· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii Iernii 2005-2006 (cap.10)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Nazdravanii Iernii 2005-2006 (cap.10)     
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.02.2010 3:16     citat 

Buna fetelor! Ne primiti si pe noi? Am un pui mic pe nume Mihaita, iar printesa mea se numeste Bianca si e nascuta pe 09.02.2006... scot limba
Am vazut ca vb ceva de petrecere la gradi...Mandra mea vrea baloane si coifuri pt copii, farfurioare si pahare frumos desenate, suculet, tort...deci o grama de pretenti... scot limba Ideea e ca pt aprox 30 de copii nu stiu cat de mare sa comand tortul...Aveti idee cat de mare e necesar? sarut

Asta e mandra mea....

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani, 2 luni
Alexandra: 11 ani, 2 luni

02.02.2010 3:59     citat 

Cum sa nu biencut...bine ai venit...sa iti traisca minunile si sa fie sanatoase.
Chiar pe baietii nostrii ii cheama la fel foarte fericit Si nu mai zic de mandra ta..cu ochii aia o sa bage in boala toti baietii trag cu ochiul
Legat de tort ce sa zic...eu stiu ca se pun cam 100 gr de persoana...deci cam 3 kg...poate iti raspund fetele mai cu experienta trag cu ochiul

Chiar mai fetelor...nu mai stiu exact cand s-a stabilit pana la urma...speram sa ajungem si noi ca atunci cand am dat cu prezentul nu era in plan bebe nr.2 foarte fericit

Fetelor care la vara ajungeti pe la mare da-ti un semn zambet ca altfel ma intalnesc si cu voi cum m-am intalnit cu steffy si ne-am recunoscut dupa copii rad rad
Si vedeti ca mai nou avem si salina in constanta foarte fericit ...cei drept artificiala dar este salina...asa ca va asteptam trag cu ochiul

Gata fug ca cica azi m-am apucat si eu sa imi termin bagajul ptr nastere prostit ...da da la sfantul asteapta!!! rad Dar tinand cont ca nasc la maternitate privata cica imi dau ei tot daca vin nepregatita scot limba

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 2 luni
D-P: 8 ani, 3 luni

02.02.2010 4:14     citat 

biencut, bine ai venit! te stiu de la viitoare burtoase sarut sarut
alexuca, imi poti da detalii despre tarife la o maternitate privata? sa-mi fac o idee...

de ziua baiatului ( cade intr-o duminica ) o sa pregatesc ceva acasa, probabil o sa vina nasii lui, daca nu, nu-i bai, iar luni o sa ii duc un tortulet si niste suc la gradi, si atat.

4 ani...nu-mi vine a crede! sarut sarut sarut sarut

luana, chiar as vrea sa o cunosc pe Ilinca ta, din cate spui tu e o fetita extraordinara! pe bune.
la sibiu probabil se vor intalni luana, nel, zuza, fatadedac sigur! zambet zambet zambet
eu nu cred ca voi participa, din motive de sot si de timp. zambet

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.02.2010 4:14     citat 

Alexuca multumim frumos...Cu ochii astia m-a bagat in boala sotul scot limba si din acest motiv e singurul lucrur care m-a interesat la aspectul copiilor mei. foarte fericit (desigur prima a fost sanatatea)
Tu ce astepti? N-am bantuit prea mult pe-aci ca sa vad ce ai scris...
Cam asa stiam si eu referitor la tort dar intreb caci nu vreau sa comand nici m-au mult caci ne-am cam destrabalat cu banii si tb sa ma gandesc si cum impart banutii sa ajunga si pt restul lunii...
Referitor la salina...noi am fost la Praid. Mult praf de te intoxici cand intrii, chiar si in salina in unele locuri intra fum de la autobuzele antice si de demult pe care nu inteleg de ce se incapataneaza sa nu le schimbe caci au clientele cu duiumul dar in rest mi-a placut f mult zona. Ma rog noi aveam si masina sa fugim dintr-un loc in altul caci asa in rest Praidul nu mi s-a parut spectaculos si chiar daca e dragut cred ca mai dragut e vara.
Dar despre salina am scris ceva la vremea respectiva aici.
Referitor la mare...Abia astept sa merg si asta pt ca vreau sa vad cei doi pitici cum se vor juca. Sigur vom da si pe la Ct dar deja am vb in principiu sa stationam mai multe zile daca ne va tine bugetul la Sf Ghe. in Delta.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.02.2010 4:16     citat 

Monica imi pare bine sa te reintalnesc! Si ce apropiati de varsta sunt copii nostrii! sarut

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 15 ani, 4 luni
R: 13 ani, 9 luni

02.02.2010 4:55     citat 

biencut bine ai venit sarut sunt dulci foc puisorii tai zambet
wow alexuca mai ai putin hai ca sunt nerabdatoare sa-ti cunoasc puiul te asteptam curand cu poze zambet
la torturi nu ma bag ca aici nu ducem asa ceva la gradi
eu am dus asa ceva pentru 30 persoane plus painicile stil pizza
http://www.muffin-welt.de/
si ceva asemanator la asta
http://www.google.com/imgres?imgurl=htt...CBMQ9QEwBA

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.02.2010 5:50     citat 

Danielle13, multumim... sarut
Si cei chestia aia in painica sau asa pare ca waw arata tare bine!

sus

Denunta
danielle13

Copii

02.02.2010 7:32     citat 

ce am pus acolo ca idee e cu ton peste zambet

sus

Denunta
liutza

Copii
Lara Maria: 15 ani, 3 luni

02.02.2010 10:26     citat 

hallo!!!
Vad ca situatia e sub control aici,iarasi va dati la bunatati,Mari potolestete te rog ca eu cu ceaiul meu ma lesin aici rad rad ,merge in jos cu kilele dar nu asa cum as vrea eu,haideti sa va inveseliti va pun doua poze cu mine facute azi asa ca tot incepe carnavalul hahahaha acolo se vede si vestita sticla cu ceai scot limba asa ma voi echipa joi trag cu ochiul
sa nu uit am 1,60 daca trisez si ma ridic nitel pe varfuri foarte fericit

am luat-o razna prostit

sus

Denunta
danielle13

Copii

03.02.2010 8:28     citat 

cami rad rad rad
eu aseara am fost la dentist si sa lasat cu anitbiotic . azi am zi grea merg in oras si de acolo trecem pe la cea mai buna prietena a lui helena .
va doresc o zi buna sarut

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani, 2 luni
Alexandra: 11 ani, 2 luni

03.02.2010 8:42     citat 

Buna dimineata foarte fericit
Liutza esti bestiala trag cu ochiul

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 15 ani, 3 luni

03.02.2010 8:46     citat 

Nell,refacere grabnica si usoara! sarut
fetelor dar vad ca va tineti tare cu slabitul ,Ar trebui sa iau si eu aminte.
Biencut,bine ai venit.Ai niste copii frumosi,sa-ti traiasca.Fetita ta are niste ochii superbi.
Luana,sociabila Ili.Bravo ei.La noi nu e vacanta activa la gradi asa ca Deni sta acasa.Si stau si eu cu ea.Norma ,noi rebuia sa fim in activitate dar am facut cerere de concediu.
I-mi pare rau sa aud ca sunt probleme cu slujbele.Stiu ca este greu.Capul sus fetelor .Trebuie sa fie bine.Stiu si eu cum e cu ratele.Avem si noi doua credite care ne rup plus alte datorii.
Monica.mai aveti putin si va pregatiti de petrecere.
Luana,daca ajungeti in Galati nu uitati de mine. sarut
Zuza sarut
Alexuca,un pic mai ai.
Pupy,te-ai acomodat in noua casa?
Mary,ma bucur sa aud ca sunt bine fetele.
Liutza,i-mi place um iti sta costumata.Mai ales peruca portocalie zambet Esti tare.
Eu am 1,70 sunt inalta dar trebuie sa dau jos la greu.Cand am ramas insarcinata aveam 62 kg.
Am primit coletul cu carti iar Deni a fost foate incantata,mai ales de cartile cu Tincker Bell si ceea cu Barbie.

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 15 ani, 3 luni

03.02.2010 10:19     citat 

hallo, fetele
Biencut, wellcome! ai doi copii super frumosi, acusica fetita face 4 ani, ca restul gastii de pe-aici... Alexuca ti-a raspuns bine, cam 100 gr de copil sa socotesti pentru tort, plus doamnele de acolo, nu stiu la voi la gradinita cum e, la Ilinca am dus tort comandat la laborator si cu aviz sanitar (tort facut in casa nu primesc, tocmai din lipsa de aviz) atit anul acesta cit si anul trecut, si-am socotit la fel, 30 de persoane (cu tot cu doamnele de acolo), suc si vesela de plastic, cutitul de taiat si luminari, adica tot ce e nevoie. sa ne mai arati poze cu copiii si cu tine, ca sa te asimilam. zambet
lia.... mortala! vezi sa nu te plimbi pe centura ca te agata astia rad rad ce carnaval faceti, fratilor? mi se pare super amuzant, stiu ca americanii au haloween-ul, dar nemtii? care "fest" e tura asta? si unde va plimbati asa deghizati de nu va mai recunoaste nici mama? rad
denig, arata-ne cartile, care anume au avut succes la copila... ca si fiica-mea e in faza culturala si vrea in fiecare seara sa-i citesc cite 3 carti, are acum una cu zine, preferata ei, si azi merg sa caut aripi ca bagheta de indeplinit dorinte avem! ei, si zinele astea trebuiesc citite de 2-3 ori pe seara, plus scufia rosie si capra cu 3 iezi (asta a prestat tat-su aseara, varianta scurta, ca-l auzeam cum sare peste pagini foarte fericit ) care sint "lectura obligatorie" de la gradinita.
mari e mare gospodina, clar, ca si madam pupy care pregateste acu' ziua fetei... pun pariu ca iar ne lasa masca cu prestatiile culinare.
lia e enervant de supla! in afara de ceai, ce mai faci sa dai jos ? asta presupunind ca ai nevoie...
monique, ia fa planuri de mers la sibiu, timp gasesti si lipsa sotului nu e un motiv zambet eu 99% merg singura cu fata, din doo motive mari si late... dnul tata e greu de urnit de la firma si treburile lui, si-apoi nici nu cred c-ar agreea o intilnire cu mame+copii de care n-a auzit pina acum, noi ne stim , macar teoretic, vorbim aici de ceva timp, avem subiecte comune....mnealui, picat din cer intre noi, nu cred c-ar gusta intilnirea asta si precis alege sa ramina acasa. ptr mine nu e o problema sa ies si fara el, sa merg unde vreau singura si cu copilul. ma rog, e punctul meu de vedere.
deni, ne vedem la galati , tre' sa ne organizam, poate ducem copilele la locul de joaca si le lasam sa zburde iar noi facem "studii de caz" la o cafea!
coana nell, ci faci? supla, bella, ravisanta?
zuzu, tu cu mamaie ce-ai rezolvat? ia mai da raportul. s-a intors mnealui din voyaj?
ma duc sa mimez munca rad spor, doamnelor.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

03.02.2010 10:26     citat 

Buna fetelor! Multumim de aprecieri. sarut sarut sarut

Liutza, cea mai buna prietena a mea locuieste in Germania si stiu ca la voi sunt multe sarbatori, chestii de-astea f faine asa ca sunteti niste fericiti cac stiti sa petreceti!
Am fost si noi cand avea Bianca 4.5 luni si am ramas impresionata.

Babyboy, merci de informatii. Uite la treaba cu avizul nu m-am gandit! O sa le intreb pe doamne daca e cazul. eu pe doamne nu le-am mai pus la socoteala caci in total sunt 29 copii dar niciodata n-au fost toti odata. De regula sunt cam 25 de copii dar sunt si perioade cand vin doar 12-18 copii caci regula e sa nu fie primiti daca tusesc sau le curge nasul si macar un pic. Si macar acum cu gripa porcina se mai tin sa respecte mai bine aceasta regula.
Referitor la poze...vin imediat! zambet

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

03.02.2010 10:39     citat 

Pozele astea sunt de saptamana trecuta:

si altele mai tarziu caci nu merge site-ul pe care sunt puse.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: