· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii 2008 (47)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii 2008 (47)     
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 12 ani, 6 luni
Ana Lorena-bebelina: 8 ani, 7 luni

01.02.2010 10:39     citat 

cu oana am vorbit eu....sunt foarte prinsi cu de toate si nu mai apuca sa mai intre pe forum...dar piticul cica se desteapta sub ochii lor de la cerebrolizin si nu a avut nici o reactie negativa.....eu m-am bucurat enorm pentru ei...

si emei ii da un canin si sta numai atasata la san, nu vrea sa pape si desi stiu ca n-ar trebui s-o fortez ma enervezs cumplit si mai si tip la ea......

in rest nu stiu daca v-am spus ca vineri fetita mea a spus prima propozitie 'bebi pipi' se referea la copilasul din figurina de pe usa de la baie.....si mie mi-a venit s-o pap....mereu ii spunem ca baietelul sta pe olita si face pipi si caca si ma pune de fiecare data s-o ridic in brate sa-i faca mai mai

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

01.02.2010 10:53     citat 

Alina, iti multumim pentru vestile bune despre Niki, mi-au dat lacrimile de bucurie. Nu am mai apucat sa vb cu Oana, dar ma gandesc mereu la ea si sper din tot sufletul sa faca Niki progrese si sa ii umple inima de fericire.

Pupam Emilici cea vorbareata sarut sarut sarut

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 5 luni

01.02.2010 11:31     citat 

ce vesti buneeeee......ma bucur enorm pt Nick si familion sarut sarut sarut sarut sarut
Alinuta, ar trebui sa dai date mai exacte despre tratament...adica cate seminte, cata miere.... scot limba scot limba
Bravo Emilici, mozolici....ai crescut mare, mare sarut sarut
Olga, lasa mami, ca trece si iarna asta...si la noi ningeeeee

Si sa va zic cum puiul meu a dormit in wwek pana la 9...la buni doarme pana la 9, acasa oara 8 e max...si azi ca nu cumva sa mai pot zice ceva a dormit pana la 10 surprins surprins surprins surprins surprins surprins surprins surprins surprins surprins

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

01.02.2010 11:34     citat 

----------
gaby2007 a scris:

Alinuta, ar trebui sa dai date mai exacte despre tratament...adica cate seminte, cata miere.... scot limba scot limba

----------

eu am pus intr-o ceasca de cafea 2 linguri seminte pasatsi am umplut apoi cu miere. am amestecat bine si incerc sa-i dau lui emy dimineatza pe stomacul gol o linguritza.

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 12 ani, 5 luni

01.02.2010 11:56     citat 

buna dimineata mamici,

tato..multumesc de cafea sarut sarut
multi pupici la fulguletul roz de zapada...e minunata poza.. sarut sarut sarut sarut
ne bucuram pt nick si poate are timp mamica sa intre sa ne povesteasca mai multe..si vreo poza cu piticul??? confuz confuz confuz
sailor...dar o poza cu ochioasa fluturasilor nu primim??

si la noi e zapada..off ca parca nu se mai termina....imi place frigul dar parca abia astept sa stau in parc mai mult de o ora... trist trist

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 15 ani, 9 luni
Ilinca: 12 ani, 5 luni

01.02.2010 12:04     citat 

buna mamici
multumi pt cafeluta sarut
eu sunt acasa cu copii, andrei este un pic racit, sper sa nu ia si ilinca ochi peste cap
am bagat de dimineata o prajitura la cuptor( contesa), reteta de la grasana, arata foarte bine, sa vedem cum va fi la gust
va pup pe toate si pe fluturasi sarut sarut sarut

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

01.02.2010 12:08     citat 

a inceput sa ninga

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

01.02.2010 1:43     citat 

iarasi ninge.......totusi ma bucur pentru ca scapam si noi de tuse sa iesim la sanie....am fost pedepsiti trist inca mai tuseste putin,dar suntem spre bine...
De cateva luni,R imi face niste bubite pe piele(de 3 ori s-a intamplat)si nu stiu de la ce.....am dat vina pe turta dulce,apoi pufuleti,acum confuz medicul de familie imi daduse aerius......am ajuns la pediatra si avem tratament cu Zyrtec(cuscra stiu ca ochioasa mica a luat,cate pic?cate zile?)si ketof(asta si pt tuse) 10 zile apoi mergem la control si mai stabilim atunci......
Odata cu tusea asta,par sa apara si maselute noi....e cu manuta in gura si orice duce acolo in spate la maselute....4 mai sunt scapam noi si de astea scot limba
R vorbeste foarte putine cuvinte si alea vai de ele rad dar important e ca ne intelegem foarte fericit
declaram si noi cu intarziere 8 dintisori,4 canini si 4 maselute
Cam atat despre noi foarte fericit
Felicit pe Emi pentru propozitie sarut (uite ca ne putem lauda si noi cu una ''pcat a piine''-a plecat la paine rad -cine iese pe usa merge la paine scot limba ),pe Cris pentru cantecel,pupam Emma scumpa sa scape de viermisori,ma bucur tare mult penru Nik si Oana sarut sarut sarut wau cat am scris surprins pup pe toata lumea sarut sarut sarut sarut
Uitasem....poze cu nora draga foarte fericit

sus

Denunta
GRASANA

01.02.2010 2:18     citat 

salutare si de la noi sarut sarut
acum savurez si eu cafeluta..mercic Raluca sarut
multumim de complimente jenat si vad ca si la noi ninge deci nu a fost ultimul sanius zambet
ma bucur enorm ca piticul e bine sarut sarut
pupici miii si micutei Chris sarut sarut si bravo pentru cantecel zambet
pupici si Mirunei cu durerile ei de dintisori sarut si Emmei care se lupta cu viermisorii, si lui Roby care se lupata cu bubitele si sper ca nu am uitat pe nimeni zambet si pe toti fluturasii sarut
OanaS nu ne mai arati poze cu Anamaria zambet confuz
Stelyana sper sa-ti placa prajiturica..reteta e preluata de la Alinuta scot limba

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 9 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

01.02.2010 3:02     citat 

----------
diriginta a scris:
Tato, stiu prin ce treceti, e criminal sa se umfle doar unul, dar 4..... sarut . Cu mancarea nu te stresa, V a slabit in jur de 1 kg in perioada aceea, dar acum a recuperat. Ideea e ca nu trebuie fortat, dar hai sa-i spun ceva, si pe mine m-a invatat o asistenta sa-i dau vreo 4 mml nurofen sau ibalgin sau panadol cu o jumate de ora inainte de mancare.medicamentul ii alina cat de cat durerea si asa reuseam sa ii dau sa pape.

----------

Multumesc, Diriginta.O sa incerc sa-i dau niste Nurofen cand e asa maraita.Mi-e frica sa nu fac abuz,sau daca o tine o luna de zile maraiala ce fac? prostit Of,poate isi revine in 2-3 zile de Nurofen.O sa-i dau dimineata si seara 5ml. sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
tato

Copii

01.02.2010 3:14     citat 

Laura,Nino, sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Roby,Emilici,bravo pt propozitiile pe care le spuneti sarut sarut sarut .Miru mai nou ii canta bebelusului nani-nani,ii pune suzeta.facea asta si inainte dar acum incepe sa-i cante din ce in ce mai clar rad .Sau daca ii canta mama la culcare ,cand o pune pe perna alt cantecel in afara de In padurea cu alune...ridica capul de pe perna si zice pu-pu-pu si ii arata un degetel rad rad rad rad rad
Oana,ne bucuram enorm pt pitic.Doamne-ajuta sa fie bine si sa-l vedem sanatos si voios! sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Alinutza,spune-mi ce capsule de usturoi ai cumparat ca as vrea sa incep sa le dau si eu la copii incepand de maine. sarut

sus

Denunta
tato

Copii

01.02.2010 3:18     citat 

Uite asta i-am dat eu lui Andu in vara si a scapat de giardia
http://www.biovitality.ro/DApp/products...=1&lang=ro
Nu stiu daca pot sa-i dau si Mirunei,dar tocmai am comandat si o sa citesc pe prospect. sarut sarut sarut

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 6 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 3 luni

01.02.2010 5:02     citat 

Cuscra, i-am dat 5 picaturi de Zyrtec timp de 5 zile. Dar avea pana in 9 luni.
Sanatate si multe progrese lui Nick!
Emma, ce-mi vazura ochii?!!!!Viermisori?!!!!! Biata de tine, dar lasa ca te ajuta mami sa te faci bine!
Emi, Robby, bravo pentru propozitii!
Steliana, sanatate lui Andrei!
Tato, sa treceti cu bine peste eruptiile dentare!
Pupam pe Vladutz, Tea, Robby, Emilici, Emma, Mirunica si Mirunel, Davidutzii de orice nationalitate, Sara, Anamaria, Bubu, Ilinca si pe toti cei care nu imi mai vin in minte acum pentru ca urla Chris ca s-a trezit

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 15 ani, 9 luni
Ilinca: 12 ani, 5 luni

01.02.2010 5:23     citat 

sailor_moon, multumim sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

01.02.2010 6:00     citat 

Sailor sarut si mai multi lui Chris sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: