· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Buburuzele verii 2007 - cap.32.
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Buburuzele verii 2007 - cap.32.     
acinom

08.02.2010 8:32     citat 

Buna fetelor....nu stiu zau de unde aveti atata putere,mai ales cele cu doi copilasi,sa fiti prezente si aici.
Eu recunosc,n-am timp,lucrez cate 8-10 ore si apoi se mai prelungeste si acasa cu calculatorul (tot pt lucru) si restul in casa de facut pt 4 oameni.
Mi se pare ca asa de putin timp de calitate petrecem cu copii nostrii fata de cum eram noi cand eram mici trist

Hai ca nu vreau sa pic in depresie gandindu-ma la toate astea,ma bucur de voi de toate cand va citesc,ador pozele cu copii vostrii si vreau sa cred ca voi avea timp si eu timp o data sa stau cu voi de povesti,asa cum obisnuiam cand eram gravi cu primul copil. zambet

Va pun niste poze cu copii mei si as vrea ca ultima poza sa apara la urmatorul colaj,daca se poate.Multumim sarut sarut

sus

Denunta
anykara

Copii
DAVID GABRIEL: 13 ani, 7 luni
SARA LUCIANA: 11 ani, 1 luna

09.02.2010 9:40     citat 

Buna dimineata ! sarut
Am facut botezul Sarei si a iesit foarte frumos , la biserica am fost foarte stresata pentru ca era foarte frig si mi-a fost frica sa nu raceasca ,dar nu s-a intamplat nimic. zambet Am cateva poze facute cu aparatul meu si o sa va pun sa imi vedeti printesa sarut ...cand o sa primesc si pozele facute de fotograf o sa va pun mai multe si mai frumoase zambet

Mihaela ,esti o graviduta tare frumoasa ... in legatura cu piatra la rinichi eu zic ca ceaiurile te pot ajuta . Sanatate multa sarut
Daci ,nu ne arati o burtica ? Andy ,ce mai face ?pozeeeeee foarte fericit
brgabrielas ,ai doua minuni sarut ...ce copanase bune de pupacit are Amalia sarut
Ocrisu , ce boacane a mai facut Paul la gradinita? E un frumos ,ma topeste cu ochisorii lui sarut De Steluzza ce mai sti ? Radu ce face ?
bubu ,ce scumpica este Thia sarut Patric e un bebe dulce ,dulce ! sarut ce bine ca ai angajat bona ,eu ma ocup singura de copii si nu imi este mereu usor ,dar ma descurc zambet
Nico , nu iti face probleme cu Vlady .Fratele meu a vorbit pe la 3 ani si acum iti spun sincer ca daca te dai la o discutie cu el nu reusesti sa spui si tu ceva pentru ca ii turuie gura ca o moara si vorbeste atat de repede incat pierzi firul rad asa ca pregatestete pentru ce urmeaza ,mai ales ca el acum aduna informatii si sa vezi cand o sa inceapa sa vorbeasca o sa va spuna tot ce stie foarte fericit . Vad ca si el e inebunit dupa trenulete ,David ma streseaza de cate ori ies cu el la plimbare ochi peste cap ...el vrea la gara sa vada trenul si l-am dus de cateva ori zambet
Sa il trimiti pe Vlad la mine sa ma ajute in bucatarie ,chiar am nevoie zambet
acinom, te cred ca nu ai timp trist...ai doi copii superbi sarut

sus

Denunta
vioelena

09.02.2010 10:06     citat 

Any, abia astept sa vad pozele...si vede o printesa mica si duuulce la avatar sarut sarut

Acinom, e greu cu doi copii si cu munca...ma bucur ca ne-ai trimis poze cu ei, de mult timp nu ii mai vazusem. Sunt minunati. Au niste ochi sarut sarut prostit prostit
Abia astept sa ii vad si eu pe ai mei asa mari. Cred ca se inteleg tare bine amandoi. Cel putin asa pare din poze scot limba

sus

Denunta
anykara

Copii

09.02.2010 10:16     citat 

poze de la biserica inca nu am ,acestea sunt dupa botez zambet

dupa scalda zambet

sus

Denunta
anema

Copii
Alessia-Maria: 13 ani, 5 luni
David Gabriel: 10 ani, 4 luni

09.02.2010 2:53     citat 

Ce de poze frumoase zambet
Any sarut si la multi ani cu intarziere foarte fericit !
Nico super tari pozele cu Vlad....
Noi nu stam foarte bine...Toata familia am facut o enterocolita foarte puternica si duminica spre luni am avut 5 ore in care am vomitat si am stat la baie si eu si Ale fara sa inchidem un ochi. Taicasu ne-a pazit si dimineata la ora 6 am chemat salvarea. Nu ne-a faut nimic doar ne-a recomandat niste siropuri pt Ale. Apoi l-au luat pe sotul meu cu ei sa-i ajute sa impinga la salvare pt ca din cauza nemetior ramasese blocata pe o straduta foarte fericit. A doua zi a inceput sa-l doara si pe sotul meu burta dar a rezolvat cu niste pastile. Acum suntem mai bine insa Ale este deshidratata si se vaita de burtica. Nu ma ae nici vlaga saracuta trist .
Eu am fost la control si mi-au confirmat sarcina. Mi-a spus ca bebe este foarte vioi si ii bate deja inimioara sarut . Inca nu a anuntat pe nimeni pt ca asteptam ziua mea foarte fericit .
Pupici tuturor!

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani, 6 luni
Anda Maira: 10 ani, 6 luni

09.02.2010 3:54     citat 

Acinom- ce frumosi sunt copilasii tai...sa va dea Domnul numai sanatate ! sarut

Any-Doamne, sunteti asa frumosi toti ! Tu arati minunat, iar printesa ta este o scumpa si jumatate. Ce pereche frumoasa, m-a impresionat poza cu ei doi, cum Piticotul ii tine manuta pe cap micutei...sunt asa frumosi...va pupam mult. sarut sarut
Poze sa punem insa trebuie sa prind momentul acasa, ca acum suntem cu totii la servici (inclusiv Andisor) si nu prea am poze pe calculatorul de aici...

Anema - sanatate multa tuturor si sa va reveniti repede ! Ma bucur pt piscoul din burtica ta, sa dea Domnul sa fie totul f bine. Pupici sarut sarut

sus

Denunta
vioelena

11.02.2010 2:21     citat 

Anyyyy, ce frumosi sunteti!! sarut sarut sarut
MIcuta Sara e minunat imbracata. E o mica printesa sarut sarut
Iar tu...hmmmm...arati ca o pustoaica. Foarte tare scot limba scot limba
Doamne, cat de bine seamana fratii intre ei. Wooow!

Daci, cum te mai simti, mami? Esti mai bine? Ce mai face Andisor? Poze cu el nu ne mai pui? Sa ii mai vad si eu costumatiile...ca tare frumos il imbraci scot limba sarut

Anema, imi pare rau sa aud ca ati avut probleme. Cum sunteti acum?
Pupici pt Ale si fratiorul/surioara din burtica sarut

sus

Denunta
bebeteo

Copii
Gloria: 23 ani, 5 luni
Teodor: 13 ani, 5 luni

12.02.2010 4:10     citat 

Acinom sa-ti traiasca copilasii!!! frumusei foc!

Daci ce mai face bb? Andy cu burtica cum mai e? s-a rezolvat cumva, ceva?

Anyyyyy o pupam dulce, dulce de tot pe Sara, care-i scumpica foc! pupici si pt David, pt ochisorii lui frumosi sarut

Nico ca de obicei superbe poze cu Vlady. apropo de vorbit. cam in aceeasi faza sunt si eu cu Teo la acest capitol. nu stiu daca este sau nu cazul sa intram in panica... eu cred ca trebuie sa mai avem rabdare. ce-i drept ma tot gandesc ca la toamna trebuie sa-l duc la gradinita si ce ma fac daca nu-si da drumul la limbuta pana atunci? mai am rabdare vreo 3 luni, sa vedem cum evolueaza lucrurile... si apoi daca o fi cazul mergem la logoped.

Vio draga mami, spor la alegat dupa Timi!!!! putere si rabdare multa! te-ai gandit vreodata ca ai sa ai nevoie de mai multa energie cu fata decat cu Ed? nu-i nimik! asa sunt copiii, diferiti unul de altul si frumosi fiecare in felul lui! pupici la amandoi!

Miha santatate multa si curaj!!! de obicei la a doua nastere e mai usor ca la prima.... dar emotii tot sunt, pentru ca acum stii despre ce este vorba... dar trece si cand ai sa-ti tii in brate minunea cea mica, uiti tot greul si zambesti de fericie!!!!!

sus

Denunta
junioru

Copii
bogdan alexandru - 10 ani
daria andreea - 3 ani si 5 luni

12.02.2010 6:12     citat 

buna seara buburuze

Ancinom f frumoase pozele , sunt tare scumpi prichindeii tai sarut sarut

Brgabrielas ce mandra esti mamico de minunile tale, Evelina zici ca-i papusa Amaliei sarut

Anykara cat e de frumoasa Sara si ce frumos este imbracata ultimile doua poze imi sunt tare dragi sarut sarut

Nico ce bucatar ai tu acolo nu ne arati si ce-a preparat?Ce mai faceti ?In privinta vorbitului stai linistita pana la trei ani are tot timpul sa-si dea drumul la vorba, fiimea poceste f rau cuvintele eu o inteleg dar altii nu rad

Bubu ce cavaler frumos ai , si seamana f bine cu tine , Theea e o dulce cu coditele ei sarut sarut

buburuza mea nu a dormit toata noaptea a avut febra mare si azi am fost la dc are rosu in gat acum urmam tratament
numai bine sa aveti un wek cat mai frumos va pup sarut sarut sarut

sus

Denunta
anykara

Copii

13.02.2010 11:23     citat 

La multi ani , Ocrisu !!!!!!!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
dya_dragutza

Copii
daria florentina - printesa noastra
13 ani, 6 luni

13.02.2010 11:33     citat 

LA MULTI ANI OCRISU !!!!!!!! SA AI O VIATA FRUMOASA LIPSITA DE GRIJI , PLINA DE BUCURII SI REALIZARI

sus

Denunta
junioru

Copii
bogdan alexandru - 10 ani
daria andreea - 3 ani si 5 luni

13.02.2010 11:43     citat 

LA MULTI ANI OANA! sarut

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani, 6 luni
Anda Maira: 10 ani, 6 luni

13.02.2010 3:14     citat 

OANA - la multi ani mamico draga ! Sa ne traiesti, sa fii sanatoasa, fericita si iubita, sa ai parte de tot ce iti doresti ! sarut sarut

Bebeteo - multumim de intrebare ! Ce sa zic, suntem mai bine. Vinerea trecuta m-am enervat ca din nou trecuse o saptamana fara ca Andisor sa faca cachi, si am oprit tratamentul. Vreau sa zic ca in seara acea a si facut, si de atunci face aproape in fiecare seara. Inca se plange cand face dar macar...face. Ce face cretolinul ala frumos ? Pupici sarut sarut

Vio- eu sunt mai bine, inca vars zi de zi, dar am scapat de starea acea de rau permanent...asa e mai de trait...ce fac frumosii tai ? va pupam sarut sarut

Cateva poze (prima e de la birou )

[/img]

sus

Denunta
anema

Copii
Alessia-Maria: 13 ani, 5 luni
David Gabriel: 10 ani, 4 luni

13.02.2010 7:08     citat 

Multumim de urari fetelor!
Oana, la multi ani si sa ai parte de multa sanatate si de multe momete fericite sarut sarut
Noi ne simtim mai bine. Eu si sotul ne-am revenit in totalitate insa Ale mai are ceva probleme cu mancatul si uneori mai zice ca o doare burtica. Cred ca saptamana urmatoare voi merge cu ea sa-i fac niste analize complete de sange precum si urina si kk. Asa mi-a recomandat si dr ei.
Eu am inceput sa am greturi (am avut si la Ale) insa acum se lasa si cu varsaturi prostit prostit si pofte foarte fericit
Pupici tuturor buburuzelor!

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 7 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 6 luni

13.02.2010 10:52     citat 

Sal' tare!!! zambet

Va citesc zilnic , dar cam greu cu scrisul. Il am mai tot timpul pe Dady in spate, dar azi m-am enervat , am urlat ca o disperata si le-am impartit sarcinile la toti . nervos Pana cand numai eu sa stau cu Vlad?Eu fac mancare , eu fac curat , eu spal , si toate cu Vlady langa mine si cu ochii pe el in permanenta.Al meu sot sta la tv fara nici un stres. Eeee...puii mei ! nervos Azi m-am enervat si i-am aliniat pe toti. Acum e randul lui sa stea cu Vlad. Macar o ora pe zi.Stiu ca e tare energic si chiar obraznic si fug toti de el, dar le trece.Sa stea cu el asa cum stau si eu.A fost nevoie sa fac o criza de nervi?
Gata ....m-a racorit zambet scot limba

[b]Oana , la multi ani mami! Sa fii sanatoasa si sa ai mult succes in tot ce iti propui tu sa faci.[/b]
Cu asta trebuia sa incep , dar am simtit nevoia sa ma racoresc putin rad

brgabrielas , ai doua fetitze superbe. Sa te bucuri de ele si sa fie sanatoase. Poate o sa ai timp sa intri mai des pe la noi si sa mai stam in povesti. zambet Am salvat o poza cu Amalia ptr. viitorul colaj trag cu ochiul
Iulia , tu pe unde mai esti mami?Nu te mai bagi la o barfa mica? zambet Imi e dor de frumosul tau. sarut
Acinom , tare haoise pozele . M-au amuzat teribil. Ai doi copii minunati. Am salvat poza ptr. urmatorul colaj . Va pupam sarut sarut
Any , noi am mai vorbit si pe mess.Iti pup minunile si ( sa nu ne auda Ramona rad ), Dady o pupa pe micutza Sara pe nasuc. Sssst....nu spui la nimeni trag cu ochiul
Anema , sanatate multa va dorim .Poti sa tii o asemenea veste secreta? Eu nu cred ca sunt in stare rad
Oricum , pana pe 22 nu mai ai mult. Eu una as scrie la ziar , asa sunt de gura-sparta rad
Bebeo, mersi ptr. incurajari
sarut zambet
Daci , e un frumos Andy si are stofa de sef . Il prinde bine scaunul de birou. trag cu ochiul Se vede ca tati e un fericit. Vine acum si fetitza. zambet E minunat ! Ma bucur ptr. voi. sarut sarut sarut
Junioru , cum e Daria? E bine ? Sanatate multa . Va pupam sarut sarut

Va pup . O duminica placuta va doresc. Noi mergem la nasi fiind lasat de sec.De luni incepe postul ,ptr. cine poate sa-l tine. Eu nu am reusit decat o singura data ....eram mai mica. Asa nu tin decat miercuri si vineri. Sper sa nu se supere Doamne , Doamne rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: