· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Purele Rautaceoase, colorate, fara instinct, alergice 41
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Purele Rautaceoase, colorate, fara instinct, alergice 41     
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 13 ani, 2 luni
Paula-Maria: 11 ani, 10 luni

12.01.2010 9:51     citat 

----------
DK a scris:
[

Ei micutzo, stii zicala: mila mi-e de tine, dar de mine mi se rupe inima... asta e, se intampla. Noi sa fim sanatoasa, voioase, pure, rautaceoase, colorate, fara instinct si, mai nou, alergice rad rad rad
----------

la soare
trist trist trist

sus

Denunta
DK

12.01.2010 9:52     citat 

Manca-o-ar mama pi ia di alergica sarut sarut

Eu la medicamente, vrei sa facem schimb? foarte fericit

sus

Denunta
DK

12.01.2010 9:57     citat 

Voiam sa va spun ca am vorbit aseara cu Pui. Mi-a spus ca se simte mult mai bine decat dimineata, desi sincer mie mi-a lasat o impresie pozitiva si cand am vorbit cu ea ieri dimineata. A avut cateva hopuri de tras, insa era mult mai bine. A spus ca bebelina e bolfoshica si bruneta si seamana foarte foarte mult cu fratiorul ei cand era la aceeasi venerabila varsta

Nu vreau sa dau foarte multe detalii, as vrea s-o las pe PUI sa aiba bucuria sa ne impartaseasca experienta in masura in care o doreste ea. Doar vorba 'ceea: cand revine-n cuib, n-o sa mai aiba ce povesti! rad rad rad

Pui, te asteptam cu mare drag si dor inapoi in cuib! sarut sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 14 ani, 10 luni

12.01.2010 10:41     citat 

eu sunt alergica la ceata si praf (adicatelea asm alergic)....fac oricind schimb cu alergii medicamentoase, orice, numa' sa pot respira si eu foarte fericit

sus

Denunta
DK

12.01.2010 10:46     citat 

Of Zuzo, nu zi asa... stii ce nasol e sa te doara ceva si sa nu poti lua nimic? Si asta e doar un exemplu trist

sus

Denunta
zuzalina

Copii

12.01.2010 11:33     citat 

ma, stiu cum e sa te doara si sa iei de poama sau sa te ia ulceru' de la ele...deci pot spune ca ar trebui sa iau fix acelasi tratament pe care il ia soacra-mea, la cele 85 de primaveri ale ei, plus inca niste unele...asa ca iau numa' cit sa traiesc de az' pe mine, nici bine nici rau, cit sa nu-mi vina nici sa-mi tai venele da' nici s-o tin tot intr-o chefuiala

beeiiii, care am uitat sa va povestesc ce fromos a fost de dimineata in 41 foarte fericit eu observ cu ochiul liber ca suntem din ce in ce mai multi in statie si ca, cel mai frustrant pentru muncitorime, toate pasaricile care altfel al fi mers cu masina, acuma se inghesuie cu interes si ntz-uri ofuscate cu mine in statie....daca pe mine ma enerveaza fufile cu fundu' juma' din al meu, cu frezele lor perfecte, unghii false si machiaj impecabil, hainutele la moda si parfum fin, (bine eu as vrea si eu sa arat asa, da' am si uitat cum era pe vremea aia, ca eu am fost pina de curind, cind m-am plictisit, mereu la cura de slabire)....va puteti imagica cam cit de tare se nerveaza pe ele tanti aglaia, cusatoreasa la apaca si nenea costel, electrician la semanatoarea, nu?!
cel mai mult si mai mult imi plac basitii astia cu costumasele lor perfecte si pantofeorii lor lustruiti (astia se dau jos la spai, deci merg spre sri si cladirea aia noo a CMU, banuiesc), cu gentutele lor scumpe, care se uita cu frica si sila la "pu_imea" din statie (printre care ma numar si io, a nu se intelege de aici ca as fi a mai cocoana intre cocoane si a mai moderna din statie, ca nu-s) si se bat efectiv sa apuce un loc linga scara

bre, voi realizati in ce lume traim?! cind eram io copil mergeam la scoala pe scara tramvaiului, ca ni se parea super tare, un gest de mare curaj si voinicie (alti penibili)....acuma ne batem sa urcam in troleu, in tramvai, ne batem sa coborim....da-i cu cotul in ficat, baga-i un cot in coloana, da-l in spume de-acilea....'da' unde te crezi, cocoana?!'
ieri mi-am luat niste imbrinceli sa ma dea jos nu alta ca n-am vrut sa ma inghesui calare pe un copil cit fi-mea
ma intreb io cu capu' asa, daca nu aveam 1.78m si 75kg, luam bataie pe bune?! sau muream sufocata ?!

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 1 luna

12.01.2010 11:47     citat 

cosmar, zuza ce povestesti!!! ochi peste cap

'a mai mica, La multi ani!!!! deci cu mult drag!!! sarut

eu nu fac schimb cu nimeni de alergii, na scot limba le tiu pe toate pe mine
si ca tot vorbiram, ies aseara de sub dus....ce-aveam pe spate nervos roze, rosii, de toate, mari si mici, da' mai mult mari si bulbucate
pe piept mi-o aparutara pe timpul zilei, ieri, nu s-au mai dus de data asta , au ramas acolo
o iau deci de la capat ochi peste cap

ei, si acu marea buba e ca de o vreme, se scarpina pruncul
mai nervos, mai in calm, se scarpina, azi vazui doua butoane pe picioarele lui (printre vinataile cu care se procopseste in recreatie la scoala nervos )
doar nu m-o mosteni ca mor plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
topsecret

am nascut deja!

12.01.2010 12:18     citat 

muah si muah!
revin mai tz sa povestim sarut

sus

Denunta
duke_meadows

12.01.2010 1:43     citat 

primo: la multi ani lu' a' mica ... sa ai o zi super! sarut sarut sarut

secundo: tot mucoasa mi-s

tertzo: mi-o inebunit barbatu' ... m-o tinut aseara treaza sa-i caut pe net... tigle de facut soba din teracota, ca asa de mult i-o placut soba lu' mama incat e hotarat sa faca si el una in casa. cand o mai citit ca e si randamentul de 80% cu caldura... n-am mai scapat de el ochi peste cap asa ca va rog, faceti-va mila ca ma tine treaza noptile cu soba lui, manca-i-as nasu' nervos care stiti ,cunoasteti prin romania, pi undi si vand sobe/tigle... multam anticipat, o nedormita.... ochi peste cap

sus

Denunta
duke_meadows

12.01.2010 1:49     citat 

aaaa sa nu uit ca ma tiu de ieri sa va pun un articol , ca v-am auzit dezbatand problema gripei porcine.
asa cum ma asteptam, o boala fabricata

http://www.dailymail.co.uk/news/article...chief.html

sus

Denunta
topsecret

am nascut deja!

12.01.2010 2:00     citat 

nu am emoticonul ala care se sterge de sudoare,dar intelegeti voi ce vreau sa zic scot limba
eu sunt happy azi.astept pui de bursu sa iasa la lumina si astept si niste beutura de la cea mai mica scot limba
am vazut ieri filmul avatar.f frumos!

sus

Denunta
DK

12.01.2010 2:05     citat 

----------
topsecret a scris:
astept pui de bursu sa iasa la lumina
----------

Opaaaaaaa... avem ceva vesti in sensul asta????? zambet

sus

Denunta
topsecret

am nascut deja!

12.01.2010 2:09     citat 

nu dk!
doar ma gandeam ca e randul ei.

sus

Denunta
DK

12.01.2010 2:09     citat 

aaaaaaaa, deja intrasem la idei! prostit prostit

sus

Denunta
zuzalina

Copii

12.01.2010 2:20     citat 

----------
duke_meadows a scris:
tertzo: mi-o inebunit barbatu' ... m-o tinut aseara treaza sa-i caut pe net... tigle de facut soba din teracota, ca asa de mult i-o placut soba lu' mama incat e hotarat sa faca si el una in casa. cand o mai citit ca e si randamentul de 80% cu caldura... n-am mai scapat de el ochi peste cap asa ca va rog, faceti-va mila ca ma tine treaza noptile cu soba lui, manca-i-as nasu' nervos care stiti ,cunoasteti prin romania, pi undi si vand sobe/tigle... multam anticipat, o nedormita.... ochi peste cap
----------

ti le dau io gratis pe ale soacra-mi, cind o da coltu'....da' sa vi sa le desfaci si sa le iei, ca io bani sa dau hardughiile jos n-am....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: