· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Ghioceii primaverii 2008 (18)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ghioceii primaverii 2008 (18)     
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

12.01.2010 11:27     citat 

'neatza!
am inceput sa caut crese/gradinite, aseara am visat numai asta prostit trebuie sa incep sa merg sa vorbesc ca am selectat cateva....
anca eu propun sa plecam noi singure cu copiii ca barbatii lucreaza si nu au timp de excursii scot limba

sus

Denunta
camilili

Copii
Cezar- Andrei: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

12.01.2010 7:22     citat 

Buna fetelor!!ce mai faceti?
Am prins si eu putin timp de netuit...ca in ultimele zile are Cezar un porgram tare aiurea de somn...sau nesomn ma rog....Cred ca i se trage de la faptul ca ii ies caninii....Multumesc tuturor de incurajari in ceea ce o priveste pe bunica mea!!!
Ildi, ai un baietel tare dragut!! tot seamana acum cumami...sa vedem cat se va mai schimba...Cum se intelege Iulia cu el?zi-ne cum a reactionat cand ai mers acasa?
prostit confuz
Ana, este foarte bine ca ai reusit sa slabesti....felicitari si tine-o tot asa!!eu de cand mai chinui sa scap de burta...si in ultima vreme am mai luat vreo 4 kg...tare aiurea...insa ma gandesc ca voi slabi eu la servici indata, asa ca nu ma ingrijorez inca....Tare dragut dispecer ai tu acolo...vb la tel cand i-l dai?Ca la noi cand ne suna cineva mai intai trebuie sa auda Cezar si sa vb el...pe limba lui apoi sa ma cert sa imi dea tel... rad
Connie, si eu ma tot gandesc ce voi face cu micutul la toamna...la ce gradi sau camin sa il dau...insa aici in Radauti nu sunt tare multe optiuni...si la cele 3 locuri posibile trebuie sa mergi cu recomandari alese si cu cadouri la directoare...sper numai sa aibe si al meu un locusor pe acolo printr-o grupa....
Valentina, ce fain de voi ca veti fi atata timp plecati..si numai prin strainatate....sa va fie de bine ca nasi si sa reveniti in tara mult mai relaxati!!!!
Anca,nici Cezar nu e trae gras...nu a depasit 11 kg si are 85 de cm..insa de mancat are zile bune si zile rele..iar cand e intr-o zi buna aproape mereu seara vomita...mananca mult si nu are stare....insa ma gandesc sa ii fac un rand de analize amanuntite..nu i-am facut niciodata analize de sange...as vrea sa stiu cum sta inainte de a merge la munca...
Ileana, si Cezar se distreaza foarte bine cands ma ciupeste de sunci...insa la mine ar trebui sa fie o problema...nu la tine rpoaspat mamica!!ai timp sa te refaci...stai linistita!!!! scot limba

sus

Denunta
camilili

Copii
Cezar- Andrei: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

12.01.2010 7:42     citat 

Iata si 2-3 poze cu noi..ca inca nu am descarcat totul...
cu viitoarea sotie,Bianca

cu bunica si verisorul,speriati de Mos

la bradut

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

12.01.2010 8:12     citat 

fff frumoase pozele cu cezarica, cami zambet sarut

fetelor, maine merg sa o vad o gradi particulara la niste prieteni de-ai cumnatului meu, e in zona selgros berceni, e bine ca se afla in zona in care lucreaza sotul meu foarte fericit

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

12.01.2010 9:28     citat 

Cami, parca-i tot mai blond Cezar! zambet
Connie, bafta cu gradi! o primeste daca nu face la olita, chiar particulara fiind?.. intrebare

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

12.01.2010 10:32     citat 

Ce fain si mare e Cezar si chiar ca e mai blond foarte fericit
Connie, sper sa fie bine si sa reusiti zambet Nu va ganditi la varianta cu o bona? E prea scump sau de ce? Eu varianta asta as alege-o daca n-as avea bunicile

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

12.01.2010 10:48     citat 

anca sunt gradi particulare care primesc si copii mai mici, nu cred ca-i deranjeaza ca nu face la oala, va invata ea si acolo si acasa....
ana eu nu as alege varianta asta sub nici o forma, as gasi bona mai ieftin sau la aceasi bani cu gradinita, dar decat sa-mi stea acasa cu o femeie care n-o invata nimic, prefer sa invete ceva, sa se joace cu copii de varsta ei, sa socializeze, sa se dezvolte si sa vorbeasca mai repede printre copii...

sus

Denunta
leelloo

Copii

12.01.2010 11:05     citat 

nici pe mine nu cred ca m-ar incanta bona...

sus

Denunta
manam

Copii

13.01.2010 9:37     citat 

Io ma gAndesc ca are timp 3 sau 4 sau ani de gradi sa tot invete si sa socializeze, eu personal in loc de cresa care e numai 1 an as lua femeie. s-ar simti in elementul lui acasa, e inca prea mic, zic eu...dar am si auzit cazuri de copii super incantati de cresa..
sa ne zici Connie cum o fost azi

sus

Denunta
leelloo

Copii

13.01.2010 10:33     citat 

Ana, mie mi-ar fi teama sa-mi las copilul singur cu o straina...am auzit ATAT de multe cazuri urate, inclusiv o colega de serviciu care a patit-o uraaat cu 2 bone, nu una, incat ar fi ultima varianta pe lume..bine, la noi nu e cazul de nicuna, ca e sotul acasa 3 zile, si mai sunt si mamaile, care cum vor putea..a fost si la stiri un caz, acum cateva luni, tipa pusese camere in casa si a filmat-o p-aia cum batea copii si le vorbea urat.. nervos nervos nervos cred ca muream cu ea de gat sa vad asa ceva...mai exista si cazuri fericite, dar sunt maxim noroc..

sus

Denunta
the_pretty_nurse

Copii
Iulia-Alexandra - minunea noastra
12 ani, 10 luni
Alexandru-Florin-Octavian - printul nostru
11 ani, 1 luna

13.01.2010 11:09     citat 

ceau gagici si copilasi! sarut

...multumim mult de aprecieri jenat

...fetelor eu sunt super incantata de cresa zambet ..Iulia merge din septembrie si ii place foarte mult...asa am reusit in sfarsit sa-i facem un program ...si se culca seara pe la 22,30-23,nu la 2 noaptea ca si inainte foarte fericit .....mananca destul de bine acolo si doarme la amiaza singura scot limba ....eu nu sunt de acord cu bonele ochi peste cap

...Cami e dragut tare Cezar si intradevar pare mai blond zambet ....nici Iuliei nu i-au iesit inca caninii ....

...Ana deci Marius vad ca nu e prea fidel Iuliei rad ....dar e un scump zambet
...Anca stai linistita ca nici Iulia nu cantareste mai mult de 10,5-11 kg...nu stiu exact ca n-am cantarit-o din vara scot limba

va pup dulce sarut .........promit ca revin trag cu ochiul

sus

Denunta
manam

Copii

13.01.2010 12:30     citat 

Ildi, ce fain ca revii foarte fericit foarte fericit foarte fericit
Nu ne-ai mai zis cand ai intarcat-o pe Iulia? A fost greu? Ca parca alaptai gravi fiind.
Fetelor, sa va zic de ce spun de femeie..m-am gandit la treburile de aici. la noi e orasul mic, cunosti pe toata lumea..de ex. o prietena si-a luat ca bona (ma rog, nu avea calificari de bona dar copii si nepoti la activ) o femeie care e de-o viata prietena cu soacrasa si se stiu. deci asa mi-as lua si eu pe cineva ca normal sunt cazuri extrem de urate. si eu cred ca i-as da in cap femeii care ar da in copilul meu socat Doamne fereste!

sus

Denunta
ilicutz

Copii
Alexandre Tiberiu: 12 ani, 9 luni
Jonathan Bogdan: 11 ani, 1 luna

13.01.2010 7:09     citat 

Nici eu nu eram pt dadaca si daca am fi ramas in regiunea pariziana probabil ca nu i-as fi dat la dadaca. Intr-un oras mic cred ca e diferit. Sunt oamenii mai cu frica de Dumnezeu sau de lume (nu stiu exact). Cert e ca Tibi e f incantat de dadaca lui... am avut si bafta, probabil.. si d-abia asteapta sa mearga. Se vede ca ii e bine pt ca atunci cand ajungem chiuie si bate si el in usa. Plus ca e mai protejat fatza de infectii decat la cresa.

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

13.01.2010 7:41     citat 

sara buna!
ildi ma bucur ca iuliei ii merge bine la cresa sarut si are un program....
ileana nu poti sa compari Romania cu Franta, iar bonele de acolo sunt un fel de "mini-crese", nici nu sufera comparatie...
ana asa si in bucuresti mai gasesti rarisim cate o bona buna prin recomandari si relatii, dar sunt pe cale de disparitie, si oricum e bataie pe ele....

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

13.01.2010 7:54     citat 

am fost azi la gradi si nu mai sunt asa incantata cum eram cand am vazut-o pe site trist mi s-a parut ca e cam inghesuiala, ca sunt camerele cam mici, dar mai treaca mearga..., ce nu mi-a placut a fost faptul ca nu aveau dormitoare pt ei, ci aduceau patuturile in camerele in care isi desfasurau activitatea socat , sala de mese era micuta.... cam multe lucruri neplacute...; si culmea sotul meu a fost ff incantat de locatie, de pret n-a prea fost ca am face un efort la cate rate lunare avem ce mai conteaza inca 10 mil. ochi peste cap prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: