· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Purele Rautaceoase, colorate, fara instinct, alergice 41
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Purele Rautaceoase, colorate, fara instinct, alergice 41     
zuzalina

Copii
Thea Ana: 14 ani, 10 luni

12.01.2010 2:30     citat 

apropo de alergii...mi-a facut fi-mea o su'p'iza asta vara de numa'
de la o muscatura de bizdiganie, mi-a bagat un 40 scurt asa, pe picioare, in timp ce fugarea fluturi in curte, si, a doua zi (48h de la muscatura) mi-a trintit un angioedem (adica o forma mai usoara de soc anafilactic) de-am crezut ca mor de inima linga ea...a trecut cu claritine si unguent cu chestia aia la care nu tre' sa maninci sarat ca te umfli, da' piticul meu a crescut exponential (eu sunt responsabila cu drobul de sare in casa rad)

sus

Denunta
DK

12.01.2010 2:37     citat 

surprins surprins surprins aoleu mai zuzooooo!! cum, a facut angioedem la 48 de h de la intzepatura??? si a cedat la antihistaminic si prednison (asa se cheama chestia aia la care nu tre sa mananci sarat - de fapt substanta activa e cortizonul). of mititica trist

sus

Denunta
DK

12.01.2010 2:38     citat 

Bre zburatoarelor, tre sa ma laud!
Tocmai m-a anuntat oficial pupexa ca-mi ia Toyota... se pare ca-i permite bujetu, dupe ce o stat cu copanele pe strasse foarte fericit foarte fericit
Pupexo, ti iumpezc mai! jenat

sus

Denunta
topsecret

am nascut deja!

12.01.2010 2:45     citat 

vineri ti-o cumpara cumva? scot limba

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 1 luna

12.01.2010 2:45     citat 

foarte fericit si eu tot n-am priceput povestea ta cu pupeza si toyota confuz

hai, diuc, ca-s faine sobele alea de care vorbesti!!!!
eu mor de ciuda ca n-avem semineu la casa, peste ceva vreme, inainte sa gatam podul, cred ca-l bat la cap pe-al meu sa facem (numa' ca-i scump rau ochi peste cap )

bei, eu mai vorbesc / scriu inca romaneste? adica se intelege cind scriu? adica e clar?
ca mi se pare ca-s neinteleasa rad

sus

Denunta
DK

12.01.2010 2:48     citat 

scrii foarte bine si clar pe romaneste, doar ca e posibil ca unii sa aiba probleme de intelegere... trag cu ochiul

a, si cu toyota... eu imi doresc o toyota si o zis pupexa ca sta ea cu copanele pe strasse si-mi ia. foarte fericit

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 15 ani, 1 luna

12.01.2010 2:52     citat 

----------
DK a scris:
scrii foarte bine si clar pe romaneste, doar ca e posibil ca unii sa aiba probleme de intelegere... trag cu ochiul

a, si cu toyota... eu imi doresc o toyota si o zis pupexa ca sta ea cu copanele pe strasse si-mi ia. rad
----------

pi da, io cu munca, ea cu lauda rad

se vorbeste de al 13-lea la mine in zona cool

sus

Denunta
DK

12.01.2010 2:53     citat 

Al 13-lea copan, sa ne intelegem... trag cu ochiul

sus

Denunta
duke_meadows

12.01.2010 2:55     citat 

----------
Teodora29 a scris:
hai, diuc, ca-s faine sobele alea de care vorbesti!!!!
eu mor de ciuda ca n-avem semineu la casa, peste ceva vreme, inainte sa gatam podul, cred ca-l bat la cap pe-al meu sa facem (numa' ca-i scump rau ochi peste cap )

bei, eu mai vorbesc / scriu inca romaneste? adica se intelege cind scriu? adica e clar?
ca mi se pare ca-s neinteleasa rad
----------

da am zis io ca mie nu-mi plac? sobele.adica.. da nu la 12 noaptea bre cand imi pica okiu in dinti. nervos noi am avut semineu dar l-au inchis fostii proprietari, asa ca nu l-am mostenit.....

vorbesti/scrii f bine romaneste, numa ca e unele care vorbeste pasareste si degeaba te strofoci ca vorba aia, unde nu e nici d-zeu nu da trag cu ochiul

sus

Denunta
Teodora29

Copii

12.01.2010 3:13     citat 

rad
al 13-lea....aici e lux acest al 13-lea, tare putini il vad (si eu deloc nervos )

hei, diuc, lasa berbatul in pace, de-i plac sobele, ii plac si la 12 noaptea, na!

pupaza, si mie nu imi iei nimic???? trist

sus

Denunta
topsecret

am nascut deja!

12.01.2010 3:14     citat 

hu laics mai niu locheishan? scot limba
ma duc,ca sa am de unde sa ma intorc si cand ma voi intoarce,va voi povesti unde am fost. sarut

sus

Denunta
DK

12.01.2010 3:16     citat 

Top'shor... ne-ai zapacit, draga! rad rad

sus

Denunta
DK

12.01.2010 3:17     citat 

----------
Teodora29 a scris:
----------

Pai ce sa-ti ia... ca imi ia DOAR mie! ca stam in acelasi cuib de ceva vreme... tie mai Teo, sa-ti ia cuscra somnorice, ca va iumpeatzi rau asiara scot limba scot limba

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 15 ani, 1 luna

12.01.2010 3:19     citat 

----------
Teodora29 a scris:
rad
al 13-lea....aici e lux acest al 13-lea, tare putini il vad (si eu deloc nervos )

hei, diuc, lasa berbatul in pace, de-i plac sobele, ii plac si la 12 noaptea, na!

----------

creca nu-mi ramane banii decat de un vibrator fosforescent prostit

topule, sa vi fata o data sa ne spui ca deja sunt nauca de cap

sus

Denunta
Teodora29

Copii

12.01.2010 3:20     citat 

scot limba geloasa, geloasa!!!!

topule, place foarte fericit
ia ma spune.....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: