· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii Iernii 2005-2006 (cap.10)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Nazdravanii Iernii 2005-2006 (cap.10)     
liutza

Copii
Lara Maria: 15 ani

03.02.2010 11:57     citat 

'neatza tuturor!!!!!
Va place ziceti? am sa va pun cateva poze cu ce s-a intamplat anul trecut de anul asta inca nu am ca abia a inceput carnavalul in ce consta acest carnaval din cate informatii am cules reiese ca sarbatoresc sfarsitul iernii si inceputul postului si se iese cu mic cu mare pe strada care cum se poate costuma si se defileaza iar vrajitoarele cele rele arunca copiilor bomboane in plina strada anul trecut Lara a strans bomboane de nu am cumparat luni de zile nici una rad e interesant toata lumea canta si danseaza veselie generala.
Luana fac sport ori de cate ori am ocazia nu ma las pe tanjeala la mine ca fosta sportiva de performanta daca masa musculara pe care am dobandit-o candva se lasa arat infiorator problema mea sunt coapsele in rest ce sa zic adolescenta nu voi mai fi asa ca...... e bine asa cum e
Cat despre poza care am promis ca o pun cu Lara costumata in Sissi ei bine o voi pune acuma ca ieri ne-am maritat iarasi rad va pupam

tata cu printesa lui rad

cam asta se intampla acuma

sus

Denunta
liutza

Copii
Lara Maria: 15 ani

03.02.2010 12:48     citat 

Am tot sters si tot facut ca ma doare capul daca nu scriu de azi dimineata si tot nu o scot la capat am vrut sa va mai zic ca pe 10 iul. avem nunta la sibiu si nu putem lipsi daca cumva pasuie cu ce ati planuit voi suntem join in cu mare placere,va pupam si sa nu radeti de plovarasul meu ca e de la mama din romanica rad
biencut Bine ai venit!!!!!
Mari mai lasa ceva dinti nu scoate tot rad rad
va pupam

sus

Denunta
criss_bb

Copii
mister B: 14 ani, 11 luni

03.02.2010 4:04     citat 

Biencut si noi avem mari intrebari cum si ce sa facem la gradi, tot saptamana viitoare ne sarbatorim, ma gandeam sa nu duc tort sa duc bomboane rafaello si niste suculet ceva. In rest alta petrecere nu facem nik, e criza...asta e o sa vina si timpuri mai bune.
In ce zona locuiti? La ce gradi e Bianca.
Despre noi ...Mr B e in vacanta, am avut "noroc" ca a trebuit sa vina tatal meu sa isi scoata firul de la operatia de la ochi, asa ca am avut cu cine lasa copilul in minunata vacanta, una din minunatele vacante care pe mine ma dau rau peste cap...cand trebuie sa inventez cu cine sa las copilul...
Am vazut poze frumoase, copii asemenea sarut
Nell sanatate multa!!!
Mari of ce tragi cu dantura asta trist .
Mami Lu pupam fata frumoasa.
Pupy sunt curioasa de rochie.
Fetelor care aveti probleme cu serviciul imi pare tare rau ca treceti prin perioada asta trist
Dana sa ne arati ce carti ai luat fetii zambet
Va pup pe toate sarut

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 15 ani, 1 luna
R: 13 ani, 7 luni

03.02.2010 7:47     citat 

lia gura nu o deschid

rad rad rad dar mi-am tras palarie
si blondele mele

sus

Denunta
danielle13

Copii

03.02.2010 7:50     citat 

legat de intalneala sa stii ca eu vin cu tataie rad asa ca daca nu isi face vant la plimbare o sa trebuiasca sa il suportati

sus

Denunta
nelus

03.02.2010 7:53     citat 

sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Hello! Hello! Bate vant de innoire la gasca! Bine ai venit Biencut! Ai doi copii f frumosi! zambet

Acum urmeaza un mic citat dintr-o postare la alt subiect jenat , adaptat la gasca jenat jenat
Azi m-am externat,dar am mai prins fugitiv telefonul sotului si v-am citit mesajele. Sper sa ma scuzati, dar nu am fost in stare sa scriu Eu acum sunt bine, in revenire, dar nu complet refacuta, merg nitel cam cocarjita... adusa de spate pe partea dreapta.... Luni m-a operat, sper ca maine cand ma trezesc sa fiu dreapta si de spate. Operatia a fost laparoscopica, dar dupa cum m-a informat ulterior medicul, au lipsit niste substante necesare in astfel de interventii, pt recuperare rapida, motiv pt care am stat o zi la terapie si inca o zi pe sectie. Dar sper eu ca povestea sa fie doar istorie peste o saptamana. Ca si grad de comparatie, operatia a fost mult mai usoara decat cezariana. Suspectez ca mi-au bagat calmant sau somnifer in perfuzie, pt ca desi am fost operata la 10 a.m, pana a doua azi am avut momente de veselie amestecate cu motaiala si somn profund.

Sa stiti ca am citit cu sufletul la gura mesajele voastre primite pe site sau pe telefon. Tare buna e o vorba buna in momente din astea. Nu eram eu pe moarte... dar nici in vacanta nu fui zambet M-a amuzat mami Lu cu ravisanta si bella rad . Nu pot nega, sunt o ravisanta nitel cam adusa de spate, cu ceva retineri de apa in organism. Ieri eram o ravisanta chiar umflata la fata prostit

Nu pot sti daca am slabit in spital.E logic sa se fi intamplat, dar azi m-am si speriat pt ca am ajuns acasa cu 61 kg- +2.5 kg fata de ziua internarii. Incet-incet incep sa scad in kilograme. Sunt atat de umflata incat nici vergeturile nu se mai vedeau ieri.... ceea ce m-a facut sa banui ceva ceva.

Corina stie ca am fost sa imi fac o injectie. Imi era teama ca aude vorbindu-se de spital si am preferat sa ii dau o varianta legata de spital -"Imi face o injectie"-"Te doare mami?
" -"NUUU". Am adus-o pe mama, am adus bona. Au stat cu ea zi de zi sa fie rasfatata. 3 zile pt ea au fost o parere. Ma intreba aseara la telefon "mami, e bine la domnul doctor?"- "E foooarte bine mami" (mint al naibii de bine in ultimele 3 zile rad ) Azi i-am aratat acasa un loc langa buric unde mi-a facut injectia si i-am explicat ca nu trebuie sa puna mana pe burta. Probabil unele dintre voi retin videoclipul cand avea Corina 1 an si 13 kg si sarea cu fundul pe burta mea.... Si acum are tendinte de a ma calari. Zilnic! Azi vad ca a fost f atenta sa nu ma deranjeze, mi-a asezat perna, ma ajutat sa cobor din pat. Ce sa mai!!!! E o scumpa! Normal ca a primit un cadou de buna-purtare de la mine! cat am fost plecata s-a purtat exemplar asa ca i-am dat cartea cu CD de la Jurnalul cu "Alba ca zapada".

Luana, f frumos tabloul cu domnul tata citind povesti! Ilinca s-a prins de pasajele sarite, dar il iarta ca e in novice rad Pt lectura de la gradinita, cei de la jurnalul au scos cartea cu povestile lui Creanga cu CD. Sunt ff frumoase variantele audio. Corina e fascinata de ele.

Lia, eu am pierdut pozele! Nu se mai vad!

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 14 ani, 10 luni
am nascut deja!

03.02.2010 10:06     citat 

Buna,fetele!
Bun venit Biencut zambet ai doi copilasi tare dragalasi trag cu ochiul
Nell,ma bucur tare ca esti bine foarte fericit ...cred ca la vara nici nu te mai rog sa pui poze cu tine ca o sa ma oftic rau de tot la cit de bine o sa arati scot limba sarut
Mari,cocutele tale sunt pur si simplu fermecatoare sarut sarut
Ce sapca marfa ti-ai tras!!! trag cu ochiul iti sta tare bine foarte fericit
Denig,am inceput sa ne acomodam cu casa...acum asteptam factura de la gaz....probabil ca ma va lua cu ametelala....dar asta este.....la vara o sa schimbam centrala cu gaz ...pe una cu lemne....mai vedem....
Luana,si tati al nostru mai sare doua trei pagini din poveste ....dar de ceva vreme mindra sa prins de poanta si vrea ea sa dea paginile ...asa ca tati nu prea mai are scapare....
Cit despre pregatiri pentru ziua Annei......sunt in mare stres.....
Criss, ieri am sunat-o pe mama sa o intreb de rochita...si cica este aproape gata foarte fericit ......poate o trimite saptamana viitoare zambet
liutza,super faine pozele foarte fericit ce distractie !!!....vreau si eu acolo scot limba
Alexuca zambet mami pe unde esti? bebelina sta bine la caldurica? sarut
Silvia,voi ce mai faceti?
Gata,merg sa o culc pe mindra...dar inainte sa va pun si eu citeva poze...daca tot a fost zi de poze scot limba

tortulet cu decor in forma de fluture.....asa o sa fac un tort pentru la gradinita

Primul om de zapada la noi in curte foarte fericit

si un desen facut de mindra la gradinita scot limba cica io sunt acolo prostit

va pupacesc pe toate sarut sarut sarut sarut
Noapte buna!

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 15 ani, 1 luna

04.02.2010 9:51     citat 

neatza doamnelor,
super costumul de Sissi al larei, cred si eu ca se impodobeste asa in fiecare zi... si fiica-mea cind se joaca se accesorizeaza corespunzator. V-am zis ca de citeva zile e zina, si implineste dorintele jucariilor cu bagheta magica, da? ei bine aseara am produs aripi , pentru ca n-am ajuns la magazinul unde sint costume de copii (de unde o tot imbiam pe monique cu costumul de catel ptr vlad) , sa fie tinuta completa! mai am de lucru la ele, sa le micsorez nitel si sa le impodobim mai bine, ce vedeti in poza e "la prima mina".

ma bucur, nell, ca te-ai reactivat! profita de zilele astea cind stai acasa sa te odihnesti si tu, ca prea aglomerata ai fost in ultimele luni, si-apoi ai nevoie de recuperare dupa operatie. bine ca a trecut, ca esti ok, acasa. ai fost brava, ce mai...
pupy, super tortul... cum de ai ales modelul fluture? asa si-a dorit anna? ornamentele sint bombonele sau e crema colorata? e tare dragut tortul, si precis e si gustos.
mi-au placut pozele liei de la carnaval. cred ca e amuzant sa te costumezi si sa defilezi pe strazi asa. ma intreb daca eu as face-o. cred ca da, mai ales de cind am copil in dotare, ma surprind pe mine facind diverse chestii care nu mi-ar fi trecut prin cap. zambet e clar ca am cistigat la capitolul "creativitate" de cind am fata.
ah.... fata mea, o stiti cit de capoasa e.... la gradinita e saptamina de evaluari, si domnisoara nu raspunde la activitati, la proba "orala". ii intreaba diverse, de exemplu sa continue o poveste, si cind vine rindul ei, spune "nu vreau sa raspund la intrebare". wrong. trist . nu vreau azi, nu vreau miine... am incercat eu s-o lamuresc acasa, au incercat si educatoarele, nimic. nu primeste bulina rosie. ok, nu-i problema, zice ea. "nu-mi trebuie" ... In schimb, la fisele de lucru.... unde munceste individual, e fara greseala. Din 11 copii, 4 au avut "BRAVO!" la fisa de luni, printre care si ilinca, iar din 12 copii ieri, doar unul a avut BRAVO!, si asta a fost Ilinca. Va dati seama ca eu eram cu pieptul scos in fata precum curcanul si cu coada rasfirata de mindrie cind am vazut fisele la panou, si nu mi-a mai pasat chiar asa de tare cind mi-a zis "stii, mami, ca n-am raspuns nici azi la intrebare".
mari, super fete ai, sint asa de frumoase amindoua!
omul de zapada e grozav, la fel si desenul annei. asta mica a ta are talent la colorat/desenat/scris.... de fapt la activitatile astea practice. si cred ca ai ajutat-o tu mult facind mereu cu ea diverse lucruri handmade acasa. zambet
ma duc la treburi, doamnelor. spor!

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

04.02.2010 11:29     citat 

Buna,fetele!
Luana,ilincuta ta este tare minunata cu aripioarele ei de zina buna rad ...parca o aud spunind " ciriba...ciribun...sa apara un iepuras acum" rad sarut
Felicitari pentru "BRAVO:::BRAVO......BRAVO" rad rad rad imi dau seama ce mindra tre sa fi fost de minunea ta trag cu ochiul .....
La noi se da puncte....rosu sageata bravo si negru sageata foarte rau
Iar mindra mea a primit un punct rosu pe minuta pentru ca se imbraca cel mai repede la ora de sport scot limba ....ieri a primit unul si cind am facut baita seara a tinut minuta in sus ...sa nu sterg care cumva din greseala punctul rosu rad ...dimineata abia am putut sa o conving sa puna manusile prostit
A fost tare haioasa...taso,ia pupat minuta toata seara scot limba ca doar o fata are tata nu? trag cu ochiul
Va pupic sarut sarut spor la treburi......io astazi sunt tare fericita ...nu pot sa spun concret de ce...dar ma simt bine scot limba

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

04.02.2010 11:36     citat 

Am uitat sa scriu despre tort scot limba
Decorul este facut din frisca colorata si un piscot foarte fericit
Modelul l-am ales asa pentru ca Anna la gradinita are pe dulapior un fluture ...asta este semul ei de la gradinita deaceia am ales fluture zambet

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani
Alexandra: 10 ani, 11 luni

04.02.2010 12:13     citat 

Buna dimineata fetelor spre dupa amiaza foarte fericit
M-am enervat trist ...dupa ce am scris ditamai mesajul cand sa il trimit s-a sters... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Eu sunt bine...pe baricade inca...va pup si revin trag cu ochiul

sus

Denunta
danielle13

Copii

04.02.2010 2:54     citat 

buna fetele sarut
eu am zile grele ieri la sopinguiala si vizite azi la cratita si cu pitica la gimnastica . maine iar ma traseu in oras sper sa scap ieftin .. merg pe post de bona rad
sunt cateva doamne care sunt cam zgarcite la a pune poze . asa ca criss, nell , denig , zuza , simona , fatadedac ,monica si sivia. va asteptam cu poze zambet
alexuca la mine a fost cea mai grea perioada ultima suta de metri . eram si foarte stresata trist
mult a fost putin a mai ramas te asteptam cu poze si povestea nasterii sarut
roscovana arata ca o printeza imbracata asa zambet ilinca e scumpa foc cu aripioarele ei zambet anna e o dulcica zambet
vali tortul arata delicos cu ce colorezi frisca ? ca mie nu mi-a iesit . cred ca o sa o pun pe mama sa-mi trimit a ceva prafuri de colorat ca aici am gasit numai lichid si sa facut frisca ca zatul de cafea.
silvia confuz
zuza , monica voi sunteti suparici de nu mai scrieti pe la noi confuz
nell refacere grabnica . bine ca ai scapat de pietre sarut

sus

Denunta
danielle13

Copii

04.02.2010 3:08     citat 

de chisicuta si piscoto mai stie cineva ceva?

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

04.02.2010 3:26     citat 

Liutza tare frumoasa fetita ta si f frumoase carnavale aveti voi pe acolo! sarut

Criss_bb, asa m-ar tenta si pe mine varianta doar cu bomboane...Nu de alata dar bate vantul tare prin buzunare. trist Insa tare mie teama ca as dezamagi-o daca nu i-as aduce tort si nu vreau. Eu toata copilaria nu mi-am permis sa-mi serbez asa ziua si am tanjit dupa asta ca atare nu vreau sa fie privata nici ea.
Noi locuim in sectorul 6 si mergem la gardinita Zana Florilor. Si la noi a fost vacanta dar la noi sunt primiti copii la gradi care n-au cu cine ramane acasa...Voi mergeti la o gradi in cadrul unei scoli de chiar a fost vacanta pe bune?

danielle13, ce printesa frumoasa ai si tu arati tare bine! Uite asa mi-ar fi placut o coronita pt ziua Biei la gradi...doar pt ea... zambet

Nelus, multumim! Sanatate multa iti dorim! sarut

Pupy, multumim... sarut In poza aia esti tu caci daca da arati asa tanara...parca ai fi surioara sarbatoritei! prostit Sunteti 2 frumoase! sarut
Si arati cel mai bine in portretul facut de fiica ta! rad

Babyboy si la noi tot cu buline rosii sau negre sunt iar a mea cand a luat prima data bulina neagra pt ca n-a stat la locul ei s-a mandrit, pt ca n-am apreciat a doua oara cand a luat bulina neagra doar s-a laudat si cand am intrebat unde e bulina mi-as spus ca a aruncat-o! scot limba rad Si de-atunci de fiecare data le arunca de cum i le pune si daca nu-mi spune educatoarea nu aflu decat poate intamplator de la ea.

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

04.02.2010 4:59     citat 

Alexuca, foarte fericit abia astept foarte fericit ....ce te invidiez asa un pic scot limba ....da lasa ca o sa vina si rindul meu sa am din nou burtica mare scot limba
Ce mai face Mihaita? ia mai punene si noua o poza doua...ca acusica vine bebelina si numai ai timp de noi scot limba sarut
Mari,eu am gasit niste coloranti in magazinele "Cora" sau "Tesco" numai stiu sigur....sunt bunicele insa fratele meu mi-a adus unele super marfa din tara luate din Bucuresti de la un magazin in care se vind numai chesti profi pentru bucatarie.....
O sa-l intreb unde este acel magazin daca te intereseaza trag cu ochiul
biencut zambet multumesc de compliment jenat ...unde anume stai in sectorul 6......ca si io tot de acolo vin scot limba
Va pupacesc sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: