· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > Ce sunt slingurile, wrap-urile, mei tai-urile? Cap. V
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ce sunt slingurile, wrap-urile, mei tai-urile? Cap. V     
ralus

Copii
anna: 13 ani, 4 luni
mara: 10 ani, 7 luni

15.01.2010 2:51     citat 

----------
brishtara a scris:
Foarte frumos din partea ta. Ar fi un cadou util si necesar, dar atunci cand eai invitat sa il vada in anuntul din talcioc nu se asteptau sa il donezi.

E intradevar frumos dar util pentru bebe mai mic zambet
----------

nu il donez, il vand si donez banii.(pentru un copil care are nevoie de consulturi medicale si ochelari) dar daca vrea cineva, il pot trimite spre incercare. bine, fetelor pe care le cunosc, nu oricui
wrapul II sau unu si al meu e II trag cu ochiul

sus

Denunta
Cupilu

16.01.2010 11:12     citat 

Ce fain ca a reinviat subiectul. sarut

Ma prezint din nou: din decembrie, mamica purtatoare de a doua fetita rad cu tatic purtator si el.

O port din prima zi de cand s.a nascut. Si am revenit la prima mea iubire, wrapul desi am inceput cu un sling cu inele. Nu ma pot convinge de el in ruptul capului. Leg wrapul (cu cruce dubla pentru nou nascuti) mai rapid decat slingul prostit

Salut fetele curajoase
trag cu ochiul

sus

Denunta
brishtara

Copii
THEA MARIA - Irezistibila: 13 ani, 6 luni
LUCAS PAUL - Alaptat de: 11 ani, 4 luni

17.01.2010 12:09     citat 

Cum e cu pouchul? Se poate puta bebele din primele zile? Ca asta chiar nu stiu.

Sa o porti mult si bine, Cupilu! Felicitarile mele zambet

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 10 ani, 6 luni
Paul: 7 ani, 5 luni

17.01.2010 6:00     citat 

felicitari Christa si multa sanatate! zambet
eu stiu ca nou nascutii se poarta "cu succes" in pouch la orizontala, funduletul in "groapa", grija la pozitia capului, stau mai bine decat in brate, asta daca le place la orizontala in brate, ca daca nu.... scot limba

sus

Denunta
e-alice

Copii

17.01.2010 6:01     citat 

Cupilu, scuuuuzeeee!!! jenat jenat jenat

sus

Denunta
Cupilu

17.01.2010 8:27     citat 

----------
brishtara a scris:
Cum e cu pouchul? Se poate puta bebele din primele zile? Ca asta chiar nu stiu.

Sa o porti mult si bine, Cupilu! Felicitarile mele zambet
----------

Din cate stiu eu, da, se poate. Eu nu port cu drag pe un singur umar, dar e doar haghita mea ochi peste cap Imi place sa am mainile amandoua libere, sa ma aplec in voie, sa pot gati, gesticula, desena cu cea mare etc. fara sa sprijin copilul sau capul lui cu mana cealalalta.

Azi am fost la teatrul de papusi, bineinteles cu wrapul. Una urla de fericire la kasperl si cealalata dormea in wrap ca in sanul mamei. Am impresia ca mi.am prelungit sarcina cu mici pauze in care bebelina bea si caca.

sus

Denunta
Cupilu

17.01.2010 8:28     citat 

----------
e-alice a scris:
Cupilu, scuuuuzeeee!!! jenat jenat jenat
----------

rad O sa se bucure Christa ca ne incurci rad

Multumim de felicitari.

De pouch asa stiu si eu, mai ales grija la pozitia barbiei, sa nu fie "in piept" ci sa aiba loc inca intre barbie si piept, mai ales la nou nascuti.

Stiu din pacate de un caz de SIDS (asfixiere necauzala) in pouch...

sus

Denunta
e-alice

Copii

18.01.2010 9:18     citat 

Am impresia ca mi.am prelungit sarcina cu mici pauze in care bebelina bea si caca.

este cea mai frumoasa definitie a wrapului pe care am auzit-o, asa simt si eu sarut

sus

Denunta
Cupilu

18.01.2010 9:29     citat 

----------
e-alice a scris:
Am impresia ca mi.am prelungit sarcina cu mici pauze in care bebelina bea si caca.

este cea mai frumoasa definitie a wrapului pe care am auzit-o, asa simt si eu sarut
----------

sarut sarut sarut

Moasa mea compara primele 10 luni de viata cu "sarcina privita in oglida" in etapele ei. Asa simt si eu.

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 13 ani, 4 luni
mara: 10 ani, 7 luni

19.01.2010 8:06     citat 

mi s-a intamplat sa-mi zica cineva : "ioi, am crezut ca ce burta aveti asa de sus! acuma vad ca-i cocoana" (cum se vorbeste pe la noi)!

sus

Denunta
e-alice

Copii

19.01.2010 9:28     citat 

rad tot timpul mi se intampla sa fiu gravida in felul asta scot limba , si ...e fain, e?

sus

Denunta
e-alice

Copii

19.01.2010 9:32     citat 

foarte fericit ultima faza: am coborat din taxi, mergeam cu pustiu la dermato', am facut cativa pasi, si aud in spatele meu cineva strigand: pustoaico!, inca o data striga, cand ma intorc, il vad pe unu' exact cand ii ingheta ranjetul pe gura. rad Dupa pustoaico, a urmat, sarut mana, ma scuzati, cred ca v-am confundat scot limba De obicei ma dispera fazele astea, dar asta a fost cu adevarat haios, m-a bufnit rasul....

sus

Denunta
mookie

Copii
Maia: 13 ani, 7 luni
Luca: 11 ani, 3 luni

19.01.2010 10:26     citat 

rad rad

sus

Denunta
Cupilu

20.01.2010 9:46     citat 

Pointa mea:

In ultima vreme, intalnesc mereu fie incidental pe strada, ori la farmacie, la magazin etc. cunoscutii din zona. Cu bebelina in wrap si cu jacketa peste arat ca o gravida nesexy a carui burtoi a crescut neuniform peste sani.

Lumea se opresta, sporovaim si dupa ceva timp se prind si se aprind : aaaa, o ai pe aia mica inauntru, doamne? ai nascut deja? cum a fost? hai sa o vad... etc. Mi s-a intamplat deja de atatea ori ca acum, cand intru intr.un magazin in care stiu ca vanzatoarea n-a vzut-o pe pitica, imi desfac tacticoasa fermoarul de la geaca si fac pe mamica mandra si prezint dormitoarea din wrap.

So far from us today sarut

sus

Denunta
mtl

23.01.2010 12:36     citat 

Salutare!
Ce ma bucur ca a reinviat subiectul, asa cum spunea si Cupilu!
Felicitari pt mamica purtatoare de bebe 2! sarut

Ralus, am un mei-tai suuuper de vandut! trag cu ochiul Daca mai vrei?! zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: