· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii Iernii 2005-2006 (cap.10)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Nazdravanii Iernii 2005-2006 (cap.10)     
danielle13

Copii
H: 15 ani, 1 luna
R: 13 ani, 7 luni

15.01.2010 7:00     citat 

deci doamna denig de de pe la mare zambet
luana te astept cu poza la cutie. am vazut ceva asa ce descrii tu dar mult mai ieftin si modern cu balerina si cheita in diverse forme dar cum erau captusite nu imi mai amintesc ca eram in trecere .
fetele sunt bine. cam tusesc dar atata timp cat nu apre febra e bine . cea mare e la fel de mofturoasa si plina de dorinte incat ne termina nervos pe amandoi si al meu din fire e foarte calm . pitica e si ea nadravana acasa o altoieste pe helena si uite asa ca sunt arbitru . azi am fost si cu ea la control si totu e bine ceea ce ma bucura enorm.
mai revin
pupici la toate si we placut sarut

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 15 ani, 1 luna

15.01.2010 7:20     citat 

am luat fata de la gradinita cu febra aproape 39. sincer, nu m-am mirat ptr ca de dimineata cind s-a trezit fata era cam moale, i-am pus termometrul la trezire, avea sub 37, zic ok, o fi dormit mai putin si e somnoroasa, dar instinctul mi-a zis ca nu e cum ar trebui sa fie... chiar i-am atras atentia asistentei sa stea cu ochii pe ea si daca e ceva, sa ma sune. m-a sunat femeia cind eram in masina in drum spre gradinita, a facut febra dupa ce s-au trezit. Asta e. Doar nu era sa treaca iarna fara nici o viroza. Acum e ok, i-a scazut febra dupa nurofen. daca e sa respecte "regula" ei, face febra fix 24 de ore si apoi se reface.

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 11 luni
D-P: 8 ani

15.01.2010 8:20     citat 

sanatate Ilincai!
vali, acomodare rapida! S-o stapaniti sanatosi, aveti o casa superba!!!
sanatate multa tuturor mamicilor si copilasilor!

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani - La Multi Ani!
Alexandra: 10 ani, 11 luni

16.01.2010 8:39     citat 

Sanatate multa bolnavioarelor sarut ...sa scapati de raceala cat mai repede!

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 15 ani, 1 luna
R: 13 ani, 7 luni

16.01.2010 9:49     citat 

insanatosire grabnica pentru cei bolnaviori sarut

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 15 ani

16.01.2010 6:31     citat 

Sanatate multa cocutelor,Mary.Sa treaca tusea repede.Ma bucur sa aud ca pitica este bine.
Luana,cum e Ili?Sper ca nu a mai facut temperatura.
Deni este bine,merge la gradi.Ii scot o fise de pe net cu diverse teme,desene,cifre si le face cu placere si e foarte mandra cand ii pun o fatza zambitoare.E un copil cuminte,mananca foarte bine,doar ca este incapatanata si din cauza asta ne mai certam noi doua zambet
Zuza,Thea ce face?Sper ca si ea este bine.
Monica,foarte fugitiva esti.Ce face Vlad?
Pupy,cum e ?Ai inceput sa te mai obisnuesti in noua ta casuta ?
Pupici la toate fetele sarut sa aveti o duminica placuta.

sus

Denunta
fatadedac

Copii
Ana-Maria: 31 ani, 3 luni
Cristiana: 15 ani, 1 luna

17.01.2010 9:13     citat 

Buna seara!
denig la noi la scoala lumea se agita, altii sunt mai linistiti, ca intotdeauna la stiri de genul acesta.
Eu nu ma agit prea tare deoarece sunt oricum suplinitor de atata timp incat sunt obisnuita cu stresul din fiecare vara. Si apoi nu disper, o sa gasesc eu ceva de facut de nu imi mai gasesc post, asta este, ce o sa fac, doar nu o sa mi pun streangul de gat!

Poate ca veti rade dar eu mi-am luat paste din Olanda. Sunt minunate. Pentru supa cumpar de la o tanti, taietei se numesc pe la noi, e unguroaica, ii face buni si pretul este ok. Mai demult facea acasa cu mama, dar ne-am lasat de sportul acesta de vreun an.

pupy draga sper sa te acomodezi cat mai repede. Am resit sa vad si eu pozele din casa, este minunata, sa o stapaniti sanatosi. De facut la casa mereu o sa fie cate ceva, si apoi cant se termina incepe treaba in curte, si iar in casa si tot asa. Insa nimic nu se compara cu a locui la casa, a avea curte, spatiu, aer......
danielle citind despre mofturile Helenei mi-am dat seama ca si Cristiana are o perioada cam dificila.
Oare nu o fi caracteristica varstei?
Este incapatanata, stie ca nu e voie sa faca anumite lucruri si le face, asteptand curioasa efectele, nu mai vrea sa vorbeasca cu cei care o intreaba cate ceva, face tot felul de mutre, sincer imi vine uneori sa-i trag cate una........
De multe ori ma gandesc ca asa as iesi undeva cu o prietena, intr-un club sau bar, cu muzica buna, cu oameni de varsta noastra, sa dansam, sa bem o bere, so apoi sa megem acasa. Am avut in Olanda o astfel de experienta si tare relaxata m-am simtit in urmatoarele zile. La fel am patit cand am fost la concert la Iris in decembrie, unde am cantat si am facut ca toate alea, de abia mai aveam voce la sfarsit, insa cateva saptamani dupa asta am functionat perfect.
Cred ca conteaza fosrte mult sa te ,,racoresti,, din cand in cand, pacat ca la mine la deva nu am unde sa fac asta. Cluburile sunt pline de adolescenti, muzica nu e prea pe gustul meu, iar barurile sunt cam plictisitoare acum dupa ce am experimentat Olanda.
babyboy si Cristiana a facut figura miercuri seara, ea deja se reface binisor. A facut puroi in gat de toata frumusetea, insa am luat-o din vreme cu minunatul petrol si a scapat in doua zile de pungile de puroi. tratament avem pana marti. Sper sa scapati si voi repede de febra!
Saptamana viitoare o sa fiu din nou ocupata, asa ca ne ,,vedem,, peste cateva zile!
O sa ii urez sarbatoritei din 20 ianuarie, Thea multa sanatate si fericire, La multi, multi ani si mult noroc!

sus

Denunta
babyboy

Copii

18.01.2010 1:31     citat 

neatza doamnelor
am fost azi cu ilinca la dr de familie, diagnosticul e laringita. febra a facut, dupa bunul ei obicei, fix o zi, adica simbata la 16.00 a fost ultima febra si de atunci e ninja. atita doar ca are o tuse incarcata cind se culca, cam la 10 min dupa ce se intinde o apuca si o tine vreo 20 min si se aude ca e grea... mi-a zis ca tusea o sa dureze, tratament 5 zile cu antibiotic, si ca sa se refaca bine s-o tin acasa toata saptamina (cam complicat ptr mine, ca nu are cine sa stea cu ea, doar eu...) Miine merg la pediatru. Am auzit de-o dr foarte buna, am obtinut programare abia miine dupa masa, sa-i faca un control amanuntit si cu ocazia asta ma lipesc de un dr bun sa am la cine sa apelez in caz de nevoie. E particular cabinetul, deci o sa ma coste ceva.
in rest... sintem relativ ok. ea are starea generala foarte buna, moale a fost in ziua cu febra, acum e ok, cu chef si energie. am stat in casa, evident, si-am facut fel de fel. saptamina asta, daca tot stau mai mult acasa, poate reusesc sa string bradul (nu s-a indurat domnisoara pina acum sa renunte la el, ca-mi tot zice " e iarna, e zapada afara", deci...) si sa ma deretic pe-aici, sa calc, sa fac de-astea.... nefacute!
claudia, sint perfect de acord ca o iesire cu fetele, fara copil, te mai scoate din uzual si te reincarca pentru o vreme. eu n-am mai avut o astfel de escapada de atit de mult timp incit am ajuns sa nici nu-mi mai doresc.
va doresc spor la treburi.

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani - La Multi Ani!
Alexandra: 10 ani, 11 luni

18.01.2010 4:32     citat 

Multa sanatate ilincutei...off cand descrii prin ce treci asa familiar mi se pare prostit . Sper sa nu mai trecem prea curand si noi prin asta. Pupam bolnavioara sarut !
Clauditu tinem pumnii sa iti gasesti post fata stres trag cu ochiul
Si noi azi am chiulit de la gradi ca este cam mucios... ochi peste cap
Fug ca trebuie sa ii fac o ciorbica si a naibii nu se face singura scot limba

sus

Denunta
fatadedac

Copii
Ana-Maria: 31 ani, 3 luni
Cristiana: 15 ani, 1 luna

18.01.2010 5:42     citat 

Eu m-am laudat ca sunt ocupata si iaca nu sunt. S-au schimbat treburile. Sunt la mama pana maine, asa ca nu fac nic, nic! Face mama, eu ma dau pe net!

Cristiana e bine, febra nu a mai facut nici ea, noi am iesit la plimbare in fiecare zi (sau in curte), doar cand a avut febra nu a avut chef.
Eu nu o prea cocolosesc, iar de curand am invatat (prin puterea exemplului) ca ma pot relaxa mult mai mult in privinta ei, asa ca dupa perioada in care am fost plecati si a umblat mai mult fara caciula, haina era un accesoriu in plus la iesirea din masina, si nu o mai foloseam pana ajungeam in benzinarie sau restaurant, daca ii era foame cerea vehement de mancare si manca orice, am mai redus si din cocoloseala care exista.
Asa ca astazi sub privirile disperate ale mamei mele, Cristiana a cerut si a primit o cupa de inghetata.

Acum ma gadesc unde sa-mi invit familia de ziua mea. Am fost la o sala de bowling, de care nici nu stiam ca exista, si ma gandesc sa ii duc sa joace popice, nah!

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 15 ani

19.01.2010 4:10     citat 

doamnelor, de cind s-a reoganizat forumu' s-au dus mesajele, iar io nu mai gasesc nika pe-aici

deci raportu' si merg la citit din urma trag cu ochiul
fata e bine, am adus-o pe mamaie la noi pentru 2 saptamini pe post de bona, stau amindoua toata ziulica si-si maninca nervii una celeilalte
dar de sanatoasa, este, s-o tina Dumnezeu asa, ca mi-a ajuns cu bolile si cu febra
eu sunt ok, culmea-culmilor, ninsoarea asta a trecut cu dureri minime rad
in rest, nimic nou sub soare....gata raportul, ma duc sa citesc rad sarut

sanatate multa la copilasi si mamici si tatici sarut sarut sarut cum au dat de-o iarna ca pe vremuri, cum s-a ales praful de tot, vad....las' ca vine ea vara rad si stim cu totii ca iarna nu-i ca vara, nu-i asa?! rad

sus

Denunta
babyboy

Copii

19.01.2010 5:16     citat 

am fost azi la pediatru cu ilinca. aseara a facut febra iar, 38.6, de ieri i-am inceput si tratamentul dat de dr de familie , si anume augumentin /eurespal/nurofen.Pediatra azi mi-a zis ca e bronsita, nu laringita, nu tuseste latrator, ci incarcat, are secretii in git care-i dau tusea, mi-a pastrat tratamentul insa mi-a schimbat eurespalul pe erdomed, care fluidifica secretiile si se elimina mai usor. Mi-a placut doctorita, a controlat-o pe ili de sus pina jos, greutate (18.2), inaltime (101 cm), s-a uitat la pielea ei care e uscata si mi-a recomandat s-o ung cu trixera in tot anotimpul rece, la urechi mi-a zis ca are ceara mai multa in urechea stinga si sa cumpar audispray junior sa inmoaie si curga si eu sa curat, in rest a gasit-o minunata, si cu bronsita ok, nu e grav, deci.... sint linistita.
In schimb, alta veste bomba am primit azi de la o mamica care mi-a zis ca fetita la ziua careia am fost cu ili acum 2 sapt ,la McDonalds (v-am zis io la momentulrespectiv) are gripa porcina!!! fetita a absentat sapt trecuta, doar dupa ziua ei a mai venit inca 2 zile pina in week-end, apoi au tinut-o acasa si abia azi li s-a confirmat diagnosticul. Drept urmare, gradinita ilincai e inchisa pina miercurea viitoare. Ptr copilul meu nu sint ingrijorata, au vazut-o 2 medici ieri si azi, dar ma gindesc la mama aceea cu fata ei, ce necajiti trebuie sa fie, si ceilalti parinti. trist
mi-am luat laptopul si actele acasa, de miine muncesc aici, o sa mai merg la firma cind nu pot rezolva de acasa, asta e, sapt asta nu am cu cine sa las fata.
voi?

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 14 ani, 10 luni
am nascut deja!

19.01.2010 7:52     citat 

Buna fetele!
Luana,sanatate multa pentru Ilinca sarut ....apropo de gripa asta noua....noi mergem maine si ne facem cu totii vaccinul....avem programare la pediatra Annei si pe urma il facem si noi adica eu si sotul .....nu stiu daca este bine sau nu...dar cind vad la tv atitea cazuri....oricum....sper sa fi luat decizia corecta....doamne ajuta......
Alexuca, ce mai face bebelina? Mihaita cum se mai simte? Sanatate multe sarut sarut
Claudia,sper sa ai parte de o onomastica frumoasa alaturi de familia ta sarut sarut
Cora zambet ma bucur ca sunteti amindoua mai bine foarte fericit foarte fericit sanatate multa in continuare sarut
Va pupic pe toate sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
nelus

20.01.2010 8:58     citat 

LA MULTI ANI THEA! Sa fii sanatoasa, iubita si fericita!

Cora, sa iti traiasca minunea cu ochi albastri si sa va gasiti drumul in viata impreuna!
sarut sarut

sus

Denunta
babyboy

Copii

20.01.2010 9:08     citat 

La multi ani , Thea! sa ai parte de mult noroc, si putere si dragoste! sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: