· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Buburuzele verii 2007 - cap.32.
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Buburuzele verii 2007 - cap.32.     
vioelena

20.01.2010 12:06     citat 

Stati putin ca acum au aparut mai multe poze cu Matty foarte fericit. Ce poze frumoase de familie...se vede ca v-ati simtit tare bine ca ati fost toti impreuna.
Miha, ce burticuta frumoasa ai. Stiu ca spuneai ca te-ai rotunjit bine...eu vad doar ca arati foarte bine, radiezi, imi place zambet

sus

Denunta
antoniav

Copii
VICTOR ANDREI: 13 ani, 5 luni
DRAGOS IOAN: 10 ani, 7 luni

20.01.2010 8:52     citat 

Buna dimineata!

Intrasem sa vad ce spunea Vio despre problema delicata si vad ca sunt in situatia de a va raspunde, bunul simt ma obliga sa fac acest lucru.
Multumesc de grija si intrebarile voastre. Nu ma simt stralucit. Ma ia cu lesin, ma mai doare, ma preseaza, stau potolita cand mi se intampla acestea. Astept sa vad ce spune daci, cum se simte ea.
Bubu, nu stiu ce este, era in pozitia rugaciunii, in genunchi. Se dezvolta normal.
Nu am apucat sa fac analizele pt al doilea semestru de sarcina deoarece s-au dus fondurile. Merg pe 1 februarie si le fac, dupa care il contactez pe dr si vedem rezultatele si poate si ce sex are bebe.
Mi-am schimbat dr. ginecolog, nu mai merg la supraaglomeratul de Podasca, merg la Bordas. Cu Bordas a nascut sora mea anul trecut. S-a purtat dragut cu ea si cu mine. Daca eu l-am intrebat daca bebe are toate degetele, a stat sa vada acest lucru si bebe le avea pe toate. Fetelor, in maxim jumatate de ora eram gata consultata, burtica pozata. Mi-a zis sa-l sun la orice ora daca intervine ceva, sa nu iau nicio pastila fara sa-l intreb. Podasca nu mai vroia nici sa fie sunat chiar daca erau probleme. Nu am terminat atat de repede niciodata.I-am zis ca nu-mi pot permite sa astept ore dupa un dr aglomerat! Mai trebuie sa ajung in Predeal, sa-mi iau copilul de la gradi etc.
Vio, tot raul spre bine!

Victoras este incantat de gradi, nu mai plange, face doar treaba mare la olita.
Educatoarea mi-a zis ca a capatat curaj si striga, se joaca, nu mai sta pe acolo pitit si timid.
Intr-o seara a cerut sa faca pipi pe wc, dar a fost doar asa, un moft, nu a facut nimic rad
Are simtul proprietatii dezvoltat.
Stie ca sambata si duminica e vacanta, nu merge la gradi. rad
Nu-i place sa-i zici ca nu are voie, ca nu e frumos sau ceva de acest gen, urlaaaa. O saptamana a pronuntat cuvantul "cacatule". I-am zis ca nu e frumos si tot i-am explicat, s-a suparat groaznic. Apoi, i-a zis lui taica-su "cacatule!" iar sotul i-a spus ca nu-i frumos, am facut front comun. Iar nu i-a convenit, dar nu a mai zis acest cuvant de atunci.
Bubu, cred ca te simti implinita! E un sentiment frumos! Sa te bucuri de amandoi! sarut
MIha, Nico, nu am reusit sa ne dam macar o data cu sania. Dar poate in acest week-end. Ninge de numa'numa'! zambet
Va las. Trebuie sa merg la serviciu.
Pupici si numai bine! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

20.01.2010 11:21     citat 

neata fetelor
am citit pe diagonala ce ati scris as vrea sa va raspund in parte dar azi chiar nu am timp, sunt pe fuga, ma pregatesc sa merg la lucru
Catalina se simte f bine acum, a avut febra si diaree din cauza ca i-au iesit 2 masele..i-am facut si analiza la scaun de 3 ori consecutiv si a iesit ok deci nu a fost alta problema, doar maselele.a slabit mult atunci dar si-a revenit repede, i-a revenit pofta de mancare si se ingrasa la loc.
imi pare rau ca nu am mai mult timp , poate maine
va pup pe toate si pe toti copilasii sarut sarut sarut

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 5 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 3 luni
Sofia Elena: 5 ani, 4 luni

21.01.2010 11:54     citat 

Vio important ca totul s-a treminat cu bine sanatate
Misini..mami stai linistita important e ca e sanatos..ce bine ca ai mai povestit cate ceva de baietelul tau sarut
Ramona pe unde estiiiiiii ochi peste cap

sus

Denunta
bebeteo

Copii
Gloria: 23 ani, 5 luni
Teodor: 13 ani, 5 luni

21.01.2010 3:22     citat 

Miha ce burtica frumusica ai!!!! si ce repede a trecut timpul (pentru unii).... fumoase poze! sanatate multa lui Matty! si Teo al meu e putin racit, are ceva rosu in gat, am trecut pe antibiotic dar speram sa fie bine!
Nico m-am distrat cu Dady! chiar a muscat din nasul omului de zapada? rad super!!! iar pufuletii cred ca n-aveau altfel gust, ce mai!
Vio, Teo se intelege super bine cu bona! dragoste mare intre ei, nu gluma! sunt fff multumita, nici nu ma asteptam sa fie asa de bine. crede-ma ca ma durea sufletul cand ma gandeam ca trebuie sa merg la servici si nu-l mai am langa mine toata ziua sa vad ce si cum face... dar ne-am acomodat repede si sunt tare incantata. nu te stresa prea tare, ai sa vezi si tu cum va fi la momentul potrivit! pupici la frumuselul si frumusica ta!
la capitolul incapatanare.... of Doamne! la fel e si la noi! cum nu-i convine ceva, sau nu-i faci cum vrea el, se apuca de bocit, de ma scoate din minti, n-am nici eu rabdare suficienta si scandalul e gata!
Misi multe salutari mamica draga si mult curaj, rabdare si putere mai departe! ai copii frumosi si sanatosi! asta-i cel mai important. sa stii ca nici Teo al meu nu le are prea bine cu vorbitul. nu face fraze, leaga doar 2 cuvinte, usoare si numai cand vrea el. ai sa vezi ce frumos va recupera Raducu in timp!!!! sarut
Cosmy sanatate multa si voua!
Bubu pupici dulci pentru ochiosul mititel!
Lucy ma bucur pt Catalina ca si-a revenit! acum are toate maselutele? ca eu nici n-am mai sesizat cand i-au crescut lui Teo!

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani, 6 luni
Anda Maira: 10 ani, 6 luni

21.01.2010 3:28     citat 

Dragele mele,
am o veste mare si suntem exrem de fericiti. Luni am fost la control la eco. Si Dumnezeu ne-a ascultat rugamintile fierbinti. Cand am intrat in cabinetul dr , sotul meu i-a zis : Am venit sa-mi spuneti ce-mi face fetita !Hotarat! Iar in cateva minute dr a zis :"Intr-adevar e fetita !". Ne-am apucat sa plangem ca niste copii. Suntem fericiti la maxim !!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

In rest cu tot tratamentul nu pot sa ma bucur de o imbunatatire prea mare a starii lui Andisor, face la cateva zile odata si atunci se plange de burtica si de fundic...si nu stiu ce sa mai fac...unde sa mai merg, la ce dr, ce sa mai fac. Tavi zicea sa mergem sa-i facem si un eco si un examen de scaun...vedem in zilele astea cum avansam... trist

Bubulina- ai niste copiilasi f frumosi si dulci. Si sunt o pereche minunata . Sa va dea Domnul sanatate si multa fericire ca sunteti o familie f frumoasa. Imi pare rau pt nasa voastra, sa-i dea Domnul putere sa treaca peste aceasta nenorocire si sa incerce iar sa aiba un bebelas ! trist V a pupam mult mult sarut sarut

Bebeteo ai niste copilasi ff reusiti ! Mr dupa cretolinii lui asta micut, sunt mortali. sarut sarut

Kurai - ma bucur ca micuta e bine acum si ca si-a revenit. Sanatate multa si sa aveti grija de voi...pupici sarut sarut

Benedekanka - cum e acum puiutul ? ici nu m-am gandit ca poti face alergie de la niste biscuiti....nasol. Pupici sarut sarut

Vio- nu am cuvinte sa iti spun cat imi pare de rau pentru clipele groaznice prin care ai trecut. E tragic, dar toate trec ca nu avem incotro. Sa te faci bine, sa-ti revii si priveste-ti copilasii si te vei bucura in continuare de fiecare moment. Ai niste copilasi superbi, nu m-am saturat sa ma uit la pozele cu ei....Ed e demential cu cravatica aia la gatut, iar aia mica e superba... sarut sarut sarut va pupam mult sarut sarut sarut

Misina- ma bucur sa aud ca piticutul e bine si sanatos si ca vine asa bine din urma. Totul va fi bine, garantat ! Doamne Doamne va iubeste si e alaturi de voi ! Va pupam sarut sarut sarut

Nico - ce dulce e Vlady de ma innebuneste...poza aia cum papa si el din morcov e superba. ...si cu pufuletii....si cu banda....e o minune !!! Va pupam sarut sarut

Mihaela - ce mamica frumoasa esti ! Si ai un pui nota 10. Cat de mare a crescut, nu l-am vazut demult...e un scump...frumos nume ati ales pt micutul care este pe drum. Sa dea Domnul sa fie un copilas sanatos ! Pupici sarut sarut

sus

Denunta
bebeteo

Copii
Gloria: 23 ani, 5 luni
Teodor: 13 ani, 5 luni

21.01.2010 3:38     citat 

[quote="daci"]Dragele mele,
am o veste mare si suntem exrem de fericiti. Dumnezeu ne-a ascultat rugamintile fierbinti.

-------------------------
Daci
felicitari!!!!! ma bucur tare mult pt voi!!!! sarut sarut sarut sarut sarut
apropo de tratament pt Andy. ai incercat cu sirop de catina? catina e buna pt imunitate dar ajuta si la tranzit. cel putin la Teo isi face bine efectul. si eu trebuie sa am mare grija in fiecare zi ce mananca, altfel iese si el afara la 2 zile si tare greu... te inteleg fff bine. sa ne mai spui cum se rezolva pana la urma toata prblema. sanatate!

sus

Denunta
Misina

Copii
Oana Maria: 15 ani, 7 luni
Radu Mihai: 13 ani, 6 luni

21.01.2010 3:55     citat 

Dragele mele, sunteti extraordinare, intotdeauna ma faceti sa vad partea plina a paharului .... va multumesc ca sunteti mereu alaturi de noi sarut sarut

Daci, ce veste buna, ce ma bucur pentru voi! Ce nume ati ales?
Nico, ce dulce e Vlady la banda!
Miha, ce face Matty, a mai facut febra?
Lucy, voi nu ati terminat cu maselele? Ma bucur ca e mai bine Cata! cum merge cu serviciul?
Bebeteo, cretulinul tau ma cucereste de fiecare data!
Antonia, lasa ca data viitoare poate se arata si bebe ce este! Of, poate te mai lasa un pic starea de rau!

Of, a expirat timpu'... ma piseaza fiica-mea sa pictam! Am tinut-o toata saptamana acasa ca-s un pic muciosi amandoisi nu am vrut sa ma risc... iesim noi afara, dar asa pe langa casa maxim o jumatate de ora si numai la orele pranzului!

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 6 luni
Antonia: 10 ani

21.01.2010 4:20     citat 

Buna tuturor.
Vio, imi pare rau ca ai trecut printr-o experienta asa de neplacuta. Sanatate multa si putere sa depasesti momentul.
Cat despre figuri de copil mic, si Paul are tendinta asta...dar noi ne tinem tare pe pozitii...la noi e invers, eu cedez mai repede iar taica-su mai rar. Si Paul urla cat il tin plamanii daca iti permiti sa faci altfel decat vrea el. De obicei i se spune ca poate sa planga cat vrea, ca o sa facem cum a zis mami. Nu vreau sa-l invat cu santajul, aoleo plange si mi-e mila de el sau ne vede lumea. Cred ca mai periculos e sa-i satisfaci orice cerere venita din senin (in afara de cele rezonabile), decat sa planga nitel si sa inteleaga ca plangand nu obtine nimic.
Mihaela, ce burticuta draguta ai, mami. Si ce baiat scumpic...e inaltut sau mi se pare mie? Sania e super, mi-ar placea sa gasesc si eu pt. Paul asa ceva.
Daci, felicitari, draga mea, sa fiti sanatosi. Parca va vad la plimbare toti 4, cu un print frumos si o printesa mica. Ce familie implinita!
Misi, ma bucur sa mai citesc si despre voi vesti. Poate ne mai pui si noua poze cu Raducu.
Paul este iar mucos, cum l-am dus la gradi cum iarasi s-a pricopsit. Sper sa nu faca si altceva...ne-a dat trimitere la ORL sa vad daca nu cumva are polipi si sa facem exudat sa nu cumva sa aiba iar in gat stafilococul, ca raceste extrem de des.

sus

Denunta
vioelena

21.01.2010 5:21     citat 

Nico, am vazut niste filmulete mai vechi....Ce piesaj de vis!!!! In Ardeal cred ca erati...cu Vlady in zapada. Suuper!!
Ce haios era si pe banda, alerga nu gluma rad
Si cu pufuletii rad rad

Daci, ma bucur din suflet pentru aceasta veste minunata. Dumnezeu v-a ascultat rugaciunile si uite ca veti avea pereche. E minunat!!!! Va pup!!!

Oana, offff, iar sunteti raciti? De asta tot aman si eu cu gradinita asta...tare teama imi este de boli...mai ales ca o am si pe Timi....

Va pup, fetele!! Imi sunteti fff dragi sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 6 luni
Antonia: 10 ani

22.01.2010 8:03     citat 

Daci, nu stiu daca ati incercat, dar eu ii dau acum lui Paul pentru imunitate Colostrum cu probiotice, un produs naturist din colostru de vita imbogatit cu probiotice si am citit pe prospect ca e recomandat pentru dereglarile de tranzit si pentru constipatie. Uite aici mai multe informatii...poate va ajuta.
Vio, asa e, asta e partea cea mai grea a dusului la gradinita. L-am dus luni perfect sanatos si marti l-am luat infundat pe nas. Dar cred ca oricum ar trece prin asta, indiferent de varsta la care s-ar duce la gradinita. Si, oricum, nu avem ce face, nu are cu cine sa stea acasa. La tine ar fi mai nasol ca ar imbolnavi si pitica.

sus

Denunta
Misina

Copii

22.01.2010 8:40     citat 

Ocrisu, asa este, indiferent cand incepe gradinita, asa e primul an de colectivitate... presarat cu raceli, mai mult sau mai putin usoare. fiica-mea anul trecut a fost racita din octombrie pana in decembrie si toata grupa nu numai ea... in ianuarie mergea doua zile si o saptamana acasa, abia din aprilie a fost totul ok... anul asta a avut doar doua raceli pana acum foarte fericit La Radu sper sa fie mai usor, toti medicii mi-au zis ca el s-a imunizat cu ea odata.
Parerea mea este ca e bine de dus la gradi prima oara prin aprilie.

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 13 ani, 6 luni
Denis Gabriel: 11 ani, 3 luni

22.01.2010 10:43     citat 

buna ziua fetele
Ah Vio , ce rau imipare ca a trebuit sa treci prin asa ceva, e ingrozitor. Multa sanatate , pupam copilasii
am vazut toate pozele, filmuletele, m-am amuzat copios, sunt niste dulci
Daci sarut ce fericire!!!!!! felicitari draga mea, veti avea si o printesa, e minunat, ma bucur nespus pentru voi
hai sa va mai pun si eu niste pozici cu noi sa nu ne uitati

va pupam, aveti grija de voi si de puiuti sarut

sus

Denunta
Misina

Copii

22.01.2010 1:33     citat 

Ramona, ce mare s-a facut Denis!!! sarut sarut

Cateva poze si cu al meu zambarici

mandru de trofeul lui

si doua cu zapada...

sus

Denunta
vioelena

22.01.2010 2:56     citat 

Ce puiut frumos ai, Ramo!!!! Si ce tatic implinit. Se vede ca e tare mandru de copilasii lui!!

Misi, zambaretul tau a ramas la fel de dulce. E o placere sa il privesti. El mereu e cu zambetul pe buze. Iti seamana mult Raducu sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: