· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Buburuzele verii 2007 - cap.32.
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Buburuzele verii 2007 - cap.32.     
bubulina77

Copii
Thia: 13 ani, 5 luni
Patric: 11 ani, 3 luni

15.01.2010 4:26     citat 

Daci Oana sanatate la puiuti.
Vio ai niste copii superbi iar printesa ta e minunata.
Nico dar ce mare a crescut fata ta,nici nu credeam ca e asa de inalta din poze,din pacate nu te pot ajuta cu sfaturi.
Mihaela mai pune si tu o poza cu burtica sa te vedem cat de rotunjoara esti.
Lucy sanatate si voua,acuma am observat ca si Catalina e bolnavioara.Cred ca e tare greu sa te imparti intre servici si familie,nici nu vreau sa ma gandesc la servici.

Eu sunt suparata ca acuma am aflat ca nasa lui Thia e in spital,e gravida,are sarcina gemelara si la 22 de saptamani s-a dilatat ,dr zic ca va pierde sarcinina..........off ma rog ptr ea,asa de mult asteptau un bebe,au facut o gramada de analize si tratamente plang sau sunt foarte trist .
In rest noi suntem bine,copii cresc,asteptam primavara sa iesim mai des pe afara.

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 7 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 6 luni

15.01.2010 8:09     citat 

Mersi mult fetelor sarut Nu stiu eu ce sa fac, dar voi sa imi dati un sfat, e mai complicat.
Azi m-a sunat iar antrenoarea si i-am spus ca o las, dar in functie de timp.O sa mearga la antrenament cand e mai libera cu scoala.

Bubu , imi pare sincer rau de nasa Thiei. trist Poate totusi o sa fie bine si medicii pot face ceva.D-zeu sa ii ajute!
Pozele sunt superbe. sarut sarut sarut Seamana asa mult intre ei!Pupici de la noi sarut sarut sarut
Miha, sanatate multa va dorim si noi . Pupici lui Matt si micului Nicolas(frumos nume...sarbatorim amandoi de Sf . Nicolae
scot limba zambet )
Lucy , tot e bine ca poti intra din cand in cand sa ne mai spui de voi .Timpul e asa de scurt trist ...si asa o spun eu , care stau acasa si tot nu am timp. rad
Sanatate micutei, e posibil sa fie maselutza zambet

Doua poze de la Sf. Ion si u filmultet cu "dansul pinguinului" rad

Sarbatoritul mai mic , ca Cioaba in capul mesei:lol: rad

sus

Denunta
anema

Copii
Alessia-Maria: 13 ani, 5 luni
David Gabriel: 10 ani, 3 luni

15.01.2010 9:34     citat 

Nico super filmuletul rad
Vio mi-au placut pozele de la petrecere.
Eu in sfarsit am ajuns la aceeasi concluzie cu sotul meu ca anul asta trebuie sa mai facem un bebe asa ca de luna asta am inceput "treaba" foarte fericit . Sper sa va dau repede vesti bune.

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 7 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 6 luni

15.01.2010 9:40     citat 

----------
anema a scris:
Nico super filmuletul rad
Vio mi-au placut pozele de la petrecere.
Eu in sfarsit am ajuns la aceeasi concluzie cu sotul meu ca anul asta trebuie sa mai facem un bebe asa ca de luna asta am inceput "treaba" foarte fericit . Sper sa va dau repede vesti bune.
----------

Bafta multa....sa se prinda trag cu ochiul rad Dupa ce s-a prins ,sa fie intr-un ceas bun zambet

sus

Denunta
anema

Copii
Alessia-Maria: 13 ani, 5 luni
David Gabriel: 10 ani, 3 luni

16.01.2010 12:31     citat 

Merci Nico! zambet

sus

Denunta
bebeteo

Copii
Gloria: 23 ani, 4 luni
Teodor: 13 ani, 5 luni

16.01.2010 9:57     citat 

intru pe fga sa va arat niste poze....
Bubu pupam dulce printesa si printisorul!
Vio ai niste copii minunati!!!! sarut
Nico in legatura cu Ralu si baschet-ul...cred ca singura problema ar fi scoala si timpul ei... cu inaltimea eu zic sa nu-ti faci griji!
pupam dulce pe Vlady!

si aici e cu fata care sta cu el cand sunt eu plecata la servici, cu Mai (asa-i zice Teo, de la Mariana), in noaptea de Revelion

sus

Denunta
vioelena

17.01.2010 11:53     citat 

Fetelor, haideti sa va spun o stire...bomba.
Dupa cum probabil stiti, mi-am montat sterilet acum 5 luni. Toate bune si frumoase, am avut menstruatie ca la carte...pana luna asta...cand mi-a intarziat 4 zile. Tocmai mi-am facut un test de sarcina si e pozitiv trist trist
Da, sarcina peste sterilet. Tocmai mie...cica se intampla 1 la 1000 femei. Sunt ffff suparata trist trist. Si trista...si nervoasa...si de toate trist trist
Maine o sa il sun pe dr sa ii spun...probabil o sa ma cheme la un control.
Cu mare durere spun ca voi renunta la sarcina. E primul avort de care il fac
trist trist trist
S-o fi deplasat steriletul?? Eu nu am simtit nimic anormal....offfff.....
Doamne, daca primeam vestea asta acum 4-5 ani cred ca as fi fost in culmea fericirii. Ne-am chinuit atat de mult sa il avem pe Ed...si uite ca acum renunt la sarcina trist trist

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 6 luni
Antonia: 10 ani

18.01.2010 9:12     citat 

Vio, mai gandeste-te, draga mea...iti dai seama ca daca ti s-a intamplat un lucru atat de rar, asta are o insemnatate. DD a facut asta cu un scop, pe care noi nu-l intelegem.
Imi inchipui ca ti se pare aproape imposibil sa mai nasti un bebe acum, dar repede ai avut-o si pe Timi dupa Ed si, desi a fost greu, ce frumos e sa-i vezi acum impreuna.
Nu vreau sa par insolenta, adica sa vorbesc eu care n-am decat un copil, pot sa imi inchipui ca e tare greu cu 2 daramite cu 3. Si imi cer scuze daca ma bag, dar poate te mai gandesti un pic la noua viata care s-a zamislit in tine. E tot un pui mic, asa cum au fost Ed si Timi. Poate ii dai si lui o sansa.

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 5 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 3 luni
Sofia Elena: 5 ani, 3 luni

18.01.2010 12:16     citat 

Vio DECIZIA este numai a ta,te inteleg perfect zambet

sus

Denunta
benedekanca5

Copii
Eric: 13 ani, 6 luni

18.01.2010 2:27     citat 

vio trist trist nu am cuvinte,si nici nu as vrea sa le am pentru ca fiecare stie situatia si posibilitatile ce le are, sper sa treci cat mai repede de asta si sa iei decizia corecta pentru tine sarut
babeteo ce cretulin mumos sarut
anema succes! zambet
nico vlady e tare scump sarut sarut dragul de el cum danseaza zambet dulce ,dulce sarut
bubulina sper sa fie totul bine cu nasa lui Thia, ai doua minuni sarut sarut
mihaela29 zambet pupici sarut
kurai-lucy sanatate la pitica sarut
daci cum se mai simte Andi, a inceput sa faca caca?
Noi binisor, aseara Eric a facut alergie noroc ca m-am uitat la el ianite sa adoarma si i-am vazut ochiul cat ceapa ochi peste cap am schimbat marca la biscuiti si nu m-am gandit ca poate contine fructe seci ..nici prin cap nu mi-a trecut,ufff trebuie sa fiu mult mai atenta trist i-am dat siropelul ce trebuie sa-l ia cand o patim, i s-a mai desumflat ochiul , de la gradinita nu m-au sunat asa ca sigur e totul bine
Pupici la toti sarut

sus

Denunta
bebeteo

Copii
Gloria: 23 ani, 4 luni
Teodor: 13 ani, 5 luni

18.01.2010 2:38     citat 

Wow Vio! stiu ca-ti este greu... mai ales ca Ed si Timi sunt inca mici... iarta-ma ca-mi dau cu parerea, dar rugamintea mea este sa nu te grabesti sa iei o decizie pe care mai tarziu sa o regreti.
oana are dreptate "DD a facut asta cu un scop, pe care noi nu-l intelegem" sarut
Mult curaj mamica draga!

sus

Denunta
bubulina77

Copii
Thia: 13 ani, 5 luni
Patric: 11 ani, 3 luni

18.01.2010 4:40     citat 

Salut fetelor,din pacate nasa lui Thia a avortat,la 22 de saptamani a pierdut gemenii,suntem cu totii distrusi. plang sau sunt foarte trist

Vio si eu te sfatuiesc sa te mai gandesti,eu in locul tau as fi foarte fericita,nu mai vreau copii dar daca da DD am sa pastrez sarcina.

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 5 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 3 luni
Sofia Elena: 5 ani, 3 luni

18.01.2010 5:10     citat 

Vio m-am gandit toata ziua la tine zambet cum esti?
Bubulina 77 ce copii minunati ai,sa iti traiasca
Nico frumoase poze,bogata masa,yami ce tort scot limba
Ramo mai pune poze cu piticii pls foarte fericit

sus

Denunta
cosmy13

Copii
cosmin andrei - baiat mare
13 ani, 5 luni

18.01.2010 6:17     citat 

VIO sarut sarut sarut sarut imi amintesc cand ne-ai povestit despre a doua sarcina...........am fost asa de emotionata eu...........numai voi stiti ce e bine pentru voi,noi suntem aici alaturi de tine sarut sarut sarut sarut sarut ,orice va fi tot ai nevoie de muuult curaj sarut
Wawwww NICO ce party prostit exclamatie
BENE aveti si voi grija cu alergia, pupam
Noi avem un fel de amigdalita,zic asa pt ca am descoperit un ganglion sub maxilar si azi cand am fost la dr ne-a diagnosticat cu amigdalita si ne-a si bagat pe gat zinnat foarte fericit desi i-am tot zis ca nu a facut nici febra si nu a mai avut nici alt sipmptom.......ma rog o sa mergem si la alt medic
va pupam pe toti sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
vioelena

18.01.2010 7:06     citat 

Dragele mele, va multumesc din suflet pentru sfaturi si pentru incurajari. Simt ca sunteti aproape de mine si asta ma face sa trec mai usor peste toate astea.
Am vb astazi cu dr si mi-a spus sa ma duc maine dimineata la control. A spus ca sunt foarte rare cazurile cand se poate ramane insarcinata peste sterilet, dar in majoritatea cazurilor este vorba de sarcina extrauterina trist
Mai mult, nu stiu ce sa va spun. Vom vedea maine.

Fug la copilasi....am avut asa o zi proasta trist trist

Va pup!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: