· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii 2008 (47)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii 2008 (47)     
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

29.01.2010 10:55     citat 

Eu saptamana asta am fost in deplasare si am citit seara mai pe fuga, dar parca nu mai vad mesaje de la Nico, nu ne obisnuise ea cu povestile nocturne? Mi-au scapt mie? Stie cineva ceva?
Mi-e dor de ochisorii lui Chris scot limba

Vladutz sarut sarut sarut , ca am uitat la mesajul anterior si ma pedepseste Teea ca nu i-am indeplinit dorinta scot limba

sus

Denunta
GRASANA

30.01.2010 2:27     citat 

hello
si noua ne este dor de Chris si de Nico, de Oana , de Mary
weekend placut

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 9 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

30.01.2010 8:14     citat 

Salutare,mamici pe ziua de azi. sarut sarut sarut sarut sarut
Eu tocmai am terminat de facut curatenie,sotul a facut o friptura de pui si acum stam la Alba
ca zapada,pe prima cu copiii.Va pupam.Weekend placut in continuare! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
GRASANA

31.01.2010 11:36     citat 

neatza fetele
pe unde umblati ochi peste cap
sarut sarut sarut sarut
poate va ademenesc cu o cafea ceva scot limba

sus

Denunta
GRASANA

31.01.2010 12:07     citat 

ieri am fost la sanius, cred ca ultima oara iarna asta.. trist

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 5 luni

31.01.2010 6:48     citat 

uauuu, ce zapada ..dar papusica e o dulceata sarut sarut sarut sarut
slaba activit pe week...ma gandeam ca an-o sa pot recupera asta seara rad rad La noi vizita s a intains pana de vineri pana azi...si e un frig la noi plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist (ca de...am facut economie)
Olga, zici ca se vad miscandu-se???? o sa urmaresc sa vad...o sa incercam si cate un catel de usturoi crud pe zi...oare e ok pt ei???

Da, Nico nu a intrat chiar de multisor....si eu sunt curioasa ce face finuta ei cu alaptatul
Gonzo, eu am fost sapt asta la stomatolog, mai am o carie mica si parca inceput de ceva...scap ieftin...dar cu kg???? ce ma fac.... Si crezi ca se va aproba chestia cu indemnizatia??? oricum ar fi, cu plafon, tot e mai avantajos pt cei cu salarii medii

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 6 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 3 luni

01.02.2010 12:11     citat 

Va pup, mamici si pitici! Mi-a fost dor de voi! Ma uitam ca nu am mai postat de aproape 2 saptamani. In prima m-am ocupat de Chris, in a 2-a nu am avut net.Adica pana ieri.
Chris e bine, tot ochioasa, binenteles, ceva mai vorbareata si, incepand de azi, cantareata (Uta, uta cu caruta....).Am facut si noi rost de o saniuta veche careia i-a refacut tati podul de scandurele si taticul prietenei lui Chris i-a atasat un scaunel facut de el din lemn. Scaunelul are si ham - l-am scos de la scaunul de masa. Din pacate, nu ii place cu sania...,prefera sa mearga pe jos si din metru in metru sa isi bage mainile inmanusate in zapada. Acum e o lungana, are 84 cm si vreo 11 kg (nu am cantarit-o dezbracata). I-am luat multe tablite cu imagini de potrivit in lacas si deja e experta! De 2-3 ori pe saptamana se vede ci Bianca, prietena ei de 1,8 anisori si sunt asa de scumpe impreuna! Se mangaie , se pupa cand se intalnesc. Din pacate, o cam incaseaza de la Bia cand e geloasa sau posesiva (Bia , nu Chris), iar fii-mea nu zice nici un sunet. Asta ma cam deranjeaza!
Pe finut l-am vazut azi, are 4kg!!!!S-a nascut acum 1 luna si 2 zile cu 2700g, asa ca imi intelegeti incantarea! Papa san si formula in completare, uneori doar formula, mai ales la culcare. I-am spus mamei sa ii dea san exclusiv, dar i-a intrat in cap ca nu se satura bebe si nu o pot convinge ca daca nu il pune la san des organismul nu stie cat laptic sa produca (asta de la voi stiu). Bebe e oricum cam lenes, s-a invatat cu bibi si la san nu sta fara mamelon artificial. N-ar fi o problema ca ar manca formula daca nu s-ar fi intamplat ca la 1 ianuarie tatal sa ramana fara servici...Mama e frizerita si i-a bani pe postnatal fix 200 lei, iar de CIC nu se pune problema pana nu trece postnatalul, apoi 2-3 luni pana vireaza banii....OFFFFFFFFFFF
Ideea e ca a facut bebe niste copanele....de-ti vine sa le musti! rad

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

01.02.2010 12:15     citat 

Gaby, Chris are 9 dintisori si 4 maselute. Cand ai timp, poate modifici si la ea, daca se poate. Poate la urmatorul capitol. Multumim!

Din urma nu am citit si nici nu cred ca reusesc,desi am incercat, pentru ca in lipsa noastra ati umplut 3 capitole surprins surprins surprins

Sper ca toata lumea este bine, sanatoasa si ca fluturasii nu au probleme de sanatate!

Multumim celor care au simtit lipsa raportului nostru kilometric rad Sper ca m-am revansat si v-a trecut dorul! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Pupam pe toata lumea!

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

01.02.2010 12:16     citat 

Noapte buna, mamici si pitici!

sus

Denunta
tato

Copii

01.02.2010 9:09     citat 

Buna dimineata,fetelor!!! sarut sarut sarut

sarut sarut sarut

sus

Denunta
tato

Copii

01.02.2010 9:14     citat 

Eu sunt cam stresata ca Miru nu prea mai mananca.I-a spart un canin si ceilalti sunt fff umflati si banuiesc ca din cauza asta nu are pofta de mancare.E si foarte miorlaita prostit prostit prostit ,vrea numai in brate,of.Nu mai scapam odata de dintisorii astia. ochi peste cap
Mirunica,esti ca un fulg de zapada de frumusica sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Sailor,ne era dor de tine.Sa intri mai des de acum incolo! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 12 ani, 7 luni

01.02.2010 9:30     citat 

Buna dimineata, mamici! la noi ningeeee de numa trist si eu m-am saturat pana peste cap de iarna asta.

Miruna, esti ca un ingeras!
In sfarsit Sailor, ne era dor de voi!
Tato, stiu prin ce treceti, e criminal sa se umfle doar unul, dar 4..... sarut . Cu mancarea nu te stresa, V a slabit in jur de 1 kg in perioada aceea, dar acum a recuperat. Ideea e ca nu trebuie fortat, dar hai sa-i spun ceva, si pe mine m-a invatat o asistenta sa-i dau vreo 4 mml nurofen sau ibalgin sau panadol cu o jumate de ora inainte de mancare.medicamentul ii alina cat de cat durerea si asa reuseam sa ii dau sa pape.

Teo sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

01.02.2010 10:15     citat 

Nico, pupam ochioasa mica si asteptam pozici sarut sarut sarut

Mirunici, esti cel mai dulce fulg de zapada sarut sarut sarut

Oana, ce mai face piticultul nostru? A terminat injectiile? CUm merge?
Ne e dor de voi sarut sarut sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

01.02.2010 10:22     citat 

Tato, multumim de cafeluta sarut sarut
Noi am fost astazi sa ii fac analize Sarei, nu de alta dar pana acum nu i-am facut. Cand a auzit asistenta ca bea apa multa ma intrebat daca am pe cineva cu diabet in familie.

Miru sarut sarut sarut sarut , lasa ca o sa iasa mai repde dintisori astia si sa vezi tu ce o sa papi.

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

01.02.2010 10:37     citat 

neatza
tato mercic de cafea foarte buna
miru esti frumusica foc
sailor bine ai revenit`
eu i-am luat lui emy seminte de dovleac pe care le-am tocat si le-am amestecat cu miere, cica e foarte buna, un siropel de plante de la plafar, si capsule de usturoi pe care le desfac si ascund praful in mancare ca emma nu papa usturoi ca de sa nu-i miroasa gura domnisoarei scot limba si ne-a dat si dr 2 pastilutze. ideea e ca au trecut 3 zile de cand ii dau asa si deja nu mai are puncticelele si atisoarele acelea la funduletz si parca mananca si mai bine. asa ca sunt multumita. oricum eu nu observasem sa se miste doar credeam ca au ramas de la servetzel sau de la pampers prostit
va poop emma deja trage de mine si de laptop - e terorista rau

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: