· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna 2009 (7)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna 2009 (7)     
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 1 luna
Adelheid: 8 ani, 9 luni

27.01.2010 12:00   Bebelusi de iarna 2009 (7)  citat 

------------------------ sarut --------------------------- Ianuarie 2009 ----------------------------- sarut ---------------------------
02.01 - Teodora- pui de Elisa_teo
05.01 - Dayana-Ioana- pui de 75ella
08.01 - Timeea Maria- pui de Vioelena

10.01 - Sebastian- pui de Criscros
16.01 - Imam- pui de Rabiatiron
19.01 - Rares Petru- pui de Mamyluirares

24.01 - Bianca Ioana- pui de Nicols
24.01 - Paula Maria- pui de Micutza_25
28.01 - Raluca Maria- pui de Naty_1974

------------------------ sarut -------------------------- Februarie 2009----------------------------- sarut ---------------------------
08.02 - Maia Liana- pui de Mtl
08.02 - Dorothea Maria- pui de Dianabv
12.02 - Ioana Teodora- pui de Ruxu
13.02 - Hannelore- pui de Mirene
17.02 - Andreea- pui de Innuta_85
17.02 - Elisa- pui de Elidia_st

17.02 - Eduard-Andrei- pui de Alinutza_s
22.02 - Matei- pui de Ruxi_Mici

23.02 - Ana Maria- pui de Blackspell
25.02 - Timeea Alexandra- pui de Ambraa
26.02 - Maria-Denisa Ariana- pui de Ingeras-dolce

Vizitatori

03.03 - Lucas- pui de Diutza
19.05 - Carla Alexia- pui de Ourbaby

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!

De la inceput Capitolul 1,2,3,4,5,6.

sus

Denunta
nicols

27.01.2010 1:55     citat 

mirene, multumim pt noul capitol sarut
noi tocmai ce-am venit de la pediatru....am facut vaccinurile de 1 an zambet iar bianca m-a uimit cat de cuminte a fost jenat
are 72,5cm si 9300g zambet
asusi mor de dureri de spate....ca am pus-o in port-bebe si am mers incordata sa nu alunec pe gheata plang sau sunt foarte trist
cica am scapat de gerul asta cumplit dar vin ninsorile rad
micutza, mare veselie la voi acolo trag cu ochiul ...ce inseamna sa fie o surioara mai mare....paula e tare jucausa sarut

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 12 ani, 6 luni
Paula-Maria: 11 ani, 2 luni

27.01.2010 2:10     citat 

diutza. nicols sarut sarut sarut va dati seama ca ce face una face si cealalta zambet Mor de dragul lor sarut sarut sarut dar cand se apuca sa scoata din sertare imi vine sa le mananc socat socat
mirene, multumim ptr noul capitol sarut DEspre voi nu ne spui nimic?

nicols, noi n.am facut vaccinul de la 1 an...Mai astept...nu stiu ce, dar astept jenat
Pe cea mare tb s.o vaccinam in decembrie, a doua doza ptr hepatita A...s.a facut comanda, dar...inca n.a sosit ochi peste cap

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 1 luna
Adelheid: 8 ani, 9 luni

27.01.2010 5:24     citat 

Sorry ca de povestit nu am mai avut timp
dar sunt in fiecare zi obosita
Am zis sa-i scot cerealele ca poate din cauza lor se ingrasa
dar ma scoala noaptea la greu

Asta noapte am zis sa-i dau apa in loc de lapte
am avut parte de niste urlete, si asa ajung sa fiu in fiecare zi lesinata..

Am vazut si eu micutza filmuletul superbe
ce dansatoare ai acolo,
Eu stau in tm , ambrra in lugoj
care tie pana la urma in drum spre tatal tau

Nicols , ce tort frumos a-ti avut sper ca era si la fel de bun pe cat arata
Si cate toalete pt Bianca, o adevarata printzesa

Pupici si ne mai auzim

sus

Denunta
nicols

27.01.2010 6:23     citat 

micutza, noi am facut mereu vaccinuri cu plata...si am incercat sa le procuram cu cateva luni inainte ca sa nu avem probleme....iar pediatra noastra ne programeaza mereu ziua de vaccinare zambet
mirene, da ce greutate are hanne?care a fost evolutia ei, luna de luna?
da, tortul a fost f gustos....e de la o cofetarie pe care am descoperit-o acum 2 ani, cand am facut nunta...si de atunci numai la ei dam comenzi...pe langa faptul ca arata superb si fac exact ce le ceri, sunt si f gustoase prostit (cofetaria e alice...o poti cauta pe net trag cu ochiul )
in legatura cu tinutele...am vrut sa impacam pe toata lumea si sa poarte hainute de la cat mai multa lume....bineinteles ca cea de la momentul turtei este de la nasa trag cu ochiul

sus

Denunta
vioelena

27.01.2010 6:30     citat 

Mirene, multumim pentru noul capitol.

Nicols, ce fetita frumoasa ai. Bianca a fost minunata de ziua ei. Si ce tinute frumoase a avut!!

Micutzo, sunt dulci rau dansatoarele tale. Paula, cel putin, a fost tare amuzanta...ce ambitioasa e...cadea ea, dar nu se lasa deloc foarte fericit

Si noi am venit de la vaccin. I-a facut in mana si in picior. A plans putin, dar nu foarte mult. Mai mult se enerva cand o imobiliza...
Are si ea 9 kg, nici nu ma asteptam la mai mult, la cat de zgatie e foarte fericit. Si 73 cm.
Ma gandeam asa...ce diferenta este intre copiii mie...Ed la 1 an avea 11 kg si 77 cm..
Si eu am fost cu ea in brate, pe jos...mi-a fost teama sa iau masina pe ninsoarea asta...

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 11 ani, 1 luna
Andrada Bianca : 8 ani, 11 luni

27.01.2010 7:50     citat 

Mtl ,Time are 2 dintisori dar sus este inflamata gingia si al tot asteptam pe cel de-al treilea sa apara.
    Micutza sunt foarte scumpe fetitele tale dansatoare ,Paula e totala sarut ,e foarte ambitioasa.Mi-ar face mare placere sa ne vedem ,sa ne anunti cand mai ai drum incoace sarut
      Nicols,Vio fetitele voastre sunt manechine zambet .Nu stiu cat are Time dar de cand nu mai sta locului un minutel a mai dat jos din bulanase
        Cat dorm copii vostri noaptea? A mea se culca in jur de ora 12 si se trezeste de 2 ori sa pape iar la 8 e in picioare

sus

Denunta
        vioelena

27.01.2010 8:48     citat 

----------
        ambraa a scris:
          Nicols,Vio fetitele voastre sunt manechine zambet .Nu stiu cat are Time dar de cand nu mai sta locului un minutel a mai dat jos din bulanase
            Cat dorm copii vostri noaptea? A mea se culca in jur de ora 12 si se trezeste de 2 ori sa pape iar la 8 e in picioare
            ----------

Ambra, Timi se culca in jur de ora 22 si se mai trezeste abia dimineata la 9/10. Asa doarme de cand era mica....iar pe zi are programul ei, sunt aceleasi ore: de la ora 13 pana la 16. O singura data doarme ziua...dar ma bucur ca sunt trei ore legate.

sus

Denunta
            mtl

27.01.2010 11:36     citat 

Mirene, frumoasa listuta!
            Cum se ingrasa Hanne? Cat are? Ce fel de cereale ii dai? Daca sunt pe baza de orez sau porumb nu ingrasa, asta mi-a spus mie pediatra. Cele pe baza de grau sunt mai "periculoase" vis-a-vis de ingrasat.

Azi a mancat si Maia, de doua ori. Ma declar multumita. A fost si doctora pediatra sa o vada. E totul ok. Se pare ca dintisorii ne dau batai de cap si cu mancatul. MI-a spus sa-i fac vaccinul de rapel la interval de o luna fata de ror. Sa vedem ce va spune doctora de familie, le facem pe cele de stat.
            Ambraa sa va iasa dintisorii cat mai usor, fara dureri.
            Maia se trezeste de cateva ori pe noapte. Cateodata vrea tzitzi, alteori nu. Nu le mai tin socoteala, avand in vedere ca doarme cu mine. Cand o aud ca scanceste, ma intorc spre ea si ii dau tzitzi. Si asa adormim amandoua fericite. De la 3 luni si pana pe la 9 luni jumate dormea toata noaptea. Apoi a inceput distractia cu trezirile, apoi am mutat-o cu mine, si nu stiu cum as face sa o pun inapoi in patut. Ca nu pot sa o aud cu urla cand o pun in el la somn. Parca ar avea spini.
            De adormit adoarme la cand cum, intre 22.00-00.00, iar dimineata se trezeste pe la 9-10. Peste zi are un singur somn de 2 ore, in general, de pe la 13.
            Micutza sunt mortale fetele tale. Imi pare rau ca nu am putut sa si aud muzica, doar am vazut video.
            Nicols a mancat si Bianca din tort? Cu ce a fost in interior?

O noapte linistita tuturor! sarut

sus

Denunta
            alinutza_s

28.01.2010 9:31     citat 

Tocmai ce ma pregateam sa scriu un nou carnatz de mesaje, dar uitandu-ma de la ultimul (carnatz al meu) incoace imi pare ca vorbesc eu cu mine (parca nu l-as numi monolog). Si ma gandesc ... daca ceva nu v-a placut din vreun mesaj de-al meu, de fel sunt directa ca nu-mi plac ocolisurile si poate am scapat un porumbel gresit, spuneti ca prefer asta, sunt majora si vaccinata recunosc greselile, gafele si le accept, nu-mi iau jucariile si plec asa usor, sau daca vreti sa primiti raspuns la intrebari de la anumite persoane pai numiti-le cand puneti intrebarea, mai salvez si eu din timpul meu. Nu scriu de dragul de a scrie, de plictiseala, sper ca intelegeti ce am vrut sa spun desi e loc de multe interpretari dar am incredere ....

sus

Denunta
            mtl

28.01.2010 9:50     citat 

Alinutza sarut Am reluat capitolul trecut (sa ma luminez), si eu tot astept raspuns de la tine la intrebarea mea referitoara la dieta! scot limba Iti spuneam si tie ca am niste kg de dat si nu stiu cum si la cine sa le dau! foarte fericit

In alta ordine de idei, nominalizeaza persoanele (daca ma aflu printre ele, vreau sa stiu), cred ca e mai corect asa. sarut O zi frumosa tuturor !sarut sarut sarut

Ma duc sa incerc sa-i dau Maiei niste fructe si apoi sa iesim putin afara. M-a stors azi noapte, again! Aici e un frig de crapa pietrele dar se pregateste blondul de iesit! scot limba

sus

Denunta
            micutza_25

Copii

28.01.2010 10:09     citat 

Alinuta surprins surprins surprins Ce te.a apucat?sarut sarut sarut

Tortul l.am umplut cu crema ganache de ciocolata alba cu visine din dulceata, ganache de ciocolata amaruie cu stafide si...un strat era un fel de diplomat cu zmeura.
            Mie mi.a placut cum a iesit...si celelalte pers l.au laudat. zambet

Daca asta te.a suparat...imi cer scuze...n.a fost voit...pur si simplu am uitat...
            dar in postarile mele te.am amintit si ti.am scris cv
            sarut sarut sarut

Lasati orgoliul!!!! foarte fericit foarte fericit

Si fetele mele se bat nervos nervos nervos

sus

Denunta
            micutza_25

Copii

28.01.2010 10:19     citat 

mtl, dc nu ai putut.o auzi? ca la mine se aude trag cu ochiul
            MUltumim tuturor ptr aprecieri! sarut sarut sarut

ambra, mirene, nush sigur cand se va intampla...dar o sa va anunt...
            Cred ca la sf lui februarie....dar o sa mergem intai la socrii( oltenia) pe partea cealalalta...si de intors ne vom intoarce pe la herculane, caransebes, lugoj, timisoara...
            mirene, in ce directie sunteti? Sag? Da.mi un indiciu! spre ce loc ?
            In 2008 am facut drumul Arad -Timisoara de n ori pesaptamana...la mama... plang sau sunt foarte trist

Paula doarme de la 22-22:30 pana la 9 ...cu treziri ptr tzitzi. ( chiar si din ora.n ora).
            Eu nu.i dau cereale prostit

nicols, si noi tot pe cele cu plata le.am facut...Le comanda dr. si intr.o sapt veneau...dar nush de ce acum dureaza atata
            Cu Paula am putea merge ...mi.a zis de sapt trecuta...dar nu vrea sotul ...tot amana ca sa treaca musafirii ( sambata vine tata cu sora.mea) ..s.apoi...

sus

Denunta
            mtl

28.01.2010 10:28     citat 

Fetelor, nu vrea Maia fructe plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Ce sa ma fac cu ea? I-am taiat acum ananas, mango si mar. Se uita la ele, nici macar nu le atinge. Ce sa fac sa vrea si fructe? Cu fructele de la inceput au fost probleme!

sus

Denunta
            nicols

28.01.2010 10:34     citat 

vio sarut

ambraa sarut bia se culca cel mai devreme la 21.00 si cel mai tarziu la 23.00...si se trezeste cel mai devreme la 7.30 si cel mai tarziu la 8.30...iar peste zi nu are program fix...mai trage un pui de somn dimineata, dupa amiaza...depinde zambet

mtl desi aveam de gand...nu i-am dat din tort scot limba ( o singura data a papat un sfert de lingurita de tort....atunci cand am aflat ca s-a vindecat jenat )....compozitia: Blat insiropat si straturi de crema jofre, sarlota diplomat cu ness, sarlota diplomat cu bucati de ananas.

alinutza nu te supara sarut sunt convinsa ca toate am patit sa scriem romane aici si sa nu ni se raspunda (eu una am patit-o jenat ) dar am pus-o pe seama faptului ca toate suntem obosite si aglomerate...de ce sa n-o spun pe aia dreapta...cateodata citesc in diagonala si tare mi-e lene sa scriu si altadata citesc de 3 ori si raspund in amanunt prostit
            hai baga textu ca noi ne iubim toate trag cu ochiul
            hai sa fim optimiste, vesele, sa ne ajutam...ca oricum lumea e mult prea rea si viata grea prostit ....eu zic ca ne-am adunat aici sa ne ajutam si sa ne descretim fruntile, sa povestim, sa solidarizam si sa ne simtim bine trag cu ochiul
            sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
            Data este GMT + 2 Ore
            subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
            mergi la: