· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > Ce sunt slingurile, wrap-urile, mei tai-urile? Cap. V
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ce sunt slingurile, wrap-urile, mei tai-urile? Cap. V     
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 4 luni

25.01.2010 1:16     citat 

christa, draguta de tine, cum sa te ignor mama? eu cer sfaturi si tot eu ignor? acum m-am uitat in urma sa vad cand m-ai intrebat si ...poate acolo in continuarea, cum i-ai spus, intrebare tampita? ...eu crdeam ca e un banc, nu m-am prins...nu prea am simtul umorului, ma mir ca fetele de dicolo spun ca da...
Deci cum o tin... o invart...o tin pe umar in urmatoarele 20 de secunde nu-i mai place si o intorc si o tin pe burtica mea cu spatele, vreo 30 de secunde se chinuie sa se ridice, cand realizeaza ca nu poate incepe showl asa cs ne ducem la geamsa admiram masinile de pe strada vreo 30 de secunde.Apoi o mai las in tarc intinsa pe spate, uimitor uneori sta si 15 min ca se chinuie sa dezmembreze gulerul unei papusi cllown, apoi cand merg eu la baie o iau cu mine si sta in scaun de masina, apoi o iau de acolo si o luiam de la capat-pe umar, pe burtica, uneori o las sprijinkta cu burtica pe mana mea stanga. De cele mai multe ori pana acum statea la orizontala la tzitzidar mai nou nu-i mai placa, mai sta uneori cand mananc in bucatarie si in balansoar de la chicco...cica-i pana la 9 kg, dar ea deja le are...cam asta e...mai mult nu sta decat sta...in fiecare pozitie poate sa mai stea si 15 min...depinde de toane
Dianocica o sa incerc pozitia aceea, mi-ai mai spus de ea, dar pt ca incepusem deja sa invat sa o pun cu spatele am terminat de exersat asta, sa nu le amestec. Poate azi daca ma lasa. Am vazut filmuletele si o sa fac asa

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 7 luni

25.01.2010 1:23     citat 

alexxya, nu ma refeream la "gimnastica" pe care o faceti rad, ci cum o tii cand o "transporti" undeva. Deci ea e in patut, vrei sa mergeti in bucatarie, o iei in brate si o tii ... cum? Sau daca ai merge cu ea afara, acum nu se prea pune, ca e ger si o imbraci gros si nu o tii in pozitie "normala". rad

Apropo, Monei ii placea sa o port pe umar asa, ca pe un sac, adica "aruncata" peste umar, o mai fac si acum cateodata, da' la aproape 1 m merge mai greu. rad Oricum, pozitia asta nu e indicata pentru wrap, de aia incerc sa gasim o pozitie naturala care se asorteaza si cu wrapul. trag cu ochiul

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 10 ani, 6 luni
Paul: 7 ani, 5 luni

25.01.2010 1:26     citat 

[quote=Apropo, Monei ii placea sa o port pe umar asa, ca pe un sac, :[/quote]

rad ce dragutz!

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 4 luni

25.01.2010 3:08     citat 

nu o tin mereu la fel. Uneori are caul pe umarukl meu, alteori cu fata onainte, cu o mana o tin intre picioare si cealalta pe sub mainile ei, alteori o tin cu fata in jos ca avionul pe mainile mele....in functie de cum ma lasa.

sus

Denunta
brishtara

Copii
THEA MARIA - Irezistibila: 13 ani, 6 luni
LUCAS PAUL - Alaptat de: 11 ani, 4 luni

26.01.2010 3:22     citat 

ma uitam la pozele tale Alexxya.

Eu legam altfel copilul, nuinteleg de ce peste spate materialul e adunat si atat de ingust. Nu trebuia partea aia sa fie pe interior, parte care sa ajunga pana sub fund? Apoi cele doua bretele sa creeze o punte care sa cracaneze picioarele?

Iar pe umar de asemenea le-as rasfira, atunci nu te taie materialul. Sa fie cat mai late, intelegi?

sarut

sus

Denunta
Cupilu

07.04.2010 11:30     citat 

a cam inghetat subiectul, hai sa-l dezghet cu noi in wrap:

sus

Denunta
e-alice

Copii

08.04.2010 7:58     citat 

imi vine sa va pup sarut zambet

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 11 luni
Zuza: 10 ani, 6 luni

08.04.2010 8:54     citat 

Sunteti minunate! pitica e o dulceata! sarut

sus

Denunta
brishtara

Copii
THEA MARIA - Irezistibila: 13 ani, 6 luni
LUCAS PAUL - Alaptat de: 11 ani, 4 luni

08.04.2010 2:48     citat 

heiiii cat poate fi de faina poza. Si mie ca aproape imi vine sa va pup...avem wrap la fel? scot limba sarut

Nu ar strica sa va scoateti purtatoarele la parada chiar aici sa le vaz si io mai bine sarut

Welcome back Cupilu la subiect. Si abia asteptam noua colectie pentru toate buzunarele. Am citit ieri pe blogul tau sarut sarut

sus

Denunta
Cupilu

08.04.2010 3:28     citat 

Fetelor ma bucur sa va recitesc, pupici primiti cu drag sarut

Ma mananca deja iar palmele sa stau la masina de cusut. Si stiti ce am facut prima si prima oara? Un Mei Tai pentru fetita mea care nici nu e destul de mare inca sa stea in el, dar...bucuria mea de a purta din nou e prea mare. Asa ca l-am facut si il admir...

Astazi am pus-o pe cea mica prima oara in wrap pe spate, isi tine capul deja atat de bine si se intoarce singura pe burta la numai 3 luni si jumatate asa ca am indraznit. A fost doar pentru scurt timp dar am aspirat in casa si m-am dat cu cea mare pe tobogan in casa in timpul asta ochi peste cap Cred ca ne-a placut. Data viitoare cand am ocazia fac un foto.

Brish, wrapul e meserias nu, parca il recunosti? rad Da vine colectia, vine...

sus

Denunta
Cupilu

08.04.2010 5:49     citat 

http://www.youtube.com/watch?v=IbsrMOB-...re=related

Rucsac pe spate cu slingul, mi s-a parut ingenios, sunt curioasa ce ziceti (de obicei nu recomand slingul pe spate, dar ca rucsac cred ca merge bine).

sus

Denunta
e-alice

Copii

08.04.2010 6:49     citat 

nu am ring sling, dar mi se par nesigur sa nu ai inelele in vizor.... Poate se slabeste cusatura de langa inel, sau se trage cumva materialul...nu stiu, as avea rezerve.... socat

sus

Denunta
Cupilu

08.04.2010 7:30     citat 

----------
e-alice a scris:
nu am ring sling, dar mi se par nesigur sa nu ai inelele in vizor.... Poate se slabeste cusatura de langa inel, sau se trage cumva materialul...nu stiu, as avea rezerve.... socat
----------

nu am vrut sa incerc cu fetita mea pentru ca e definitiv prea mica pentru legatura asta. in afara de faptul ca nu e sortat calumea slingul in video si copilul sta caca la sfarsit ma gandeam ca daca e legat si sortat bine nu e o pozitie proasta pentru puratator. Pe doi umeri e ceea ce visez eu mereu.

mie imi e teama ca deranjeaza inelel sub fund. hach, ma bucuram ca am gasit un motiv pentru care imi cos slingurile mai lungi decat restul lumii. nu cred ca legatura asta e un argument pana la urma

foarte fericit

sus

Denunta
dianocica

08.04.2010 7:45     citat 

Aceeaşi legătură pe spate se poate face cu inelele pe umăr, acolo unde stau în mod normal la slingul cu inele, ocazie cu care le şi vezi, le şi reglezi mult mai bine şi nici nu mai deranjează copilul sub fundulet (cum o fac şi nodurile wrapului sau ale mei-tai-ului atunci când sunt legate sub fundulet)

sus

Denunta
Cupilu

08.04.2010 9:12     citat 

----------
dianocica a scris:
Aceeaşi legătură pe spate se poate face cu inelele pe umăr, acolo unde stau în mod normal la slingul cu inele, ocazie cu care le şi vezi, le şi reglezi mult mai bine şi nici nu mai deranjează copilul sub fundulet (cum o fac şi nodurile wrapului sau ale mei-tai-ului atunci când sunt legate sub fundulet)
----------

Da Diana, dar pe ambii umeri pentru purtator? Cea clasica pe spate cu slingul e cea de care vorbesti tu nu?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: