· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (189)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (189)     
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

22.01.2010 11:18     citat 

Buna fetelor!
La multi ani sarbatoritilor! sarut sarut sarut
Eu azi n-am dus-o pe Bia la gradi caci era mai mult deranjul. Mihai m-a foit ieri de m-a disperat. Unde sunt doamne zilele/saptamanile cand papa si dormea... plang sau sunt foarte trist Si macar daca as fi stiut ce vrea...Cred ca era totusi obosit si nu stia cum sa adorma dar nimic din ce faceam nu-l multumea...Sau l-o fi agitat cacaoa din laptic pe care am consumat-o sau bucatelele de ciocolata mancate caci de vreo cateva zile ma terorizeaza daca nu ziua, atunci noaptea sau invers. Asta cateva ore pana reuseste sa adoarma caci dupa aceea am si eu pace mai multe ore.
Azi am in plan curatenie. De parca n-ar fi asta in plan zilnic... trist Dar se pare ca nu reusesc niciodata sai dau de capat mai ales acum cand Mihai isi propune sa ma fataie mai mult. trist

Symonik, arata demential prajitura si bomboanele!
Sa ne dai reteta...
Eu am in plan in we sa fac salam de biscuiti. Cand a fost mama dupa ce am nascut ne-a facut. Unul baban si inca jumate ne-a lasat noua restul a luat la frate-miu sa ne serveasca de Craciun. Cum noi deja rasesem totul ne-a mai cedat unul de craciun dar se pare ca tot nu mi-am facut plinul! scot limba rad

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 1 luna

22.01.2010 11:26     citat 

Neata
La multe lunitze Larisa, Teo si Matei!
Pasunica noi suntem la cabinetu nr 2 , la parter , este o tipa inaltuta ,slabuta, cu paru putin mai lung de umeri ,iar asistenta se numeste Gabi, mititica de statura si brunetica cu paru scurt , eu stau pe Lamotesti de la intersectia Luica cu Brancoveanu daca sti cumva biserica aceea alba renovata de curand pe urmatoare strada stau eu
Symo prajitura arata bestial, am mancat ceva in genu asta la cineva sau poate chiar parjitura dasta nu am intrebat cum se numeste si este super super buna
Urschuletz bravo, pupici lui Meli frumusica sarut
Alexxya o pui pe Dia sa dea zapada rad intrebare

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 11 luni
Radu Stefan: 7 ani, 8 luni

22.01.2010 11:34     citat 

Gata am scapat. A durat cam 5 min tot. Pe noi ne-a dat afara. Mi-a placut tare mult de el ca stie sa se poarte cu copiii. Facea ca pasarelele sa-i atraga atentia sa il si controleze putin inainte.
A fost putin mai complicat ca avea pliuri pe canal si a fost mai greu sa treaca de ele. Daca intr-o saptamana este totul ok si nu se infunda la loc am scapat, daca da atunci trebuie sa repetam procedura. A durat cam 5 minute toata chestia, pe noi ne-a dat afara ca a zis ca nu vrea sa mai aibe grija de inca doi pe langa rad
Multumim de incurajari si de recomandare mai ales si va pupacim.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

22.01.2010 11:39     citat 

Roxy ma bucur ca ati scapat. Sa dea domnul sa nu fie cazul sa reveniti! sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

22.01.2010 11:39     citat 

mai ce prajii buna, vrem si noi reteta

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 10 ani, 9 luni

22.01.2010 11:40     citat 

roxy ce ma bucur ca ati trecut cu bine peste asta. pupici lui Vladut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 10 luni

22.01.2010 11:46     citat 

Mama cum arata praji prostit

Roxy, ce bine ca ati scapat asa usor! sarut I-a facut anestezie?Sa dea D sa nu mai fie nevoie

Binecutz trist Sa treaca mai repede zilele astea de agitatie sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 9 luni

22.01.2010 12:02     citat 

Buna fete
Multumim de cafelutza Urschuletz sarut

La multe lunitze Matei, sa cresti mare si sa ii bucuri pe parinti sarut sarut sarut .
Multumim mami Symonik de tratatie, pare fff gustoasa prajiturica, Rafaelo e superrrr trag cu ochiul

Roxy ma bucur mult ca ati trecut usor si bine, Doamne ajuta sa nu mai fie nevoie de alta interventie sarut

Lorellayy sarut , imi place mult avatarul sarut

Biencut si noi suntem agitati si plangaciosi de ceva timp trist , asta e, trecem noi si peste astea.Pupici lui Mihai sa se linisteasca sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

22.01.2010 12:40     citat 

ia pus in ochisor niste picaturi de anestezic si apoi ne-a dat afara, cred ca asta a fost toata anestezia. Va pupacesc si multumim mult din nou de incurajari, chiar aveam nevoie. Azi parca sunt si eu mai bine psihic.

sus

Denunta
corybalan

Copii
PAULA SILVIANA: 15 ani, 6 luni
CARINA MARIA: 10 ani, 9 luni

22.01.2010 12:41     citat 

URSCHU vreau sa-ti spun ca eu ii dau Carinei si cartof(jumatate pasat cu un morcov , )ii place la nebunie , ii mai fac si supa de pui( de casa) cu galuste (din alea fara oua) , ieri am primit de la cineva paste fara ou , azi i-am fiert si i le-am pus in supa de rosii , a mancat de s-a spart rad , pept de pui il dau prin presa de usturoi si-l amestec cu pireul de legume .
Carina nu mananca dovlecel il scuipa daca simte gustul.
Azi dimineata manca Paula cremvursti de pui , s-a uitat fix la ea in gura si mesteca in sec , asa ca i-am facut cu presa de usturoi si ei un pic.....delicios pentru ea.

A avut si Carina o perioada cand nu-i trebuia laptele , stii ce am facut? am cumparat din supermarket indulcitor lichid si i-am pus 2 picaturi in 130ml lapte , am tinut-o asa o zi , a doua zi i-am pus 1 pic , si apoi nimic si sa stii ca a inceput sa-l bea iarasi.

Nu stiu daca procedez corect , altii poate ma vor critica , dar incerc sa o cresc si pe Carina cum am crescut-o pe Paula , si-i multumesc lui DD ca e sanatoasa.
Eu nu prea sunt de acord cu sucul , dupa parerea mea fructele le tine de foame(asa cred eu)

uau ce m-am intins

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 10 luni

22.01.2010 12:55     citat 

Roxy, doar in ochisor? Pai si a stat asa? Banuiesc ca nu a plans

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 1 luna

22.01.2010 1:01     citat 

salutare ,,,
offf Vlad pupam ochisori sa treaca si noi am plecat cu o conjunctivita urata din spital da asa urata a fost ca a dat si sange plang sau sunt foarte trist

sa nu va zic ca noi mancam laptele singuri foarte fericit numai cand avem chef dar mancam si apa o be fara ajutor foarte fericit

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 10 ani, 10 luni

22.01.2010 1:09     citat 

Salutare ,si de la noi rad
M-ati dat lipsa ??
Nu pot sa intru si sa tin pasul cu voi ,mai citesc si eu cat apuc dar nu reusesc sa si postez scot limba
Antonia e bine ,chiar prea bine ,papa bine rad ,doarme se joaca ,stam f. bine in fund ,dintoci inca nu au iesit dar se vad rad
Felicitari Meli pt dintisori ,si nu iti fa probleme Ursuletz ,o sa isi revina cu papa ,au si ei perioade .
Noi ieri am papat gris cu lapte ,si i-a placut ,azi i-am facut orez cu lapte si ii dau pe la 16 sa vad daca ii place ochi peste cap
Voi ce mai papati ??

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 10 ani, 10 luni

22.01.2010 1:23     citat 

Sa va mai pun pozici foarte fericit
Aici are pojarel

Cu mami

Sunt suparata ,am intrat incasa

Pap si eu

te prind eu

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 1 luna

22.01.2010 1:30     citat 

Ankkka pupici la pitica frumusica, chiar ca era suparata rad , grisu cu ce lapte il faci? formula, sau din comert?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: