· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii 2008 (47)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii 2008 (47)     
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 10 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

29.01.2010 1:52     citat 

A,si am uitat sa va spun :eu lui Andrei i-am dat Nickvorm pt Giardia si a scapat de ea.E naturist,nu ataca ficatul si l-am comandat de pe net.Si i-a dat si pofta de mancare. sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 5 luni

29.01.2010 1:58     citat 

mai, si eu am aobservat la David ca e mai rosu si se vad niste chestii albe...credeam ca nu l-am sters bine...i sa-l mai urmarec...adevarul e ca nici pofta de mancare nu prea are...

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

29.01.2010 2:01     citat 

ia uitati ce am gasit

zilele trecute ne-am confruntat si noi cu ac. probl. :
fetita mea de 1 an si 8 luni s-a trezit noaptea vomitand, aparent fara motv,aceasta stare persistand . A vomitat toata ziua tot ce manca sau bea si noi am crezut ca este o indigestie...ca sa n-o mai lungesc am ajuns cu ea la spital dupa aprox. 24 ore de la prima varsatura. avea dureri mari de stomac si abdomen meteorizat. medicii au suspectat ceva chirurgical si o toxiinfectie alim nefiind siguri de nimic mai bine de 36 ore. A stat la perfuzii permanent, a facut diaree, a fost pusa la antibiotic(gentamicina cu medocef sau ceva de genul acesta) din 6 in sase ore... ce sa mai GRAV si nimeni nu stia de ce asa de grav. a inceput sa-si revina dupa 2 zile de perfuzii si regim-fara apa si mancare. treptat a avut voie ceai, apa si covrigi.
Toate analizele-sange, radiografie abdom., ecograf, coproparazit.., au fost bune pana cand i-am sugerat medicului ca ar avea virmisori pt ca se scarpina la nas f des, practic il inrosea . am facut analiza si NIMIC, dar am luat DECARIS preventiv si dupa 24 ore au inceput sa iasa [size=24]LIMBRICI. si medicii au concluzionat ca de aceea a fost asa grav. acum inca elimina si am luat decaris si noi parintii, bunicii ...
acum ca stiu ce are pot spune mamicilor simptome pe care eu nu le-am luat in seama pt ca nu stiam ca ar avea ceva:
-gurita urat mirositoare
-somn agitat
-scarpinat in nas
-plans aparent nejustificat noaptea
-cerea lapte tot mai des in ultimul timp noaptea si suc de fructe natural
-urme in caca ca niste firisoare subtiri si lungi de 1 cm
-caca moale dintr-o data urmat de tare si iar moale si tot asa
Vom repeta medicamentul peste 10 zile si apoi din cand in cand preventiv.
Sper ca ceea ce am povestit sa fie de ajutor cuiva si sa previna situatii disperate cum a fost cea in care ne-am aflat noi 3 zile, credeam ca nu mai vedem copilul pe picioare, era o leguma fara vlaga. sanatate multa!!

si acum ma gandesc la simptomele lui emma
- acum cateva zile am observat ca-i mirosea guritza si chiar m-am mirat.
- da mereu cu manutza la nas (ma intrebat si dr de asta )
- cere apa toata ziua
- kk ba moale, ba tare, ba moale, ba tare
- firisoare nu am observat dar o sa ma uit mai atent

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

29.01.2010 2:10     citat 

Alinuta, ma bagi la banuieli si Sara se scarpina la nasuc mereu, apa bea toata ziua, iar KK ba face zilnic, ba la 2 zile. Cred ca o sa saun si eu la dr pt niste analize trist

sus

Denunta
gaby2007

Copii

29.01.2010 2:16     citat 

Pai alinuta, mai bine ii faci analizele si apoi vezi..ca nu pateste nimic daca mai stai o sapt...si daca intr-adevar iese ceva ar trebui incercat cu naturiste...parerea mea

sus

Denunta
gaby2007

Copii

29.01.2010 3:43     citat 

gata, eu ma retrag pana maine seara...mergem la buni si ramanem peste noapte..
pupici tuturor si un week placut sarut

sus

Denunta
GRASANA

29.01.2010 4:36     citat 

pa gaby ..ba duceti la buni ..va rasfatati..ce misto zambet
noi am fost afara..este superb..cald si zapada..iarna perfecta.. zambet am dat-o cu saniuta vreo ora , fugeam printre blocuri cu saniuta ca nebuna(cu ocazia asta am facut si sport si nu se uita lumea ciudat ca de..am dat fata cu sania zambet )
astazi am facut o ciorbita cu perisoare si am in cuptor o negresa zambet
va pupam si mai scrieti si voi cate ceva fetelor
Cristina ..mami dar tu ai insomnii????

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 12 ani, 7 luni

29.01.2010 4:44     citat 

fetelor, daca e vb de oxiuri, sa stiti ca acestia se vad si cu ochiul liber.
arata ca niste firisoare de ata alba. Acestia ies deseori la anus si se pot vedea
Se misca incontinuu, de aici si expresia " esti ca un oxiur". rad

sus

Denunta
GRASANA

29.01.2010 4:45     citat 

----------
diriginta a scris:
fetelor, daca e vb de oxiuri, sa stiti ca acestia se vad si cu ochiul liber.
arata ca niste firisoare de ata alba. Acestia ies deseori la anus si se pot vedea
Se misca incontinuu, de aici si expresia " esti ca un oxiur". rad
----------

mi se pare asa scarbos plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist rad rad..sper sa nu vad asa ceva rad

sus

Denunta
DANONINO

Copii

29.01.2010 4:49     citat 

Eu incep sa ii bag cate un catel de usturoi in mancarica, este ff bun pt viermisori, nu de alta dar voi imi da ti de gandit.
si sunt hotarata sa ii fac si ei analize ca pana acum nu i-am facut, asa ca astept pe la 6 sa sun la dr sa vad cand sa ma duc la analize.

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

29.01.2010 4:49     citat 

Ma laud si eu cu o durere groaznica de cap,cu una bucata copil bolnavior plang sau sunt foarte trist ,cu soacra internata,tata mai are de dormit la noi pana luni(atunci ii scoate copcile-20 la numar).......imi propusesem ca atunci cand termina tata cu operatia sa mergem la tara cateva zile si uite ca R tuseste groaznic in somn trist
Am facut o ciorbita de perisoare puiului si socrului(e carne de vita si noi nu servim),chiftele,am scos o punga de carne sa vedem daca la cuptor sau la cratita,si as vrea si ceva bun,dar ma mai gandesc ca vreau totusi sa dau burta jos...

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

29.01.2010 8:15     citat 

Alinutaaa, m-ai pus si pe mine pe ganduri. Ma gandesc la diareea pe care a avut-o acum 3 saptamani, parca ii mirosea si guritza si kk face ba moale, ba tare. Hmmm, sa ii mai iau o data probe sa ii fac analize. Am facut dar nu iesise nimic.

O fi ceva naturist pentru vermi in general sau pentru fiecare altceva? Trebuie sa ma interesez.

Cat despre articolul dat de Oana, e salutara propunerea, pare si aprobata. Nu zice nimic de plafonare ..., ca degeaba aproba 100% daca plafoneaza. Acum e plafonat la 12 salarii minime pe economie.

sus

Denunta
DANONINO

Copii

29.01.2010 9:04     citat 

Gonzo, naturist eu stiu ca sunt bune seminte de dovleac crude sau ulei din seminte de dovleac si usturoiul crud.

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

29.01.2010 9:36     citat 

----------
DANONINO a scris:
Gonzo, naturist eu stiu ca sunt bune seminte de dovleac crude sau ulei din seminte de dovleac si usturoiul crud.
----------

Sunt preferatele lui fi-mea. Seminte de dovleac crude chiar mai papa asa cate vreo 10-15 pe zi ca apoi le ascund:-), iar usturoi ii pun de mult in mancarica cand se potriveste. Dar cred ca mai mult sunt preventive astea, daca cumva are deja intrebare O sa tratez mai atenta subiectul.

Nino, 20 saptamaniiiii surprins surprins surprins , uauuu ce trece timpul. Acus, acus ne pui pozica cu printisorul Luca (sper ca am retinut bine) scot limba
Gaby, trebuie sa ne mobilizam scot limba Eu promit sa ma ocup de dinti (si de slabit) luna viitoare si apoi sa ma apuc de treaba scot limba

sus

Denunta
DANONINO

Copii

29.01.2010 10:45     citat 

Da Gonzo, maine fac 21 de saptamani si ai retinut bine o sa il cheme Luca sarut .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: