· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > NEW YEAR, NEW YOU! DIETA in 2010!!(cap 51)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor NEW YEAR, NEW YOU! DIETA in 2010!!(cap 51)     
RoBlondy

Copii
Alexia Molnar: 15 ani, 6 luni
Raducu Sebastian Molnar: 13 ani, 5 luni
Frisky Molnar: 16 ani, 3 luni

23.01.2010 5:53   NEW YEAR, NEW YOU! DIETA in 2010!!(cap 51)  citat 

Caitolul 50:http://www.parinti.com/NEWYEARNEWYOUDIE...36313.html
Capitolul 49: http://www.parinti.com/modules.php?name...sc&start=0

AN NOU, SPERANTE NOI!... rad
SA NE FACEM SUPER SEXY PT VARA!!! rad

muah!
Anca

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 9 luni
D-P: 7 ani, 10 luni

23.01.2010 7:32     citat 

incep eu capitolul asta, sa imi fie cu noroc. foarte fericit Eu mi-am stabilit ca target sa incap in niste pantaloni de satin faini cat de curand si la primavara cand le-o veni timpul de purtat sa nu imi mai atarne burta. Adica acum intr-o prima faza sa p[ot incheia fermoarul si nasturii...si apoi sa dau burta.
la kg nicio schimbare, dar mi s-a conturat un pic talia, si in spate suncile s-au mai micsorat. De aia am avut curaj sa probez pantalonii aia, dar....mai am de munca!

sus

Denunta
nelus

23.01.2010 7:49     citat 

Felicitari Monica! Cred ca iti vine sa te tot privesti in oglinda! Bravo!

Anca, la mine treci 59 kg, target 58 zambet

Irinuca, ai facut vreun meniu de fructe calde? Stiu ca tu faceai mere coapte. Altceva ai incercat?

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 9 luni
D-P: 7 ani, 10 luni

23.01.2010 7:53     citat 

nelus, ce aproape esti de target...bravo si tie!!!!!
eu am mai facut si banane coapte, delicioase.

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 6 luni

23.01.2010 10:18     citat 

pentru următorul tabel mă înscriu cu 65,7 kg

Irina nu ştiam că lucrezi la fabrica de ciocolata dar chiar dacă ştiam nu cred că îmi schimba părerea despre ciocolata respectivă, poate doar că îi găseam o descriere mai finuţă foarte fericit, dar stii si tu cum e cu gusturile care nu se discuta... iar eu cum sunt MARE fan ciocolata, am avut parte de adevarate "orgasme" de-a lungul timpului, iar la capitolul ciocolata amăruie - Kandia - face parte din "grămada" - Made in Romania foarte fericit nu zic că toate produsele românesti sunt naspa dar.. sunt mai "bădărane" un pic pentru gustul meu, si chiar nu sunt fitoasa deobicei, deci să nu fie cu supărare rad
gata încheiat capitolul ciocolata ca nu am voie decât maine
aşadar.. continui
DA, m-ai convertit şi pe mine şi sper la rândul meu să pot "îndrepta' obiceiurile alimentare şi altor persoane din jurul meu. Mă simt ca în emisiunea lui Jamie Oliver când el învăţa 10 englezi să gătească şi fiecare la rândul lui trebuia să mai învete 5-6 persoane. Deci... de luni sunt cu gura şi cu lista de meniuri pe o altă forumistă - azi mă apuc de tabele pentru ea scot limba iar pe soţ l-am convins să ţină partea a doua din Rina, dar cred că-l mai las un pic să ajung si eu acolo că deja gătesc cât de cât separat apăi dacă îi fac lui carbo la amiaza şi amidon seara.. sau mai stiu eu ce, n-am avut timp de documentat.. asa că mai sunt 80 de zile până acolo.

Azi la amidon am păpat
MD: o banană şi un kiwi
Pranz: orez cu mazăre şi ceapă - nu pilaf, cu o feliuţă de pâine şi un castravecior murat

am făcut ceva gen riso alla cantonese - foarte foarte foarte bun.. doar că sotului i-am adăugat pe lângă şi şunculită şi ou, eu am mâncat fără

cină - jumătate din cantitatea de la amiază doar că fără pâinică

Pentru mâine:
MD: o portocală/un măr
Pranz: Pizza vegetală - rosii, gogosari, masline, ciuperci (ne scoate tati la oras rad )
Cină: o prăjitură din cofetărie - cred că aleg eclerul în favoarea boemei ochi peste cap şi 4 bucătele de ciocolată

seară frumoasă tuturor

Ahh, nelus felicitări pentru atingerea targetului.. nu te mai stresa ca nu ai ajuns că asa imbrăcată... ce urmează mai apoi? BB 2? foarte fericit

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 13 ani, 4 luni
Ida Maria: 9 ani, 11 luni

23.01.2010 10:40     citat 

RoBlondy, te rog mult, schimba si la mine greutatea....Iar apar cu 65 in loc de 64 plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
cristianka

Copii

23.01.2010 10:51     citat 

DJ lista nu s-a modificat faţă de capitolul anterior, o să o modifice Anca luni din câte am înţeles foarte fericit
felicitări şi tie pentru minusuri, mai ai un kg si gata treaba foarte fericit

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

24.01.2010 8:41     citat 

Neata, ieri am luat cantar, azi dimi am 65,4kg
Daca am scazut sau nu, nu prea stiu caci la inceput nu m-am cantarit, astept sa vad duminica viitoare rezultatul.

sus

Denunta
nelus

24.01.2010 10:44     citat 

BB 2 dupa ce ies bujorii il proiectez rad dar nu cei crescuti in sera rad

Chiar daca imi va confirma cantarul 58, nu parasesc lista pana nu vad ca raman la greutatea asta stabil inca o luna.

Azi la proteine am gratar+ legume+ salata de varza. Am musafiri la masa de pranz.... Pentru urmatoarea zi de proteine iau in calcul un spanac cu oua. Imi era pofta de azi, dar mai tin cont si de musafiri.

sus

Denunta
Carmella

24.01.2010 4:13     citat 

Ieri mi-am facut damblaua cu orezul integral cu ciuperci (zi de amidonuri). Am fiert separat orezul si am facut un fel de tocana de ciuperci (ghebe congelate, ceapa si usturoi) intr-o alta tigaie. Apoi mi-am combinat din cele doua in farfuria mea, plus vreo 2 linguri de ratatouille bio, luat de-a gata. Daca va vine ideea cu orez integral sa stiti ca trebuie sa fiarba mult mai mult decit celalalt, in consecinta pregatiti-va mincarea din vreme trag cu ochiul eu m-am pus pe facut abia cind mi s-a facut foame si am asteptat vreo ora jumate sa fiarba panarama aia de orez.
Azi din ciupercile ramase de la mine de ieri am facut o ciulama pentru ceilalti, si eu am mincat paste integrale cu ulei de masline, usturoi si peperoncino, dar m-a strabatut gindul ca ciulamaua (fara smintina!) ar fi un meniu perfect pentru o zi de carbo, poate chiar mincata cu mamaliga. Parca n-am citit ca nu e voie si faina si malai la o singura masa, daca sint din aceeasi grupa. Poate data viitoare cind sint la carbo sa incerc, daca ma lasa Irinuca rad

sus

Denunta
cristianka

Copii

24.01.2010 8:27     citat 

eu azi m-am desfatat niţel scot limba
MD: un mar şi o portocala
Pranz: o pizzaaaaa scot limba adica 3 sferturi din ea ca am mai avut nehaliţi pe langa mine zambet am mancat pizza vegetala, bunaaaaa scot limba
iar pe seara...
3 feliute de placinta cu mere si bezea pe deasupra si 4 bucatele de cioco heidi

daaaarrr.... asta a fost meniul meu, dar sa vedeti ce destrabalare a fost in casa mea azi rad
1. la ora 13 s-a desfacut o ciocolata cu lapte... hmmm
2. la 13.30 am inceput sa prepar o prajitura cu mere ca mi-era tare dor...
3. la 14 a sosit pizza... eu pe vegetale, sotul pe cărneturi si alte minunăţii, sosuri chestii trestii... a infulecat si el si prietena mea de... mai sa explodeze
4. la 14.15 dupa ce a fost gata pizza au venit socrii si cumnatul cu o tava de lasagnia, proaspat scoasa din cuptor ochi peste cap si s'a mancat din nou...
5. am servit placinta care a fost tare admirata si ... infulecata, mi-era teama ca nu o sa mai am eu pe diseara

astfel ca am fost nevoita sa iau cina la 18.30 ca nu se mai putea altfel de pofta prajiturii.. si peste 4 zile o fac din nou ca le-am promis alor mei ca mergem in vizita si sa le duc si lor ceva ca tati meu e mare fan prajituri si mama facea dulcegarii numai cand plecam noi la facultate rad deci.. tati abia asteapta vreo sarbatoare in familie sa mai facem cate ceva dulce trag cu ochiul

am mai trecut cu bine o zi, iar m-am balonat de la prea multe mancaruri, promit sa ma mai stapanesc un pic in ziua de carbo prostit

pupici nebunatici si saptamana de vis!!

sus

Denunta
IrinucaR

Copii
Andrei Ciprian, zis Ziggy: 15 ani
Paul Ravan, zis Pika: 12 ani, 8 luni

25.01.2010 6:14     citat 

----------
karinamaria_18 a scris:
irinuca, esti grozava cu postarile tale! le astet cu nerabdare!
----------

----------
Teodora29 a scris:
Irinuca, multu'
----------

sarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarut

----------
karinamaria_18 a scris:
credeti ca daca mananc un pic de ciorba cu legume si apoi amestec de legume congelate cu orez, e prea mult pentru Amidonuri?
----------

Imi pare rau pentru raspunsul intarziat trist sarut - in principiu este ok!

----------
Teodora29 a scris:
cartea n-o am, calendarul nu, adica n-am nimic
----------

trist nu cred ca am adresa ta, ca sa pot sa ti le transmit....

----------
oanaig a scris:
Nu am rezistat tentatatiei si m-am cantarit: dupa 5 zile de dieta am -1kg. ...Dar ma gandesc sa pap bine inainte de a pleca ca sa nu-mi fie foame.
----------

Felicitari! sarut Lasa papatu' bine si bea lichide in schimb trag cu ochiul...
Deci: cum a fost?

----------
miguella a scris:
Ieri am avut ziua de vitamine si zic eu ca am fost 'cuminte'... la pranz am avut o salata dintr-un castravete, 4 rosii f mici si salata verde; la fel si la cina, iar gustari doar fructe respectand intevalul de cel putin 2 ore de la pranz.
Azi sunt la ziua de proteine si mi am facut ardei umpluti din carne de pasare cu ceapa, morcov si verdeturi... abia astept ora pranzului
----------

miguella, foarte bine arata meniurile tale! Felicitari!!
Ma bucur ca te simti mai disciplinata si ca ai deja rigoare la ce alegi sa mananci! Asta e cel mai important!

----------
Angicut a scris:
Raportez si eu o abatere ...azi sunt la zi de fructe si promit ca nu ma voi abate de la calea cea dreapta
----------

Si la tine se aplica ce i-am spus lui nelus:
----------
IrinucaR a scris:
eeeh, tu esti oarecum in liga celor care trebuie sa se mentina... asa ca n-o sa ne suparam prea tare
----------

Chiar nu cred ca e nici o problema, sarut insa este foarte important ca stii unde gresesti... trag cu ochiul sarut foarte fericit

----------
angicut a scris:
Irinuca, remodelare placuta!
----------

Acuma ca a venit vorba, sa va povestesc: a fost foarte bine la salon, cu exceptia masajului, care a fost destul de dureros... insa nici eu nu am zis nimic nervos caci mi-am zis ca daca vroiam sa ma mangaie cineva, stateam acasa, in patut la caldurica... jenat
Insa dupa cateva ore, eram vanata in diverse nuante ale curcubeului pe portiuni mari cat palma... ochi peste cap ce sa va mai zic, ca ma si durea ca si cum as fi fost batuta... trist
Acuma dupa doua zile vad ca incep sa se estompeze, insa e cam nasol...
Si pentru ca tot va povesteam despre mine:
Anca, te rog sa scri in dreptul meu 52 kg jenat pt ca nu reusesc sa trec de al naibii prag ochi peste cap plang sau sunt foarte trist
Saptamana care vine tin dieta ca la carte... si pana acum am tinut-o insa voi reduce la maxim posibil portiile, in speranta ca se va mai dizloca un kg-doua acolo...
Am avut ieri o mare revelatie: [color=brown]Crema de branza Exquisa cu 0.2% grasime si cu arome de Late Machiatto jenat pe care am pus-o in forme de inghetata
de la Ikea si a fost Divina!!!
Angicut, cred ca acum ma intrec cu tine pentru locul doi nu-i asa?! la atingerea tintei??

idee Anca o sugestie: incearca sa faci o ordonare crescatoare dupa diferenta intre actual si tinta... ca poate o mica intrecere mai motiveaza mamici sarutsarutsarut
Ma scuzati, la mine e o deformare profesionala sa tot schimb formele raportelelor si listutelor jenat probabil ca ati vazut si din felul in care e facut calendarul ca am o inclinatie aparte spre Excel scot limba[/color]

----------
nelus a scris:
Am si eu o intrebare: hrisca si cus-cus.....
----------

In ziua de carbo la pranz, insa ai grija la combinatii... zambet

----------
nelus a scris:
Ieri aveam 59 imbracata si incaltata cu bocanci. Abia astept s aprimesc cantarul electronic acasa si sa ma cantaresc in the morning, in costumul Evei!
----------

exclamatieexclamatieexclamatieexclamatieexclamatieexclamatieexclamatieexclamatie Ladies, I think we have a winner!!!!!exclamatieexclamatieexclamatieexclamatieexclamatieexclamatieexclamatieexclamatie sarutfoarte fericit
Draga mea, cred ca esti demna de toata admiratia noastra pentru vointa si consecventa ta!!! sarut

----------
GRASANA a scris:
Irinuca cat te ajung sedintele de remodelare confuz
----------

10 impachetari+10 masaje anticelulita => 400 RON
11 electrostimulare =>235 RON
Si fac cam 1-2 sed electro in timpul saptamanii si doar la sambata pe toate trei.
Am facut calculul ca in ritmul acesta pentru urmatoarele 10 saptamani voi avea nevoie de 2 abonamente de electro.
Deci in doua luni si jumatate ma duce la 870 RON.

----------
nelus a scris:
Am uitat sa va spun ca se alarmeaza sotul. Trebuie sa ma caute prin pat cu lumina aprinsa caci altfel crede ca e cu alta I-am promis ca la 58 ma opresc
----------

Asa e si al meu... dragul de el... I-am promis ca la 49 ma opresc (insa mi se pare tare lung drumul in acest moment trist )
Chiar zilele trecute mi-a bagat o aluzie fina ca el va trebui sa ma pazeasca de acum incolo sa nu ma fure careva scot limba foarte fericit ... insa la cat sunt eu de moarta dupa el, nu cred ca are de ce sa isi faca griji foarte fericit jenat scot limba
Si acum ca sa fac confidenta pana la sfarsit, al meu este cazut pe spate de increderea pe care am capatat-o in mine si de cat de bine ne simtim cand suntem amandoi slabuti si mai atletici jenat trag cu ochiul jenat

Nelus, buna prietena ta de avut pe langa casa omului trag cu ochiul... Si mie mi-a luat muult timp pana sa ma hotarasc sa ies din casa pentru astfel de tratamente... insa cand am vazut ca nu mai fac fata singura... ochi peste cap am actionat.

----------
alinutza_s a scris:
ieri dimineata dupa ziua de vitamine aveam 71,5 kg , peste tot in talie, coapse, solduri e o diferenta de la 2 la 5 cm .. asta ma incanta cel mai tare
----------

Felicitari!!! sarut sarut ... foarte bun este masajul cu benzi... incearca sa faci seara, dupa ce ii culci pe copii...

oanaig, eu am facut in timpul postului un drob de linte absolut bestial (gasesti retete pe net)... Eu nu mai mancasem niciodata, insa am luat de curiozitate si mai ales pentru variatia zilelor de Amidon.
Despre hamei nu stiu ce sa iti zic... jenat tot a carbo imi suna scot limba

----------
oanaig a scris:
irinuca, dragut: tu la o fabrica de ciocolata, eu la una de hartie igienica!
----------

super! sarut Tot productie se numeste scot limba foarte fericit

----------
monica77 a scris:
Eu mi-am stabilit ca target sa incap in niste pantaloni de satin faini cat de curand si la primavara
----------

Excelent target!!! Iti doresc succes si sa ajungi repede la el!

----------
nelus a scris:
Irinuca, ai facut vreun meniu de fructe calde? Stiu ca tu faceai mere coapte. Altceva ai incercat?
----------

Am facut Mere coapte cu diverse umpluturi de seminte, nuca, scortisoara si stafide. Am facut Ananas cu menta sau cu cuisoare la gratar (a iesit o grozavie!!!).
Uite o [url=http://s123.photobucket.com/albums/o303/Irinucar/?action=view¤t=CopyofDSCF0038.jpg] musaca de fructe[/url] (i-am zis eu!) am combinat: mere, prune, nuci, seminte floarea soarelui si stafide. Am facut o data si cu rondele de portocala... In toate variantele am pus scortisoara si putin rom.
Mie imi plac foarte tare aceste mancaruri zambet

----------
cristianka a scris:
Irina nu ştiam că lucrezi la fabrica de ciocolata dar chiar dacă ştiam nu cred că îmi schimba părerea despre ciocolata respectivă, poate doar că îi găseam o descriere mai finuţă
----------

Stai linistita, draga mea!! sarut Afirmatiile tale sunt perfect adevarate, insa am mai incercat si eu sa spal un pic imaginea... jenat si ar fi cam muuult de lucru... ochi peste cap toate astea intra sub capitolul chestiilor ciudatele care se intampla la birou... de care va pomeneam intr-un subiect anterior... Voi mai reveni probabil la asta...

----------
cristianka a scris:
DA, m-ai convertit şi pe mine şi sper la rândul meu să pot "îndrepta' obiceiurile alimentare şi altor persoane din jurul meu. Mă simt ca în emisiunea lui Jamie Oliver când el învăţa 10 englezi să gătească şi fiecare la rândul lui trebuia să mai învete 5-6 persoane
----------

sarut sarut sarut super tare analogia!!! In calitate de mare fan JO de la care am invatat o caruta de chestii (printre care si ananasul la gratar trag cu ochiul ) imi place foarte tare ideea asta!!!
Sunt sigura ca si la sot se vor vedea ceva rezultate... totdeauna barbatii slabesc mai usor...
Al meu a tinut in ultimele 3 luni, dar in felul lui: a mancat pizza (3-4 felii) in ziua de carbo, crispy strips (KFC) insa cu salata de legume, shaorma fara cartofi prajiti si maioneza... si tot a slabit aproape 7 kg (si sa nu va imaginati ca are f multekg... acum are 74 la 1.65m)...

----------
nelus a scris:
Chiar daca imi va confirma cantarul 58, nu parasesc lista pana nu vad ca raman la greutatea asta stabil inca o luna.
----------

Pai cum sa parasesti listuta?! O sa faca Anca o categorie de premiante si toate trebuie sa ramana fidele sa motiveze pe restul... zambet nu-i asa? confuz

----------
Carmella a scris:
ca ciulamaua (fara smintina!) ar fi un meniu perfect pentru o zi de carbo, poate chiar mincata cu mamaliga.
----------

Draga de tine.... cum ma pregateam sa iti raspund,,, am citit pana la sfarsitul mesajului... jenat imi pare rau, da' nu prea te lasa Irinuca sa combini ciulamaua cu mamaliguta scot limba .... Am zis ca nu prea, pentru ca nu am un argument clar in carte, insa mi se pare o combinatie destul de calorica si e cam autosabotanta...
Deci, decizia e la tine: depinde cat de tare iti e pofta de aceasta combinatie, insa nu ti-as recomanda-o pe vreme de dieta... sarutzambet

Nota: PROTEINE / AMIDONURI (Legume) / CARBOHIDRAŢI / VITAMINE (Fructe)

sus

Denunta
karinamaria_18

Copii
maria diana: 14 ani, 3 luni
ioana anastasia: 9 ani, 9 luni

25.01.2010 6:45     citat 

neatza! raportez 77, 4 kg , 1, 75 m. revin dupa amiaza! o zi buna tuturor! sarut

sus

Denunta
stefily

Copii
Stefania-Claudia - Minunea mea!
13 ani, 11 luni
Filip Constantin: 8 ani, 6 luni
am nascut deja!

25.01.2010 8:19     citat 

Buna dimineat! Sunt in urma rau de tot! Nu am apucat tot weekendul sa citesc.
Oricum raportez: 68,5kg si vreo 2 cm scazuti in talie si solduri .
Citesc din urma si mai revin.
O zi buna sa aveti!

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 6 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 6 luni

25.01.2010 8:52     citat 

Neata tuturor! zambet
Felicitari tuturor carora cintarul le-a fost prieten si le-a aratat mai putin zambet sarut !
De dimineata mie mi-a aratat 53,4 kg zambet , mi-ar fi aratat probabil si mai putin daca eu imi vedeam linistita de drumul meu drept jenat , insa alaltaieri dupa amiaza a venit vecina sa ne imparta ca a facut parastas pt vecinul meu, si ne-a adus o coliva de toata frumusetea cu multe bombonele (pe care insa le-am dat Dianei) si cu nuca si ce sa mai ..........am mincat si eu din ea..........friptura am servit-o ieri la ziua de proteine cu o salata mare de cruditati, insa nu mi-a picat deloc bine, drept urmare aseara nu am mai mincat mai nimic, ca o simteam in git, decit apa.
Irinuca, eu inca nu stiu ce target am scot limba , ma gindesc ca as putea si eu sa il ridic, adica de la 53 kg sa-l schimb cu 50-51 kg, pt ca vad ca dieta ta da roade bune sarut , si cum mai am mult pina se fac 90 de zile .........plus de asta am intrat si pe forumul Rina 90, am vazut poze si am mai citit din marturile altor oameni si mi-a placut ce am citit zambet
In legatura cu masajul, de cind am inceput sa citesc mesajul eram sigura ca asta vei spune, referitor la vinatai, imi amintesc acum vreo 10 ani, o amica de serviciu, care facuse cursuri de masaj la Christine Valmy, s-a oferit sa-mi maseze mie coapsele, nu va pot spune ce m-a durut si ce culori aveam pe mine prostit , peste o luna aveam nunta si tipa vroia sa arat bine foarte fericit , eu chiar aveam ginduri mari, ii luasem telefonul cu gindul sa merg la ea acasa sa-mi mai faca, insa dupa cum imi aratau picioarele a doua zi am zis pas rad rad .
In afara de asta eu (si cred ca si tu) ma invinetesc extraordinar de usor, fiind alba la piele .....Chestia e ca si ea avea conformatie cu aripioare si eu observasem de la un timp sa slabise mult in acel loc, ea mi-a zis cum a procedat, si ulterior mi-a confirmat ca citeva luni bune a umblat numai in ceva mai lungul ca sa nu i se vada vinataile cool
Nu stiu daca va amintiti ca eu am zis ca am impresia ca al meu cintar arata mai putin, trebuie neaparat sa ajung sa ma cintaresc si pe un altul ca sa ma conving daca e asa sau nu foarte fericit , oricum as lua-o tot am slabit 2.3 kg de la inceputul dietei asa ca eu ma declar multumita sarut
pupici si va doresc o saptamina frumoasa!
IrinucaR, eu astept in continuare pozele de la Sibiu ! foarte fericit zambet
Felicitari si sotilor care au avut rezultate bune zambet , Irinuca -7 kg e ceva !!! sarut
Eu astazi sunt la zi de legume, am la mine o caserola cu fasole verde si amestec mexican, peste care am pus putin sos de rosii si o felie de piine.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: