· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si pici de toamna - iarna 2008 (69)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici si pici de toamna - iarna 2008 (69)     
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 11 luni

19.01.2010 3:30     citat 

Nu am citit din urma...profit sa scriu ceva ca doarme.
Fetelor, Dudu al meu e fascinat de baie.(de incapere dar si de spalatul ca atare).E nenorocire maxima daca vede ca intra cineva si nu-i si el prezent.Asta apropo de purtari mai mult sau mai putin corecte si elegante al puilor nostri.Astazi l-am scapat ( de fapt il las sa-si potoleasca curiozitatea) si mai ales gandesc ca avans acces nelimitat si neconstrans poate-i trece dragul, cum spuneam, a intrat in baie.Il fascineaza totul de la rola de hartie igienica, raftul cu cosmeticale, peria de wc exclamatie , recipientele cu sampon, tot, tot, tot.S i intru cu el si il las sa studieze, sa exploreze (a desfasurat kilometri de hartie igienica...), iar la final il ridic la chiuveta, sta cu palmuta intinsa sa-i torn sapun si apoi se spala.Spalatul si balacitul sunt placerea suprema.si stam asa minute in sir cu mainile sub jet si stropim si ciripim pana i se fac degetele crete...Si partea frumoasa acum vine: cand incerc sa-l iau se apuca cu mainile amadoua de robinet si tipa si tipa...e jale.Ii explic ca revenim cand mai e cazul, ca nu putem sta asa...nimic nu-i e pe plac.Il scot afara din baie si se aseaza si bate cu palmele in usa si tipa. Ma doboara astfel de comportamente. LA fel striga cat il tine gura cane il scoatem din cada. A invatat ca atunci cand nu-i convine ceva tre' sa tipe.Nu am raspuns provocarilor lui tocmai in ideea de a intelege ca tipatul/ plansul nu rezolva problemele. Este evident cand chiar are nevoie de ceva sau il doare sau e nemultumit justificat si celeleate cazuri cand sunt doar mofturele.Uneori sunt suparata si ma gandesc ca fiul meu nu poate face asa cum condamnam pe altii. trist
DAr...em rabdare, lupt cu toata vointa si puterea sa-i explic, sa-i demonstrez, sa-i exemplific si mai ales sa-i fim noi modele corecte. trag cu ochiul

sus

Denunta
miky_0707

Copii
andra stefania: 12 ani, 10 luni

19.01.2010 3:30     citat 

mimilyca acelasi program il am si eu cu andrutza mea
ma gandesc ca pana cand o sa se trezeasca noaptea asa? si ea mai si bea ceiut iar la 4 sau 5 lapte ca altfel nu ne intelegem trist trist

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 16 ani, 5 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 10 luni

19.01.2010 3:36     citat 

Liana problema cu baia o avem si noi,de luni de zile e fascinat de ea si tot nu se satura....cum vede pe cineva ca vrea sa mearga la baie hop si el si daca nu-l las sa intre bate in usa si urla cat il tin plamanii ochi peste cap

Gata ma duc sa ma razboiesc cu nametii.......adica sa dau zapada de pe masina si sa-mi iau puiul de la gradi

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 11 luni

19.01.2010 3:47     citat 

Aha, deci mai sunt si altii care bat cu pumnii in usi, care bat din picior si tipa.... surprins Nu ma incalzeste dar ma mai linisteste ca nu-i de gravitate maxima... jenat

sus

Denunta
Drutza

Copii
Luluk: 12 ani, 9 luni

19.01.2010 3:51     citat 

rad rad Si la noi e crima cu baia rad rad sa nu va spun ce face cu hainele din cos si joaca maxima e cu cele ude din lighean dupa ce le scot din masina. E atat de harnica, k mi le intinde si spala pe jos, tot cu ele, evident rad rad rad

Ralu, cum e cu puiul pana la urma, e broscuta sau catelus confuz Ce privire are prostit
Vreau sa te intreb, dimi ai zis k ati fost cu sania la gradi. Si cu Rares?

Clau, chiar k dispar toate relele cand apari tu sarut sarut

Crisa, imi pare tare rau, condoleante trist
Fetelor, gata cu vestile rele trist trist trist

Cine schimba capitolul? Dak aveti timp avem si noi 7 dintoci foarte fericit

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 16 ani, 5 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 10 luni

19.01.2010 3:58     citat 

Drutza atat ieri cat si azi l-am rugat pe tatal meu sa stea dimineata cu Rares ca sa pot merge la gradi cu Robert......maine e mama de serviciu sa stea cu Rares ca dupa cel duc pe Robert la gradi eu fug la aerobic.

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 24 ani, 4 luni
Christian: 12 ani, 9 luni

19.01.2010 4:09     citat 

va invit aici

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: