· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante "zapacite"- 95
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante "zapacite"- 95     
gogolea

13.01.2010 8:32   Povesti cu mame si aspirante "zapacite"- 95  citat 

capitolul anterior: http://www.parinti.com/modules.php?name...&start=135

buna dimineata si aici sarut

si-o cafeluta, ca iva e ocupata azi trag cu ochiul
ii doresc succes si spor sarut

mi-a spus iva sa va transmit sanatate din partea ei, voua si puiutilor sarut

DK, mai ai vest ide la pui? e bine?

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

13.01.2010 9:44     citat 

ha, nu vedeam cafelutza..a.cu ms-a incarcat zambet
Neatza!!!!!
Gogo, macar la tine se intampla invers, in sens bun scot limba

Ma apuc si eu de treaba, am intarziat o ora, am vrut sa platesc tel si sa iau cadou nu am reusit nimic...azi fii-mea doarme la gradi prostit

sus

Denunta
gogolea

13.01.2010 3:32     citat 

pe unde umblati zapacitelor? numai eu si ana suntem azi prezente?
acum m-am intors si eu din plimbari- au reduceri de 50% la magazinul Z. n-am gasit mare lucru pt Ariana dar i-am luat cate ceva, de 30 lei- o helanca, un body si doua perechi de sosete. trag cu ochiul

ana, gandeste si tu pe invers, poate se intampla ce doresti trag cu ochiul

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 7 luni
Christian: 11 ani, 11 luni

14.01.2010 12:51     citat 

He-he.....
eu am "dat tarcoale" forumului de vreo 2 ori dar nu apucam sa citesc prea mult, asa ca ......am renuntat . Dimineatza am avut parintii si fratii la mine , am facut si placinta cu dovleac ( trebuia sa profit de "maini libere" , da ? ) iar dupa ce a venit Em de la scoala am fugit in piata trag cu ochiul am cumparat ficat de pasare si.....broccoli foarte fericit Am luat congelate.....2 pungi - 1 simpla si una in combinatie cu morcov si conopida .....
Asa ca maine ( adica astazi ) prestez trag cu ochiul multumesc pentru retete sarut sarut sarut sarut

Gogo, bravo la tine ....vreau si eu reduceri plang sau sunt foarte trist ....eu am fost sambata cu Em....si-a cheltuit din banii adunati de sarbatori .... a luat o camasa alba - 60 lei , curea - 20 lei , blugi 70 lei , adidasi -60 lei

Iva, multumim.....si voi sa fiti sanatoase.

Va pup pe toate sarut

sus

Denunta
Krystyne

14.01.2010 5:08     citat 

buna dimineatza fetele...
azi dau eu cafelutza....ca apoi fug la somn...
pup

sus

Denunta
iva

14.01.2010 7:55     citat 

Buna dimineata

Hai sa incalzesc atmosfera putin...Krys multumim de cafeluta sarut sarut sarut sarut

Fetelor dragi...eu nu mai am timp sa va citesc, sunt foarte ocupata si la serviciu si acasa, asa ca ma iertati...acum sunt necajiita ca am ramas descoperiti si cu gradi...persoana care ne-a promis nu mai raspunde la tel si acum iar trebuie sa ma apuc sa caut alta gradi plang sau sunt foarte trist ...sunt putin suparata...asta e. Eu va pup pe toate si va urez o zi superba sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

14.01.2010 9:00     citat 

neatza fetelor!

krys pup pt cafeluta.. sarut ai facut noapte alba? trag cu ochiul

iva, cam nasol momentul cu gradi. nu-l poti trimite acolo pe sotul tau? ma gandesc ca fiind barbat poate reuseste altfel sa rezolve treaba. eu pe sotul meu il trimit de regula daca problema ce trebuie rezolvata depinde de-o femeie trag cu ochiul

tei, sa ne faci si-o poza, sa vedem cum iese reteta trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii

14.01.2010 9:46     citat 

tei, spor la gatit
Iva, si eu zic ca e o idee buna sa incerci cu sotul...poate rezolva el ceva...
Eu nu m-am trezit inca, abia acum am ajuns la serviciu, azi -noapte maia tusea prin somn de cateva ori si eram stresata ca vomita in pat...asa ca am trezit-o...are mucii aia in gat si o deranjeaza groaznic...Pana la urma fiind singure am convins-o sa doarma la mine in pat, prima oara in 4 ani...Nu m-am odihnit cine stie ce, ea a dormit la margine si eram cam stresata sa nu o deranjez...asa ma enerveaza ca mi-a expirat adrenalina aia si nu mai am de unde sa fac rost de reteta, ca ca rezolvam in 2 zile cu niste aerosoli trist. Cu altceva nu stiu cu ce sa-i ac, doar ser fiziologic nu cred ca are efect confuz
Ma duc sa beau o cafea ca nu mai pot de somn.

sus

Denunta
gogolea

14.01.2010 9:50     citat 

ana, fa-i cum i-a prescris pediatra mea, nepotului meu, ti-am mai scris eu reteta:
in 5ml ser fiziologic pui 0.5ml suc lamaie si 0.5ml suc de gutuie; in aparat pui 3ml de solutie.
incearca si-asa ca n-are ce sa fie rau. lui i-a trecut tusea.
si mai fa-i ceai de cimbrisor, ceai de soc, cum zicea zuza.

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 9 luni
D-P: 7 ani, 10 luni

14.01.2010 12:21     citat 

neata, zapacitele! V-am citit, dar n-am mai scris, nu stiu, n-am avut starea necesara.
iva, te pupacesc tare pe tine ca te-am omis la ultima pupatura..si am mai uitat atunci pe cineva...nu mai stiu acum pe cine trist Succes cu gradinita!
ana, sanatate Maiei.
tei, broccoli...hm, nu cred ca ma convingi sa imi cumpar, dar pune totusi reteta rad
lucy, cum mai e scumpica ta? Analizele cum au iesit?
si eu ma gandesc sa ii fac o analiza pt viermisori, ca intr-o zi se tot scarpina la fundulet. Cand i-am facut anul trecut i-au iesit "urme usoare de giardia" si pediatra mi-a recomandat helmiflores.
gogo, mi-a placut asa mult chestia aia spusa de prietenul tau indian ca am avut-o la status pe mess vreo cateva zile bune. zambet
Va doresc sanatate tuturor si liniste sufleteasca!

sus

Denunta
tei

Copii

14.01.2010 2:16     citat 

surprins

fug sa fac o poza ....ca a mai ramas putin rad

sus

Denunta
ana_348

Copii

14.01.2010 2:28     citat 

mersi gogo, nu mai gaseam si nici nu mai stiam cine mi-a scris sa intreb jenat Probl e ca maia e f f fitzoasa cu mancarea &co, si daca simte o aroma ciudata nush daca vrea...o sa pun doar lamaie...dar juma de ml e f putin, sa vad caum masor prostit Gutuie chiar nush de udne sa iau si nici cum sa scot sucu din ea.

Monica, multumim sarut

sus

Denunta
tei

Copii

14.01.2010 2:30     citat 

Se incarca pozele, deci.....buna dimineatza....la pranz foarte fericit
Multumim pt cafea, Kriss....dar tu ai lucrat tura de noapte ?! La ora 7 tu merg la nani?! Nu mai inteleg nimic....hmmmmm
Iva....te pupam , sa stii....sper sa rezolvati repede problemele si sa afeti final fericit. Multumim pt caldura ce ne-ai transmis-o sarut
Ana, sanatate puiului..... sarut sarut sarut te pupam si pe tine, sa prinzi putina putere, esti o mami puternica

sus

Denunta
tei

Copii

14.01.2010 2:46     citat 

Monica ( te-am lasat ultima trag cu ochiul cu pozele) e prima data cand gatesc broccoli....am scris pe tema asta la sfarsitul cap trecut....mi-au dat idei fetele trag cu ochiul

Deci.....am oparit ficateii de pasare, am clatit bine cu apa rece si apoi i-am pus la fiert in apa cu putina sare. Cand au fiert destul,am pus putin ulei de masline , am luat capacul si am lasat sa mai fiarba asa, fara capac , pana a scazut apa aproape de tot.
In alta cratita am inabusit punga cu conopida , broccoli si morcov . Am adaugat putina sare si atat.
Separat am facut mujdei de usturoi , asta ca sa fiu sigura ca va manca Steff ( daca are usturoi - e bun!) trag cu ochiul ....am pisat ficat de pasare, am amestecat cu usturoi si apoi cate putin adaugam si conopida si broccoli. A mancat bine..... si a ajuns sa manance singur bucata de conopida si de broccoli. trag cu ochiul

sus

Denunta
gogolea

14.01.2010 3:15     citat 

tei, eu credeam ca faci pt tine, nu pt Stef rad papa asa de mic usturoi !? bravo zambet

ana, gutuie gasesti in piata. am luat si eu ieri de-am facut compot pt ariana.
razi gutuia si-apoi intr-un tifon storci gutuia rasa, si ies 0.5ml sigur. poti masura in dozele de la medicamentele pt copii- nurofen de exemplu, n-are dozator?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: