· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Diversificarea > Iaurturile din comert sunt bune pt bebeii nostri?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor Iaurturile din comert sunt bune pt bebeii nostri?     
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 4 luni

21.07.2010 1:45     citat 

Intreaba la doctor sau la farmacie de lactuloza, e un sirop care se da la constipatie. Fetita unor prieteni de ai nostri a facut doar cu sirop pana pe la 4-5 ani, era jale mare. Para tot asa ajuta la constipatie, asta eventual inainte de lactuloza.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 14 ani, 2 luni
D: 9 ani, 8 luni

21.07.2010 1:45     citat 

----------
CDR a scris:
Ce parere aveti de cele de la Muller? scrie pe ambalaj ca nu au E-uri si nu au nici conservanti.
Ii dau copilului Muller cu fructe numai cand e constipat.
----------

nu stiu niciun iaurt care la ingrediente sa aiba trecute E-uri (si conservantii sunt E-uri - ma rog, multe ingrediente sunt E-uri dar e alta discutie). La Muller chiar si iaurtul simplu, alb, are zahar, e un gen de iaurt dulce.
Daca incerci sa faci un piure de fructe si sa il amesteci cu un iaurt alb, simplu (nu muller) oare nu vrea?

sus

Denunta
CDR

21.07.2010 7:06     citat 

Christa, multumesc mult...o sa intreb maine la farmacie, acum a inchis, e o ora tarzie.
Pt ana_348......o sa inecerc si varianta asta desi i-am dat fructe pasate si iaurt simplu, alb, separat .....stramba din nas, intoarce capul si pune manutele la gurita.....poate o sa le accepte cand le dau impreuna. Sper!

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 4 luni

21.07.2010 10:41     citat 

----------
CDR a scris:
desi i-am dat fructe pasate si iaurt simplu, alb, separat .....stramba din nas, intoarce capul si pune manutele la gurita.....
----------

Ne invartim in jurul cozii ... normal ca le refuza daca l-ai invatat la dulce.

sus

Denunta
CDR

21.07.2010 11:20     citat 

Separate, fructele pasate si iaurtul nu le mananca.
I-am dat bebeului meu fructe pasate cu iaurt simplu-alb, impreuna ...a mancat....Victorie! zambet
Si in noaptea asta o sa ma tin de nas, va fi materie prima solida la pampers.....sper.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: