· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii Iernii 2005-2006 (cap.10)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Nazdravanii Iernii 2005-2006 (cap.10)     
nelus

27.01.2010 9:27     citat 

LA MULTI ANI HOREA! Sa cresti mare pui frumos si sa fii iubit! sarut sarut

sus

Denunta
criss_bb

Copii
mister B: 15 ani, 2 luni

27.01.2010 9:27     citat 

LA MULTI ANI Horea!!!
Sa fii sanatos si sa aduci multe bucurii parintilor, alaturi de fratiorul tau!
Petrecere frumoasa va dorim sarut

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani, 2 luni
Alexandra: 11 ani, 2 luni

27.01.2010 9:38     citat 

Buna dimineata fetelor foarte fericit
La multi ani Horea...sa cresti mare , sanatos si frumos!
Vrem sa va vedem cum ati petrecut trag cu ochiul

sus

Denunta
nelus

27.01.2010 9:43     citat 

Dragele mele, multumesc pt aprecieri si sustinere sarut

Tortul masinuta e f frumos si inspirat! Bravo mami!

Referitor la cautari si Peter Pan, le-am intrerupt brusc pt ca m-am hotarat sa "distrug" mitul Peter Pan. Daca va spun ce am patit sambata plang sau sunt foarte trist .... imi fac cruce si acum. E o faza in desene animate cand Smee ii face masaj capitanului Hook si il apuca de cap si ii suceste gatul.... Sambata seara vine prietenul ei Gabi la noi. Si tipa la un moment dat mama lui Gabi "Nuu Corina!" A mea vroia sa ii faca masaj "a la Smee" lui Gabi. Doamne fereste!

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 15 ani, 4 luni
R: 13 ani, 9 luni

27.01.2010 9:52     citat 

La multi ani Horea ! sarut
silvia hai ca pana la urma gasesti tu o solutie . nu te mai stresa ai grija de bebe din buritca sarut
alexuca insanatosire grabnica. sarut
nell trist aici majoritate nu lasa copilul la tv din caza ca considera ca foarte multe desene sunt agresive.
legat de dantura am reparato dupa ce am nascut pe helena . asta era o coroana sau masea daia pe surub nu stiu cum e termenul corect. si am mai cedat o data am reparat dar acum am facut inflamatie si nu a mai putut face nimic. bun am fost la alt dentist ca a mea e in co . trebuie sa ma intresesez sa-mi faca pod dar ea nu prea e de acord sa strice 2 sanatoase si aici ca si in ro costa si casa nu plateste decat plombele normale . am o asigurare privata si sunt curioasa la cat m-ar duce. acum 4 ani maseaua asta si un dinte m-au costat 1000.

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 15 ani, 4 luni

27.01.2010 3:57     citat 

La multi ani, Horea! sa ai parte de sanatate multa, noroc si bucurii!

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 2 luni
D-P: 8 ani, 3 luni

27.01.2010 6:53     citat 

La Multi ANi, Horea!!!

sus

Denunta
liutza

Copii
Lara Maria: 15 ani, 3 luni

27.01.2010 10:26     citat 

Nari,naro!!!! la noi incepe carnavalul,nebunie mare,toata lumea e in febra pregatirilor,e o chestie foarte faina,am sa fac poze si-am sa va pun atunci cand e momentul,in rest ce sa va zic sa stiti ca nu m-am mai dus la sala caci oricum am calculat-o cu timpul n-am gasit nicicum solutia potrivita asa ca am ajuns si mi-am propus sa fac asta singura acasa si anume mi-am propus zilnic cate o ora de sport si mai bine de 2L de ceai sau apa si functioneaza taie pofta de mancare si ajuta la slabit am reusit si eu sa scap de aprox.3 kile mai am putin de ma luptat,nell felicitari ma bucur ca ai ajuns acolo unde vroiai,eu la ora asta ma amagesc cu spartul a cateva seminte in dinti foarte fericit
Inainte de-a va ura tututror noapte buna si nu prea geroasa vreau sa urez celor care au serbat ziua de nastere un sincer La multi ani!!!! si am sa pun o poza ca tot veni vorba de copii nostri care se identifica cu tot felul de personaje care mai de care noi ne credem Sissi iar eu sunt Franz si in fiecare zi trebuie sa o cer de nevasta.

pupy vreau sa-ti spun ca aici e plin de rochite de alba ca zapada si de tot felul de printese nu am scris sa te dezamagesc dar acuma pe perioada carnavalului gasesti tot ce vrea sufletul.

asta e Sissi a mea asa se imbraca in fiecare zi la gradi rad

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 15 ani, 1 luna
am nascut deja!

28.01.2010 6:19     citat 

Neata,fetele!
Io sunt cam matinala astazi scot limba .....
Alexuca,super fain tortuletul facut de tine foarte fericit cred ca Mihaita a fost tare incintat de tortulet trag cu ochiul sarut sarut
PS: am vazut poza de la avatar de pe mess....pune-o si tu aici sa vedem si noi o burticuta frumoasa foarte fericit sarut sarut
Sanatate multa!
Danielle multa sanatate la cocute sarut sarut sarut sper sa reusesti sa iti rezolvi dantura cit mai curind sarut sarut
Silvia nu te mai necaji ca faci rau la bb trist sarut Nu stiu cum este in tara...dar aici nu este posibil sa te dea afara de la munca atita timp cit tu esti in prenatal si 6 luni dupa aceia parca......sper sa se rezolve situatia....
Criss multumesc frumos sarut pupam pe Bogdanel sarut
Nell trist nasoala treaba....la noi functioneaza bine chestia cu "asa se face doar la tv si nu este voie sa faca copii" ......nu stiu cum am reusit dar o aud mereu cum spune....." asa nu este voie sa faca copii"....si se uita la mine asa incintata foarte fericit ....
Poate ar trebui sa stai de vorba cu ea ....uite de ex. noi cind ne uitam la desene o mai intreb asa din cind in cind...asta este voie sa faca copiii? sau asta este adevarat? de ex cind vorbeste un caine in desene....spune mereu " cainele nu vorbeste...asa este doar la tv".....
Sau cu alba ca zapada...la inceput nu mai vroia sa manince mar ...ca cica la vrajit vrajitoarea.......pina am convinso ca asta este doar o poveste si ca nu are nimic de a face cu marul ei....
Nell,sincer sper sa reusesti sa-i explici fetei cum sta treaba cu Peter Pan sarut
liutza ce printesa frumoasa ai! sarut
Ce fel de ceai bei? mai pui ceva in el? lamaie sau miere...sau il bei asa?
Diseara o sun pe mama sa vad ce a rezolvat cu rochita...sper sa reuseasca sa o faca trist
Apropo...rochita este de la gradi? sau asa vine de acasa ? sarut sarut
La multi ani horea, sa cresti mare si sa ai viata plina de bucurii sarut sarut

sus

Denunta
nelus

28.01.2010 8:56     citat 

Mie mi-e ciuda pe mine pt ca am fost f atenta la selectia desenelor. In plus de mica preferam sa o las cu radio deschis decat la desene. Faza cu "cainii nu vorbesc cu adevarat, ci numai la desene" o spune si Corina. Mereu spune "Wendy inoata asa pt ca a invatat-o tatal ei", sau "oamenii nu zboara decat daca au parapanta" etc..... Faza cu masajul din Peter Pan pur si simplu mi-a scapat. jenat trist

Lara-Sissi e superba! Un pupic de la noi!

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 15 ani, 4 luni
R: 13 ani, 9 luni

28.01.2010 9:50     citat 

lia ce tinta ti-ai propus cu kg? eu oscilez intre 56 si 57 dar cu abdomenele si cu educatia la mancare le-am cam scapat din mana prostit
e tare faza cu roscovana rad
vali mai mult ca sigur asa merge de acasa rad e dulce foc sarut
luana tu nu mai zici nimic ?
eu una bantui de pe la 2 prin casa. ninge ca in povesti si sunt i la rand sa dau la zapada . fetele sunt inca racite si eu ma oftic tare ca nu pot ajunge in oras sa ii cheltui la sot banii . trag cu ochiul

sus

Denunta
nelus

28.01.2010 10:08     citat 

MARI, LA 56-57kg esti prea tare! Eu am 58,2-58.5 acum. Bravo tie!

sus

Denunta
liutza

Copii
Lara Maria: 15 ani, 3 luni

28.01.2010 2:45     citat 

hallo !
Pupy este o rochita care o imbraca la gradinita,au asa ceva in garderoba de carnaval dar....... acuma e faza tare avem una aproximativ identica adica nu are albastru e toata roza am sa o pozez si va arat poate chiar azi daca se imbraca si ne casatorim si azi rad 11 euro a costat cu tot cu accesorii coronita,colier,cercei si inel.
Mari tu esti cu un cap mai mare ca mine si mai slaba sti tu asta,eu m-am luptat cu cele 63 de kile macar sa le mentin sa nu ma umflu mai tare si acuma am zis gata vreau si eu cam asa 58 as fi happy in moment sunt la 60,5-61 scot limba o sa beau in continuare ceai,apropo de ceai
pupy imi fac zilnic doua termose de 1litru primul il fac de ceai verde iar al doilea de plante sau menta cum am pofta si fara miere si lamaie ca fac arsuri la stomac de la acreala dar lamaia cine o poate suporta e si mai buna in ceai si printre mai beau si ceva apa ca in rest apa chioara nu pot sub nici o forma important e sa bei lichid si sincer taie pofta de mancare va pupacesc. ( avem si noi o iarna ca in basme ninge de azi noapte fara oprire)

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 15 ani, 3 luni

28.01.2010 9:21     citat 

La multi ani,Horia!Sa fi sanatos si impreuna cu fratele tau sa aveti o viata frumoasa sarut Of,mereu sunt in urma cu o zi cand e ziua cuiva trist
Alexuca,superb tortul .Carti lui Deni i-am luat de pe www.librarie .net
Mary,sanatate multa la cocute.Eu nu vreu sa-mi aduc aminte cat m dat cand mi-am facut dantura dupa ce am nascut.Muuult.Nasol e ca acum ma incearca o carie si trebuie sa merg neaparat la dentist.
Silvia,nu te mai stresa .Acum important e bebe.In doi ani trebuie sa se iveasca ceva.Trebuie sa fi optimista.Sanatate si voua.
Liutza,superba Lara.Succes la slabit.
Pupy,cum e cu rochita?A reusit buni sa o faca?
Nelus,nu te mai necaji.Poate a fost o rectie de moment.Eu stiu ca esti atenta la ceea ce vizioneaza Corina.Sunt sigura ca daca ii explici o sa fie bine.Si ,apoi ,o sa-ti ceara ea sa-i schimbi canalul sau si-l va schimba singura cand va vedea ceva violent la desene.Deni asa face.Dar ,ca sa fiu mai sigura vizioneaza doar minimaxul rar si mai mult pe dvd-uri facute de mine.Clubul lui Mickey Mouse in special.
Eu m-am saturat de zapada si frig.Nu mai vreau.

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 15 ani, 1 luna
am nascut deja!

29.01.2010 7:55     citat 

Neata,fetele!
foarte fericit foarte fericit Am sunat-o ieri pe mama si mi-a spus ca a inceput deja sa croiasca rochita foarte fericit foarte fericit asa ca se pare ca vom avea o alba ca zapada fericita rad rad
Liutza...sper sa reusesc sa beau si eu atita ceai scot limba ....ca sincer imi este foame mai tot timpul si nu stiu ce sa ma mai fac trist
La noi ninge zambet de ieri fara sa se opreasca ochi peste cap
Mari,ma tot tin sa iti spun ca iti admir poza de la avatar cu cocutele foarte fericit sunt tare dragalase sarut
Nell,nu te mai necaji sarut Corina este un copil inteligent....o sa inteleaga care este faza cu Peter Pan trag cu ochiul si pe urma sigur o poti lasa sa se bucure de desen ....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: