· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii 2008 (47)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii 2008 (47)     
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 10 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

29.01.2010 12:21     citat 

----------
gaby2007 a scris:
pai da tato, ca asta e minim....dar eu nu stiu cu cei 85% cum e...
----------

A,acum am inteles eu ce intrebai rad rad rad Eu credeam ca acum ai 600 si nu stii daca mai iei atat prostit prostit prostit prostit

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

29.01.2010 12:24     citat 

Tato, Gaby nu stie cum se calculeaza pentru ca va avea intrerupere intre bb1 si bb2.

sus

Denunta
GRASANA

29.01.2010 12:47     citat 

neatza
Raluca ..interesanta faza cu ceapa ochi peste cap
Miruna are nemti , a adormit dar s-a trezit si anu mai vrea sa adoarma iar trist iar pe mine ma doare bvurta si nu am chef de nik trist

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

29.01.2010 12:57     citat 

Neata' fetele...

nah ca si eu m-am zapacit de tot...care ma ajuta???? trist plang sau sunt foarte trist

deci la bebe 1 am luat 85% din salariu pe ultimele 12 luni anterioare nasterii, ceea ce a insemnat 15 mil , acum eu ma intreb daca si ptr bb 2 o sa iau exact aceeasi suma sau cum????
help...chiar nu am unde sa sun din Franta???? sau daca voi aveti idee dati-mi si mie un numar.....

merci anticipat!
pupici

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 5 luni

29.01.2010 1:00     citat 

Ralu, eu tot sun si nu-mi raspunde nimeni...am trimis mail unde am intrebat ambele cazuri..
-cand intri de la bb1 la bb2 fara intrerupere
-si cand se intrerupe cu prenatal sau luni de munca
vedem daca si raspund
te tin la curent

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

29.01.2010 1:11     citat 

ziua buna
eu nu stiu deci nu va pot raspunde la intrebari trist
din vara o sa ma intorc la munca fie si doar pentru 6 luni dar eu sper sa fie definitiv ca pe criza asta mai greu cu gasirea locurilor de munca. naspa e ca asta inseamna sa o dea afara pe fata pe care a angajat-o in locul meu ochi peste cap
tato o fi reala chestia cu ceapa? hmmmmm ca e un remediu ieftin si la indemana
am fost cu emy la dr ca are aproape 2 saptamani de cand se tot freaca ba la burtica , ba la mijloc si mai nou tinde sa puna manutza la pasarica si la funduletz. se pare ca are ceva viermisori si incerca mititica sa se scarpine ca o manca scot limba da nu stia cum si se freca si ea peste tot. ne-a dat tratament, ma duc mai tarziu sa-l iau

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

29.01.2010 1:12     citat 

Ralu eu am sunat si intram cu aceeasi suma in CIC 2, luni sun sa intreb si de cele cu intrerupere.

sus

Denunta
GRASANA

29.01.2010 1:17     citat 

Alinuta dar ati facut analize nu??..Miruna a avut giardia prin toamna trist

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

29.01.2010 1:35     citat 

grasana nu am facut ochi peste cap dr doar sa uitat la funduletzul ei si a zis ca se vede confuz ca are nu stiu ce ( azis ea pe limba ei ) un fel de limbrici. eu nu vad nimic dar sti ea mai bine

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 12 ani, 6 luni
Ana Lorena-bebelina: 8 ani, 7 luni

29.01.2010 1:35     citat 

apropos de viermi am luat si eu tubulete pentru colectat cacuta pentru coproparazitologic....stiu ca trebuie din 3 zile diferite...trebuie sa fie consecutive?>...sau cu predilectie cacuta de seara sau de dimineata...daca a facut careva

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 5 luni

29.01.2010 1:38     citat 

Alina, eu stiu ca se iau 3 probe la 3 zile distanta...si se culege din 3 locuri diferite
Alinuta, dar ce o fi vazut????

sus

Denunta
GRASANA

29.01.2010 1:41     citat 

eu i-am luat 3 proble la o saptamana distanta..la a doua proba au iesit viermisorii..nu mi se pare ok sa nu faci analiza si sa zici ca ai viermisori ochi peste cap ..nu inteleg de ce medicul nu ti-a dat sa faci ochi peste cap

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

29.01.2010 1:48     citat 

nu stiu ce a vazut, era un pic rosie chiar acolo si ea a zis ca a vazut cateva puncte albe (parca erau intr-adevar, asa cat intepatura de ac) abea vizibile eu am crezut ca o fi de la pampers dar ea a zis ca sunt oua prostit confuz
ma puneti pe ganduri....m-am uitat acum pe reteta la diagnostic si scrie infestare paraziti interiori , cam asa

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

29.01.2010 1:51     citat 

oxiuri parca asa a zis, ma duc pe net sa caut

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 10 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

29.01.2010 1:51     citat 

Mie la laborator mi-au zis ca trebuie sa iei 3 zile consecutiv,din 3 locuri diferite si sa pui recipientul in frigider,in timpul asta(ca sa nu se inmulteasca microbii si sa crezi ca de fapt are copilul ) sarut Si a treia zi duci recipientul la analize. sarut
Eu cu ceapa am incercat aseara si mai incerc si diseara rad Ce mare lucru sa pun o ceapa desfacuta in camera.Miroase un pic o jumatate de ora si dup-aia nu se mai simte nimic prostit Mi-a mai zis azi o babuta ca ea asa facea in fiecare iarna si astea sunt leacuri babesti.Dar daca functioneaza confuz confuz confuz

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: