· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii Iernii 2005-2006 (cap.10)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Nazdravanii Iernii 2005-2006 (cap.10)     
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani - La Multi Ani!
Alexandra: 10 ani, 11 luni

29.01.2010 11:32     citat 

Buna dimineata / dupaamiaza fetelor rad
Ce faceti?
Pupy de abia astept sa o vad pe anna imbracata...muulte poze sa faci trag cu ochiul
Eu sunt cam "mahmura" ca azi noapte m-am trezit din ora in ora prostit asa ca ma duc sa mai fur cateva ore de odihna trag cu ochiul

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 15 ani, 1 luna
R: 13 ani, 7 luni

29.01.2010 5:46     citat 

vali te asteptam cu poze
sarut
we placut va doresc sarut

sus

Denunta
Minteuan

Copii
David: 16 ani, 9 luni
Horea: 14 ani, 11 luni

29.01.2010 9:22     citat 

Multumim pentru urari! sarut sarut sarut
Petrecerea a fost 2 in 1, pentru mine si Horea, plus una la gradi chiar in 27. Promit sa pun si poze, dar nu stiu cind ajung, David de 2 zile e bolnav, ne lupta deocamdata doar cu febra si rosu in git, doar ca eu sunt fara somn de ceva zile... Speram sa scapam fara antibiotic. Eu sunt in situatia Silviei, la mine ultima zi de job o sa fie 12 feb., am primit vestea cu o zi inaintea zilei mele de nastere pe 22 ian., sentimente nu prea placute, mai ales ca lucrez de 12 ani la firma...dar, important e sa avem sanatate si putere sa mergem mai departe. E criza, o sa treaca si asta cumva, si sper sa gasesc un alt job pina la terminarea somajului. Pina atunci promit sa ma bucur de fiecare clipa petrecuta de Pitici si sa ne regasim linistea si increderea pentru un miine mai bun! Asa ca Silvia fruntea sus, si bucurate de Minunea ce o ai linga tine si de Minunea din burtica! sarut
We placut va doresc si multa sanatate!!! sarut

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 11 luni
D-P: 8 ani

30.01.2010 8:25     citat 

silvia si simona, imi pare rau. Eu sper ca din martie sa reintre lucrurile pe un fagas normal. Si noi avem o situatie financiara foarte grea ( credite pana peste cap, venit doar din firma proprie, nu tu salarii, nimic) Dar speranta moare ultima, si sanatatea e ce mai importanta, restul..se rezolva mai devreme sau mai tarziu, intr-un fel sau altul!
nelus, asteptam sa revii cu forte proaspete! Recuperare rapida! Hai sa iti zic ce "duma" am scos eu inainte de a intra in sala: imi era ffff frica de anestezia totala, mi-a dat o tanti o pastiluta, dupa ceva timp m-a chemat, eram foarte ametita, abia ma tineam pe picioare. Si am urcat cu liftul, in fine..ce imi amintesc e ca erau f multi pe acolo si eu le-am zis" "buna ziua, haideti ca primiti marfa proaspata" cool cool cool Nu stiu de unde am scos-o... SI apoi imi amintesc doar ca oanestezista i-a zis cuiva"cheama-l pe dl doctor si zi-i ca noi dormim deja" .

Sanatate celor bolnaviori! sarut sarut sarut sarut

de luni il duc iar pe Vlad la gadi, saptamana asta doar luni l-am dus, pe urma gerul asta ne-a cam limitat posibilitatile de transport, asa ca am evitat sa il scot in frig. Dar vad ca se incalzeste. Hai, primavara, hai!!!

am vazut poze cu lara, astept poze si cu anna! sarut
denig, si eu m-am saturat de iarna. Dar chiar m-am saturat!
alexuca, nu mai poti dormi deloc acum, nu? imi aduc aminte...stateam pe parinti.com. jenat

va pup pe toate! Mie nu imi iese dieta asta deloc, bine, ma si respect... prostit prostit prostit Ceva diferenta asa simt, dar acul cantarului nu ma iubeste. nervos

sus

Denunta
nelus

31.01.2010 7:29     citat 

Buna fetelor!

Imi pare rau pt situatia cu locurile de munca. Cred ca nimeni nu isi doreste sa treaca prin asa ceva.

Monica, experienta mea leagat de anestezia totala a fost acum vreo 5 ani. Inainte de nani m-a tinut anestezista de vorba: ce fac, unde lucrez etc. La trezire am auzit prin vis ca ma intreaba ceva de cursul EUROal zilei, apoi am adormit cateva secunde. Mi-am revenit si am intrebat daca am visat sau e adevarat ca m-a intrebat ceva de cursul euro, iar ea mi-a spus ca nu a fost un vis si ca am mai si raspuns corect.

Referitor la dieta, trebuie sa mai ai rabdare. Fetele nu stiu dar ai dat 3 kg in 3 saptamani, ceea ce e de laudat. Trebuie sa avem multa vointa. trist ca metabolismul ne cam saboteaza.

Corina saptamana urmatoare e in vacanta.

Va pup! Sa aveti o saptamana frumoasa va doresc sarut sarut sarut

sus

Denunta
danielle13

Copii

31.01.2010 7:30     citat 

simona trist imi pare rau insantosire grabnica la pui sarut
nell tinem pumnii sa iasa bine maine. si fi barbata. daca ti si regin dupa op o sa arati traznet sarut
monica nu te descuraja sarut
vali pe mail am ceva pentru tine sarut

sus

Denunta
danielle13

Copii

31.01.2010 7:32     citat 

monica pai dasta imi esti surprins hai ca mananci bataie rad saptamana si kg e foarte bine trag cu ochiul

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 14 ani, 10 luni
am nascut deja!

01.02.2010 7:36     citat 

Neata,fetele!
Nell,sa sti ca ne gindim la tine astazi sarut sa fie totul bine sarut
Minteuan,cum se mai simte David? sper ca este mai bine...sanatate multa sarut
Silvia si Minteuan trist imi pare rau ca treceti prin asa perioada trist ....dar cine stie....poate tot raul spre bine....poate ca veti gasi in alta parte un loc mai bun sarut sarut
Alexuca trag cu ochiul mami nu mai poti sa dormi scot limba numai este mult si vine bebelina foarte fericit abia astept trag cu ochiul
Moni,ce mai face Vladut? sarut ...nu am mai vb de multisor pe mess noi amindoua trist ......ca esti mereu invizibila rad rad scot limba
Spor la tinut dieta foarte fericit ca io am cam renuntat asa un pic...si se vede deja trist
Dar sper sa ma pun iar pe treaba dupa ziua Annei trag cu ochiul
Danielle, ce mai fac cocutele? sarut sarut
Merg sa vad ce am pe mail scot limba trag cu ochiul

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 14 ani, 10 luni
am nascut deja!

01.02.2010 7:43     citat 

foarte fericit foarte fericit foarte fericit Mariiii sarut sarut multumesc frumos foarte fericit

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 15 ani, 1 luna

01.02.2010 1:27     citat 

neatza fetelor.
ma faceti curioasa.... ce va trimiteti pe email? daca e frumos si bun si valoros, ia faceti share!
cocoana nell e gata rezolvata! draga de ea, s-a trezit dupa anestezie si a scapat de pietroaie. De-acu', la cit de supla e, o sa trebuiasca sa-si puna in buzunare, sa n-o ia vintul... ma bucur ca e in regula. Peste 2-3 zile danseaza pe mese, puneti pariu?
am fost in week-end la BT, la o petrecere. Am reusit chiar sa ma distrez, am dansat destul de mult si-am patrulat dupa copil prin tot restaurantul.... fiica-mea, nici o treaba, a stat pe la toate mesele, se autoinvita "vreau si eu prajitura din aia de la voi de pe masa", s-a ghiftuit bine, am vazut-o ca-i politicoasa "ma cheama ilinca, am 4 ani si o luna, am mai crescut, vreau si eu din aia..." , a mincat, s-a sters, a multumit , i-a amenintat "mai vin mai tirziu pe la voi" si s-a dus in treburile ei...a facut control la bucatarie, a gasit niste copii cu care s-a mai jucat, a fost ok. Eu...evident c-am calcat in strachini cu meniul, dar cintarul nu m-a pedepsit tura asta, chiar am incaput bine in rochita mea frumoasa ... am un trend descendent usor la kilograme si ma stradui sa-l mentin asa. Poate la vara candidez si eu la miss, alaturi de sirguincioasele duoamne de-pe aici...
mari, ce inaltime ai?
dar lia? lia e mai mignona, cred, ca a facut gimnastica de performanta si gimnastele sint maruntele, nu?
eu am 1.65, chiar daca nu m-ati intrebat, iaca zic. dar pupy? tu esti inalta? nu va stiu, doar pe zuza care ne scuipa seminte-n cap (e o vorba... ca ea e duoamna cu maniere, parol!) sarut

imi pare rau ca ramineti fara job-uri, e o perioada nasoala, stim, dar eu sper ca se limpezesc apele, altfel traiul de zi cu zi devine din ce in ce mai greu de dus. rate la banca avem si noi, si asta ne maninca resursele, plus restul darilor lunare... trist
copilasilor bonaviori le dorim multa sanatate.
Fiica-mea e refacuta complet, i-a mers tratamentul de bronsita surprinzator de bine, nu mai tuseste deloc si asta ma bucura. e la gradinita, la ei e "vacanta activa", erau destui copilasi azi, inclusiv Tibi ("prietenul meu") de care i-a fost dor si azi, de fericire ca e acolo, nici la revedere nu mi-a mai zis, s-a dus cu el de mina la cabinet sa-i verifice asistenta si m-a lasat cu ochii-n soare pe hol zambet
spor la treburi, revin mai tirziu.

sus

Denunta
danielle13

Copii

01.02.2010 1:39     citat 

vali cocutele sunt bine . cea mare a mers azi la gradi si a fost fericire mare. parca vad cand o iau imi zice ca am mers prea devreme si am circ pana acasa. ochi peste cap
luana eu am 1.65 . lia nu stiu cat are dar asa pitica nu e cum se vede ea. mai bine scrie ea. si mie mi-ar fi placut sa fiu inalta ca mama si sa am ceva de pe la ea adica sani mari , nas aristrocartic etc am de la ea doar picioarele si vad ca helena imi seamana . pitica trage rau pe tasu trist
ei ma bucur ca nell a iesit cu bine din sala . refacere grabnica iar cu dansatul pe mess nu stiu nu ma bag ca la mine nu da nimeni cu subsenatul zambet
asta e faza cu trimisul pe mail
http://www.youtube.com/watch?v=Nn8Vh6O7...onse_watch

doamenelor tatuaje aveti la purtator ?

Ultima modificare efectuata de catre danielle13 la 01.02.2010 1:41, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 15 ani

01.02.2010 1:41     citat 

neata sarut

ca de obicei, n-am mai primit mesaje cind ati scris, asa ca iar am disparut in ceata trist

ii doresc santate lu' coana nell si ma foarte oftic pe voi ca reusiti sa tineti dieta si ca dati jos

eu m-am hotarit sa mergem de Paste la salina, acum mai trebuie sa vedem unde, ca-s destule prin tara...dar eu si fata trebuie musai sa mergem, si, daca tot e vacanta, eu zic ca-i numa' bine

despre job-uri refuz sa vorbesc, la noi inca nu s-au limpezit apele, sunt in aceeasi stare idioata ca in decembrie...singura raza de lumina e zapada care tot cade, dupa care am jinduit atitia ani foarte fericit foarte fericit la factura la gaze nu vreau sa ma gindesc, inca mai visez doua saptamini, dupa aia ma trezesc eu la realitate de nu-mi mai trebuie nimic foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
danielle13

Copii

02.02.2010 12:58     citat 

luana cum se mai simte nell?
bate vantul rau de tot pe aici trist
zuza ai centrala proprie?

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 15 ani, 1 luna

02.02.2010 2:20     citat 

la mine e aglomerata treaba la firma, cu sfirsitul si inceputul de luna...
eu mai dau cu degetelele in tastatura, daca am cu cine zambet
mari, n-am mai vorbit cu nell, zicea ea ca da un semn cind ajunge acasa, ori deseara , ori miine. precis e ok.
vad ca e o moda cu mersul la salina.... coana zuza mi-a zis prima, dar apoi am auzit din inca 2 parti de concedii planuite la slanic. eu, din pacate, nu pot face nici un fel de plan din motiv de barbat vesnic ocupat. imi doresc (si asta o sa se intimple 100%) sa merg la mare si in vara asta, chiar daca respect reteta din anii precedenti si ma duc doar eu cu fata. vacanta de paste are copilul, concediu insa noi nu avem. poate ajungem la galati la familia de acolo, si-o verific cu aceasta ocazie si pe madama proaspat operata rad
sper ca n-ati uitat de marea intilnire. ramasese sibiul? cine era ion comitetul de organizare? mari, tu trebuie sa fixezi data, tu cu pupy si lia, ca voi veniti de peste mari si tari....

sus

Denunta
danielle13

Copii

02.02.2010 2:40     citat 

eu nu am uitat daca e ceva sigur facem popas la sibiu daca nu tin via bucuresti si de acolo mergem la mare . cand am vb cu lia ea a zis ca nu poate veni ca are alte planuri. eu inca nu stiu data cand vin in ro stiu ca in august dar la al meu inca nu sa facut planul de concediu asa ca sunt in asteptare .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: