· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (392)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (392)     
Roxanne

Copii
A: 17 ani, 8 luni
D: 11 ani, 11 luni

27.01.2010 12:24     citat 

Multumim fetele sarut

Despre cadita are dreptate Claudis, eu deja o am cumparata, este rosie, dar am sa va pun o poza cu a lui Andrei (era roz, fiindca atunci doar asa am gasit, dar a fost extrem de utila).

Krmnn, sint utile aparatele de aerosoli pt raceli, dar nu cred ca este un obiect pe care sa-l cumperi inainte de nastere, mai poti astepta.

Ancutza, prosopul (ca si sacul de dormit) e de la Ikea si costa 35lei, din pacate tu nu esti din Bucuresti, ca ar fi fost mult mai simplu sa-l cumperi, desi stiu cit de mult iti place sa le confectionezi chiar tu sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 13 ani, 5 luni
Luca Daniel: 11 ani, 7 luni

27.01.2010 12:25     citat 

Claudis, eu am dus de acasa, au venit chiar in prima zi sa imi ceara, nu a stat decat cateva ore cu scutecul de la ei. Am dus body cu manecuta scurta, pantalonasi, pampers si servetele umede. Am nascut la spitalul Pantelimon.

sus

Denunta
vicky22

Copii
alin daniel: 11 ani, 11 luni

asa este roxanne.....dak trebuie cezariana.....asta este

imi pare rau ca ai atatea probleme dar vorba ta.....sa dea Dumnezeu sa fie bebe sanatoasa si mancacioasa si cuminte

krmnn.....de aerosoli pot sa iti explic eu
in primul rand costa vreo 3 mil un aparat din acela
chiar acum a facut nepotelul meu de 2 ani laringta acuta si ia pus doctorii pe parinti sa ii cumpere un astfel de aparat cu aerosoli pentru laringita
cik ca sa nu mai ia pastile sau medicamente asa cum luam noi.......ii pune niste substante pe tubul ala si il tine la gura sa inhaleze medicamentele alea...sa se duca direct la tinta....

sper k am explicat bine

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 10 ani, 5 luni
Ana Leia: 11 ani, 7 luni

Carmen, eu nu m-as grabi cu aparatul de aerosoli. Sant copii care racesc des, dar sant altii care mai ca nu racesc. Chiar daca va fi mare nevoie poti sa-l cumperi oricand. Cred ca investitia in pompa e mult mai utila si necesara. ma rog, parerea mea. Decizia tot dupa tine ramane.

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 13 ani, 5 luni
Luca Daniel: 11 ani, 7 luni

27.01.2010 12:27     citat 

Tot cadita din asta am si eu, si a fost super buna la Sara.

sus

Denunta
luara

Copii

27.01.2010 12:35     citat 

Byu nu stiu ce gen de literatura citesti, dar daca iti plac romane amestecate cu putina istorie, dragoste, intrigi, incearca orice carte de Vintila Corbul. Eu imi cumpar cate putin colectia ADevarul. De Vintila Corbul sant foarte impresionata. Citesc cartile lui intr-o rasuflare. Foarte bune.
Imi mai place tot ce inseamna Coelho. Te duc in alta lume.

sus

Denunta
luara

Copii

27.01.2010 12:37     citat 

Ce bine dragelor ca scriem tot aici. Asa mai primim sfaturi utile. Uite cu cadita si alte lucruri.

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani, 9 luni
Irina Maria: 9 ani, 9 luni

27.01.2010 12:38     citat 

luara sarut sarut sarut ms mult. Nu stiam de Vintila Corbul. Am sa caut cartile lui. Exact genul de literatura care ai descris-o imi place.
Paulo Coelho citesc si eu si i-am citit cam toate cartile. Exact de lumea aceea imaginara sunt impresionata. zambet sarut

Ultima modificare efectuata de catre Byu la 27.01.2010 12:39, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 10 luni
T: 9 ani, 6 luni

27.01.2010 12:39     citat 

aha, mersi de sfaturi...aman atunci aerosolii, caci pretul cam acela e pe care il indici tu , Vicky, si pompita as lua cat mai repede, sper sa fie mai liber sotul saptamana viitoare sa mergem sa mai facem cumparaturi...trebuie sa caut saltelute, pompa muls, si perdele pt camera Sofiei...
am vazut cateva perdelute pt camera copiilor dar parca nu mi-au placut foarte mult... era un super cu Tweety, doar ca evident era galbena, si e prea stridenta pentru camera mea roz... scot limba
mai trebuie sa cumpar si tapet, pentru vreo 2 pereti, doar borduri pun, nu chiar tot peretele, si cate si mai cate...

incepe sa mi se para ce nu mai am timp...mai am 2 luni foarte fericit prostit ochi peste cap

Ultima modificare efectuata de catre krmnn la 27.01.2010 12:40, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
luara

Copii

27.01.2010 12:39     citat 

Daca erai in Bucuresti ti le imprumutam eu fara probleme.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

27.01.2010 12:41     citat 

roxanne sarut ce frumoasa e baliutza.....cam cat ajunge oare?

sageata sageata graselor, ne mutam aici !!!! rad rad

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 10 luni
T: 9 ani, 6 luni

27.01.2010 12:45     citat 

in colectia Adevarul gasesti multe carti bune...eu n-am luat colectia de carti, caci multe le aveam, chiar daca nu sunt asa frumos copertate...am gasit insa cateva care imi lipseau, si chiar acum am inceput sa citesc Mandrie si prejudecata, care spre rusinea mea nu l-am citit pana acum, caci nu eram prea pasionata de litaratura..
mi-am cumparat in schimb colectia Pictori de geniu de la Adevarul....care e superba...merita toti banii, si acum am in derulare Enciclopedia pentru copii...e cadou pt Sofia, si am primit colectia Tom si Jerry...cred ca in curand am sa incep sa o vizionez...

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 17 ani, 8 luni
D: 11 ani, 11 luni

27.01.2010 12:52     citat 

Byu, felictari pt examen, ai totusi grija cu eforturile si in astfel de cazuri ia un No-spa.

Carti bune: eu recomand tuturor femeilor "Maninca, roaga-te, iubeste" (Eat, Pray, Love) de Elizabeth Gilbert, am citit-o in concediu anul trecut in Grecia intr-o saptamina (era in engleza a mea) si pot spune ca e foarte foarte buna. Apoi sint cartile lui Gabriel Garcia Marquez care te introduc intr-o lume sudamericana magica - Dragoste in vremea holerei, Un veac de singuratate, Despre dragoste si alti demoni etc. Si mai poti incerca Isabel Allende - Casa Spiritelor, Eva Luna, Fiica norocului.
Cu asemenea carti nu te poti plictisi niciodata, garantez sarut

Am mai zis pe aici, eu recomand pompa de muls MEDELA, nu stiu daca se gaseste in magazine sau doar pe site-ul lor, de comandat online. La mine a mers de minune, este nemteasca si-si face treaba perfect.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: