· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Ghioceii primaverii 2008 (18)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ghioceii primaverii 2008 (18)     
cobrata

Copii
Francesca Ana - DULCINEEEEA noastra!
12 ani, 9 luni

11.01.2010 12:01     citat 

Ana mai spune ne ceva depre Marce...ce mai face, cum se simte?
de ce nu mai intra?
bineinteles daca sti si tu foarte fericit

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

11.01.2010 1:09     citat 

....de Elena ce s a mai zic nu a mai intrat de o vesnicie .... nici Laura din Oradea
ce o fi cu fetele intrebare intrebare

sus

Denunta
ilicutz

Copii
Alexandre Tiberiu: 12 ani, 9 luni
Jonathan Bogdan: 11 ani, 1 luna

11.01.2010 1:38     citat 

Felicitari Ildi pentru frumusetzea de fecior!
Val, sa-i dai Francescai sa bea des in avion, pentru ca au probleme cu urechile si nu stiu sa inghita ca noi, asa ca au dureri. Al meu a plans in continuu cand am venit in Romania si nu stiam chestia asta. Ori , poti sa-i dai suzeta.
Ana, felicitari pentru slabit, tine-o tot asa! sarut Eu mai am ceva pana imi revin ... In ultimul timp Tibi si-a luat un obieci: ma tot apuca de shunci ochi peste cap

sus

Denunta
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

11.01.2010 2:10     citat 

Uf, am si eu net, ca pana acum nu am avut.
Noi folosim tetine ortodentice de la Baby Nova, la inceput am luat si eu tot de la Nuk dar am zis ca dau banii aiurea cand pot sa iau acelasi produs la bani mai putini. Referitor la biberon d'ala cu gura larga... am primit si eu unul cadou, si vreau sa spun ca nu mi l-a primit deloc Eric, nu-i placea tetina aia.
Ana, nasol cu trezitu asta noaptea pentru biberon, noi am scapat de mult. zambet
Valentina, da sunt bine, mi-am revenit complet, multumesc de intrebare. Ma ia Eric la calarit pe burta, il car si in brate, am revenit la obiceiurile noastre. rad rad rad Ce bine de voi ca plecati, stati ceva prin strainatatzuri. foarte fericit trag cu ochiul Iar Francesca e om mare acum de are pasaport. zambet sarut

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

11.01.2010 2:28     citat 

Mai, mai cine are pasaport cool cool Distractie faina Valentina, si Doamne ajuta sa ajungeti cu bine. Cred ca acolo va bronzuliti pe vremea asta, nu? cool
De Marce...ieri am trecut pe la ea pe la poarta si am chemat-o sa-i vad burti..e slaba si are o lecuta de burtica, nici nu zici ca-i gravi cool Nu stie inca ce sex are bb. O intrat de ne-o mai citit de pe alt calc dar n-o apucat sa raspunda. ei sunt inca in constructii si n-are calc. Raul e bine, vorbeste de numa surprins

sus

Denunta
manam

Copii

11.01.2010 2:29     citat 

Ma lamureste si pe mine cine stie..sumetrolimul e sau nu antibiotic?

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

11.01.2010 3:26     citat 

----------
ilicutz a scris:

Val, sa-i dai Francescai sa bea des in avion, pentru ca au probleme cu urechile si nu stiu sa inghita ca noi, asa ca au dureri. Al meu a plans in continuu cand am venit in Romania si nu stiam chestia asta. Ori , poti sa-i dai suzeta.
ochi peste cap
----------

da, merci Ileana, stiam si eu de faza asta, pe mine uneori m-au durut urechile alte ori nu....ea nu a avut suzeta niciodata, dar ne am gandit sa ii dam sa roada niste jeleuri ceva, ii dau si sa bea, ca va fi noapte la primul zbor si sigur va vrea lapte, dar sa speram ca va fi bine in toate cele 5 zboruri prostit ca daca o sa o doara si urechile, si nici nu o sa vrea sa shada in scaun(cum ne o facut in tren prostit ) o sa o auda si pilotii rad

...ah, Ileana lasa suncile acum, sa mai creasca si bebe umpic scot limba
...cum se comporta micutul?dar maricelu'? sarut

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

11.01.2010 3:32     citat 

----------
manam a scris:
----------

pai ce zice mami in prospect?
eu cred ca e doar un antimicrobian...

scuze c a nu te am felicitat: Felicitari !sarut
...dar dc ma rog mai trebe 10 kg cat vrei sa ai 45?

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

11.01.2010 3:38     citat 

cred ca Roxi e pe la socrii la Alba ...
....nici Sorina n-a mai intrat de mult, o fi tot cu mutatul, amenajatul....
pupici la Marce si sarcina usoara, cate saptamani de sarcina are?

azi am definitivat cumparaturile pt botez thnx God!
..... mai tre sa luam pt F cate ceva...
....mi am luat si io o bluzita, din toata saracia ....si am mai imprumutat de la sormea, de la vecina si gata tinuta de nasa rad rad
sa fim sanatosi!!!

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

11.01.2010 3:40     citat 

----------
manam a scris:
Mai, mai cine are pasaport cool cool Distractie faina Valentina, si Doamne ajuta sa ajungeti cu bine. Cred ca acolo va bronzuliti pe vremea asta, nu? cool
----------

Multumim!
....din pacate nu e vreme de plaja, doar 15 max 20 grade, dar e bine si asa, facem aerosoli foarte fericit

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

11.01.2010 3:58     citat 

de mult voiam sa pun niste filmulete cu gagik....
ia uitati rad

...acum are niste "scheme" noi, gen brake dance rad dar nu am reusit sa o filmez...

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

11.01.2010 6:11     citat 

valentina ce super ca vei fi nasa, si ca plecati in strainataturi atata vreme, te invidiez foarte fericit mai dar ce dansatoare avem noi aici, bravo francesca zambet sarut sarut sarut si mai are si pasaport foarte fericit

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

11.01.2010 6:53     citat 

----------
manam a scris:
----------

Sumetrolimul e o sulfamida. Eu stiam ca sulfamidele sunt din familia antibioticelor, dar momentan nu gasesc nimic in directia asta. Insa uite ce am gasit aici: http://forum.romedic.ro/prod/Sulfamide_015150.html

----------
citat:
Sulfamide antibacteriene - Este vorba de substante cu sulf care ajuta sa fie combatute infectiile. Sulfamidele antibacteriene impiedica sinteza acidului folic, substanta necesara metabolismului bacteriilor. Astfel, ele diminueaza proliferarea bacteriilor dar nu le omoara.
In realitate, rezistentele bacteriene au devenit frecvente si efectele nedorite (alergii severe, distrugerea celulelor sangvine ale maduvei osoase etc.) sunt potential grave, ceea ce explica renuntarea la sulfamide.
----------

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

12.01.2010 9:46     citat 

Valentina, de acord cu Connie foarte fericit si eu as sta numai plecata! scot limba
e tare scumpa Fran, ca de obicei!! sarut sa vezi si Mateiul ce danseaza, un topait ca de iepure asa, si aplauda rad

sus

Denunta
manam

Copii

12.01.2010 10:48     citat 

Multumesc Christa
FRancesca sarut nu vrei sa-l inveti si pe Marius ce stii tu??? cool

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: