· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul PURelor Rautaceoase, diverse culori, fara instinct 40
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul PURelor Rautaceoase, diverse culori, fara instinct 40     
DK

11.01.2010 3:18     citat 

Pai cu siguranta ca sunt si pe fond nervos. Eu acum cativa ani am facut o forma de alergie, denumita rozariu, pe fond de stress. La inceput a aparut o pata mare, cu aspect roze si descuamat, dupa care m-am umplut toata de bubite mici si rosii. Era vara si cald... a fost de mare finete si rafinament! ochi peste cap
Eu am intotdeauna la mine un antihistaminic (de obiecei Aerius), sticla de Clorocalcin, ba sunt intr-atat de isterica, incat am si hemisuccinat cu tot cu seringa, just in case prostit prostit Sper sa nu fiu vreodata nevoita sa le utilizez. zambet

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 1 luna

11.01.2010 3:23     citat 

e bine ca reactionezi la ele
eu am luat de toate de doi ani, pe perioade destul de lungi; incercat diverse tratamente, nic'
sau aproape nimic
de cortizon is satula, am trecut pe uleiuri
dar nu mai reactioneaza corpul
cica homeopatia ar face minuni in cazul alergiilor, de incercat cind oi avea vreme ochi peste cap (ca singura nu cred sa nimeresc granulele potrivite, asa ca astept sa dau de un homeopat)
ba mai nou imi propunea azi o colega coordonatele unui....micro-kiné, mi-a povestit ea cum se deruleaza sedintele, undeva intre...medicina si stiinte oculte foarte fericit adica identifica zonele corpului care-s cu probleme si gaseste vreo cauza

ei, gata, da-le-ncolo
si eu am petrecut vara ascunsa, ca imi era pielea insuportabila, noroc ca pe fata aveam doar pe frunte

sus

Denunta
Teodora29

Copii

11.01.2010 3:28     citat 

educatorii-s in reuniune, seful pe undeva, nu-l vazui dupa pauza de masa
is singura, zapacitii ce n-au cursuri asculta muzica pe telefon in culoar
si am o cartulica de citit....
plictiseala mare
ar fi un proiect de facut, da' nu mi-s in stare de redactari fitoase acu' ochi peste cap

sus

Denunta
DK

11.01.2010 3:30     citat 

Stiu pe cineva care a recurs la homeopatie in conditiile in care viata ei ajunsese un calvar din cauza alergiilor. Insa se priveaza de multe chestii alimentare, nu bea cafea, sucuri, se spala pe dinti doar cu pasta speciala, homeopata, iar daca mananca ceva mai deosebit decat ce cuprinde meniul ei normal, imediat i se umfla ochii - de exemplu la Craciun a gustat doar ceva preparate specifice, si imediat s-a umflat.

Ca sa nu-ti mai spun ca efectul tine doar atat timp cat ia granulele. Nu mi se pare OK totusi metoda asta. trist

sus

Denunta
Teodora29

Copii

11.01.2010 3:39     citat 

cred ca depinde mult de organism
uite, eu am luat homeopate sa ma las de fumat, si-a mers; cind nu le-am mai luat, n-am avut nimic (si am mai tinut citeva luni dupa, fara sa fumez)
am luat homeopate ca ajutor pentru nastere, si-o fo' bine
lui Elouan i-am dat adesea, incepind de la primele dureri de dinti, pentru cosmarurile pe care le facea intr-o vreme noaptea, pentru vinatai, pentru gastro, pentru raceli...pentru imunitate la fel, am luat-o cu echinaceea de anul trecut si i-a mers bine, n-a racit nici in perioadele in care nu-i dadeam
asa ca nu stiu ce sa zic
adica eu una ma simt bine cu produsele homeopate, si sincera sa fiu...cafeaua o beau dintotdeauna, pasta de dinti folosesc de care am (de evitat menta), de mincat maninc normal (chiar asta cu restrictiile alimentare n-o stiam)

hai ca facem subiect separat, cu si despre bube, alergii et comp rad si ne apucam de scris serios

la noi ninge..... e fain afara, cred ca scot pruncul iar diseara la o bulgareala rad

sus

Denunta
DK

11.01.2010 3:41     citat 

Asa e, Teo, astea se incadreaza la un subiect separat... rad rad Scuze, movelor pure ca v-am innebunit oleaca cu treburile astea... jenat jenat

La noi ploua nasol, de aseara... este minunat, sper ca la UPU au promotie la cusut venele foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 15 ani, 2 luni

11.01.2010 3:42     citat 

da la banane sunteti alergice?

sus

Denunta
DK

11.01.2010 3:46     citat 

----------
AdrianaSimion a scris:
----------

La aia de mi-ai aratat-o tu da! foarte fericit

sus

Denunta
Teodora29

Copii

11.01.2010 3:49     citat 

nuuuuu
adica nu stiu prostit

uitai sa va zic, mi-am luat ciuboteeeee!!!! imblanite, rotunde-n bot, cum le voiam (ei, ma rog, pe-aproape, ca-s sclifosita rau zice barbatu' din dotare)
no, si-n plina perioada de reducere, eu le luai pe alea cu reducere de 30 de suta, cind alaturi erau la 60 la suta prostit

sus

Denunta
DK

11.01.2010 3:49     citat 

Blonda mamii, nu s-a mai uitat. Las' ca am patit si eu ceva similar... prostit

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii

11.01.2010 3:50     citat 

----------
DK a scris:
----------
AdrianaSimion a scris:
----------

La aia de mi-ai aratat-o tu da! foarte fericit
----------

daca o mananci copata in staniol, nu mai e alergica foarte fericit

sus

Denunta
DK

11.01.2010 3:50     citat 

Copata? foarte fericit

Ala-i staniol la tine, bre? scot limba

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii

11.01.2010 3:52     citat 

da, si sa iei din ala fosforescent ca daca se ia curentul sa vezi s-o bagi in gura

sus

Denunta
DK

11.01.2010 3:54     citat 

rad rad rad rad rad rad multumesc pentru directive, esti muy amable, cum zic spaniolii! scot limba

sus

Denunta
DK

11.01.2010 3:54     citat 

Si ma mai intrebati de ce-s asa infoiata mai nou! foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: