· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > La cafenea! (cap.31)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor La cafenea! (cap.31)     
pupy

Copii
Anna: 14 ani, 8 luni
am nascut deja!

16.12.2009 5:49   La cafenea! (cap.31)  citat 

Zuzalina 02.ianuarie.1976

Eleonida 28.februarie.1981

Mihamatei 02.mai.1979

Margot 04.mai.1978

Connie_drg 12.mai.1975

kikilinis 25.mai.1976

Angicut 29.mai.1975

Babyboy 19.iunie.1971

Junioru 22 iulie 1979

Monica77 07.iulie.1977

polin 15.iulie.1982

Rela 19.iulie.1978

ilinka - 28 august.1976

Rdoly 30.august.1984

Pupy 10.septembrie.1978

gypsy 12.septembrie.1980

Danielle13 13.septembrie.1977

Nelus 12.decembrie.1978

capitolul anterior sageata http://www.parinti.com/modules.php?name...38#1025338

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 7 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani

16.12.2009 9:18     citat 

Salutare!
Rela am intrat special in seara asta sa vad vestile de la tine si ma bucur enorm ca ai venit cu vesti bune. sarut sarut sarut sarut
Pupy foarte frumoasa casuta care ati facut-o si felicitari pt vanzarea apartamentului sarut sarut sarut
Pufosel esti frumos foc sarut sarut

Felicitari fetelor care au castigat concursul de la Nemira sarut sarut sarut
Sanatate multa puiutilor bolnaviori.

Despre noi ce sa va spun .....ne-am bucurat tare mult de prima zapada si ieri am iesit afara cu saniuta iar Rares a fost atat de incantat incat cu greu l-am bagat in casa.L-am avut pe Robert bolnavior si cum l-am pus pe picioare s-a imbolnavit Rares,azi dimineata avea febra 39 dar multumesc lui D-zeu ca in cursul zilei am tinut-o in frau cu antitermice.
Am reusit sa fac toate cumparaturile pt Craciun si pt saptamana viitoare mai am de luat bradutul,sa fac curatenie si mancare.Lui Robert i-am luat exact ce si-a dorit si anume laboratorul g-force,castelul piratilor si set cu 10 masinutze hot wheels iar lui Rares i-am cumparat masinuta-balansoar (din aceea 4 in 1).
Gata fug ca ma cheama nazdravanul
Va pup

sus

Denunta
junioru

Copii
bogdan alexandru - 10 ani
daria andreea - 3 ani si 5 luni

17.12.2009 7:41     citat 

Buna dimineata` zambet

Pupy multumim pt noul capitol si pt cafea ,mi-a placut taremult casuta facuta d voi doua f interesanta se vedea cat d fericia era Anna sarut

Eleonida am vazut un pufodel tare dulce alaturi de mamica lui sarut

Rela ma bucur ca esti bine multa sanatate te si familiei nazdravanul ce mai face? sarut

Gipsy multa sanatate bine ca a fost numai atat se pare ca Robert a fost cuminte de va primi atatea jucarii sarut

Kiki am vazut un bradut f frumos impodobit ce mai face Tedi?

Moni frumoase pozele de la serbarea lui Vladut felicitari pt voinic sarut

Angi sarut sarut asteptam poze de la serbarea fetelor

Connie sarut sarut

la noi ninge linistit a incetat vantul teroristii mei inca dorm de asta am eu timp de forumeala rad ma duc sa-mi mai fac o cafea si mi continui studiile mai departe va doresc o zi buna fara nervi in trafic rad sarut sarut sarut

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 6 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 6 luni

17.12.2009 8:51     citat 

Buna dimineataaaa! zambet
Ieri am avut o serbare superba! sarut
Toti copii au cintat si si-au spus rolurile f. frumos, deh' doar suntem grupa pregatitoare cool , Diana chiar m-a impresionat cind a cintat impreuna cu alte fetite ca solista, era si muzica pe fundal si se tot uita spre noi rizand, chiar m-a emotionat jenat jenat .
Mosul a fost tare tare reusit, in persoana unuia din "Trazniti in Nato" si anume "Gogoasa", care de fiecare data cind chema un copil la el, in lua in brate, si il intreba cu cine a venit , si purta un scurt dialog cu parintele respectiv, dupa care ne lasa sa facem poze, chipurile cica stai ca parintii "vor sa va faca vedete, hai sa zimbim" foarte fericit .
Am facut multe poze, dar fiind inauntru unele culori au iesit putin ciudate, dar ce mai conteza zambet , le-am descarcat dar nu am anut timp sa le incarc in picasa.
Ilinca, a fost cumintica la serbare, s-a mai foit ea ca de, asa e Ilinca prostit prostit , ca vrea apa, ca vrea rime rad (bomboane din alea de la frutella in forme de rime, ursuleti, etc); m-am bucurat ca s-a dus si ea la Mos, desi initial a zis a ea nu vrea, sa ma duc io sa-i iau cadoul scot limba , dar i-am aratat cu uite toti copilasii cu frati/surori se duc impreuna cu ei..........pina la urma s-a dus si ea foarte fericit
Va pun doar citeva ca sa ne puteti admira trag cu ochiul
Va pup mult si promit sa revin cu toate, cel mai probabil in wk, ca sa am timp sa le pun si pe cele de azi de la serbare Ilincai, unde am mari emotiiiii jenat

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

17.12.2009 10:09     citat 

mai, ce alba ca zapada frumoasa... doamne, angi, ce copile minunate ai. cand o vad pe dia asa zambareata, ma umple de lacrimi. felicitari pt serbare, asteptam si celelalte poze.

gypsy, sanatate multa broscutei.

tedi tuseste, s-a infundat, mi-a varsat pe tot ce a putut in camera lui, nu mai am cearsafuri, fete de perna, paturi si pilote curate. am bagat cate 3 masini de rufe pe noapte la spalat. de oboseala nu mai zic nimic...

sanatate tuturor!

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 7 luni
am nascut deja!

17.12.2009 2:26     citat 

buna fetelor!
noi am avut curentul oprit din cauza vremii, si internetul pana azi ochi peste cap

ce vesela esti vali tine-o tot asa, abia asteptam sa ne mai povestesti ce ati mai facut cu casa sarut
monica pai cum sa ne distram in casa, rascolim peste tot... ca sa am ce face a doua zi, mai iesim pe afara, mai ales de cand a dat zapada, si ma rog de ea sa intram in casa...., oare oi mai gasi vreo saniuta pe undeva?
angi superba diana, asteptam poze si de la ilinca, distractie faina sarut
kiki offf, bietul tedy trist si biata de tine sarut sarut sarut multa sanatate va dorim, parca se simtea mai bine sau am inteles eu gresit?
junioru sarut sarut si de la mine
mirela cum e tatal tau? ce face vlad?
pupici pt toata gasca sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

17.12.2009 3:42     citat 

tedi a fost bine pana acum 2 zile. acum tuseste f rau, sec, iar noaptea se infunda (de asta varsa).
mai avem doar 1 zi de gradi, maine, dupa care va sta cu tatal meu de luni. sa vezi iubire mare pe ei. zambet foarte fericit oricum, avand in vedere ca de la 1 sept pana acum n-a avut decat 1 saptamana (4 zile) lipsa pe motiv de boala, e suuuuuper. sunt f incantata. sa vedem la anul ce va fi...

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

17.12.2009 4:00     citat 

Buna,fetele!
Angi,ai doua fete frumoase foc sarut sarut sa va traiasca sa fie santoase foarte fericit sarut foarte frumos ai sta Dianei costumata asa trag cu ochiul ....alba ca zapada este preferata Annei trag cu ochiul
Kiki,imi pare rau ca Tedy trist sanatate multa sa se faca bine cit mai curind sarut
Junioru sarut spor la invatat trag cu ochiul sarut
gypsy sarut sanatate multa pentru copilasi sarut si noi am stat toata ziua pe afara..chiar ma asteptam sa o aud pe mindra tusind .....doamne fereste....
Fetele,maine este o zi mare foarte fericit maine semnam contract de vinzare cumparare pentru casa...trebuia astazi......dar nu au fost gata actele ochi peste cap ......dar maine la ora 10:00 avem intalnire cu notarul foarte fericit
Eu sunt tare "suparici"....am fost astazi sa o iau pe Anna de la gradi si sa le spun ca dupa vacanta o retrag pe Anna de la gradinita trist .....ele stiau de treaba asta de saptamana trecuta insa nu stiau cind se va intimpla asta....si au fost atit de triste...una chiar a plins..si o tinea pe Anna in brate si ai spunea sa fie fetita cuminte si ascultatoare si sa ramana asa sa nu se schimbe sa ramana asa prietenoasa .....
Va dati seama ca ma apucat si pe mine plinsul......
Maine este ultima zi de gradinita aici ...pentru ca de luni se intra in vacanta.... plang sau sunt foarte trist trist plang sau sunt foarte trist
PS. vroiam sa spun ca eu nu am dus niciodata cadouri la gradinita pentru doamnele educatoare....deci imi place sa cred ca sentimentele lor pentru Anna sunt sincere......
Hai ca iar ma apuca plinsul..... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Sa ma vedeti maine jenat trist

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
13 ani, 1 luna
: 7 ani, 2 luni

17.12.2009 4:01     citat 

vali frumoasa si gatita de sarbatoare e cafeneaua, multumim mami sarut
angie frumoase pozici, ca de obicei o familie frumoasa, bravo voua, ilincuta e tare frumoasa imi aduce aminte mereu de fetita prietenei mele si o admir cu drag mereu cand pui poze cu ea sarut
raluca deja a venit mosu la voi, pupam albastreii frumoasi sarut
junioru...fara nervi in trafic rad mi-ai placut la faza asta trag cu ochiul
hai ca va dau si eu un bulgare de zapada ca vrea pufosul sa scape de ea ca-i ece rad

va pup pe toate, sarut

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 9 luni
D-P: 7 ani, 10 luni

17.12.2009 5:15     citat 

vali, de ce nu o mai duci la gradi? sau o duci la alta?
angi, sarut sarut sarut sarut sarut sarut
kiki, sanatate lui tedi.

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

17.12.2009 5:26     citat 

Ne mutam in alt oras... trist foarte fericit trist ......
O sa fie totul bine...dupa ce ne mutam si ne asezam la casa noastra......dupa ce va merge la noua gradinita......totul va fi bine....sper trag cu ochiul

sus

Denunta
monica77

Copii

17.12.2009 5:28     citat 

vali, se zice "ne mutam in alt oras, uraaaaa!!!" zambet zambet zambet zambet zambet

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

17.12.2009 5:31     citat 

sarut Da foarte fericit Uraaaaaaaa!!!!!
Nu ma intelege gresit...sunt foarte fericita...doar ca imi pare tare rau ca tre sa o iau pe Anna de la gradinita asta.... trist ...dar cine stie..poate si noua gradi va fi la fel de buna nu? trag cu ochiul

sus

Denunta
monica77

Copii

17.12.2009 5:35     citat 

te inteleg, vali, uite, noi nu suntem foarte multumiti de unele chestii de la gradinita lui Vlad, daca ar fi dupa noi am cauta alta si maine, dar ne gandim la el ca are prieteni si prietene acolo, si s-a atasat si de educatoare si de tot personalul. ochi peste cap

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 6 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 6 luni

18.12.2009 9:25     citat 

Buna dimineata la toata lumea ! zambet
Kiki, sanatate multa lui Tedi ! sper sa ajungeti astazi la serbare si sa fie frumos ! sarut sarut ...............si eu sunt multumita de cum au evoluat lucrurile la gradi cu ILinca, in ceea ce priveste sanatatea, adica cred ca mi-a lipsit doar de doua ori pe caz de boala; ma asteptam la mai rau, stiind evolutia Dianei din iarna primului an foarte fericit , cu viroze peste viroze, febra mare, rosu in git si altele, sper sa nu ma bucur degeaba ochi peste cap si sa-mi faca surprize din ian ......
Vali, capul sus , gindeste-te ca va fi mai bine pt voi toti sa va mutati la casuta voastra ! sarut ..........stiu ca e greu, nu ma intreba cu ce stare ma gindesc la serbarea din vara eu, cind Diana va pleca la scoala jenat jenat ......a fost doar o paranteza....Anna, e un copil bun si daca zici ca e sociabila nu va avea prb, copii se adapteaza f repede, mai ales ca e de citeva luni acolo, nu de ani de zile....o sa fie bine, ai sa vezi ! pupici sarut sarut
Acum sa va povestesc de serbarea de ieri, unde a fost dragut, copii au fost tare haiosi , majoritatea au vorbit incet, unii plingeau pe scaunele, altii plingeau la parinti in brate; noi, nu am avut prb de genul asta, Ilinca a stat frumos pe scaunel , si-a spus rolul, a avut parte de o surpriza, cind i-a venit rindul, dna. educatoare i-a dat un cosulet , plin cu hirtie mica , cred ca strinsa de la gaurirea foilor cu perforatorul, pe care ea trebuia sa o imprastie pe jos, nu va spun ce entuziasmata a fost , isi spunea rolul si cu ochisorii statea numai in jos , fascinata de hirtiutele care cadeau rad rad , apoi s-a dus la loc pe scaunel cu cos cu tot, si nu lasa pe nimeni ssa puna mina pe cos ca decit ea e "Iarna" prostit
La un moment dat, in timpul unui cintacel, dupa cum veti putea admira in poze, s-a gindit Ilinca sa faca o reprezentatie de cancan, si am murit de ris, cum isi ridica ea fustita si dadea din picior rad rad , m-am enervat ca nu am putut filma, nu stiu de ce nu am reusit sa deschid camera, dar tot e bine ca i-am facut poze ; la alt cintacel, m-am amuzat teribil ca pusesera un negativ iar copii trebuiau sa cinte peste el, dar cum ei erau multi si se luau unii dupa altii, cintau destul de lent, iar negativul mergea inainte, e Ilinca incerca totusi sa cinte odata cu negativul (a fost printre primele cintacele , unde am reusit sa o filmez) si era atit de amuzanta, cum incerca sa-si miste gurita exact cu negativul, ziceai ca mesteca guma sau rumega (urit cuvint, dar nu gasesc altul in clipa asta care sa exprime ce vreau sa zic) rad rad ........am murit de ris, cred ca se vede si pe film, am incercat sa ma abtin dar cred ca tot am zgiltiit putin camera scot limba .
Mosul, a cam lasat de dorit, dar pt ei, pt grupa mica a mers trag cu ochiul , in schimb Diana a observat ca barba aia nu era a lui Mos Craciun cool .
Ce sa va mai zic, ca si asa v-am facut capul mare, ca de fiecare data foarte fericit , va pun citeva poze si cind le incarc pe toate va dau si linkul.
Pupici si sanatate multa la puiutii bolnaviori! sarut

aici la cancan foarte fericit

aici cu Mosu

aici cu educatoarea ei preferata, Fabiana zambet

aici cred ca e singura poza cu mami trist , nu prea aveam loc de poze acolo, era aglomeratie cu atitia parinti in jur

scuze ca iar m-am intins atita scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: