· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > NEW YEAR, NEW YOU! DIETA in 2010!!(cap 49)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor NEW YEAR, NEW YOU! DIETA in 2010!!(cap 49)     
RoBlondy

Copii
Alexia Molnar: 15 ani, 5 luni
Raducu Sebastian Molnar: 13 ani, 5 luni
Frisky Molnar: 16 ani, 3 luni

11.01.2010 8:01   NEW YEAR, NEW YOU! DIETA in 2010!!(cap 49)  citat 

AN NOU, SPERANTE NOI!... rad
SA NE FACEM SUPER SEXY PT VARA!!! rad

muah!
Anca

sus

Denunta
nelus

11.01.2010 10:46     citat 

Multumesc Anca! Mereu ma incanta "devizele" postate de tine ca titlu! Bravo pt creativitate! zambet

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 13 ani, 3 luni
Ida Maria: 9 ani, 11 luni

11.01.2010 11:27     citat 

RoBlondy te rog sa treci 64 la mine in tabelul viitor.

Merci!

sus

Denunta
miguella

Copii
Alessia Maria: 14 ani, 9 luni

11.01.2010 12:20     citat 

multumim de urari si de listuta , RoBlondy sarut

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 7 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani

11.01.2010 1:40     citat 

Salutare!
Anca multumim pt listuta sarut sarut
Irina multumesc tare mult pt cadou sarut sarut sarut
De azi am inceput dieta de 90 de zile si sper din tot sufletul s-o duc la final si tot azi am avut prima sedinta de aerobic.
Pana acum am papat asa
dimineata am inceput-o cu un pahar de apa + otet de mere,o banana si o canuta de ness
La pranz ; doua bucatele de piept de pui si o salata de varza iar seara voi servi un ciocanel de pui + varza

Fetelor am si eu o intrebare...maslinele unde le incadram?????????

O saptamana frumoasa va doresc

sus

Denunta
karinamaria_18

Copii
maria diana: 14 ani, 2 luni
ioana anastasia: 9 ani, 9 luni

11.01.2010 1:54     citat 

eu sunt in ziua de amidonuri.meniul:
- 8 smochine inmuiate in apa plus apa in care au stat
- amestec de legume/ cartofi, brocoli, fasole verde, un pic de porumb
- seara / un pic din ce mi-a ramas de la pranz

mai am o intrebare: in ziua de amidonuri daca mananc amestecul asta de legume mai pot manca ciorba de legume?

sus

Denunta
RoBlondy

Copii

11.01.2010 4:16     citat 

Dj, la urmatoarea listutza schimb. zambet
nelus sarut

Gypsytel, si eu sunt de azi iar la dieta! Am papat si eu acum dimineata fructe si la amiaza imi fac niste pui si eu cu o salata..deci am inceput impreuna..sa nu ne lasam!
ca sa arat ce serioasa sunt cu dieta de data asta am renuntat si la laptele din cafea Irinuca scot limba

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 9 luni
D-P: 7 ani, 10 luni

11.01.2010 7:36     citat 

roblondy, multumim pt listuta! Oau, da' esti serioasa tare, daca ai renuntat si la laptele din cafea! Brava!
ee, acum nu mai pot renunta, ca si la gypsy si la roblondy e prima zi serioasa de dieta...sa nu ma fac de ras!
IRINUCA, te invidiez, ai scapat de dieta! Felicitari, si multumim mult pt sfaturi, pentru cadoul facut si pentru incurajari! Contez pe tine sa mai intri din cand in cand pe aici, da?

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 6 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 6 luni

11.01.2010 9:03     citat 

Roblondy, multumim de listutza! zambet
Pt. mine insa datele din tabel, nu mai sunt de actualitate foarte fericit , adica am mai mult decit 55kg, alea le aveam inainte de Sarbatori, miine dimineata ma voi cintari si scriu si eu ca sa stiu exact de unde incep; dar nu-i nici un bai, la urmatorul capitol ma actualizezi si pe mine , poate chiar voi avea 55kg si nu va mai trebui sa schimbi trag cu ochiul
Gypsy, intrebai, de masline unde sa le incadram; daca te ajuta cu ceva iti pot spune ca eu am gasit in carte, la ziua de Proteine este reteta nr 13 "Salata greceasca" (pe care cu siguranta mi-o voi face si eu zambet ) compusa din : 4 rosii, 1 castravete, 1 ceapa, 1 ardei verde, 5 masline, salata verde, 200 gr br feta, 100gr iaurt dietetic, sare, piper, 1 lg ulei de masline.
Ce bine ca te-ai apucat de aerobic !Cite sapt de dieta ai?
Moni, la tine cum merge dieta?
De miine intru si eu in linie dreapta cu voi zambet ; deoarece modelul dat de Irinuca incepea de marti, si casutele erau deja completate, am zis sa-l iau ca atare si sa-mi schimb decit data foarte fericit .
Va intrebam cindva daca merge si supa facuta din cuburile concentrate foarte fericit , am gasit raspunsul tot in carte unde scrie ca supa poate fi preparata astfel trag cu ochiul .
Pt primele 4 zile , meniul meu arata cam asa :

Proteine

MD: 2 mandarine
Gustare (daca va fi cazul) : 1 mar verde
Prinz: Pui innabusit in apa si o lingurita de ulei masline + salata (castravete, rosie)
Supa preparata din cub.
Cina : jum din portia de la prinz.

Amidonuri

MD: 2 mandarine sau 2 mere mai mici
Gustare (daca va fi cazul) : 1 portocala/1mar
Prinz : 3-4 Cartofi potriviti fierti cu putin patrujel si 1 lingurita de ulei de masline + Salata (2 rosii + 1 castravete murat)
Cina : jum din portia de la prinz

Carbohidrati

MD :1 banana
Gustare:1 mar
Prinz : Spaghete integrale cu sos de rosii
Cina : inghetata la cornet + 4 bucatele de cioc neagra

Vitamine

MD :2 mandarine
Gustare : 1 mar
Prinz : Salata de fructe din diverse fructe
Cina : jum din portia de la prinz

Voi incerca sa consum apa cit de multa ochi peste cap .
Va pup si va doresc sporuri si succese! sarut

sus

Denunta
RoBlondy

Copii

11.01.2010 11:40     citat 

Monica, pai te rog sa nu te lasi da? foarte fericit
Scuze, lista am facut'o cand era 1 noaptea la mine si vad ca am omis sa iti trec IMC-ul!

Angicutz, eu tot am "strigat" pe aici sa imi ziceti ce si cum sa trec in noua lista..dar dupa cum ai zis tu..pana refac listutza nu mai trebuie sa schimb scot limba

Gypsy, bravo pt aerobic. Eu azi nu am ajuns la sala ca m-am culcat dupa 2 si ceva azi noapte si nu m-am putut trezi la 5...maine ma duc insa

sus

Denunta
IrinucaR

Copii
Andrei Ciprian, zis Ziggy: 15 ani
Paul Ravan, zis Pika: 12 ani, 8 luni

12.01.2010 6:48     citat 

ralu-mada, duble felicitari: atat pentru BB, cat si pentru atingerea tintei sarut Sa ai un pui sanatos si te mai asteptam sa mai treci pe la noi... zambet

alinutza_s
, cu mare placere!! Felicitari pentru mentinere!!!

angicut, am fost la Avatar... caci am zis sa il bifam si noi... a fost o experienta interesanta...
----------
citat:
Deci , am retinut mixul de legume congelate decit la ziua de legume, adica de vitamine?
foarte fericit nici linga orez nu am voie mix de legume ? jenat
Referitor la oua, ma gindeam ca merg fierte sau gen omleta facuta in tigaie de teflon cu o lingurita de ulei de masline, nu?
Se vede treaba ca inca incurc combinatiile..............
----------

Pai, le cam incurci... jenat scot limba sarut
Ziua de Legume=Amidonuri (doar aici ai voie mix de legume... cel din conserva sau congelat, porumb, mazare, fasole etc). Este permis orezul, isa nu ti-as recomanda sa ii adaugi in el mazare sau porumb - caci devine cam greu de digerat si destul de bogat in calorii... incearca sa il faci cu ciuperci... sau cu brocoli trag cu ochiul
Ziua de Fructe=Vitamine - ai voie orice fructe (in orice stadiu de prelucrare termica), samburi si seminte crude, legume crude fara sare si/sau ulei.
Sper sa fie mai clar acuma... zambet
Sugestiile referitoare la oua sunt ok zambet

Anca, multumim mult pentru listuta sarut zambet
M-ai facut cu un kil mai slaba jenat sarut da' asta ma mobilizeaza sa nu cumva

----------
gypsy a scris:
Salutare!Fetelor am si eu o intrebare...maslinele unde le incadram?????????
----------

Suna foarte bine meniul tau! Tine-te tare pe pozitii cu aerobicul si nu iti va parea rau zambet
Maslinele sunt permise in absolut orice zi, dar cu maxima prudenta pentru ca sunt si sarate si foarte calorice (sa nu cumva sa va autosabotati!!). Vi le recomand totusi pe cele verzi...

karinamaria_18, da, poti manca si ciorba de legume, fara probleme zambet

RoBlondy, draga mea, am vazut multi oameni convertiti la aceasta dieta... insa cu tine, recunosc ca nu prea mai trageam speranta jenat - dar ma bucur nespus ca esti in tendinte :p sarut trag cu ochiul si ca ai renuntat la cafeaua cu lapte (stiu cat e de greu ca si la mine a fost cea mai mare incercare...)

monica77, ce ma bucur ca va automotivati!! sarut Bravo voua!!!
N-am scapat, iubita, de dieta, caci mai am de scapat de vreo 2-3 kg pana ajung sub pragul psihologic de 50kg si ma tin tare pe pozitii ca sa il sutin si pe husband care mai are inca vreo 4-5 kg de dat...
Pe de alta parte sunt constienta ca va trebui sa fiu la mentinere toata viata de acum incolo, asa ca ... Asa ca stati linistite ca sunt aici pt totdeauna!!!

----------
angicut a scris:
De miine intru si eu in linie dreapta cu voi zambet ; deoarece modelul dat de Irinuca incepea de marti, si casutele erau deja completate, am zis sa-l iau ca atare si sa-mi schimb decit data rad .
Va intrebam cindva daca merge si supa facuta din cuburile concentrate rad , am gasit raspunsul tot in carte unde scrie ca supa poate fi preparata astfel trag cu ochiul .
Pt primele 4 zile , meniul meu arata cam asa :
...

----------

Ti-am raspuns la intrebarea cu cuburile jenat
----------
citat:
E ok supa la plic, sau la cubulet, ai grija la sare trag cu ochiul
----------

Meniul tau este perfect!!
In ziua de fructe s-ar putea sa iti fie fomica, poti manca la interval de doua ore zambet (doar iti reamintesc ... scot limba )

exclamatie Aviz amatoarelor, calendarul l-am facut in asa fel incat puteti sa incepeti dieta din orice zi a saptamanii nu e nevoie sa asteptati sa se faca luni zambet, insa pentru a putea sa aveti un tabel frumos, printabil, trebuie sa completati si data ultimei zi de luni dinaintea startului... ca sa poata sa se calculeze zilele si toate saptamanile sa fie complete,

Eu ma simt cam naspa... mi s-a aplecat caci am mancat aseara cu mare pofta niste legume la cuptor cu mujdei de usturoi si eram asa de obosita, incat m-am culcat... si mi-a fost tare rau azi-noapte, iar acum continua ochi peste cap

Va imbratisez cu drag si va doresc o zi minunata sarutsarut

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 5 luni

12.01.2010 7:33     citat 

Salutare!! am revenit pe "planeta" România... din păcate.
nu îmi bat capul cu altceva decât cu ordine, curăţenie, copil şi... dietă foarte fericit poate şi sală după ce mai gat de adunat de prin casă.

irinaR mulţumim frumos de calendar şi că îţi baţi capul cu noi foarte fericit din 14 ianuarie sunt şi eu pe poziţii, am agenda noua pe 2010 şi deja îana la data de 14 iau notiţe iar din 14 scriu pe fiecare zi meniul şi odata la saptamana masuratorile. e ft util în varianta da pe pc dar ma gandesc ca la cat scap eu pe drumuri e mai ok sa iau agenda cu mine decat laptopul. scot limba acum întrebari:
- apa minerala se poate?
- ceai neindulcit cred că oricând şi oricât.. dar de orice plantă?
offf, n-am dormit bine az noapte gândindu-mă la întrebări şi acum nu îmi mai vin confuz dar ştiu unde te găsesc!

RoBlondy cum am trecut peste sărbători... te rog să modifici în tabel la mine 25 de ani şi 69 de kg. am de fapt vreo 68.5 dar vreau să mă motivez să slăbesc mai mult prostit tinta deocamdată rămâne la 60 dar vreau să trec de pragul critic ce începe cu 6 jenat

o zi plăcută pe toate planurile!

sus

Denunta
IrinucaR

Copii
Andrei Ciprian, zis Ziggy: 15 ani
Paul Ravan, zis Pika: 12 ani, 8 luni

12.01.2010 8:06     citat 

Pentru ca mai este valabil cateva zile, repostez link-ul catre arhiva ca sa il vada si fetele care vin numai la acest subiect:
Cadou
sarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarut

intrebare Nu mai stiu daca ati raspuns.... Vreti sa facem un subiect distinct sub Arta culinara cu retete si modele de meniuri specifice Dietei de 90 de zile? confuz confuz

Uite asa de motivare:

Inainte ........................................................................................................................................................................ Dupa

Diferenta intre cele doua poze este este de 8 kg.

Anu' trecut pe mine m-au marcat pozele puse de SSimona sarut... de aceea vi le dau si eu pe acestea!

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 6 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 6 luni

12.01.2010 8:46     citat 

Irinuca, multumesc mult pentru raspunsurile promte zambet sarut
In poza de acum, zici ca esti liceana, nicidecum mamica a doi puiuti trag cu ochiul ..........pantofii cu toc si blugii cu talie inalta de avantajeaza zambet arati super si nici aripioarele nu se mai zaresc; bravo tie ! sarut
M-am uitat pe tabel si am vazut ca ai abia 27 de ani, stiam ca esti mai mica si am realizat ca am cu 7 ani mai mult surprins , incep sa imbatrinesc trist .............cind aud ce cifre de astea care incep cu 2 in fata ma apuca prostit prostit .............asta e ! viata merge inainte! si tocmai de aceea, pt ca o singura viata aveam, iar timpul trece f.f.f repede trebuie sa avem grija de noi ! sarut
Am retinut acum deci mixul de legume NUMAI in ziua de Amidonuri sau Legume cum ii zici tu, eu nu sunt inca atit de familiarizata cu dieta recunosc jenat , si am scris denumirea zilelor exact ca in carte foarte fericit .Am retinut recomandarea de a nu combina orezul cu legume gen mazare, porumb, sper sa gasesc si alte variante, desi poate o sa mai scap citeodata foarte fericit .
Imi pare rau ca ti s-a aplecat trist, se mai intimpla mai ales daca zici ca ai mincat cu pofta ochi peste cap .
p.s.: si pe mine m-au marcat acele poze de care zici tu trag cu ochiul
Ar fi ok sa deschidem un subiect distinct pt dieta noastra, daca si celelalte fete ar fi de acord, eu una nu am atitea idei ca si tine , am inceput sa ma inspir si din carte unde sunt multe meniuri dar trag cu ochiul si pe la voi si sincer m-ar ajuta un astfel de subiect si cred ca nu doar pe mine.
Pupici, multumim ca ramii alaturi de noi si iti tin pumnii la mentinere! E o perioada destul de grea si asta dar sunt convinsa ca vei reusi trag cu ochiul

sus

Denunta
nelus

12.01.2010 8:54     citat 

Ar fi interesant sa vedem si noi acele poze zambet

Irinuca , esti hot!

Da Angi....27 ani... long time ago...

Azi am fost sa imi fac analizele. Deci pt "new year, new you" e cel mai bun lucru pe ziua de azi zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: