi intr-o vizita si erau mai multi copii acolo printre care si o fetita mai mica ca bianca cu o luna si era tare vorbareata pe langa a mea, spunea o gramada de cuvinte, am ramas..., in vara cand am fost la mare era o fetita de 1 si 10 luni care spunea cum o cheama si cati ani are...., so, se poate si mai devreme dc vor... ca incep sa ma oftic....

sus

Denunta
manam

Copii

10.01.2010 9:42     citat 

Lapte din cana eu i-as putea da seara dar noaptea confuz nu adoarme fara sticla.
De vorbit eu nu-mi fac probleme, probleme trebuie sa ne facem daca nu inteleg ce le zicem. La vorbit fiecare isi da drumul cand e timpul. Stiu si eu cazuri..copil de 1 an jumate care zicea povesti, da povesti si poezii si sorasa care pana la 2 ani si cateva luni nu zicea nimic, da nimic. si au fost crescuti la fel, atentie acordata la fel. e la fel ca orice etapa din dezvoltarea lor, fiecare e unic si se dezvolta diferit
Azi M o zis de exemplu un cuvant nou..LILI, catelusa mamei mele rad dar o zis o data si gata prostit ajunge prostit

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

10.01.2010 10:02     citat 

da ana stiu dar nu mai am rabdare prostit
inca bea lapte noaptea M? nasol de tine....

o masuraram acum pe bianca cu ruleta, am pus-o pe jos cu capul lipit de birou si pana la calcaie are doar 85 cm de cm, am facut operatiunea de 2 ori ca sa fim siguri, la cabinet in octombrie ziceau ca are 88, ca doar cm sunt la fel peste tot...., cred ca au gresit ca bianca nu avea stare.... cine stie....

sus

Denunta
manam

Copii

10.01.2010 10:44     citat 

da Connie, se trezeste pe la 2-3 prostit si cum nu mai ia suzeta ma duc si ii fac lapte prostit si pe la 6-7 iar. ca doar daca n-am facut cand era bb, fac acum. eu iar sufar de nesomn, la 3 cand s-o trezit azi noapte eu inca nu adormisem plang sau sunt foarte trist e groaznic plang sau sunt foarte trist
Eu cred ca deja trebuie masurati in picioare, stiu ca e diferenta intre masuratoarea in picioare si cea culcat, imi explicase S odata dar nu mai retin ce si cum ochi peste cap si ca cea din picioare e cea reala. noi asa l-am masurat ultima data, in picioare la zid

sus

Denunta
cobrata

Copii
Francesca Ana - DULCINEEEEA noastra!
12 ani, 9 luni

10.01.2010 11:21     citat 

Buna la toata lumea!

Felicitari Ildi! sa va traiasca feciorasu sa fie sanatos si vesel!!!! sarut sarut
...e un scump si un finut, mie mi se pare ca seamana chiar bine cu tati, dar nu mai conteaza sa aiba sanatate!!! sarut

camili bine ai revenit! ce mai face Cezarica?....pacat de bunica, ce sa facem trebuie sa ii intelegem, sa avem rabdare cu ei si mai ales sa ne gandim cum vom fi noi la batranete..... niciodata nu stii
... io cred ca is cam dusa de pe acum rad

Ana pupam si noi telefonistul sarut si pe mama lui ofcors sarut
Rely cum te mai simti?ti ai revenit complet dupa operatie?pupici flacaului Eric sarut
Anca nu te mai stresa cu mancatu, daca e clinic sanatos inseamna ca asa are metabolismul.......si Francesca e o filiforma(10.500kg si 85 cm) da' nu sta o clipa frate prostit mai ales dupa ce doarme cate 3 ceasuri la pranz(daca doarme cineva cu ea!)
...de cateva zile , nici ea nu prea haleste ca inainte si nici nu mai doarme linistita, ma gandesc la canini, si as vrea tare mult sa ii facem niste analize inainte sa plecam hai-hui ....ah, voiam sa va zic ca plecam la Ibiza in 27ian ca in 30ian botezam finuta zambet vom sta acolo pana in 16feb cand plecam in Germania(Berlin) la fratele lui Cip mai stam si acolo 2 sapt si ne intoarcem fix pe 1 mar scot limba
...am ceva emotii pt zboruri....in avion cu Francesca, dar ma rog la Dzeu sa fie bine!
ia uitati:

Connie pt ce te oftici ? asta i culmea?fiecare cu ritmul lui mai ales la vorbarie....unii poate vb mai mult dar nu fac alte chesti spre deosebire de altii, asa ca relax...stai sa te oftici cand 'om veni noi din "deplasari" si o sa ti vb Francesca in spaniola sau germana rad

sus

Denunta
cobrata

Copii
Francesca Ana - DULCINEEEEA noastra!
12 ani, 9 luni

11.01.2010 12:00     citat 

CHIAR ce o fi cu Roxi???
..nu are nimeni nr ei?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: