· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Buburuzele verii 2007 - cap.32.
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Buburuzele verii 2007 - cap.32.     
anema

Copii
Alessia-Maria: 13 ani, 5 luni
David Gabriel: 10 ani, 3 luni

15.02.2010 8:26     citat 

nico este destul de greu si pt mine sa tin secretul dar ma incurajez ca nu ma este mult. Aseara am iesit toti prietenii la un restaurant si isi aminteau toti cum acum 3 ani le-am spus in locul ala ca sunt insarcinata, iar acum 2 ani o alta prietena a anuntat acolo ca este insarcinata si se intrebau cine mai urmeaza foarte fericit foarte fericit . Sotul meu isi musca limba sa nu spuna si ma privea cu fata unui catel intrebandu-ma prin semne daca poata sa dea vestea. I-am facut semn categoric de NU si s-a linistit. Acum mai este doar un pic....
Oricum m-am gandit sa o anunt pe sefa mea si sa o rog sa nu spuna nimanui. Nu a spus nimanui insa m-a anuntat ca am pierdut o promovare trist trist . Am castigat pe o parte dar am pierdut pe alta.....Ce mi se intampla mie acum este mult mai imporatnt deca serviciul! sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 6 luni
Antonia: 10 ani

15.02.2010 9:11     citat 

Multumesc din suflet, fetelor, pentru urarile voastre. Sunteti niste dragute, ca de obicei. Va pup si va imbratisez pe toate.

sus

Denunta
vioelena

15.02.2010 3:43     citat 

Oana, la multi ani!!! Sa ai parte numai de bucurii si impliniri!!!

Nico, parca te si vad cum i-ai aliniat tu pe toti rad rad. Si mie mi se reproseaza ca fac crize de nervi...dar cateodata numai asa functioneaza foarte fericit foarte fericit

Daci, ce ma bucur ca va vad sarut sarut. Dar Andy e cretulin? Eu habar nu aveam scot limba .Doamne, ce frumos este!!! Se vede cat sunteti de fericiti...toti trei radiati sarut sarut

Junioru, cum mai e Daria? Sper sa va faceti bine cat mai curand!

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 7 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 6 luni

15.02.2010 9:02     citat 

----------
anema a scris:
nico este destul de greu si pt mine sa tin secretul dar ma incurajez ca nu ma este mult. Aseara am iesit toti prietenii la un restaurant si isi aminteau toti cum acum 3 ani le-am spus in locul ala ca sunt insarcinata, iar acum 2 ani o alta prietena a anuntat acolo ca este insarcinata si se intrebau cine mai urmeaza foarte fericit foarte fericit . Sotul meu isi musca limba sa nu spuna si ma privea cu fata unui catel intrebandu-ma prin semne daca poata sa dea vestea. I-am facut semn categoric de NU si s-a linistit. Acum mai este doar un pic....
Oricum m-am gandit sa o anunt pe sefa mea si sa o rog sa nu spuna nimanui. Nu a spus nimanui insa m-a anuntat ca am pierdut o promovare trist trist . Am castigat pe o parte dar am pierdut pe alta.....Ce mi se intampla mie acum este mult mai imporatnt deca serviciul! sarut sarut
----------

Anema, asta e acum.O sa mai fie alta promovare. Important acum este ca tu si bebelusul sa fiti bine , sanatosi si voiosi.
La faza cu prietenii , eu sincer nu rezistam nici daca imi puneam 10 lacate si inghiteam cheile rad rad Eu si cand eram mica spuneam tot din casa. Educatoarea era informata si ce manca tata la pranz rad . Ce ma bucura insa ,e ca pot tine secretul altora. Nu il spun nici daca sunt torturata.Ce e legat de mine stie lumea toata. Si sincer ....nu e bine deloc, dar asta sunt eu . O carte deschisa.....o carte proasta, dar deschisa rad rad rad
Vio, nu cred ca vroiai sa ma vezi foarte fericit Eu fac crize si ma enervez foarte rar , dar cand o fac ...sa te fereasca sf. nervos De obicei cand ma supara cineva incerc sa explic cu vorba buna, cu rabdare, mai repet daca e cazul. Daca nu merge urmatoarea arma a mea sunt "mistourile". La criza de nervi e altceva....sirena din port e minciuna cand tip eu si daca mai nimeresc ceva la indemana...pazea ca arunc nervos Din fericire se intampla foarte rar ....la limita .In rest sunt pasnica foarte fericit rad
Any , ce poza ai la profil?Vreau sa o vad mai mare zambet E superba sarut

Va pup. Sanatate multa tuturor sarut sarut

sus

Denunta
anykara

Copii
DAVID GABRIEL: 13 ani, 7 luni
SARA LUCIANA: 11 ani, 1 luna

15.02.2010 10:03     citat 

Vai ,Nico esti cea mai tare foarte fericit ,dar eu cred ca si atunci cand faci crize de nervi tot simpatica esti sarut .Ma bucur ca iti place poza de la profil ,o sa pun mai multe ...sunt o mama zapacita mi-am terorizat fata cu pozele jenat foarte fericit
Anema ,noi la David am tinut sarcina secreta cam pana la 3 luni ,pentru ca nu eram siguri ca o sa fie bine ,iar la fata am zis imediat ce am aflat foarte fericit ...mai aveti putin si dati vestea minunata celor dragi.
Daci , cat par are Andy ! foarte fericit El era mai cheliuta ,la fel ca David zambet ...il are cret ? Ai un copil asa dulce ,ce zambet frumos are ! sarut sarut sarut .Abia astept sa iti vad si fetita sarut

sus

Denunta
anykara

Copii

15.02.2010 10:11     citat 

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani, 6 luni
Anda Maira: 10 ani, 6 luni

16.02.2010 10:43     citat 

Any-m-am topit cand am vazut-o pe printesa ta...este superba, are niste ochi...vei avea marea bataie la cap cu baietii ce vor roii in jurul ei... sarut sarut sarut

Nico-esti simpatica foc...vorba lui Any-sunt convinsa ca si atunci cand esti nervoasa esti mortala...pup sarut sarut

Vio-Andy e intr-adevar cretolin, dar cred ca o data cu prima tunsoare i se va duce, ca nu prea are cu cine semana cretolin...noi nu avem nici unul si jur ca nu am umblat pe altundeva scot limba ...pupii la frumosi sarut sarut

Anema - bucuria ta este acel copilas...daca e sa fie o proovare va fi dupa aceea, dar atunci vei fi deja implinita personal si asta e foarte important sarut sarut

sus

Denunta
vioelena

16.02.2010 11:04     citat 

Any scot limba scot limba. Se vede ca ti-ai dorit tare mult o fetita sarut. E minunata. Superba sarut sarut

Nico, haioasa mai esti!! Vlady iti seamana mult...nu stiu, il vad de pe acum asa pus pe sotii, glumet, vesel...la fel ca tine sarut
Vorba fetelor, sunt sigura ca si atunci cand te enervezi esti la fel de simpatica rad rad

sus

Denunta
junioru

Copii
bogdan alexandru - 10 ani
daria andreea - 3 ani si 5 luni

16.02.2010 11:15     citat 

Salutare si de la noi trag cu ochiul
Any Sara e superba e un copil f frumos sarut

Nico rad rad mi-ar fi placut sa te vad esti super sarut

Anema felicitari ce secretoasa esti eu as fi trambitat la toata lumea sarut promovari vor mai fi ai sa vezi sarut

Vio sarut sarut multumesc de intrebare nu a mai facut febra in schimb nu mananca si e apatica nu-i9 mai intra nimeni in voie eu si acum o adorm pe picioare asa ca mai tot timpul o legan
Piticii tai ce mai fac?

Daci sunteti f frumosi si zambareti sarut

sus

Denunta
nicolici3

Copii

16.02.2010 12:20     citat 

Vai Any , e superba !!!! sarut sarut Ce poze haioase ai facut , iar modelul e minunat! sarut sarut Cea cu fluturasul la "bubulina" e bestiala sarut Trece timpul si nici nu ai sa-ti dai seama cand zboara fluturasul de acolo foarte fericit rad rad
Juniorul , sanatate multa in continuare. O sa ii vina si pofta de mancare si veselia. Isi revine ea mititica. O pupam sarut sarut

Fetelor , sunteti minunate. rad rad rad Nu am asteptam la atatea comentarii referitoare la crizele mele. foarte fericit O sa ii dau si sotului sa citeasca si sa va ia exemplul ....sa ma vada si el minunata si haioasa atunci cand tip si urlu prostit rad rad rad rad rad

Va pup pe toate.
Ma duc sa il scot putin la aer pe Dady ca e mai cald azi. zambet

sus

Denunta
anykara

Copii

16.02.2010 1:28     citat 

ma bucur ca va place grasunica mea sarut
Nico ,sper sa nu zboare prea repede fluturasu rad
Junioru , e normal sa fie maraita trist ...pupici micutei sarut sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

16.02.2010 1:55     citat 

Buna ziua, dragele mele...
Paul este din nou, ia ghiciti - bolnavior. A mers la gradinita doar luni, marti si joi...marti avea deja muci iar joi tusea urat de tot si noaptea a facut febra. Apoi tot we a tinut-o tot intr-o febra, tuse, muci, tot ansamblul trist.
Aseara am fost la doctor si iar are 2 diagnostice: rinoadenoidita si bronsita secundara. plang sau sunt foarte trist
Dar acum gata, m-am hotarat, nu-l mai las la gradinita. Nu mai suport sa-l vad atat de des bolnav, suferind. Si dr. mi-a zis ca e prea mic si ca daca pot sa-l tin acasa, sa-l tin. Am facut consiliu de familie si am impartit timpul liber in asa fel incat sa aiba permanent cineva grija de el si nu-l mai duc pana la toamna la gradinita. trist
Oricum trebuie sa stea acasa sa-l punem pe picioare. Avem programare la ORL la Bucuresti maine, am facut exudat nazal si faringian, saptamana viitoare facem un set complet de analize ca sa vedem cum stam. Apoi tratam totul ca la carte. Apoi lucram puternic la imunitate in speranta ca la toamna nu o sa o luam de la capat. plang sau sunt foarte trist
Credeti-ma ca sunt la capatul puterilor...ma gandeam chiar sa renunt la serviciu ca sa stau cu el acasa, numai sa nu mai sufere, mititelul, atata.

sus

Denunta
vioelena

16.02.2010 9:38     citat 

Oana, imi pare tare rau pentru ce vi se intampla trist trist
E tare greu cu gradinitele astea.....
Asa m-a sfatuit si pe mine educatoarea atunci cand am vrut sa il dau...sa mai astept putin ca e inca micut si se imbolnaveste des...si am ascultat-o...deocamdata e acasa, fara vreun gand de gradi...in toamna sigur, sigur va fi acolo...no matter what...dar macar atunci va avea 3 ani...
Multa sanatate si sper sa scapati cat mai repede si de asta sarut sarut

sus

Denunta
nicolici3

Copii

16.02.2010 10:36     citat 

Oana , ai facut cea mai buna alegere.Asa as fii facut si eu.Sanatate multa si sa se faca bine mititelul. sarut

La mine e alta treaba. Eu am decis sa mai stau cu el acasa. Am o situatie materiala bunicica , nu aveam nici un post pe care sa-l pierd si asa am decis ca nu e cazul de gradi pana nu mai creste putintel.Imi era teama de raceli, de faptul ca il chinui de mic cu trezitul dimineata si cu programul strict. Nu stiu ....asa am gandit eu ca e mai bine.Nu pot sa spun ca mi-e bine acasa.M-am plictisit , m-am saturat sa fac zilnic aceleasi treburi, ma obosesc toti, simt nevoia sa ies...oriunde. Din pacate multe noi mamicile( si nu ma refer numai la cele de pe forum) au nevoie de un loc de munca si sunt nevoite sa accepte orice post numai ptr. a aduce un ban in casa , iar altele lasa copilasii cu cine pot sau la gradi si pleaca cu inima indoita chiar si la un an dupa nastere , deoarece exista riscul sa isi piarda un post important .

sus

Denunta
ocrisu

Copii

17.02.2010 2:50     citat 

Capitolul 33

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: