· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Buburuzele verii 2007 - cap.32.
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Buburuzele verii 2007 - cap.32.     
anema

Copii
Alessia-Maria: 13 ani, 5 luni
David Gabriel: 10 ani, 4 luni

22.01.2010 6:19     citat 

Buna fetelor.
Am avut de citit cateva pagini de cand nu a mai intrat...Va pup pe toate.
Vio imi pare foarte rau pt clipele prin care ai trecut. Sper ca esto OK acum. Nasii nostri se chinuie de mai bine de 5 ani sa faca un bebe si nu reusesc. Le povesteam de tine si despre faptul ca si tu te-ai chinuit si atunci cand a vrut Doame Doamne ti-a dat un baietel si la scurt timp ai ramas insarcinata cu Timi. Le tot spun sa nu-si piarda speranta ca va veni si in viata lor un pui exact cand nu se asteapta.
Daci felicitari pt fetita! Apropo....toate mamicile de pe acest forum au facut pereche? Eu vreau sa sparg tiparul foarte fericit
Misi imi place foarte tare de zambaretul tau sarut
Ramo imi place mult poza in care taticul tine ambii copii in brate. ce frumos trebuie sa fie....
Kurai multa sanatate pt Cata!
Bebeteo este asa de frumos cretulinul sarut sarut

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani, 6 luni
Anda Maira: 10 ani, 6 luni

23.01.2010 8:26     citat 

Multumesc din suflet pt urari. Si noi suntem extrem de fericiti ca vom avea si o fetita. Ne-am dorit fff mult o pereche...si Doamne Doamne ne-a oferit si bucuria asta...
In legatura cu Andisor...multumesc bebeteo si ocrisu nu am incercat nici catina, care am auzit ca intr-adevar e f buna pt organism , nici Colostrum...Acum am mai auzit si de apa in care se fierb prune uscate ca ar fi f buna...voi merge iar la dr si vedem...'

Antonia - cum te mai simti mami ? Eu sunt asa si asa, inca dau afara e cateva ori pe zi dar am scapat cat de cat de starea de rau care persista toata ziua...sanatate multa mami si sa treci cat se poate de usor peste perioada asta.... sarut sarut

Misina - piticul tau are un zambet cuceritor...e un scump si jumate, Dumnezeu sa-i dea sanatate multa multa sarut

Ramona- ce pereche frumoasa ai, superba familie. Felicitari ! sarut sarut

Anema -sa-ti dea Dumnezeu o fetita la fel de frumoasa ca cealalalta printesa a ta ! sarut sarut

Ocrisu- cum e Paul ? Sper ca si-a revenit. Sanatate multa ! Pupici sarut sarut

Va pupam pe toti si toate

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 7 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 6 luni

24.01.2010 7:12     citat 

Salutare !!!! zambet

Incerc sa va iau in ordine zambet

Miha, ma bucur sa va mai vad . Sunteti tare frumosi . Mi-au placut si micutii maramureseni sarut Sanatate multa si sarcina usoara mai departe. Va pup sarut
Anto , ai grija de tine. Imi pare rau ca nu te simti prea bine si sper ca in curand vei scapa de simptomele astea.
zambet
Lucy , bine ca a fost de la maselutze si nu e altceva. Pupici Catalinei sarut
Teo sarut sarut sarut
Daci , ma bucur mult ptr. voi . Meritati din plin sa aveti si o fetitza in familia vostra frumoasa si implinita. Ma bucur sincer sarut sarut sarut Sa ai o sarcina fara probleme si sa aduci pe lume o printesa sanatoasa , ca frumoasa o sa fie sigur. Va pup cu drag sarut sarut sarut
Vio, fimarea in zapada e de la Poiana Zanelor. Nu vreau sa fac reclama , dar e o zona minunata , foarte draga mie si recomnd tuturor sa mearga acolo. Noi pana acum nu am reusit sa stam acolo , ci am mers doar o zi . Sper sa resim in anii care vin sa ramanem acolo macar cateva zile. Peisajul e mortal. sarut Pup sarut sarut sarut
Oana , sananate multa . Mai , dar nu ii dai nimic ptr. imunitate? Eu il am pe Vlad pe oscilo si nu am mai avut treaba cu raceli.Ce se intampla? Vin copilasii raciti acolo, e poate mai rece in incapere confuz Alerga si transpira? Parca totusi prea des raceste. trist
Ramo,ce mare s-a facut Denis si ce frumos s-a conturat! Cred ca Vali e un fericit. Asa parinti , asa copii.....frumosi toti .Denis are cumva ochii lui Vali sau unde e mititel?Par mai deschisi. confuz Inca o famile implinita ,cu baietel si fetitza.Majoritatea suntem cu perechi. Ma bucur si imi pare bine ca sunt copilasi sanatosi. sarut sarut
Misi , e minunat Raducu. Arata tare bine chiar daca a trecut prin multe clipe grele.E un invingator si asa o sa ramana. Sa aiba noroc toata viata, sa fie sanatos si fericit ca de curajos e curajos. Ma bucur sa il vad vesel si cu un zambet larg pe fata. Sa va bucurati de el sarut sarut sarut
Anema , imi place mult poza care o ai la avatar. Alessia e tare dulce si e frumusica foc sarut sarut

Ocrisu , acum am citit ca ii dai ptr. imunitate. Scz.....mi-a scapat jenat foarte fericit

Noi suntem mai bine cu scaunele. Dupa cum spuneam nu am mai avut nici urma de raceala inca din primavara.Anul trecut eram disperata rau cu Vlady . Era luna si anibioticul .Acum ii dau homeopate si vad ca e bine.

Mai nou fura mancare din frigider rad rad

A furat bucata de telemea din frigider si a fugit cu ea prin toata casa. Musca si fugea. Am avut branza din living pana in baie rad rad rad Tot timpul se serveste. Nu moare de foame rad

Mai am si niste poze , dar mai tarziu ca m-a vizitat socre-la , o am ca pe un ghimpe in spatele meu si se chioraste sa vada ce scriu. Nu ii bat lentilele pana la ecran. ochi peste cap foarte fericit rad rad

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 6 luni
Antonia: 10 ani

25.01.2010 8:19     citat 

----------
nicolici3 a scris:
Oana , sananate multa . Mai , dar nu ii dai nimic ptr. imunitate? Eu il am pe Vlad pe oscilo si nu am mai avut treaba cu raceli.Ce se intampla? Vin copilasii raciti acolo, e poate mai rece in incapere confuz Alerga si transpira? Parca totusi prea des raceste. trist
----------

Eu zic ca din punct de vedere al imunitatii Paul nu sta rau. Nici el nu racea cand statea acasa. Toate aceste raceli sunt datorate contactului cu copiii de la gradinita, unde fiecare vine cu propriile boli si le da si la ceilalti. Cred ca sunt inerente intrarii in comunitate, o sa vezi cand o sa-l duci pe Vlady intre copii.

sus

Denunta
nicolici3

Copii

25.01.2010 12:03     citat 

----------
ocrisu a scris:
----------
nicolici3 a scris:
----------

Eu zic ca din punct de vedere al imunitatii Paul nu sta rau. Nici el nu racea cand statea acasa. Toate aceste raceli sunt datorate contactului cu copiii de la gradinita, unde fiecare vine cu propriile boli si le da si la ceilalti. Cred ca sunt inerente intrarii in comunitate, o sa vezi cand o sa-l duci pe Vlady intre copii.
----------

Stiu de la Ralu . Asa am patit si eu cu ea, numai ca Ralu era mai mereu racita si pana sa o duc la gradi.Eu ma dat vina pe lipsa imunitatii.
Sanatate multa sarut

sus

Denunta
daci

Copii

26.01.2010 12:28     citat 

Nico -am murit de ras cand am auzit faza cu branza...mortal. Ma bucur ca s-a reglat cat de cat stomacelul lui. Voi sunteti inca la regim ?
Va pupam mult mult sarut sarut sarut

Duminica nu am fost prea bine. De dimineata Andi s-a plans de burtica si pana la urma seara am ajuns cu el la garda. L-au consultat, nu are nimic doar constipatia asta care ne supara... I-au dat 10ml lactuloza (duphalac) si mai tarziu si-a dat drumul, a facut de 2 ori si destul de mult...nici nu e de mirare ca nu a mai facut de marti....vedem cum mergem in continuare...
Eu sunt mult mai bine, inca mai dau afara dar e totusi acceptabil...acum suntem f ganditi cu numele fetitei . Ne plac mai multe : Anda, Sandra, Emma...nu stim inca, dar mai avem timp...
Va pupam mult mult
sarut sarut

sus

Denunta
vioelena

26.01.2010 12:43     citat 

----------
daci a scris:
Nico -am murit de ras cand am auzit faza cu branza...mortal. Ma bucur ca s-a reglat cat de cat stomacelul lui. Voi sunteti inca la regim ?
Va pupam mult mult sarut sarut sarut

Duminica nu am fost prea bine. De dimineata Andi s-a plans de burtica si pana la urma seara am ajuns cu el la garda. L-au consultat, nu are nimic doar constipatia asta care ne supara... I-au dat 10ml lactuloza (duphalac) si mai tarziu si-a dat drumul, a facut de 2 ori si destul de mult...nici nu e de mirare ca nu a mai facut de marti....vedem cum mergem in continuare...
Eu sunt mult mai bine, inca mai dau afara dar e totusi acceptabil...acum suntem f ganditi cu numele fetitei . Ne plac mai multe : Anda, Sandra, Emma...nu stim inca, dar mai avem timp...
Va pupam mult mult
sarut sarut
----------

Cat de mult imi place Emma...si cat am oscilat intre Emma, Timeea si Lisa (Elisa) scot limba scot limba

sus

Denunta
vioelena

26.01.2010 12:43     citat 

Si Anda e frumos...plus ca merge cu Andy scot limba

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

26.01.2010 3:35     citat 

Mamicutelor ma puteti ajuta cu un raspuns??
Stiti cumva daca pot beneficia de indemnizatie la cel de al doilea bebe daca nu voi avea acum 12 luni muncite(la acelasi loc de munca de unde am intrat in prenatal la 1 sarcina..) ci doar vre-o 6 plus 3 de CIC??

sus

Denunta
anema

Copii

27.01.2010 8:56     citat 

Neata fetelor! Azi o sarbatorim pe Ale ca face 2 ani si 6 luni! foarte fericit Vor veni nasii in vizitz si vom lua si un tortulet. Ale abia asteapta sa i se cante "La multi ani!" si sa sufle in lumanari.
Azi am si o zi foarte grea la servici. Voi avea evaluarea privind activitatea mea la servici din anul 2009. Aici se va vorbi despre realizari si in functie de asta se vor face majorari salariale, promovari sau se va pastra acelasi salariu/post. Intalnirea va avea loc cu doua directoare si sefa mea directa asa ca va rog sa-mi tineti pumnii zambet .
Pupici si o zi frumoasa tuturor zambet

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 5 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 3 luni
Sofia Elena: 5 ani, 4 luni

27.01.2010 12:06     citat 

Daci frumoase nume ai pe lista..eu cand i-am pus fetitei Ema,avem in gand dar nu pe lista..numai ce am vazut-o am zis ca se va numai Ema si imi pare rau ca nu a inscris-o tati cu doi de M...sarcina usoara

sus

Denunta
daci

Copii

28.01.2010 11:54     citat 

Anema - tinem pumnii mami ! Suntem alaturi de tine si stim sigur ca totul va iesi bine. sarut sarut sarut

Vio, Gaguta - multumesc mamicilor...inca nu stim ce nume va avea dar stim sigur ca va fi a doua noastra minune !!!! sarut sarut sarut

Corina - imi pare rau dar nu te pot ajuta...dar imi voi intreba contabila si iti voi scrie

sus

Denunta
nicolici3

Copii

28.01.2010 2:49     citat 

----------
anema a scris:
Neata fetelor! Azi o sarbatorim pe Ale ca face 2 ani si 6 luni! foarte fericit Vor veni nasii in vizitz si vom lua si un tortulet. Ale abia asteapta sa i se cante "La multi ani!" si sa sufle in lumanari.
Azi am si o zi foarte grea la servici. Voi avea evaluarea privind activitatea mea la servici din anul 2009. Aici se va vorbi despre realizari si in functie de asta se vor face majorari salariale, promovari sau se va pastra acelasi salariu/post. Intalnirea va avea loc cu doua directoare si sefa mea directa asa ca va rog sa-mi tineti pumnii zambet .
Pupici si o zi frumoasa tuturor zambet
----------

Succes Anema :)Cu intarziere putin . Ce frumos o sarbatoriti voi pe Alessia!! Din jumatate in jumatate de an . Superb! Ii uram si noi toate cele bune. sarut sarut

Daci , pana cand o sa nasti minunea ,o sa mai ai cateva idei . Stiu din proprie experienta. Oricum , sa fie sanatoasa, ca singur o s-o cheme cumva rad

Va pup pe toate. As mai fii scris ,dar imi face Vlady o groaza de nervos .Ieri mi-a stricat Cd rom-ul de la calc. si am cumparat altul. Azi l-a executat si pe ala. nervos nervos nervos Vrea sa puna singur desene si pune cd-ul invers sau il impinge gresit.Sper ca de data asta sa mi-l repare cineva , ca sa mai cumpar unul ..... ochi peste cap
Copiii astia....iti vine uneori sa......... nervos Numai prostii face, iar eu ma simt stresata ma MAXIM plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
vioelena

29.01.2010 12:12     citat 

Corina, din cate stiu eu da, poti beneficia de indemnizatie. Mai intreaba totusi si alte persoane.
Nastere usoara si un bb sanatos iti doresc!!

Anema, cum a decurs evaluarea?
La multi ani pt Ale!!! Foarte frumos ca o sarbatoriti de doua ori pe an.

Nico, lasa stresul si reia-ti optimismul binecunoscut. Eu asa te stiu. Vesela si zambitoare sarut

sus

Denunta
anema

Copii

29.01.2010 9:27     citat 

Neata fetelor!
Multumesc pentru sustinere! Evaluarea a iesit f bine in sensul ca mi-au spus ca ma descurc f bine in ceea ce fac, ca apreciaza implicarea mea si ca ma au in vizor pt o eventuala promovare foarte fericit . Acum...pana vine promovarea lor cred ca o sa fac eu un copil si o sa o iau de la capat cand ma intorc foarte fericit . Apropo de asta....am deja 31 zile de la ultimul CM si daca nu-mi vine nici azi maine dimineata fac un test de sarcina. Sotul inca nu banuieste nimic foarte fericit.
Petrecerea Alessiei a fost draguta. A fost si Matei, prietenul ei si s-au jucat f frumos pana cand a venit ora de culcare si au inceput sa se certe pe mingia rosie desi mai aveau la dispozitie si mingia albastra si cea galbena prostit Cea mai comica faza de la petrecere: Matei se suise pe calutul Alessiei si ea il privea ca o domnisoara indragostita prostit . Apoi Ale spune "Matei, stai mai sa te pup si eu putin rad rad rad " Si l-a luat in brate si la pupat sarut
Pupici fetelor si o zi frumoasa tuturor! Eu ma pregatesc sa plec la servici!
Va tin la curent!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: