· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Ghioceii primaverii 2008 (18)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ghioceii primaverii 2008 (18)     
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

14.01.2010 11:36     citat 

Ce scumpa e Iulia, a mai crescut si ea, e o domnisoara acum. sarut sarut sarut
Am reusit sa scot si eu niste filmulete si poze din telefon, ca facuse ce facuse Eric la calculator si nu mai puteam sa le scot, acum am reusit.
La razboi rad rad rad

Ii place sa-si puna cosul de jucarii in cap si sa stea asa. prostit

Asta e din septembrie cand se speria de umbra lui. rad rad rad

Bonetica de noapte rad rad rad

Pozitie de somn sarut sarut sarut

Aici se plimba cu masina lu' vecinu.

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

14.01.2010 11:39     citat 

----------
Connie_drg a scris:
----------
manam a scris:
Ildi, nu e imposibil de crescut 2 copii mici? nu e inuman de greu? prostit mie asa mi se pare ochi peste cap
----------

vai ce intrebari pui cateodata rad rad rad dc era imposibil si inuman, aproape toate familiile ar fi avut doar un singur copil, iar cei care n-aveau nu mai faceau cand aflau cat de greu se cresc scot limba
----------

Da, pun intrebari intrebatoare deseori rad Nu mai rade Connie de mine scot limba dar mie asa mi se pare din afara: imposibil prostit
Eric sarut ce scump esti tu. Ultima poza imi place la nebunie. am una cu barbatumeu de pe la 3 ani exact in pozitia aia, intr-o masina rosie, doar ca era mai patratoasa masina rad

sus

Denunta
ilicutz

Copii
Alexandre Tiberiu: 12 ani, 9 luni
Jonathan Bogdan: 11 ani, 1 luna

14.01.2010 12:00     citat 

Ana, referitor la intrebarea ta, mi se pare ca e mai usor cu Bogdanel decat cu Tibi. L-a capiat pe barbat'miu noaptea: se trezeste plangand si adoarme greu. E mai obosit Cristi decat mine. foarte fericit

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

14.01.2010 12:20     citat 

haioase filmultele si pozele cuscra zambet si bianca isi pune pe cap sacul de jucarii....
nasol de cristi ca nu se poate odihni trist dar ce-o avea tibi de se trezeste?

sus

Denunta
manam

Copii

14.01.2010 12:26     citat 

Si Marius s-o trezit de nu stiu cate ori azi noapte. De 3 ori i-am facut lapte prostit
L-o bagat S in sac aseara cu ciorapii aia grosi cu piele pe talpa cu care sta in casa. ii dadusem peste pijama ca s-o mai jucat pe jos inainte de culcare si el n-o vazut ca ii are cand l-o bagat in sac socat socat posibil asta sa fi fost cauza nesomnului socat
ileana, il alaptezi pe Bogdan, nu?

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

14.01.2010 12:39     citat 

moaaama, ce destrabal p-aici, si eu nu stiu foarte fericit cool
Ildi, tare dragalase pozele, a crescut Iulia si e scumpa tare! sarut si ce tatic mandru, cred si eu, are de ce! trag cu ochiul apropo de bucatarit, eu mai pun retete d-ale noastre aici http://www.bucataras.ro/ANCA/, acum 2 zile am facut rulouri de piept de curcan scot limba poate iti mai vin idei de p-acolo zambet
Relly, rad rad rad e prea tare Eric cu pempersul pe post de boneta si cum se speria de umbra! Doamne ce cresc, ieri se speriau de tew miri ce, azi sunt barbatei in miniatura, vorbareti si descurcareti! sarut

a, vroiam sa va povestesc cum ma mai dispera pe mine Muffy, de fapt, eu sunt de vina!
A facut o pasiune pentru sertarul meu cu lenjerie intima!adica, sa scoata TOT(si nu-s putine) si sa le insire prin tot dormitorul prostit..iar acum, are o noua joaca, sa le arunce dupa pat..eu sunt de vina, ca de luni de zile uit sa iau blocator d-ala de sertare si zilnic ma chinuie asa, si nu doar o data..as face poze sa vedeti, da' mi-e jena sa-mi expun lenjeria cert e ca-mi vine sa ma dau cu capul de pereti, ca de fiecare data, le strang si icnerc sa le si aranjez in sertarul ala, desi stiu sigur ca o fac degeaba plang sau sunt foarte trist ..asa ca ma duc acum si le bag in pungi, pe care le leg, sa vad ce mai face! trag cu ochiul foarte fericit

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

14.01.2010 12:59     citat 

ce tare anca si eu patesc exact acelasi lucru rad si uit sa cumpar opritoare d-alea..., la usile sifonierului am pus niste cordoane ca ma dispera cu deschisul lor si cotrobaitul printre haine ochi peste cap

sus

Denunta
ilicutz

Copii

14.01.2010 1:06     citat 

Chiar... ce a mai crescut Iulia! sarut
Ce haios e Ericutzul! prostit
Ana, il alaptez pe Bogdanel. Din oboseala si comoditate, il tin cu mine noaptea... cu Tibi n-am facut chestia asta. ochi peste cap Asa ca noaptea, cand ii e foame, il alaptez alungita si ma pot destinde. Cert e ca ma cam supara spatele de la cum stau cand il alaptez ziua.
Tibi cred ca e angoisat. Cred ca nu a trecut inca peste faza ca l-am lasat 5 zile fara sa ma vada , iar de sarbatori l-a parasit si barbat'miu o saptamana ca n-a mai dormit cu el in camera. Cristi zice ca de atunci au inceput trezirile noaptea in planset... ochi peste cap Tot ii explic cand il culc ca-l iubim, ca mama trebuie sa se ocupe si de Bogdanel, dar nu stiu ce e cu el exact trist

sus

Denunta
leelloo

Copii

14.01.2010 1:33     citat 

Ileana, off, cred ca e greu..pe de-o parte, cat mi-as fi dorit eu copiii ff aproape ca varsta, incep sa cred ca e mai ok ca cel mare sa aiba macar 2,5-3 ani, ca poate intelege mai bine, se poate comunica mai usor cu el, poate spune ce-l deranjeaza...ma rog, eu zic asa, ca pura teorie personala, ca nu stiu daca voi avea al doilea copil, si ca sa ma consolez ca nu-l pot face acum ochi peste cap prostit ...plus ca vad multe amice cu bb 2 facut repede dupa primul, ca si tine, si vad cat de greu le este...dar e frumos, maaaa!! scot limba sarut zambet
ma duc la bucatarie, iar!! prostit prostit fac o fasole verde cu gaina..

sus

Denunta
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

14.01.2010 1:36     citat 

Anca, asa face si Eric, umbla prin lucrurile mele, le insira mereu in dormitor. A dat intr-o zi peste cutia cu ob-urile mele, si asa incantat era de ce a gasit, merge cu cutia intr-o mana si o zanganea si in alta mana tinea un ob. prostit
Ileana, dar in rest cum mai e Tibi, mai e interesat de bebe, adica se mai duce la el cand incepe sa planga, sau face pe gelosu?

sus

Denunta
ilicutz

Copii

14.01.2010 1:55     citat 

Tibi e adorabil cu Bogdanel: il pupa cum il vede, il mangaie pe cap, imi aduce caciulitza, suzeta, paturica lui, il leagana cu caruciorul daca plange, ori ma cheama sa vad ce are. O data s-a dus mama la Bogdanel sa vada de ce plange, Tibi a dat-o la o parte si a venit si m-a luat pe mine de mana. Nu pare gelos , in mare.. si face distinctie intre ce al bebelusului si ce e al lui. Cred ca reactiile lui sunt mai mult din ceea ce a pierdut si din frustare cat din gelozie. Rar vine sa ma ia de mana cand sunt ocupata cu Bogdanel. Daca e Cristi acasa, il ia pe el.
Anca, eu vazusem un reportaj cu o psiholoaga care spunea ca varstele critice pt a accepta un fratior/surioara sunt intre 2 si 4 ani.

sus

Denunta
the_pretty_nurse

Copii
Iulia-Alexandra - minunea noastra
12 ani, 10 luni
Alexandru-Florin-Octavian - printul nostru
11 ani, 1 luna

14.01.2010 3:10     citat 

...multumim de complimente gagici jenat sarut

...ana nu e imposibil cu 2 ,e greu dar minunat in acelasi timp zambet
...rellysuper tari pozele zambet imi place la nebunie bonetica lui Eric foarte fericit si e tare cool cu masinuta rosie sarut
...anca stai calma si Iulia de la 7-8 luni imi goleste aproape zilnic sertarul scot limba de fapt v-am mai pus eu poze cu ea punandusi diverse chestii pe cap foarte fericit ...acum crescand isi trage "tangalaii" peste pantaloni rad ..........merci de retete ,ma voi uita sigurat trag cu ochiul

...ileana si Iulia a fost marcata de faptul ca am lipsit 5 zile trist cand am venit din spital aproape ca nici nu m-a bagat in seama plang sau sunt foarte trist imi dadusera lacrimile,cand mie imi fusese asa de dor de ea plang sau sunt foarte trist problema s-a remediat in cateva zile zambet ...si Iulia vine si imi spune:"mami,mami punge Aix..tzitzi"(adica :mami,plange Alex,da-i tzitzi)....ii aduce jucarii,imi da scutec curat,il duce la gunoi pe cel folosit....si imi arata ce-i al ei si ce-i a lui Alex trag cu ochiul ....cateodata cand e ff obosita vrea in brate la mine s-o dezmierd sarut

..pupici sarut

PS: ac o ciorba de catofi cu costite afumate trag cu ochiul

sus

Denunta
the_pretty_nurse

Copii
Iulia-Alexandra - minunea noastra
12 ani, 10 luni
Alexandru-Florin-Octavian - printul nostru
11 ani, 1 luna

14.01.2010 3:28     citat 

..mami zice ca eu sunt: "baiat de baiat" sarut

sus

Denunta
leelloo

Copii

14.01.2010 3:41     citat 

ptiu sa nu-l deochi!! rad pune si tu reteta de ciorba, ca-mi ploua in gura, nu am mancat pana acum!!

sus

Denunta
manam

Copii

14.01.2010 3:42     citat 

pfiu ce buna-i ciorba aia de care zice Ildi foarte fericit
Alex mi se pare ca seamana cu Florin, Ildi..si inca tare cool

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: