· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna 2009 (6)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna 2009 (6)     
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 1 luna
Adelheid: 8 ani, 9 luni

15.01.2010 7:25   Bebelusi de iarna 2009 (6)  citat 

------------------------ sarut --------------------------- Ianuarie 2009 ----------------------------- sarut ---------------------------
02.01 - Teodora- pui de Elisa_teo
05.01 - Dayana-Ioana- pui de 75ella
08.01 - Timeea Maria- pui de Vioelena

10.01 - Sebastian- pui de Criscros
16.01 - Imam- pui de Rabiatiron
19.01 - Rares Petru- pui de Mamyluirares

24.01 - Bianca Ioana- pui de Nicols
24.01 - Paula Maria- pui de Micutza_25
28.01 - Raluca Maria- pui de Naty_1974

------------------------ sarut -------------------------- Februarie 2009----------------------------- sarut ---------------------------
08.02 - Maia Liana- pui de Mtl
08.02 - Dorothea Maria- pui de Dianabv
12.02 - Ioana Teodora- pui de Ruxu
13.02 - Hannelore- pui de Mirene
17.02 - Andreea- pui de Innuta_85
17.02 - Elisa- pui de Elidia_st

17.02 - Eduard-Andrei- pui de Alinutza_s
22.02 - Matei- pui de Ruxi_Mici

23.02 - Ana Maria- pui de Blackspell
25.02 - Timeea Alexandra- pui de Ambraa
26.02 - Maria-Denisa Ariana- pui de Ingeras-dolce

Vizitatori

03.03 - Lucas- pui de Diutza
19.05 - Carla Alexia- pui de Ourbaby

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!

De la inceput Capitolul 1,2,3.4,5.

sus

Denunta
mirene

Copii

16.01.2010 12:34     citat 

Mamici va dau disparute
e activitate de weekend, cu tatici pe acasa
Ar trebui sa avem mai mult timp liber
nu sa fim ocupate .

Nicols la Hanne ii plac clementinele
si cum nu au samburi , cand mergem la cumparaturi trebuie sa-i cumpar
iar pe drum nu sta cuminte daca nu-i dau sa manance.

Micutza si eu intr-o perioada nu i-am mai dat cereale
dar apoi daca nu-i placea mancarea
ii faceam repede niste cereale
si asa m-am obisnuit din nou cu ele.

sus

Denunta
alinutza_s

16.01.2010 2:33     citat 

Asa ar trebui ... teoretic, dar profitam de prezenta sotului sa face altele zambet

Sa ma laud ... ieri Edi a pacut un pas jumatate singur, l-a strigat tati si statea copacel, radea si nu-i venea sa de duca, dar a indraznit zambet iar azi dou pasi cool

sus

Denunta
nicols

16.01.2010 6:38     citat 

mirene, foarte frumos colajul sarut ...imi place ca e clar, luminos, iti da o stare de bine.....din pacate m-am trezit cam tarziu cu ideea....fiind perioada de sarbatoare pt micutii nostrii, cred ca mergea si ceva festiv...cu baloane, stelute, tortulete, etc....poate la urmatorul capitol...ca mai sunt sarbatoriti zambet
eu am profitat de prezenta lui tati acasa si am plecat sa-mi caut ceva de imbracat pt saptamana viitoare scot limba ....n-am mai hoinarit asa singura pe la magazine, cateva ore si fara stres....cam de 1 an si 2 luni prostit

alinutza, felicitari pt pasi! sarut
la noi e tare dificila perioada asta....nici nu merge numai de-a busilea...nici nu merge numai in picioare....ii trebuie cate de cat un punct de sprijin...cred ca e perioada cu cele mai multe busituri trist .....chiar ieri stateam pe canapea si vb la tel, ea in picioare facea ture de-a lungul canapelei si cand a vazut telecomanda s-a agitat si a cazut....s-a lovit la partea superioara a nasului, exact intre ochi. trist ...daca o tine asa (cu zgarietura in frunte, vanataie la nas) o sa trebuiasca machiaj pt pozele de la turta rad

LA MULTI ANI IMAM PUI DE RABIATIRON !!!!!!
sarut

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 1 luna

16.01.2010 7:52     citat 

hellooo, fetelor va multumesc pentru gindurile voastre bune, va pup dulce sarut
Alinutza sarut sarut sarut as intra mai des, dar sint atit de obosita, mi-e lene sa scriu, si da.... nu prea am chef de nimic trist FELICITARI Edi, pui scump si frumos, gata de acum v-a alerga dupa fete rad
Micutza sarut
Mirene, multumim pt noul capitol, fff frumos, apreciem munca ta. vroiam sa schimb poza la colaj, dar data viitoare trag cu ochiul eu astazi am tras o fuga la cumparaturi, pt prima data singura, relaxata, m-am plimbat, chiar mi-a facut placere, nu am iesit de 4 zile din casa trist
Nicols a mea nu prea se omoara dupa citrice. noi sintem in aceeasi situatie cu mersul, e foarte greu. pupam bubutza sa treaca

La multi ani Imam, pui de Rabiatiron!

sus

Denunta
elidia_st

Copii

16.01.2010 7:57     citat 

iata si pozele

de Craciun

de Revelion

sus

Denunta
elidia_st

Copii

16.01.2010 8:02     citat 

voi le dati sucuri? de care?

sus

Denunta
alinutza_s

16.01.2010 8:48     citat 

Elidia conteaza foarte mult ca ea este nascuta prematur si aici ma refer la evolutie, mers in 4 labe sau in picioare, stat in fundulet, etc. pe ea raporteaz-o la un copil mai micutz, cu o luna parca ... nu mai tin minte la cate saptamani ai nascut ... asha ca mami nu te stresa, pe de alta parte sunt copii mai activi si mai putin activi, nu toti evoluaza la fel, mai tarziu vei vedea ca fiecare face ce ii place mai tare .. unii danseaza, altii canta, altii vorbesc muuult (cum a fost si este Denissa mea scot limba ) ... calm mami sarut

sus

Denunta
mirene

Copii

17.01.2010 10:26     citat 

Elisa, Edi felicitari petru 11 luni
Mamici mai o luna, incepe numaratoarea inversa.

Pediatra mea zicea ca poate Hanne e mai linistita
si adevarul asta e , poate sa stea singura sa se joace
Nu-mi intoarce casa daca o las sa faca ce vrea.

Felicitari Edi pentru primii pasii
Ce rapid esti, pana la 1 an vei fi deja expert la mers singur .

Elidia multumim de poze
Imi face placere sa-ti admir frumusetea de printzesa.

Elidia , Nicols ma bucur ca a-ti putut sa va eliberati de griji si preocupari
Sper ca nu v-ati intors cu mana goala de la cumparaturi

Elidia eu ii dau suc, ii zdrobesc cateva clementine
si ii place e mai dulce decat portocalele.

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 11 ani, 1 luna
Andrada Bianca : 8 ani, 11 luni

17.01.2010 12:11     citat 

La multe lunite Elisa ,Andreea, Eduard
    La multi ani Imam !
      Edi felicitari pt.primii pasi sarut
        Nicols la fel si Time de cand merge singurica asi face o gramada de vanatai
          Elidia am admirat pozele cu printesa ta ,mi-e tare draga si nu trebuie sa mai spun e o scumpa sarut .Referitor la citrice nici Time pana nu de mult nu le papa acum de-o vreme a inceput sa le manance, in general clementinele .
            sarut Micutza,Mirene si restul mamicilor
              Diutza voi ce mai faceti ?din cate am reusit sa citesc din urma pe tine nu te-am vazut pe aici

sus

Denunta
              ambraa

Copii
              Timeea Alexandra: 11 ani, 1 luna
              Andrada Bianca : 8 ani, 11 luni

17.01.2010 12:49     citat 

Am o intrebare
                La fetite se taie motul si se rupe turta?
                  In tavite ce punem?

sus

Denunta
                  nicols

17.01.2010 6:47     citat 

elidia, bianca nu suporta sucul de citrice sau fructele intregi...a descoperit placerea de a papa mandarine in preajma craciunului...probabil o fi fost una super dulce scot limba
                  in cazul mersului nu-mi fac griji....in cazul nostru neuroloaga ne-a dat "termen" ca sa zic asa pana chiar la 1 an si 2 luni, deoarece avand probleme cu mana, e foarte clar ca a fost afectat si echilibrul si atunci se accepta o intarziere fara sa se puna vreo problema....
                  in alta ordine de idei, citeam in ''mama si copilul'' ca se dezvolta pe rand...daca au perioade in care incep sa vorbeasca mai mult, stagneaza cu mersul....daca merg mai usor, sunt mai greoi la vorbire...asa ca fiecare copil cu ritmul lui trag cu ochiul
                  timi, este o splendoare in pozele de la sarbatori, are niste ochi incredibili si niste falcute care se cer pupate sarut
                  la capitolul ''bauturi'' eu ii dau apa, ceai de copii, ceai de tei/musetel, ceai de fructe proaspete (lamai, portocale, mandarine), suc de portocale/mandarine, suc de la compot facut in casa zambet

mirene, super ca hanne e cumintica.....poate seamana cu unul din voi trag cu ochiul .....si contribuie foarte mult si mediul in care e crescut copilul zambet ...lucrul asta il vad si la bia, diferenta de comportament cand este cu mine sau cand avem musafiri, este multa lume, cand sunt eu nervoasa este si ea agitata si invers, cand sunt linistita, e si ea calma... zambet
                  nu m-am intors cu mana goala de la cumparaturi...am reusit si am luat hainutele pt turta scot limba

ambra, eu stiam ca la baieti se taie motul si la fete se rupe turta...mai nou am auzit ca trebuie taiat si la fete din par....probabil depinde de zona, obiceiuri, etc....
                  eu nu prea vreau sa-i taie din par...si oricum la cat e ea de cheala nici nu are ce rad
                  auzi, da ce la mirese cand le rupe turta, le taie si cocul? rad
                  la tava nu m-am gandit inca, dar o sa incerc sa fie obiecte pe care nu le-a mai vazut niciodata si eventual asemanatoare la dimensiune...incercam sa inlaturam subiectivismul scot limba

sus

Denunta
                  GEORGY26

Copii
                  EDUARD GABRIEL: 10 ani, 11 luni
                  am nascut deja!

17.01.2010 7:31     citat 

Elisa si Edi sa cresteti mari si sanatosi sarut sarut sarut sarut sarut sarut
                  Elisa esti ca o papusica in pozele astea ca in toate de altfel...te pupacesc scumpete mica sarut sarut sarut
                  Nicols tare faza cu miresele rad rad rad rad

sus

Denunta
                  micutza_25

Copii
                  Alina- Georgiana: 12 ani, 6 luni
                  Paula-Maria: 11 ani, 2 luni

17.01.2010 7:32     citat 

seara buna!
                  La multe lunite Elisa ,Andreea, Eduard sarut sarut sarut
                  eu n.am avut calculator in zilele astea.
                  de fapt am avut, dar nu cu programe socat
                  Elisa sarut sarut sarut
                  nush ce.i cu motul...noi i l.am taiat si Alinutei, am rupt si turta...eu habar n.am de chestiile astea...ca de unde.s eu nu se practica asa ceva...
                  sotul si nasii sunt din oltenia...si acolo se practica asta,,,,
                  nasa mi.a zis ce sa fac, iar eu am executat trag cu ochiul

eu nu.i dau suc...poate.s prea comoda jenat ca nu.mi vine toata ziua sa spal la storcator,,,,asa ca,i dau fructele asa cum sunt trag cu ochiul

lichide nu bea decat apa...ceai deloc...nici nush ce ceai i,as putea da... si mai tb si facut...asa ca ... prostit apa e in sticla foarte fericit

ambra si restul mamicilor sarut sarut sarut

sus

Denunta
                  mirene

Copii

17.01.2010 8:33     citat 

Micutza din comoditate nici eu nu i-am mai facut ceai lui Hanne
                  Sucul , am noroc ca am un aparat simplu pt citrice , in care pui citricele taiate in doua si le invarti cu mana
                  dureaza 2 minute facutul si nu am de spalat decat 2 piese destul de mici.
                  http://www.it-shirt.ro/produse/140-elec...r2737.html
                  ceva de genul dar mai simplu

Ambraa
                  , te dadusem disparuta
                  ma bucur ca esti pe aici, Ce mai faceti ?
                  Noi cred ca nu vom taia nici mot nici turta
                  Tineretul patriei e mai paralel la astfel de lucruri ( ma refer la mine si la sot )
                  Iar de pus lucruri pe tavita ca sa aleaga
                  Si peste asta vom sari, sa hotarasca cand va fi mare, ne vom lasa surprinsi
                  Nu trebuie sa stim de pe acum ce ne asteapta.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
                  Data este GMT + 2 Ore
                  subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
                  mergi la: